Přejít na obsah


Fotka

Geojarry 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1221 odpovědí na toto téma

#1181 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 12:54

děkuji za aktualizaci GJ, ale waypointy ke keškám mi to stále nestahuje


  • 0

#1182 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 14:45

Blbý dotaz, ale jak jsem byl dlouho mimo, už jsem dost věcí zapomněl..

 

Kokrétně nemůžu přijít na to, jak (jako BM) zaktualizovat kešky s "neznámým listingem bodu" - mám jich v GeoGetu cca 4,5k. Byl jsem si jistý, že to nějak umí GJ, proot jsme čekal na update jak na smilování, ale nemůžu to tam najít.. Poradí někdo, prosím? Je nějaká možnost pro BM?


  • 0

#1183 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 14:46

O GG a jeho multiuživatelském spouštění jsem se bavit nechtěl.

Ale Chrome multiuživatelsky funguje, vyzkoušel jsem to teď na sedmičkách.

Stačí si zkopírovat ikonu zástupce na ploše a editovat Cíl, přidat za to parametr --user-data-dir="....".

https://ctrlv.cz/jGsE

Tohle lze udělat několikrát , v každém se přihlásit jinak a uložit přihlášení a pak každá ikona spustí prohlížeč s jiným nastavením, hesly, historií, atd. Ale spouští se pořád ten Chrome, co je nainstalovaný, z toho datadiru se bere jen nastavení. Každá ikona může spustit prohlížeč nejen s jiným uloženým nickem, ale i s jiným přihlášením do Googlu, do pošty na Seznamu, s jiným pozadím, personalizací čehokoliv, co se ukládá do cookies, apod.

Já používám FF, ale tohle je důvod, proč Chrome alespoň vyzkoušet. Přestal jsem Chrome používat poté, co na slabém stroji s WinXP a 2 GB paměti po spuštění Chromu začala nekonečná chroustanice, která neskončila ani jeho shozením. A to byl Chrome zpočátku rychlý a jednoduchý prohlížeč. On je dnes taky, ale na jiných strojích.


  • 0

#1184 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 15:50

Blbý dotaz, ale jak jsem byl dlouho mimo, už jsem dost věcí zapomněl..

 

Kokrétně nemůžu přijít na to, jak (jako BM) zaktualizovat kešky s "neznámým listingem bodu" - mám jich v GeoGetu cca 4,5k. Byl jsem si jistý, že to nějak umí GJ, proot jsme čekal na update jak na smilování, ale nemůžu to tam najít.. Poradí někdo, prosím? Je nějaká možnost pro BM?

 

Mezi pluginy mas "Geojary - Stahnout listingy". Vyberes kese a spustis tento plugin. Ale 4.5 tisice kesi bude fakt na hodne dlouho.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1185 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 16:29

Díky gorde. It's working!

Zkušební vzorek 45 keší i s logy to stáhlo za 8 minut..takže tak.

 

No, jedině to pustit přes noc, ale není to "nebezpečné" - ve smyslu, že tolik operací by mohlo být snadno detekovatelné a hrozil ban za porušení ToU?

Vidím to tak, že asi stáhnu ty nejbližší, kde je největší pravděpodobnost, že budou reálně potřeba a ostatní nechám tak.


  • 0

#1186 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 17:03

Kdyby GJ nedbal na sve maskovani, tak by mohl stahovat mnohonasobne rychleji. To zpomaleni je umele.


  • 0

#1187 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 20:50

Není ještě někde ta akce PM na 3 měsíce? Protože stahovat tisíce listingů přes GJ je fakt hrůza. A pro BM dostupné 3 listingy denně přes API by to trvalo 5 let.

Ale je to vůbec třeba stahovat? Aktualizuj si přes API jen stavy a základní info, to můžeš i jako BM. Určitě zjistíš, že z těch 4,5 tisíce je spousta už archivovaných. A pak si stáhni své okolí, nebo okolí toho, kam pojedeš.A pokud budeš pravidelně sledovat okolí, zjistíš, že pokud nejsi zrovna v Praze, tak ty 3 denně na novinky prakticky stačí.Je zbytečné stahovat listingy eventů. Nakonec i tradičky jdou hledat bez listingů, hint se v nouzi dá najít i na telefonu na stránkách GC.com. Chce to trochu přípravu předem, ale dá se pak hledat jen se základním info, případně i bez navigace. Já tak ze začátku hledal i multiny.


  • 0

#1188 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 6:11

Akce byla, nemylim-li se, jen na prvni PM, nebo ne?
Archivovane Not found nemam vubec, to same eventy a Earthky, ktere nelovim. Procistil jsem databazi..

Ale pravdu mas v tom, ze tolik neni potreba stahovat - jsou v tom i kesky ze vzdalenych kraju (sveho casu jsem si udrzoval aktualni celou CR. Uchylka a zbytecnost, vim).

Stahl jsem nakonec jen stredocesky kraj a Prahu. Ty budu udrzovat aktualni.
V pripade potreby, kdyz pojedu cilene jinam (malo pravdepodobne), zamerim se na ne pak.
  • 0

#1189 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 6:38

Asi to tak bylo, já to nevyužil. Ale pokud někdo má potřebu udržovat si aktivně celou republiku, svět, nebo jinou velkou oblast, asi už bude muset investovat do PM. Jinak to nepůjde. GJ bych opravdu viděl na nástroj na blízké okolí, který by se v případě velkého rozšíření mezi lidi asi brzo stal nefunkčním. Nedělám si iluze, že by to v GS nepoznali, je to ale asi tak nevýznamná menšina, že to mlčky tolerují. Ono by stačilo omezit počet shlédnutých listingů na 100 denně pro jeden nick, tolik na obrazovce opravdu jeden člověk neprohlídne. Nebo nějak jinak. Ty neustálé změny designu stránek nejsou asi dělány proti GJ, ale dost výrazně mu ztěžují činnost.

Vždycky jsem byl proti nadkačerům, kteří prohlašovali, že jedině PM, ale snaha o stažení celé republiky opravdu to PM chce. A pro toho, kdo to opravdu využije, že opravdu cestuje po celé republice, těch 800Kč opravdu nebude tou největší částkou.


  • 0

#1190 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 6:57

Na rozdil treba od c:geo se GJ trochu znazi mlzit, aby byl pristup "a la robot" obtizneji identifikovatelny. Ale urcite to poznat bude, kdyby se chtelo.

 

Druhou moznosti je pouzit nejaky plugin (Cachelist nebo GC Tour - ten vyzaduje TamperMonkey, pres ktery je take instalovatelny) do browseru a stahovat kesky pomoci nej. Plugin vytvori GPX a to je pak snadno importovatelne do GG.

 

Vic bych to tu neplevelil.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1191 kvasnicovy

kvasnicovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2017 - 12:57

Prosí, jak mám stahovat cache? Nejde mi geojarry 2.6.2, novější verzi nevidím.

Při stahování to dává 5x safety sleep a pak to napíše Chyba při přihlašování Zkontroluje jméno.heslo , jsem BM


  • 0

#1192 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2017 - 15:58

Normalne nainstalovane GJ ti samo nabidne aktualizaci. Leda ze by sis v Geogetu to hlidani aktualizaci sam vypnul.


  • 1

#1193 Adiee

Adiee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 10:19

Při stahování to dává 5x safety sleep a pak to napíše Chyba při přihlašování Zkontroluje jméno.heslo , jsem BM

Potvrzuju, to samé. Mám normálně aktualizováné na na 2.6.3.
  • 0

#1194 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 19:53

jj s velkou pompou jsem si přidal do Statoru TB/GC a zase je vyhodil nepřihlásí se to ani náhodou...

:) ale tak já je nepotřebuju ;) ale jen jsem zkusil... a nic


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1195 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 20:33

Fakt? Ja to ted skusil schvalne pustit, a normalne mne to prihlasilo a stahlo kesku. :huh:


  • 0

#1196 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 23:32

Fakt? Ja to ted skusil schvalne pustit, a normalne mne to prihlasilo a stahlo kesku. :huh:

Nevím já to zkoušel několikrát a točilo to a točilo a pak to požádalo vo zalogování hmmm ještě to zkusím... a nastavený to mám dobře


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1197 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 23:37

hmm divný... 2.6.3 a nejde zalogovat pokus o připojení, několik safety sleep a hláška "Chyba při přihlašování......"


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1198 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2017 - 15:17

Tak jsem to zkoušel v práci a navdory ostatním hlášením potvrzuji funkčnost.

GJ se bez problémů přihlásí a stahuje.. http://www.imagehost...v=vstiektkt.png

 

Edit:  Po necelé hodině a půl (ke stáhnutí 50 km od odmova) GJ přestal pracovat kvůli "cybě při přihlašování nagc.com" http://www.imagehost...v=vstiekrwr.png

a od té doby se již nepřihlásí vůbec. Že by Groundspeak nějak banoval..?


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 18 prosinec 2017 - 16:34

  • 0

#1199 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2017 - 18:47

Děkuji za aktualizaci 2.6.4 - už jdou stahovat i waypointy.

Hezký vánoční dárek.


  • 0

#1200 melisak

melisak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2018 - 15:56

Bohužel i po aktualizaci mi stále nefunguje.

Několik Safety sleep a pak háška "Chyba při přihlašování...."


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama