Přejít na obsah


Fotka

Event jako školení v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
174 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 22:30

Já s tím dokážu žít, ale je nepochopitelný, že když má keš několik základních parametrů (typ, velikost, terén, obtížnost) a ty mají nějaké hodnoty, program určený na správu keší umí filtrovat jen podle některých nebo jen podle některých hodnot :o A postoj typu "nemám rád mikro, tak jsem vypustil fitr na mikro" neobstojí... ... těším se na další update GG, je to dobrý program, jen se s ním člověk musí naučit žít B)
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 23:19

Pro mne jsou nepochopitelne dve veci: - nekteri lide jako by si neuvedomovali, ze za kazdou prkotinkou, ackoliv je sebevic samozrejma, stoji nejaka lidska prace a jeji vytvoreni stalo nejaky cas. A ackoliv tak vypadam, nejsem nafukovaci! - toto vlakno je o necem skutecne jinem. Proc sem tahate filtry? Pokud ma nekdo neodkladnou potrebu svetu vysvetlit, ze neco delam uplne blbe, muze si na to zalozit dalsi vlakno.
  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 7:15

Tak organizaci bych radeji nechal na nekom jinem, ale jinak se taky pridam. Rad nektere uvidim osobne, rad se neco priucim a pokud bude zajem, muzu predat i to malo, co vim. Jestli to bude za bod nebo ne, je mi uplne jedno.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 8:53

Jsem rád, že se nápad setkal s pozitivním ohlasem. Co se týče samotného případného školení, jaký je váš názor přímo na to. Já bych to viděl zaměřené spíše na nováčky, co s tím nemají moc zkušeností. Takže by to chtělo na začátek, aby si každý zprovoznil GeoGet se všemi jeho doplńky a teprve pak bych viděl takový úvod, co a jak v GeoGetu, ukázat všechny jeho přednosti. Pokud by to chtělo být názorné a aby si každý z toho něco odnesl, musel by to dělat na svém notebooku, protože kdyby jen koukal, jak to někdo ukazuje, tak by to nebylo úplně ono. Z toho vyplývá, že by to chtělo místnost nejlépe s internetem a hlavně se zásuvkama na notes. O projektoru jako takovém ani nemluvím, to je nutnost. Určitě by bylo zajímavé si poslechnout lidi, co s GeoGetem pracují delší dobu a programují pro něj nějaká makra, ale asi jako základ bych bral úvod pro nováčky a návody od zkušených uživatelů nechal asi až na konec. Co vy na to?
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#25 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 9:32

weri napsal/a:

bubbu napsal/a:
Pořád všichni mluví o Geo Getu a já vůbec netuším, k čemu je to dobrý? Je to něco jiného než když si stahuju GPX file do GPS jako Premium member?


K čemu? Mrkni na stránky o GeoGetu a uvidíš;)



Díky, už jsme to udělala. pro mne je to moc složité.
  • 0

#26 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 9:40

bubbu napsal/a:

weri napsal/a:

bubbu napsal/a:
Pořád všichni mluví o Geo Getu a já vůbec netuším, k čemu je to dobrý? Je to něco jiného než když si stahuju GPX file do GPS jako Premium member?


K čemu? Mrkni na stránky o GeoGetu a uvidíš;)



Díky, už jsme to udělala. pro mne je to moc složité.


Tak ve zkratce. GeoGet můžeš používat jako databázi keší a pak si z toho vytvářet GPXka do navigace. To má stejné uplatnění jako PQ z GC.com. Samo o sobě tohle má tu výhodu, že si můžeš domů stáhnout celou republiku a když se pak narychlo rozhodneš, že někam vyrazíš, nemusíš trnout u mailu, kdy ti konečně dorazí PQ, můžeš si ho sama vygenerovat během chvilky. To je ta základní funkce. Další věci jako statistiky do profilu na pár kliknutí jsou už jen příjemným bonusem ;)

PS: úplně bych vynechal oblíbenou věc pro ty, co luští mysterky do šuplíku. Do GeoGetu si můžeš vyluštěné finálky uložit a pak se ti nestane, že souřadnice napsané na nějakém papírku nenajdeš a budeš to muset luštit znovu B)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#27 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 9:53

tak si na vikendove odpoledne zamluvit aulu na naky VS? minimalne v Pardubicich znam tak tri kacery co na UPCE uci..
  • 0

#28 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 10:44

Dain a Olik napsal/a:

Zegga napsal/a:

Co se mi nelíbí je způsob jak se takovéto "eventy" pořádají. Když pořadatel předem kontaktuje vybrané jedince a oni vědí o co jde a ihned po publikaci se zalogují. Pokud o tom předem nevím, chci si to v klidu pár hodin po publikaci doma prohlédnout, mám smůlu, je plno.


ihned po publikaci se zaloguji vsichni, co maji notifikace. od toho existuji. nevim, co je na tom nelibiveho, ze mi prijde sms, mrknu na net, prectu o co jde a loguju. v praze je hodne lidi, to nesmis vahat hodiny :)


Daine, nejsi tak hloupý abys vytrhl jednu část souvětí a k té se vyjadřoval, že ne? pořadatel předem kontaktuje vybrané jedince a oni vědí o co jde - tuhle část jsi přehlédl.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#29 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 10:54

Kdyby se nějáké takovéto setkání konalo. Tak se moc rád zúčastním a něco nového se naučím ;)
  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 11:06

Zegga napsal/a:
Daine, nejsi tak hloupý abys vytrhl jednu část souvětí a k té se vyjadřoval, že ne? pořadatel předem kontaktuje vybrané jedince a oni vědí o co jde - tuhle část jsi přehlédl.

Ja mam pocit, ze ti tim spis chtel naznacit, ze kapacita eventu muze byt rychle vycerpana i "legalnim" zpusobem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 11:18

Ja myslim, ze byl-li by o to tak obrovsky zajem, asi nebude velky problem akci zopakovat pro dalsi zajemce, ne?
  • 0

#32 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 11:44

gord napsal/a:

Zegga napsal/a:
Daine, nejsi tak hloupý abys vytrhl jednu část souvětí a k té se vyjadřoval, že ne? pořadatel předem kontaktuje vybrané jedince a oni vědí o co jde - tuhle část jsi přehlédl.

Ja mam pocit, ze ti tim spis chtel naznacit, ze kapacita eventu muze byt rychle vycerpana i "legalnim" zpusobem.


proti tomu žádných námitek :-D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#33 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 12:03

mikrom napsal/a:
tak si na vikendove odpoledne zamluvit aulu na naky VS? minimalne v Pardubicich znam tak tri kacery co na UPCE uci..


To není vůbec špatný nápad, zkusit se narvat do nějakých prostor na vejšce, tam by mělo být dostatek zásuvek i patričný projektor s ozvučením.
Koukal jsem na ofiko stránky naší školy (ČVUT Praha) a co se týče ofiko pronájmu, tak je to sakra velká pálka a navíc jedinou pořádně vybavenou posluchárnu nepronajímají. A co jsem na té škole, tak jsem pozval trochu fungování a žádná zadní cestička k levnější variantě nepovede.

Neví tedy někdo o vhodných prostorách, řekl bych nejlépe v Praze ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#34 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 12:26

gord napsal/a:

Zegga napsal/a:
Daine, nejsi tak hloupý abys vytrhl jednu část souvětí a k té se vyjadřoval, že ne? pořadatel předem kontaktuje vybrané jedince a oni vědí o co jde - tuhle část jsi přehlédl.

Ja mam pocit, ze ti tim spis chtel naznacit, ze kapacita eventu muze byt rychle vycerpana i "legalnim" zpusobem.


diky, ze aspon nekdo premysli nad tim, co cte :)

zeggo, zeggo ....
to jestli jsem hloupy si musis rozhodnout sama, na to se me neptej
  • 0

#35 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 13:02

Dain a Olik napsal/a:


Jenže já neřeším běžnou situaci, jmenovitě jsem narážela konkrétně na:

1) "pořádám event pro dvacet lidí, obvolám předem vybraných 20 lidí a upozorním je na jeho pořádání a publikování dne X v hodinu Y, a seznámím je s podrobnostmi, takže oni si jen udělají čas a ihned po notifikaci se zapíší"

2) "chystám keš, na eventu se jisté skupině zmíním kterého dne a hodiny bude spuštěna, skupinka si zajistí volno a v okamžiku publikace již sedí v autech s veškerou technikou připravená FTF zdolat, pokud možno pak WN u keše píšu o zachování stejných podmínek pro všechny

Oboje dle mého zavání všichni jsme si rovni, jen někteří jsou si rovnější

Posedlost bodíky už není jen o FTF, o BF. Přidala se k ní další skupina "pokecáme s přáteli za bod" :-/
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#36 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 13:21

Pěkné, měli jsme tu diskuzi o filtrování kešek, nyní je tu diskuze o férovosti publikace eventu/keše. I když obojí je určitě zajímavé téma, mohl bych všechny zúčastnění poprosit, aby využili tlačítko "Nové téma" a věnovali se tomu jinde, přece jen tohle vlákno je o něčem jiném.

Mám tedy přímý dotaz: Pokud bude event zaměřený na GeoGet, chcete si to rovnou vyzkoušet na vlastním notesu nebo budete jen sedět a sledovat, co a jak se dělá bez možnosti si to hned vyzkoušet (v tomhle případě mi bylo doporučeno jedním kačerem udělat instruktážní video, prostě natočit, co se bude dít na monitoru předváděcího PC, viz. Cam Studio a podobně). Jde mi o to, že sehnat místnost s dostatečnou kapacitou míst a zároveň se zásuvkami je docela honička... tak jestli se mám o to vůbec snažit nebo si raději jen poslechnete co a jak a pak vše vyzkoušíte v klidu doma.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#37 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 13:21

Zegga: Tak posledni poznamku, protoze si myslim, ze to sem nepatri a meli bychom s tim vlakno opustit. Jsi ve vlakne, ktere se pta na jednu konkretni akci a vubec neni jasne, zda event, tedy zda za bod. Uz to, ze se to resi verejne, popisra tvuj bod 1) a o podobe s bodem 2) snad hovorit nejde ani ve snu. Zde se nema jednat ani o pokecani s prateli a uz vubec ne o pokecani za bod. Takze pokud chces obecnou diskusi o obsazovani eventu, zaloz jine vlakno. Pokud se chces hadat, tak k veci ;) Places dobre, ale na spatnem hrobe.

EDIT: tak Weri byl nepatrne rychlejsi :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 13:27

weri napsal/a:
Mám tedy přímý dotaz: Pokud bude event zaměřený na GeoGet, chcete si to rovnou vyzkoušet na vlastním notesu nebo budete jen sedět a sledovat, co a jak se dělá bez možnosti si to hned vyzkoušet (v tomhle případě mi bylo doporučeno jedním kačerem udělat instruktážní video, prostě natočit, co se bude dít na monitoru předváděcího PC, viz. Cam Studio a podobně). Jde mi o to, že sehnat místnost s dostatečnou kapacitou míst a zároveň se zásuvkami je docela honička... tak jestli se mám o to vůbec snažit nebo si raději jen poslechnete co a jak a pak vše vyzkoušíte v klidu doma.

Osobne si myslim, ze u pocitace neni nad vlastni ohmatani. Nemyslim ale, ze by bylo nezbytne nutne mit z kazdeho NB pristup na web. Pokud bude vice "dozorujicich", mohou si "neznalce" rozdelit a v pripade potreby je obejit. (Jsem ochoten se pridat k tem obchazejicim.)
Naopak si myslim, ze nezbytnost je projektor pripojeny k NB, na kterem je mozne postupy demonstrovat vsem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 13:28

Ted me napada, zes to vlastne chtel pro uplne novacky, takze asi nebude GG naplneny daty a to bez pristupu k webu nebo alespon nejake lokalni siti pujde tezko. :( EDIT: v tom pripade bych doporucil treba 3 opakovani tehoz pro mensi pocet lidi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 13:32

pokud si dobre pamatuju, kdyz se geoged stahne a nainstaluje, tak tam neake cache jsou naimportovane, ne? Imho pro nazornost by to mohlo stacit...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka