Přejít na obsah


Fotka

Problém s GCZ II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
119 odpovědí na toto téma

#1 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 14:36

Prosím o radu - používám GCzII na mobilu HTC a v případě, kdy se blížím k daným souřadnicím, začne navigace " tancovat" a je schopná mně poslat klidně 30m zpět, aby pak znovu ukázala správný směr. Poradí někdo vlastní zkušenost s tímto problémem? Předem dík.
  • 0
DUOkacer

#2 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 14:38

Typ toho HTC by se hodil a pak informace jestli mas vypnutou statickou navigaci.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#3 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 14:43

Typ telefonu HTC Pro, děkuji za odpověď
  • 0
DUOkacer

#4 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 14:46

Tak tady je ta GPS celkem v pohode, napadaji me 2 veci, staticka navigace(sedi to na priznaky) a kazdopadne si pred kazdym lovem stahni nove QuickGPS, hodne to ulehcuje zivot.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#5 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 14:51

Jsem kačeří "embrio" - prozraď prosím co je QuickGPS.:o
  • 0
DUOkacer

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 14:56

QuickGPS je program, ktery ma 99% zarizeni s GPS predinstalovany primo v ROMce. Pomoci tohoto SW si stahnes polohy satelitu na nasledujicich 7 dni - nicmene cim starsi data, tim jsou vice na houby - a potom se jedna urychli fixace a jedna to tak neskace, predevsim ze startu.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 15:02

Děkuji za info, cestou domů hned chování prověřím.:p:p
  • 0
DUOkacer

#8 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 22:22

Dnes jsem si všiml jedné nové vlastnosti. V klidu kanceláře jsem si k plánovaným mysterkám připravil vypočítané waypointy. V terénu jsem otevřel GCzII a nebyl tam ani jeden. Naštěstí jsem našel v kapse papírek s vypočítanými souřadnicemi a zadal znovu. Waypoint tam vydržel pouze do vypnutí GCzII. Po restartu opět pouze to, co je v listingu, mnou definované WP neexistují. Setkal jste se s tím už někdo? Já na to koukal jak jelen. GCz používám už více než rok a tohle jsem viděl poprvé.
  • 0

#9 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 3:21

jakym zpusobem pripravil? ja kdyz to ulozim do GPS monitoru tak je tam mam vzdycky. spis je pak problem z tama vyhodit :)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#10 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 7:14

mtauf napsal/a:
Dnes jsem si všiml jedné nové vlastnosti. V klidu kanceláře jsem si k plánovaným mysterkám připravil vypočítané waypointy. V terénu jsem otevřel GCzII a nebyl tam ani jeden. Naštěstí jsem našel v kapse papírek s vypočítanými souřadnicemi a zadal znovu. Waypoint tam vydržel pouze do vypnutí GCzII. Po restartu opět pouze to, co je v listingu, mnou definované WP neexistují.
Setkal jste se s tím už někdo? Já na to koukal jak jelen. GCz používám už více než rok a tohle jsem viděl poprvé.


Tak jsem zkoušel přidat nový Waypoint ke keši (na v. 0.2.35.39) a no problemo zkoušel jsem i reset a pořád drží. Koukal jsem, že se neztracejí ani staré, které zůstávají jako pozůstatky z již nalezených.

Výše zmíněné přidávání jako cíl v gps monitoru funguje také, ale přijde mi nepřehledné, protože se tam nerozlišuje k jaké keši patří,
  • 0

#11 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 7:46

hmm pridavat waiponty sem nezkousel, dik za tip ad GPS monitor - staci ulozit jako a vybrat neco co si zapamatujes ;)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#12 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 8:10

jj je to věc zvyku.
  • 0

#13 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 9:39

Orxion napsal/a:
jakym zpusobem pripravil? ja kdyz to ulozim do GPS monitoru tak je tam mam vzdycky. spis je pak problem z tama vyhodit :)

Načtu keš -> Waypoints -> Add Waypoint -> Zadám hodnoty
Objeví se waypoint s modrou ikonkou, který mohu zobrazit v GPS monitoru, GoogleMaps a pod. Jakmile keš opustím, t.j. načtu jinou nebo restartuju GCzII a následně se k té původní vrátím, mnou definovaný waypoint tam není.
Zkoušel jsem ledacos, ale začínám se přiklánět ke kompletní reinstalaci GCzII.
Jo, poslední "nestandardní" činnost, kterou jsem s GCzII dělal, bylo vymazání uložených keší volbou Cache List -> Remove Caches. Připadalo mi, že jich tam mám moc a program se zpomalil.
  • 0

#14 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 9:51

Jinej problem . Mam seznam kesi , zvolim Nabidka - Google map. Driv , tusim ze pred novou verzi Google map jsem videl klasicky ikony krabek , ted se otevre jen mapa a krabky nikde . Kde je nejaka moznost to nastavit ? Vcera na geopivu jsme to zkouseli a Qnikovi to ukazalo co melo , ale mel tam starou verzi Google map 3.0.0., ja mam 3.3.1. , verze GCz 0.2.35.39 ...
  • 0

#15 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 10:08

Google mapy 3.2.1, GCz 0.2.35.37 - ikonky fungujou. GCz budu nejak v prubehu vikendu aktualizovat, tak dam vedet, kdyby se to pokazilo. Google mapy budu aktualizovat, az budu mit duvod. ;) EDIT: Tak verzema to neni, aktualizoval jsem na stejny jako ma neski a ikonky porad fungujou. Az to vyresis, tak to sem napis pro ostatni :)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#16 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 11:08

Po mírně plodné dikuzi s Hámínusem jsem dospěl k reinstalu GCz a pomohlo to ...
  • 0

#17 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 11:14

neski napsal/a:
Po mírně plodné dikuzi s Hámínusem jsem dospěl k reinstalu GCz a pomohlo to ...

Mně ne :@
  • 0

#18 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 11:18

mtauf napsal/a:

neski napsal/a:
Po mírně plodné dikuzi s Hámínusem jsem dospěl k reinstalu GCz a pomohlo to ...

Mně ne :@

Tys nediskutoval. ;) Zkus taky smazat komplet celej adresar GCz - asi je nekde neco v nejakym tempu...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#19 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 11:24

hplus napsal/a:

mtauf napsal/a:

neski napsal/a:
Po mírně plodné dikuzi s Hámínusem jsem dospěl k reinstalu GCz a pomohlo to ...

Mně ne :@

Tys nediskutoval. ;) Zkus taky smazat komplet celej adresar GCz - asi je nekde neco v nejakym tempu...

To jsem udělal. Přesto tam někde zůstalo uložené moje jméno a heslo a nastavení cest ke Google Maps. Zkusím to tam najít znova, ale formátovat kartu nehodlám :@:@:@:@.
  • 0

#20 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 19:29

Dobrý večer kačeři, je to tu zas - dotaz "geoembria" Napřed dík za rychlou pomoc kačerovi POLEROK. A teď dotaz-všude čtu jak je GCZII dobrej,hledám,hledám a přesto návod nenacházím.GCZ funguje,čeština funguje,nalézám kešky, ale jaksi nevím co spousta záložek programu způsobí a na co má vliv.Má někdo z "hejna" k dispozici manuál a nebo všichni jedem pokus-omyl?Já vím, že hlavní je najít - ale trochu mi chybí "vědět".Těch povšechných návodů jsem pár našel.Předem děkuji za váš čas.:P
  • 0
DUOkacer




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama