Přejít na obsah


Fotka

Fekalní keše a keše opravdu o ničem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 10:33

Nevim kdo z vás již byl na nových keších "Cache X - stodulky" zde jsem se opět přesvědčil o skutečnosti že by nikdo kdo neposbirá trochu víc zkušeností, by neměl keš vůbec zakládat, mít alespoň 100 nálezů. Bohužel to neni jen u těchto dvou GC24CW3 a GC244BK , podobně tomu je i u dalších, např GC1ZA66. Mé postřehy z GC24CW3 o druhé kinder GC244BK se radši vyjadřovat nebudu. 1. Listing téměř prázdný, žádná zajímavost prostě nic. 2. Místo plné bordelu od bezdomovců a vlasně o ničem (pokud nebyl zamýšlen samotný val, ale to nikdo neví). 3. Keš alá krabka od másla co při prvním dešti zařve. 4. Pravděpodobně zaměřeno od oka, max mobilem, keš je cca 15m jinde a jinak než BF metodou nalézt nejde. Zajimá mě váš nazor a případné varováni které se vyhnout, ja vám radim tyto. Teda pro bod asi dobrý.
  • 0

#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 10:52

Jen dve poznamky: 1. Tohle tema se tu muze diskutovat donekonecna. V podstate s Tebou souhlasim, ale pokud GroundSpeak podporuje kvantitu oproti kvalite (revieweri v podstate nemaji duvod takove cache nepublikovat), tak si o tom muzeme tak akorat brecet na foru. 2. Kdyz uvadis odkazy na konkretni kese, dej je do tagu - napriklad takhle: GC24CW3
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 11:08

No tu navstevnost (v poradi tebou uvadenych) 45, 51 a 259 logu nemaji nektere cache na vrcholcich hor ani za celou dobu sve existence... ;)
Tak az zase takova tragedie to nebude ne? :D:D:D:D

Ale jinak souhlas s hplus.

P.S. me se treba HODNE nelibi cache schovane do zidek a zdi okolo kostelu, hradu apod. :( A taky s tim nic nenadelam... :(
  • 0

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 11:19

ááá, už to tu dlouho nebylo :)

vidím jediné rozumné řešení:

do logu takové keše slušně pište konstruktivní kritiku!
  • 0

#5 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 11:49

Mau Loftin napsal/a:
ááá, už to tu dlouho nebylo :)

vidím jediné rozumné řešení:

do logu takové keše slušně pište konstruktivní kritiku!



To je úplně k ničemu.
Já takhle kritizuji Dainovy keše a on na to stejně sere.
  • 0

#6 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 11:50

Bože, už zase... Pokud se někdo nepodívá předem na fotomapu kde to je nebo musí mít za každou cenu odlovenou každou cache v okolí ať si potom nestěžuje. Jenom mne zaráží kolik lidí na takovouhle cache jde. Holt se poznají závisláci... ;)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 11:51

(navíc geocaching dnes dělá dost lidí na to, abychom si mohli dovolit i kritiku nekonstruktivní)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 11:59

Dpman napsal/a:
To je úplně k ničemu.
Já takhle kritizuji Dainovy keše a on na to stejně sere.


...to víš, na kritiku od určitejch individuií se sere ze zásady B)
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 12:13

Dpman napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
ááá, už to tu dlouho nebylo :)

vidím jediné rozumné řešení:

do logu takové keše slušně pište konstruktivní kritiku!



To je úplně k ničemu.
Já takhle kritizuji Dainovy keše a on na to stejně sere.


a co taky jinyho s tebou :D
  • 0

#10 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 12:17

Safra kde ty fujtajbl cache hledate? Ja nemohu za posledni rok rict, ze jsem nasel nejakou vyslovene odpudivou cache. Nebo mam nastaven prah vnimani nekam jinam? Fakl je ze obcas ctu nejaky log, ze nekdo sahl do ho...a, kdyz sahal na cache. Ale ani to jsem nezaznamenal, ja spis nachazim odpudive mokre cache v igelitaku, ale to preziju a nekritizuju, jelikoz v tom cekam nejaky tajny zamer autora, nabo prehnanou peci nejakeho hledace.. Jedinne co se mi podarilo a to ze jsem misto cache vytahl ropuchu, cache byla az pod ni. Ale to byla moje chyba.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11 vydra20

vydra20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 13:17

kese X bych vazne moc neresila, dle nadpisu na krabce je ownerovi tak 6let nejvic a od zalozeni tech jeho krabek se na gc.com neprihlasil.. asi mu to rodice, kdyz mu cetli ty nepozitivni logy, zakazali...B). Navic nikdo nikoho nenuti tam chodit...
  • 0
Źijeme jen jednou :-)

#12 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 14:18

Dorcadion napsal/a:

Dpman napsal/a:
To je úplně k ničemu.
Já takhle kritizuji Dainovy keše a on na to stejně sere.


...to víš, na kritiku od určitejch individuií se sere ze zásady B)


Michale, ty nevis, ze elita geocachingu je dnes jiz uplne jinde??? :o:o:o
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#13 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 14:44

Saman napsal/a:

Dorcadion napsal/a:

Dpman napsal/a:
To je úplně k ničemu.
Já takhle kritizuji Dainovy keše a on na to stejně sere.


...to víš, na kritiku od určitejch individuií se sere ze zásady B)


Michale, ty nevis, ze elita geocachingu je dnes jiz uplne jinde??? :o:o:o


No jasne, elita je jiz davno v NYXu :D
  • 0

#14 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 14:48

:D
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#15 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 17:37

Solim napsal:
...
Jedinne co se mi podarilo a to ze jsem misto cache vytahl ropuchu, cache byla az pod ni. Ale to byla moje chyba.

Tak tomu se říká "žába na prameni" B)
  • 0

#16 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 18:24

Dokud bude platit: "Čim vic kešííí, tim vic Glounspík.", asi se dá pouze plakat na fóru. Podobné téma jsem chtěl založit již mnohokrát a to se na fórech většinou nijak nevyjadřuji. Groudspeak holt pravidla asi jen tak nezmění. Kešuji pouze když mám chuť a čas, za čísly se nehoním a kešky si vybírám předem. Když se ale člověk (nebo i stroj) podívá do listingu mnoha nových keší, tak opravdu zapláče. Pak se koukne (zejména tedy již člověk) na ownera a jak je na tom owner s kešemi. Někdy zjistí, že autor (owner) nalezl keše třeba 4 a založil třeba 6. Co keš to skvost. Jako větší problém ale vidím, že těmito kešemi se blokuje místo pro případné uložení keše (nebo fyzické stage) promyšlené a vynikající. Moje první keš také není nic moc, ale alespoň o kvalitní listing jsem se snažil a po 1000 nálezech ji archivuji a dám možnost ostatním. V blízkém okolí je několik míst, které by za keš stály. Když ale např. někdo založí mikrokeš uprostřed velkého pole jen proto, že je tam křížení cest a do listingu dá informaci, že se tam dvě cesty protínají, je to opravdu originální. Dobrých keší je ale zatím taky dost a nové přibývají, tak snad geocaching ještě bude stát nějaký rok za to. Za sebe jsem ale pro zavedení pravidla, že by keš mohl zakládat člověk, který geocaching očividně provozuje a není to záliba jen na pár týdnů a zároveň někdo, kdo již nabral zkušenosti. Takže pravidla by byla asi takováto: aktivní registrace po dobu delší 6ti měsíců a více než 100 nalezených keší a zároveň minimálně 5 mysterek, 5 tradičních, 5 multin a 1 earth. Já ale nejsem Groundspeak :o
  • 0
SELECT * FROM krabička

#17 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 19:40

petricius napsal/a:
Takže pravidla by byla asi takováto: aktivní registrace po dobu delší 6ti měsíců a více než 100 nalezených keší a zároveň minimálně 5 mysterek, 5 tradičních, 5 multin a 1 earth. Já ale nejsem Groundspeak :o


A ja zase doporucuji, aby lide, co sem cpou furt nejake vymyslene zmeny pravidel, si nejdrive precetli fora tady o tomtez. Hned se pak dozvi, ze takovahle pravidla jsou uplne o nicem. 100 snadnych kesi muzes mit v Praze za vikend, tak o cem by to pravidlo vypovidalo. B)B)
  • 0

#18 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 19:45

Jinak k tematu, listing je oproti jinym keskam docela propracovany. :D:D Uz jsem narazil i na listingy, kde bylo jen BYOP (mysleno Bring your own pen). Nic vic. :D:D Je ale fakt, ze to byly kesky tady v USA. U nas je zatim tlak na kvalitu kesi vysoky. Ale obavam se, ze ten trend se i k nam muze casem zavlect.
  • 0

#19 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 20:12

k-lord napsal/a:100 snadnych kesi muzes mit v Praze za vikend, tak o cem by to pravidlo vypovidalo. B)B)


No a? Pořád lepší 100 za víkend (a smekám před začátečníkem co to dá) než 5 krabek při jednom vejletu s rodičema. 100 nalezených keší ukáže hezkých pár možností a typů provedení. Některé dají inspiraci a další se líbit nebudou, tak bude vědět jak ne.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#20 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 21:30

Zegga napsal/a:
No a? Pořád lepší 100 za víkend (a smekám před začátečníkem co to dá) než 5 krabek při jednom vejletu s rodičema. 100 nalezených keší ukáže hezkých pár možností a typů provedení. Některé dají inspiraci a další se líbit nebudou, tak bude vědět jak ne.


No kdyby 100 kvalitnich tak souhlas, ale mel jsem spis na mysli 100 nekvalitnich kesi "o nicem" ;) Protoze obrazek o kvalitnich keskach si muzu udelat i u 10 odlovenych, ktere jsou velmi kvalitni. Takze neustale omylané "ceske" pravidlo o 100 minimalnich nalezech je uplny nesmysl. B)B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama