Přejít na obsah


Fotka

Problém s GCZ II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
119 odpovědí na toto téma

#101 petrspic

petrspic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 14:23

Dotaz na třídění v GCzII - jak vytvořit či správně vyplnil waypoint "Final" či jiná operace, aby při volbě "třídit dle vzdálenosti od ..." bylo setříděno ne podle úvodních souřadnic, ale aby se v případě vyluštění souřadnic a vyplnění bral pro tu danou keš právě onen finálový waypoint. Celkem by mi to pomohlo, když doma v klidu luštím mysterky a pak si výsledek uložím. Když je rozdíl startu a cíle víc jak třeba kilometr, tak nezjistím, že mám nějakou keš pod nosem, když se mi to třídí zásadně jen podle úvodních souřadnic. Díky
  • 0

#102 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 15:00

To petrspic: Osobně si myslím, že to nejde, i když by to byla zajímavá funkce. Předpokládám, že vyluštěné je máš uložené jako Target Location a ty podle mě nejsou svázané s konkrétní keší, ale dají se vyvolat samostatně... Já ty vyluštěné dávám do Beeline a tam je volba Show Waypoints on Map, kde se to, sice primitivně, ale zobrazí.
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#103 petrspic

petrspic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 21:02

O Target Location jsem nečetl, ale přijde mi na nic, vyvolávat to zvlášť. Napadlo mě změnit ručně offline XML, ale to si přemažu při aktualizaci :-( Chtěl bych nějakej název waypointu, který by byl brát v potaz víc než GCz_latitude ....
  • 0

#104 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 21:43

Misto Target Location je lepsi si ulozit souradnice mysterek v GSAKu (Corrected Coordinates), vytvorit GPX a naimportovat do GCzII. Misto vychozich jsou rovnou cilove souradnice a jsou nakesovane i vsechny listingy. Bohuzel i pak pri vyhledavani okolnich kesi je seznam trideny podle vychozich souradnic na webu a cilove misto vychozich jsou videt az po rozkliknuti kese.
  • 0

#105 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 10:07

petrspic napsal/a:
O Target Location jsem nečetl, ale přijde mi na nic, vyvolávat to zvlášť. Napadlo mě změnit ručně offline XML, ale to si přemažu při aktualizaci :-( Chtěl bych nějakej název waypointu, který by byl brát v potaz víc než GCz_latitude ....

Jen dodatek k tomu Target Location v GCz: Pokud jsi v GPS monitoru (šipka), tak dej Menu a první položka je Set Target Location. Tam zadáš souřadnice a uložíš (užitečné třeba u multin, nebo kdykoli jindy po výpočtu) a po potvrzení (OK) už to naviguje na Target.
Omlouvám se, pokud nosím dříví do lesa ;)

Nicméně, znovu zopakuji, že problém to asi neřeší a řazení zůstane podle výchozích souřadnic...
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#106 petrspic

petrspic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 12:36

Už se orientuju :-) Ovšem ani jedno neřeší, ten problémek. Pak jedině asi ruční úprava IDX souborů v cache_DB,jen si nesmím moc často aktualizovat již stažené kešky, abych si to nepřepsal :-)
  • 0

#107 BEnY23

BEnY23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 14:00

Cau, mam malej problem s timhle jinak skvelym softem. Kdyz si dam vyhledat kešky (je jedno podle čeho) a v seznamu nalezených pak dám v menu Google Map, aby se mi vsechny zobrazili na mapě tak mi Googl mapy vyhodí chybovou hlášku že mapa nejde zobrazit protože obsahuje chybu - "This Community map could not be displayed because it contains errors" Vi nekdo jak na to? Díky za každou radu!
  • 0

#108 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 20:28

BEnY23 napsal/a:
Cau, mam malej problem s timhle jinak skvelym softem. Kdyz si dam vyhledat kešky (je jedno podle čeho) a v seznamu nalezených pak dám v menu Google Map, aby se mi vsechny zobrazili na mapě tak mi Googl mapy vyhodí chybovou hlášku že mapa nejde zobrazit protože obsahuje chybu - "This Community map could not be displayed because it contains errors" Vi nekdo jak na to? Díky za každou radu!

Myslím, že máš v GCzII špatně nastavenu cestu k GoogleMaps.
  • 0

#109 BEnY23

BEnY23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 1:23

Myslím že cestu mám nastavenou dobře. za a sem to kontroloval :) za b Google Maps se mi normalne spusti a az Google Maps mi vyhodi tu chybovou hlášku a za c když mám vybranou už konkrétní keš a přepnu se do Google Maps tak mi to normálně běží. Mám problém jen s tím zobrazit na mapě celý cache list...
  • 0

#110 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 5:20

Ahoj,google maps mi dělá to samé,nevíte čím to může být?:@
  • 0

#111 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 12:18

Tak to tedy netuším :(
  • 0

#112 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 12:36

zkuste jestli to bude delat i s pq gpx
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#113 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 17:08

Aby ti tohle chodilo musis bejt premium member na GC, tedy s placenym pristupem. To same plati pro trideni stazeneho seznamu podle vzdalenosti od cehokoliv. Jako basic member nemas v downloadovanym seznamu souradnice kesi, pak nechodi ani trideni, ani hromadne zobrazeni v GoogleMaps, ani exporty do OZI nebo jinejch softu.
  • 0

#114 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 1:32

Občas někam vyrazím, nikdy nevím přesně kdy a kam a tak byl tento prográmek výborným pomocníkem.
Přijel jsem na místo, našel nejbližší keše, zobrazil na mapě, no a když byla nějaká příhodná "po cestě" tak ...
... teď je ale program k xxxxx ... bez PU k nepoužití :( (přeci jen zobrazování po jedné se zdlouhavým načítáním každé keše není to pravé ořechové ;( )
Nezná někdo dobrou alternativu která by splňovala tyto předpoklady díky kterým býval GCz neocenitelným?
Tedy, vyhledání na místě a zobrazení na mapě...
Předem díky

P.s.: chci radu na soft, ne abych si koupil PU. Díky za pochopení ;)
  • 0

#115 Roky

Roky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 1:10

Tak dnes jsem si postahoval několik seznamů kešek s tím že zítra něco odlovím.

Ale když jsem si poté prohlížel listing, tak jsem zjistil, že se mi z nějakého důvodu nestahují statické mapy :(

Místo mapy se mi tam zobrazí pouze obrázek s přeškrtnutou mapou (viz příloha).
Přeinstalování aplikace mi nepomohlo :(

Nevíte někdo co s tím??
  • 0

#116 Bloud

Bloud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 9:36

Roky napsal/a:
Tak dnes jsem si postahoval několik seznamů kešek s tím že zítra něco odlovím.

Ale když jsem si poté prohlížel listing, tak jsem zjistil, že se mi z nějakého důvodu nestahují statické mapy :(

Místo mapy se mi tam zobrazí pouze obrázek s přeškrtnutou mapou (viz příloha).
Přeinstalování aplikace mi nepomohlo :(

Nevíte někdo co s tím??


Samozřejmě, že víme. Nedá se s tím dělat vůbec nic. Jde o to, že Google Mapy mají určitý limit stažení map za určitý čas. Když si vezmeš, že ke každé keši se stahuje 5 map, pak tento limit přesáhneš velmi snadno. Myslím, že je to někde kolem 100-200 map za hodinu, ale to je jen odhad.

Takže řešením je snad jen stahovat kratší seznamy keší, vždy po nějaké době a pak je případně sloučit do jednoho souboru, pokud potřebuješ napr. dlouhý seznam na dovolenou.
  • 0

#117 Roky

Roky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 9:50

Bloud napsal/a:
Samozřejmě, že víme. Nedá se s tím dělat vůbec nic. Jde o to, že Google Mapy mají určitý limit stažení map za určitý čas. Když si vezmeš, že ke každé keši se stahuje 5 map, pak tento limit přesáhneš velmi snadno. Myslím, že je to někde kolem 100-200 map za hodinu, ale to je jen odhad.

Takže řešením je snad jen stahovat kratší seznamy keší, vždy po nějaké době a pak je případně sloučit do jednoho souboru, pokud potřebuješ napr. dlouhý seznam na dovolenou.


Aha...takže jsem vlastně dostal ban :D. Teď ráno už to jde normálně.
No co se dá dělat....budu muset dělat mezi stahováním větší pauzy :).
Díky za info ;)
  • 0

#118 Killom

Killom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 23:06

Modrak napsal/a:
Aby ti tohle chodilo musis bejt premium member na GC, tedy s placenym pristupem. To same plati pro trideni stazeneho seznamu podle vzdalenosti od cehokoliv. Jako basic member nemas v downloadovanym seznamu souradnice kesi, pak nechodi ani trideni, ani hromadne zobrazeni v GoogleMaps, ani exporty do OZI nebo jinejch softu.


Zvláštní je, že třeba mě to takhle šlo dlouhou dobu a některé staré seznamy keší tak taky pořád zobrazím. Ale ty nové nejdou zobrazit a píše mi to taky že tuhle komunitu nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
  • 0

#119 xkarel

xkarel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2010 - 11:23

Ještě co se třídění cachelistů podle vzdáleností týká, neexistuje nějaká utilitka, která by uměla upravit cachelisty tak, aby se v nich souřadnice opět objevily a třídění fungovalo? Přece by to neměl bejt problém, vzít je ze složky dané cache a vložit ji do listu...
  • 0

#120 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 10:59

Killom napsal/a:
Zvláštní je, že třeba mě to takhle šlo dlouhou dobu a některé staré seznamy keší tak taky pořád zobrazím. Ale ty nové nejdou zobrazit a píše mi to taky že tuhle komunitu nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Tak na tom neni nic zvlastniho. Chodilo to nez to na GS zatrhli. Ted to nechodi, ale pokud mas starej seznam kesi stazenej driv tak ten funguje i nadale vcetne trideni, protoze v nem jeste ty souradnice jsou. Takze ten nemaz. Ale zas v nem nemas novy kese.

Co se tyka tech statickejch map z Googlu, tak trochu pomuze nastavit si mensi pocet stahovanejch map u jednotlivejch kesi. Neni potreba mit vsechny meritka. Pri rozumnym nastaveni (4 mapy ke kesi) se da na jeden zatah stahnout cca 50 kesi. Takze bud delat seznamy po 50, nebo kdyz vetsi, tak to stahovat po kusech. Normalne jde behem stahovani download kesi rucne zastavit. Kdyz se pak pusti za cas znovu, stahuje v podsatte tam kde prestal (resp. jiz stazene vynecha).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama