Přejít na obsah


Fotka

Noční keška


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 16:49

Zdravím všechny, chtěl bych znát Váš názor na jednu věc. Rád bych založil zajímavou kešku, odlovitelnou jen v noci pomocí např. světla z baterky nebo něco na ten způsob. Prostě něco zajímavějšího než je obvyklé. Aby to ale splnilo účel, musel bych záměrně nepatrně zkreslit souřadnice (což je z vlastní zkušenosti bohužel i tak poměrně častým jevem, i když vím, že určit souřadnice přesně je trochu problém) tak, abych znemožnil nalezení přes den pomocí jen gps. Myslíte, že by to bylo proti něčemu?
  • 0

#2 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 17:08

Nočních keší už je jak kapek v dešti. Noční značené odrazkami, značené UV, kombinovaná značení, souřadnicově, multi, mystery... Z Tvého příspěvku vyplývá, že žádnou neznáš. Takže doporučiji najít a projít několik. Nápad je to hezký, zklamu Tě však, nikoli oroginální. Zkreslovat souřadnice myslím NE, zakodovat, zašifrovat klidně.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#3 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 18:08

Anebo se neptej ,založ ji a pak uvidíš názor ostatních kačerů.
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 18:56

[quote]alexamc napsal/a:
Aby to ale splnilo účel, musel bych záměrně nepatrně zkreslit souřadnice (což je z vlastní zkušenosti bohužel i tak poměrně častým jevem, i když vím, že určit souřadnice přesně je trochu problém) tak, abych znemožnil nalezení přes den pomocí jen gps. quote]

A proč by měla být nalezitelná přes den s GPS ? Přece v listingu zadáš počáteční souřadnice, a od toho místa se půjde po nočním značení. Někde uprostřed lesa (nebo kde to bude) můžeš mít schovanou krabku s dalšíma souřadnicema a různě to kombinovat. Skutečně je nejlepší si nějakou vyzkoušet (anebo se spojit s někým v okolí kdo už nějaké prošel).
  • 0

#5 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 20:35

Jo, přesně tak. Zrovna v sobotu jsem dal Úštěckou noční GC21X97. A souřadnice jsou na začátek, pak už se jde po odrazkách až do lesa na finálku... Stejně funguje i Terezínská Kdo se bojí GC1JWPV.Ta je trochu "složitější" o mikrošku se souřadnicema začátku procházky. Bohužel víc jich neznám. Sice lovím hodně za tmy, ale přeci jen, to kouzlo jít po odrazkách je skvělé:-) Vem si z nich příklad:-))) Jinak kdyby někdo věděl o noční na dojezd od Mělníka, budu rád.
  • 0

#6 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 21:48

Praha neni na dojezd od Melnika ? :)
  • 0

#7 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 22:13

Praha je za bukem:-) Rádius mám mnohem větší:-)) Pošli mi tip/y. Díky.
  • 0

#8 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 22:20

Já vím, že nejsem první, o to mi ani nešlo. Ale mám za to, že těchle kešek je vždycky málo :) Ten nápad s krabkou někde na kraji lesa a potom pokračování po odrazkách je dobrý ;) Jsem ani nevěděl, že to jde takhle promakat. Myslel jsem, že souřadnice musí přesně označovat místo s finálkou :) Takhle bych to mohl udělat docela zajímavé... Když už jsme v tom, řekněte, existuje něco (sprej) co by přes den vidět nebylo, ale v noci bylo např. reflexní??
  • 0

#9 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 22:32

Asi bys opravdu měl nasosat nějaké info od někoho, kdo má zkušenosti:-)) A rozhodně si nějaké projít!! Na těch dvou nočních keškách (co jsem o nich psal výše) jsou použity maličké čtverečky cca 1,5 x 1,5 cm nějaké reflexní látky, pásky nebo tak něco. Jako nášivky na oblečení. A ty jsou buď nalepeny na pevné věci - sloup, parapet, zeď, zábradlí atd, nebo na hřebíčku-lepeňáku, zatlučeném ve dřevě - dř.sloup, strom, pařez atd. Body i ve světle čelovky skvěle vidět i na desítky metrů. Lze jich použít víc, třeba složit tvar šipky, kříže atd - finálka...
  • 0

#10 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 22:43

Myslím, že není třeba pátrat po neviditelném spreji. Jakákoliv odrazka umístěná na stromě nebo v keři je ve dne dost špatně nalezitelná. Odrazek a různých odrazných pásek najdeš spoustu v geoobchodech, prodejnách pro kutily a na různých bezpečnostních vestách ;). Asi by opravdu chtělo si nejdřív nějakou noční projít předtím, než se pustíš do zakládání. Je jich spousta, namátkou ze svého nejbližšího okolí vybírám: GC20THB, GC1ZHJM, GC1WAWF, GC1YT9H, GC1YQB3...
  • 0

#11 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 22:48

Sice je to trochu mimo původního dotazu, ale mohl by někdo doporučit noční kešku v okolí České Lípy? Taky bych nějakou rád zkusil :P. Dík
  • 0

#12 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 22:54

Nebo zkus tohle: http://gccake.cz/11-kesky, http://geocacheshop....emart&Itemid=26.
  • 0

#13 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 10:05

http://www.geocachin...94-3b822df9804d

http://www.geocachin...d8-ff27628c84d6

dva bookmarky například

Znovu opakuji své doporučení a dobrou radu. Vyraž na několik nočních keší. Pokud chceš zakládat vlastní dívej se i kolem sebe jinak než kačer hledač. Inspiruj se. Mimo Prahu jich moc není, za Mělníkem je pole neorané, jen do toho. Hodně štěstí.

PS: u nočních keší čti pečlivě listingy, včetně hintů a waypointů
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#14 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 18:17

Pro Matese: jestli je pro tebe Liberec z České Lípy dost blízko, tak tady jsou čtyři noční. Více když tak přes SZ.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama