Přejít na obsah


Fotka

waymarky s listingama do Garmina - geoget


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 18:57

Potřeboval bych poradit. Stáhnul jsem si do geogetu waymarky a potřeboval bych u nich hromadně změnit typ keše na virtuální ( pro přehlednost v colorádce ). Typ keše lze měnit po jednom , ale to se mě pravidelně dělat nechce :). Děkuji předem za rady.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 19:23

A proč si je nenahraješ jako waymarky? Je tady několik maker pro export waymarků do garmina atd.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 19:44

Spravny postup je nesnazit se ta data hromadne menit v databazi, protoze by se ti stejne pri pristi aktualizaci zase prepsaly zpet. Spravne je pouzit jiny exportni skript, nebo si upravit svuj tak, aby zrovna ty waymarky ukladal do GPSky jako ty virtualky, nebo cokoliv jineho.
  • 0

#4 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 19:52

Díky za odpovědi , teď jsem zkusil formulovat frázi do vyhledávání trochu jinak a našlo mě to Sobikův skript , tak vyzkouším a uvidíme. Děkuji , problém vyřešen a tak vlákno zamykám.
  • 0

#5 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 8:44

Já si exportuju WM do GeoKuku, Oregona atd. jako "Locationless" (má to podporu a neexistuje te...)
  • 0

#6 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 18:39

Tak jsem zkoušel sobikovo makro , ale exportuje to bez listingu. Potřeboval bych jenom hromadně změnit typ na virtuální a vyexportovat do koloréda. Nechcete někdo poupravit nějaké makro , aby to exportovalo jenom na určitý druh keše? (waymark , locationless,...) Popřípadě jak exportujete waymarky s listingama do garmina vy?

ps.: Divné je , že jsem vlákno zamknul , a ono se nezamklo ... :)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 18:55

Nevím, na na jaké makro jsi narazil, ale moje makro exportuje WM s listingama do POI, používám ho zcela běžně... V příloze je poslední verze exportního makra. Exportuje základní popis, short, long description a visit instructions.
  • 0

#8 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 19:29

Mám makro gpxpoiwaymark.gge . Zkoušel jsem si otevřít GPXko v easyGPS a máš pravdu - listingy tam jsou , jenže když to naimportuju přes POIloader do colorada , tak listingy zmizí a zůstává mě akorát název waymarku. Zkusím ještě přepnout v loaderu na manuální režim , jestli to pomůže ...
  • 0

#9 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 19:36

Takže ani manuálně - prostě nic. Nešlo by nějak vytvořit makro , které by keše exportovalo pouze v daném typu?
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 19:38

ladabohac napsal/a:
Takže ani manuálně - prostě nic. Nešlo by nějak vytvořit makro , které by keše exportovalo pouze v daném typu?

Co je to v daném formátu?
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 19:50

Pro jistotu popíšu, jak to mám já:
- v GG mám samostatnou databázi Waymarky a v ní naimportované nyní už pomocí GJ všechny WM z ČR
- WM si exportuji do 2 skupin (Czech Geodetic Point a zbytek WM)
- v adresáři, kde mám gpx pro POI Loader mám extra adresář waymarky a do něj ukládám ty 2 gpx + 2 bmp
- exportuji vždy vše kromě svých a nalezených

(jelikož je problém s filtrem na samostatnou skupinu (nové skupiny se automaticky přidávají do filtru :( ) tak to zatím dělám ručně, ale až se tohle vyřeší, tak to půjde dělat přes combine filtr na jedno kliknutí...

Dnešní export jako ukázka je tady:
http://zidovskekese....cz/Waymarks.rar
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 19:55

sobikovi napsal/a:
(jelikož je problém s filtrem na samostatnou skupinu (nové skupiny se automaticky přidávají do filtru :( )


Mohu te ujistit, ze ve vyvojove verzi GG jsou filtry znacne predelany a (mimo jine) to resi i tento problem.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 19:57

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
(jelikož je problém s filtrem na samostatnou skupinu (nové skupiny se automaticky přidávají do filtru :( )


Mohu te ujistit, ze ve vyvojove verzi GG jsou filtry znacne predelany a (mimo jine) to resi i tento problem.

jj, mluvili jsme o tom... Je fakt, že u volby všechny WM je to fajn, že se to samo automaticky přidává a na druhou stranu u těch solo kategorii je to opruz furt to kontrolovat...
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 20:06

Vidis, a oba pripady jsou v nove verzi pohodlne osetritelne. ;)
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 21:18

Tady je ukázka, že to fakt funguje... ... seznam skupin POI, kategorie uvnitř skupiny Waymark a vybraný jedne WM na mapě
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 21:23

A kompletní listing, tak jak je exportovaný... ... škoda že GG neumí u WM přes GJ naimportovat obrázky :( Jinak by se dal exportovat i ten jeden obrázek do POI podobně jako spoiler... B)
  • 0

#17 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 21:52

Tvůj soubor jsem dal do GPSky a v pohodě rozjel a je to tak jako na obrázcích. Zkusím ještě úplně odstranit a znovu nainstalovat geoget na flashku a jet podle sobikova návodu. Uvidíme snad to už bude v pohodě.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 22:04

Máš skutečně naimportovaný listingy nebo jen lite GPX (loc) se souřadnicema? Importuješ to ručně nebo přes GJ
  • 0

#19 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 22:24

Takže už to fachá , paráda - nakonec to bylo v geojarrym ( špatně jsem ho předtim nainstaloval - nečetl jsem si readme ). Ale listingy mě stahoval , tak nevim. Každopádně problém vyřešen a děkuju za rady. ps.: vlákno zamykat radši ještě nebudu - kdyby náhodou ;) ps2.: ty obrázky by byly žůžový , škoda. Nejde to takhle udělat aspoň u keší ?
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2010 - 22:35

Až bude mít GG podporu stahování do listingu obrázků (MoZiGo to má ;)), tak pak by to neměl být snad zásadní problém. Ale...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama