Přejít na obsah


Fotka

Která je lepší GPSMAP 60CSx nebo Oregon 300?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 FantaA

FantaA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 23:13

Ahoj můžu se zeptat. která GPS je lepší GPSMAP 60CSx nebo Oregon 300? Dik
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 23:16

Pokud nemáš nějaký speciální požadavek, tak je vhodnější Oregon. (A zrovna tohle je tu citlivé téma :D )
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 0:50

Lepší... no to záleží co upřednostňuješ a na co GPS budeš používat. Základní rozdíl: Oregon má touchdisplej s větším rozlišením, rychlejší procesor, podporuje listingy keší a whereigo. 60CSx je robustní přístroj s ovládáním tlačítky. Neobsahuje tolik kravinek jako Oregon a je docela spolehlivá. I když Oregon asi po tisícátém doladění firmwaru je snad už teď spolehlivý také. Na geocaching bych doporučil Oregon na extrémnější podmínky spíš 60CSx.:) edit: A jestli máš peníze nazbyt, tak bych určitě neváhal a pořídil Oregon550. Tříosý kompas je fajn věc.
  • 0

#4 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 6:23

http://www.geocachin...825#post_175825
  • 0

#5 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 8:09

alkes napsal/a:... edit: A jestli máš peníze nazbyt, tak bych určitě neváhal a pořídil Oregon550. Tříosý kompas je fajn věc.


Kvuli triosemu kompasu staci koupit 450, 550 ma navic i fotak, takze zalezi jestli o nej stojis, to jen na doplneni.

Jinak mam osobni zkusenost s obema pristroji a na geo je Oregon rozhodne lepsi, ma vic vychytavek a posledni firmware jej docela dobre vyladily. I co se tyce turistiky, tak ma Oregon graficky lepe vyvedene mapy, i kdyz ma neduh ve svem dotykovem displeji, ktery je proste obcas hur citelny a nebo silne vybiji baterie, ale tomu se da prizpusobit.

Co se tyce nejake odolnosti, tak to je otazka, oba jsou velmi odolne a co se tyce signalu, tak moje osobni zkusenost hraje pro Oregona, ale to neni podlozeno nejakym dlouhodobym vyzkumem. :)

Jinak jsem vlastnik Oregona, takze mu asi ted trochu nadrzuji.
  • 0

#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 8:59

odolnost o300 - nedobrovolný crashtest
http://www.geocachin...70-0ca84d9bdb20
netvrdím že 60tka je špatná, ale proč dnes kupovat mrtvý model? konec konců i o300 pomalu odchází do důchodu a je místo ní o450.
  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 9:14

Co se týče odolnosti, mně vypadla GPSMap 60CSx z kola asi při 50-tce a to na hrubý asfalt asi 14 dní po koupi a na ní byla jen malá oděrka na gumě a funguje do dnes (cca 2 roky). A to nemluvím ani o tom, že mi už od té doby spadla z toho metru ještě asi 2x či 3x. Takže odolnost je opravdu hodně veliká. Ale musím potvrdit, že je pomalejší s vykreslováním map, což mě občas trochu zdržuje, a s rozvojem WG. asi bude čím dál více chybět ta nemožnost si odlovit WG. Ovšem vyhovuje mi její ovládání. Škoda, že není něco mezi oběma GPSkama... Bral bych jak ten dotykový displej, rychlejší procesor, tak ovládací tlačítka pro rychlé ukládání bodu, rychlé zvětšování jedním prstem, zmenšování přístup do menu atd.
  • 0

#8 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 9:45

KaMo_cz napsal/a:
odolnost o300 - nedobrovolný crashtest
http://www.geocachin...70-0ca84d9bdb20
netvrdím že 60tka je špatná, ale proč dnes kupovat mrtvý model? konec konců i o300 pomalu odchází do důchodu a je místo ní o450.


Pozor pozor kolego. S tím "mrtvým modelem" buď hodně opatrnej;) Nechci se pouštět do debaty kterej z těchto přístrojů je lepší či ne, ale tohle už neříkej;-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 9:46

marram napsal/a:
Kvuli triosemu kompasu staci koupit 450, 550 ma navic i fotak, takze zalezi jestli o nej stojis, to jen na doplneni.

Pravda, pravda, na 450 jsem úplně zapomněl. Díky.
  • 0

#10 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 10:14

60tka byla skvělá a odolná, než mi ji ukradli, ale Oregáno je o generaci neli dvě dál. Oregon je mnohem uživatelsky i softwarově rychlejší a příjemnější. Jen nechápu proč si 60tka drží tak nechutně přemrštěnou cenu. Garmin je hold monopol na poli turistických GPS.:(
  • 0
www.povetrnik.cz

#11 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 14:03

weselka napsal/a:
60tka byla skvělá a odolná, než mi ji ukradli, ale Oregáno je o generaci neli dvě dál. Oregon je mnohem uživatelsky i softwarově rychlejší a příjemnější.
Jen nechápu proč si 60tka drží tak nechutně přemrštěnou cenu. Garmin je hold monopol na poli turistických GPS.:(


Od léta mám ke své 60CSx také Oregon 550 a dodneška jsem mu naprosto nepřišel na chuť. Bez podsvětlení (a tím pádem vyšší spotřeby energie) v podstatě nečitelný displej, mne dost nesympatické ovládání, podstatně menší "terénní" odolnost a především podivné chování chipsetu (menší přesnost, nižší citlivost, pomalá reakce etc.). Takže používám 550 jen na Wherigo a jinak stále preferuji 60CSx... Děsím se až odejde do věčných lovišť, nové Garminy mne zatím vůbec neoslovily...

PS: proč si drží vysokou cenu? - protože lidé kteří potřebují GPS nejenom pro geocaching preferují stále 60CSx (tohle mám od kamaráda který prodává GPSky v Anglii - kupci 60CSx jsou holorolezci, geologové, terénní biologové, v UK birdwatchers, lidé kteří skutečně trekují etc.)
  • 0

#12 Daja172

Daja172

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 16:25

Mám 60CSX i Oregona 300.60tka je přesnější a 300 je super na paperless caching jsi-li PM.Převážně lovím Oregonem,ale 60CSx mám sebou jako zálohu;)
  • 0

#13 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 16:44

KaMo_cz napsal/a:
netvrdím že 60tka je špatná, ale proč dnes kupovat mrtvý model? konec konců i o300 pomalu odchází do důchodu a je místo ní o450.

LOL, mrtvej model? A ja myslel, ze 300ku prestal Garmin vyrabet. ;)

Jinak by bylo zajimavy zjistit, kolik z tech nazoru "Oregon je jednoznacne lepsi" melo prilezitost pracovat s obema pristroji a porovnavat na zaklade zkusenosti a ne dojmu. ;)

Ja osobne preferuju ovladani cudliky na 60CSx, na dotykovani mam MDA (ktery toho zase umi mnohem vic nez to "orezany PDAcko s vestavenym Mediatek GPS modulem" ) :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 16:50

hplus napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
netvrdím že 60tka je špatná, ale proč dnes kupovat mrtvý model? konec konců i o300 pomalu odchází do důchodu a je místo ní o450.

LOL, mrtvej model? A ja myslel, ze 300ku prestal Garmin vyrabet. ;)

Jinak by bylo zajimavy zjistit, kolik z tech nazoru "Oregon je jednoznacne lepsi" melo prilezitost pracovat s obema pristroji a porovnavat na zaklade zkusenosti a ne dojmu. ;)

Ja osobne preferuju ovladani cudliky na 60CSx, na dotykovani mam MDA (ktery toho zase umi mnohem vic nez to "orezany PDAcko s vestavenym Mediatek GPS modulem" ) :D


Porovnával jsem chování v terénu a zatímco zbytek party s Oregonem běhal desítky metrů daleko, já s 60CSx na ně čekal nad keší.

Ale já jsem jen teoretik :D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 16:57

kolombo napsal/a:
Porovnával jsem chování v terénu a zatímco zbytek party s Oregonem běhal desítky metrů daleko, já s 60CSx na ně čekal nad keší.

Ale já jsem jen teoretik :D


...to je naprosto přesný popis lovu s oběma GPS (já 60CSx a geomanželka s O-550) v lesích českého Ráje :D:D
  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 17:04

Mně se tohle stalo jednou i s Legendem versus 3 šedesátky (správně byl Legend). Občas si prostě umí postavit hlavu každá gpska.:) Držme se ale prosím objektivních faktů a ne subjektivní oblíbenosti (já mám taky radši šedesátku... a nejradeji Magellana :D)
  • 0

#17 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 17:11

alkes napsal/a:
Mně se tohle stalo s Legendem versus 3 šedesátky (správně byl Legend). Občas si prostě umí postavit hlavu každá gpska.:)
Držme se ale prosím objektivních faktů a ne subjektivní oblíbenosti (já mám taky radši šedesátku... a nejradeji Magellana :D)



...to jo Michale, občas si postaví hlavu každá. Ale Oregáno stálo na hlavu celé prázdiny a to jak v Česku tak ve Francii :). Takže šlo do šuplíku, tuhle jsem ho vyndal, vzal na kešku - opět žádný zázrak (firmware je up-to-date), tak zase chrupe...
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 17:22

No hádat se nebudu:D, já zapadám přesně do té kategorie, co psal H+ ... v ruce jsem Oregon měl jenom párkrát. Spíš nechci, aby se tohle vlákno točilo kolem hlášek typu "Mrtvej model". Jak šedesátka, tak Oregon mají prostě své klady i zápory a ač nejsem každodenním uživatelem, jsem celkem přesvědčený, že na hledání pixel se dají v pohodě použít obě a záleží, co kdo preferuje, popřípadě se kterými vlastnostmi je ochoten se smířit.
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 17:43

alkes napsal/a:
No hádat se nebudu:D, já zapadám přesně do té kategorie, co psal H+ ... v ruce jsem Oregon měl jenom párkrát.
Spíš nechci, aby se tohle vlákno točilo kolem hlášek typu "Mrtvej model".
Jak šedesátka, tak Oregon mají prostě své klady i zápory a ač nejsem každodenním uživatelem, jsem celkem přesvědčený, že na hledání pixel se dají v pohodě použít obě a záleží, co kdo preferuje, popřípadě se kterými vlastnostmi je ochoten se smířit.


Jasně, že se dají použít obě, ale prostě CSx-ko je prostě většinou přesnější. Oregon zase umí jiné věci.

Dlouho se hledalo s čb řadou Garmin GPS a taky to šlo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 17:51

Připadám mi, že mám deja-vu...tuhle debatu jsme vedli s Háčkem celou cestu do Polska i zpět :o)) Objektivně je mi jasné, že šedesátce není co vytknout, na druhou stranu mám oregáno a nemám mu taky co vytknout...snad jen, že se občas zasekne a je potřeba restart. Kupoval jsem ho právě kvůli dotykovému displeji, protože jsem na to zvyklý z mobilu. A rozhodně jsem chtěl stroj na whigo... Musím říct, že to dohadování o "starších strojích" a "ořezaném PDAčku" mě bavilo při řízení abych neusnul, ale fakt vás to baví i na netu? :o)))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama