Přejít na obsah


Fotka

GPS pro (téměř) všechny MOBILNÍ TELEFONY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 16:34

Recenze? Reklama? Rozhodne Radikalni, Racionalni, Rentabilni Reseni!

Vážení kolegové! Jsem zde nový (členem GC komunity "teprve" od 30. ledna 2006), ale přesto mám pro Vás snad zajímavé řešení, jak levně používat systém GPS. Nemyslím tím jen pro účely GC, ale i pro sport a volný čas všeobecně (turistika a cykloturistika, běh a lyžování, bruslení a třeba i venčení psa :-) ).
Sepsal jsem článek, který by měl (během příštích dnů, nemachruji, jen z toho mám radost) vyjít na iDNES v rubrice MOBIL.CZ, ale Vy si zasloužíte ty informace dříve! O programech GETrack a odGPS pro nejen chytre telefony (smartphone) s OS Symbian se dočtete na mých stránkách.

Když někomu pomůžu k levné GPSce, budu rád, pokud Vás to nezajímá, divím se, že jste se dočetli až sem!

Mimochodem - pomocí JAVA aplikace Opera Mini ™ se lze (což asi většina ví a používá) přihlásit i na GC.COM ke svému účtu a zapsat návštěvu - logování cestou vlakem při návratu z lovu :-), dokonce tak hledám poklady v blízkém okolí a přenos dat (přes GPRS) není nijak vysoký díky možnosti vypnout obrázky v prohlížeči, takže si vystačíte jen s mobilním telefonem (o volání nemluvím, k tomu ho teď skoro nepoužívám)!

Díky a lovu zdar TEA_CR (lovící jen s BT GPS modulem, Nokií 6021 a JAVA programem GETrack).

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 17:40

Cau
mam telefon Nokia 6310i. Ako mi mozes pomoct?
Dik.

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 18:15

Sorry, ale jaksi jsem se z tveho prispevku nedozvedel nic noveho. Vubec nic jsi nerekl o tom programu, jen to, ze ti vyjde clanek. Bude mi to fungovat na Motorole V3 RAZR? I kdyz jo, kde vezmu gps modul k mobilu? Bluetooth? Na to mam PDA. EDIT: sorry, odkazujes na sve stranky kde to popisujes :)) omlouvam se
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2006 - 0:08

No tak programy to jsou celkem pekný, ale já bych potřeboval nějakej java program co bude spolupracovat s integrovanou GPS v telefonu (Siemens SXG75), tyhle aplikace podporujou jenom BT GPS :-(
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2006 - 12:14

Recenze? Reklama? Rozhodne Radikalni, Racionalni, Rentabilni Reseni!

Vážení kolegové! Jsem zde nový (členem GC komunity "teprve" od 30. ledna 2006), ale přesto mám pro Vás snad zajímavé řešení, jak levně používat systém GPS. Nemyslím tím jen pro účely GC, ale i pro sport a volný čas všeobecně (turistika a cykloturistika, běh a lyžování, bruslení a třeba i venčení psa :-) ).
Sepsal jsem článek, který by měl (během příštích dnů, nemachruji, jen z toho mám radost) vyjít na iDNES v rubrice MOBIL.CZ, ale Vy si zasloužíte ty informace dříve! O programech GETrack a odGPS pro nejen chytre telefony (smartphone) s OS Symbian se dočtete na mých stránkách.

Vyse zmineny clanek opravdu vysel... TADY. Uzitecne spise pro zajemce o NEMAPOVY GPS prijmac (BT GPS modul lze koupit uz "jen" za 2368,- Kc plus telefen Nokia 6021 za 3499,- Kc). Kdo hodla kupovat novy telefon a zaroven nemapovou GPSku, muze situaci resit oklikou :-)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2006 - 12:19

Mimochodem - pomocí JAVA aplikace Opera Mini ™ se lze (což asi většina ví a používá) přihlásit i na GC.COM ke svému účtu a zapsat návštěvu - logování cestou vlakem při návratu z lovu :-), dokonce tak hledám poklady v blízkém okolí a přenos dat (přes GPRS) není nijak vysoký díky možnosti vypnout obrázky v prohlížeči, takže si vystačíte jen s mobilním telefonem (o volání nemluvím, k tomu ho teď skoro nepoužívám)!

Díky a lovu zdar TEA_CR (lovící jen s BT GPS modulem, Nokií 6021 a JAVA programem GETrack).

Opera Mini je skutecne perfektnim resenim pro vsechny, kteri nechteji sedet u pocitace a presto mit pristup k informacim (treba pri dohledavani skrysi nebo hledani dopravnich spojeni). Mnozstvi stazenych dat je minimalni, uziti maximalni (na co je pak WAP!?!). Vrele doporucuji!
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 18:08

Cau
mam telefon Nokia 6310i. Ako mi mozes pomoct?
Dik.

nenasel jsem odvahu zeptat se tahkle primo, ale... mam 6230 a stejny problem jako drevokocur..;o))))))
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 18:59

Sorry, ale jaksi jsem se z tveho prispevku nedozvedel nic noveho. Vubec nic jsi nerekl o tom programu, jen to, ze ti vyjde clanek. Bude mi to fungovat na Motorole V3 RAZR? I kdyz jo, kde vezmu gps modul k mobilu? Bluetooth? Na to mam PDA.

EDIT: sorry, odkazujes na sve stranky kde to popisujes :)) omlouvam se


Je dobre vedet, ze to existuje, ale uprimne receno nevim, jak by to melo pomoct nekomu, kdo uz GPSku ma. A to jsou tady asi vsichni (az na Pitra :-) ).
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2006 - 0:28

Me by zase stacil program, ktery by na 6230i zobrazil textovy (ci lepe html) soubor libovolne velikosti. Ja to fakt nechapu - telefon umi prehrat mp3, video a ja nevim co jeste, ale pri pokusu o prohlizeni TEXTOVEHO souboru napise unknown format. Existuji Java Book readery ale s omezenou velikosti a opruzem pri nahravani do telefonu... Ja obcas tem vyvojarum fakt nerozumim :-(
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2006 - 11:09

No tak programy to jsou celkem pekný, ale já bych potřeboval nějakej java program co bude spolupracovat s integrovanou GPS v telefonu (Siemens SXG75), tyhle aplikace podporujou jenom BT GPS :-(

Ahoj, nemůžeš o tomto telefonu napsat něco více? V recenzích se chlubí, jak má GPS, ale o funkci nikdo nic nenapsal. Zajímal by mě hlavně praktický pohled, někoho, kdo to i používá :-)
Díky
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2006 - 15:00

No tak programy to jsou celkem pekný, ale já bych potřeboval nějakej java program co bude spolupracovat s integrovanou GPS v telefonu (Siemens SXG75), tyhle aplikace podporujou jenom BT GPS :-(


Zkus Spot - http://www.skylab-mo...oducts/spot.php
Ten se tvari, ze umi Bluetooth i vestaveny GPS modul (ale zatim jsem ho zkousel jen s BT), nicmene je podle te stranky kompatibilni s SXG75.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2006 - 12:43

Opera Mini je skutecne perfektnim resenim pro vsechny, kteri nechteji sedet u pocitace a presto mit pristup k informacim (treba pri dohledavani skrysi nebo hledani dopravnich spojeni).


Je fajn, že lze nejen cache logovat, ale i disablovat a snad i zakládat... I když to jsem ještě nezkusil ;-)
Tak mě napadá: můžu sedět někde na pařezu, v klidu si založit cache, přes mobil ji založit na gc.com a pak si jen počkat tak +/- dvacet minut, než se přiřítí mitak s lolem za zády :-))))
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2006 - 9:10

Me by zase stacil program, ktery by na 6230i zobrazil textovy (ci lepe html) soubor libovolne velikosti. Ja to fakt nechapu - telefon umi prehrat mp3, video a ja nevim co jeste, ale pri pokusu o prohlizeni TEXTOVEHO souboru napise unknown format. Existuji Java Book readery ale s omezenou velikosti a opruzem pri nahravani do telefonu... Ja obcas tem vyvojarum fakt nerozumim :-(


Zrovna teď řeším podobný problém - můj starý dobrý telefon se pomalým krokem blíží ke svému konci a vyhlížím něco nového. Podmínka je jednoduchá - musí umět zobrazit pdf (no, minimálně txt, ale když já mám většinu zadání nacpaných právě do pdf). Kromě symbianových telefonů, WM Motoroly tu vlastně nic takového není, snad by se ale měl koncem měsíce objevit Siemens S68, který by měl mít pdf reader zabudovaný. Kapacita paměti 8MB by měla stačit na cca 70 - 80 zadání (v tiskovém náhledu, bez logů). A měl by stát jenom kolem 4k :-)))
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2006 - 13:36

jeje SXG75 ve stredu se pro nej jedu :-))))). Jaky je tam to gps?Jeste nikdo nic nenapsal o tom jak funguje.Je tam pry trial verze nejakyho softu navigacniho tak by me i zajimalo az vyprsi trial verze jak bude gps fungovat a co se bude zobrazovat??Jenom souradnice?Nebo nejaka zakladni mapa??Diky za nejaky poznatky k mobilu :-)
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2006 - 15:57

no spot podle stranek vypada zajimave, ale rozchodit se mi ho nepovedlo, tedy to demo co je na strankach
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2006 - 22:24

Zkus Spot - http://www.skylab-mo...oducts/spot.php
Ten se tvari, ze umi Bluetooth i vestaveny GPS modul (ale zatim jsem ho zkousel jen s BT), nicmene je podle te stranky kompatibilni s SXG75.


Tak to byla samozřejmě první věc co jsem na SXG75ce zkoušel, nicméně s integrovanou GPS nefunguje, nejdou žádný funkce, souřednice se jednou načtou a už se neměměj:-( Zkoušel jsem to i s BT GPS a stou to chodí naprosto v pohodě. Takže se to sice tváří, že to podporuje integrovanou GPS, ale ve skutecnosti to nefunguje:-( Snad to v nějaké další verzi opravěj, aby to fungovalo.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2006 - 13:08

Jo, klidne muzes;) Je to hrozne sikovna vecicka. Ja takle na geodriknu od Samana obdrzel prazskej geocoin, napsal si z mobilu o aktivacni cislo, coin zaktivoval a hned na geodrink ulozil. Cela procedura mi zabrala cca 10 min, a to jsem se k tomu obcerstvoval pivem:).
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2006 - 13:13

Je fajn, že lze nejen cache logovat, ale i disablovat a snad i zakládat... I když to jsem ještě nezkusil ;-)
Tak mě napadá: můžu sedět někde na pařezu, v klidu si založit cache, přes mobil ji založit na gc.com a pak si jen počkat tak +/- dvacet minut, než se přiřítí mitak s lolem za zády :-))))

Chachacha - nebo radši obráceně!
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2006 - 9:13

Kapacita paměti 8MB by měla stačit na cca 70 - 80 zadání (v tiskovém náhledu, bez logů). A měl by stát jenom kolem 4k :-)))

Jen malickost, spousta novejsich telefonu vyuziva pametove karty, na coz je dobry pri vyberu nezapomenout... pak ma clovek k dispozici tolik pameti, kolik si koupi :] ... ale za 4k... to teda hodne uspechu pri hledani ...
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2006 - 9:16

HMM. muj siemens SK65 sice ma reader na pdf, ale pdf s popisem cache to nejak neni schopen otevrit:((((.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama