Přejít na obsah


Fotka

Konec lezeckých kešek.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
50 odpovědí na toto téma

#1 oko

oko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 6:38

Budete li měšťákovi vysvětlovat krásy lezení ve skalách, nechápavě se na vás podívá a zeptá, proč nevyjdete nahoru normálně a zezadu. Jestliže lezení nic neříká revierowi, je nepochopení na světě. Čtyřmetrová výška se stane expozici a trocha vody nepřekonatelnou barierou. Díky tomuto nepochopení zvedám ruku a prohlašuji, již nikdy žádný caching! Ale ať víte o čem hovořím, podívejte se na Ještě doplním k videu. Nelezec vstoupí po pás do vody a přistaví žebřík. Lezec použije lano ať již zespodu, či z vrchu.
  • 0

#2 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:15

A o co ti jde ? Ze kazdy kdo neleze, je hlupak ? Pokud vim, tak geocaching je o hledani a loveni kesek. Nikoli o lezeni. k lezeni slouzi vrcholove knizky, tam asi jiny zpusob zdolani skaly (a nikoliv mostu) neni vhodny. A pokud trvas na lezeni, tak udelej kesku, tak aby se zebrikem lezt nedalo ...
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#3 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:21

Já bych se zeptal reviewera na podrobnosti. Spousta podobných keší byla schválena a zrovna DL bych nepodezíral z toho, že by mu vadilo podobné lezení. Asi by nebyl na No Voltage. Chápu, že to může zamrzet, příprava včetně videa byla zřejmě náročná.
  • 0

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:22

No ja s DarkLordem 100% souhlasim. Lezecke kese je mozne zakladat na lepsich mistech nez jsou mosty. Navic jakmile tam nekoho nacapaji policajti, tak z toho dotycny muze mit pekny pruser a ani vysvetlovani geocachingem mu nemusi pomoci. Nemusim snad rikat, ze mosty vzdy byly z bezpecnostniho hlediska citlivou zalezitosti. Je az s podivem, ze nejake lezecke mostove kese uz byly schvalene.
  • 0

#5 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:37

Aha, tech poslednich nekolik sekund videa jsem nevidel. Ale 100% souhlasim, je to presne to co sam nemam rad. Nekolik cumilu, jeden telefonat a dlouhe vysvetlovani ... a opravdu to neni bezne dostupne misto. Most ma urcite sveho majitele a tomu by se asi nelibilo, ze se tam takto leze. ze jsou jine takove je vec jina ...
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#6 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:39

Sám jsem majitelem několika lezecích kešek, kešek v jeskyni a podobných bejkáren. Nikdy by mě ani nenapadlo dát cache na most. 1.Hrabat se v hovnech od holubů, fůůůj 2.Pokud tam jde jeden, budiž, ale ty hordy kačerů...ne, kvůli dobrému jménu GC NE!! Pak jezdí měšťáci, policajti a jsou z toho problémy. 3.Udělat cache na mostě, slanit, naučíš i medvěda. Proč není cache na skále, hezky na prvním vylozit, to je umění, ta krása lezení. A napadlo by mě ještě spousty jiných důvodů, ale jdu do práce. Stojím za DLR, na schvalování kešek už musel být tvrdší metr. Co šlo dříve, nejde už dnes.
  • 0
Ahoj Pitris

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:40

Myslím, že čeští retrívři jsou tolerance sama... Koukni do pravidel, jestlisenepletu, jsou v zakázaných kešky pod mosty vysloveně vyjmenované. A u téhle opravdu nemůžeš říct, že by se tě při odlovu nikdo nevšiml... Sorry. PS: a ten balíček cé-čtyrky ukládáš na to ideální místo! :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:40

Já jsem asi vůbec nepochopil, a co ti vlastně jde a nad čím se rozčiluješ :) - že někde reviewer špatně rozhodl ? - nebo že každý loví cache jiným způsobem? nebo proti čemu se vlastně ohrazuješ? Můžeš mi prosím vysvětlit, co tě tak popudilo že říkáš: "prohlašuji, již nikdy žádný caching! " ? dík
  • 0

#9 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:42

ok2xrw napsal/a:
Budete li měšťákovi vysvětlovat krásy lezení ve skalách, nechápavě se na vás podívá a zeptá, proč nevyjdete nahoru normálně a zezadu. Jestliže lezení nic neříká revierowi, je nepochopení na světě. Čtyřmetrová výška se stane expozici a trocha vody nepřekonatelnou barierou. Díky tomuto nepochopení zvedám ruku a prohlašuji, již nikdy žádný caching! Ale ať víte o čem hovořím, podívejte se na

Ještě doplním k videu. Nelezec vstoupí po pás do vody a přistaví žebřík. Lezec použije lano ať již zespodu, či z vrchu.


Richarde, předpokládal jsem, že už máš dostatek sebereflexe a pochopíš, že tady nešlo ani o bezpečnost cacherů a už vůbec ne o lezení. Pochopil bych, kdybys tu napsal konec podmostovek, (a ani to by nebylo přesné definování) ale takhle to beru jako příspěvek uraženého ješity.

Přátelé, pojďme se domluvit, že při zakládání caches budeme používat rozum. To znamená, že budeme lézt jen tam, kde to mudlové předpokládají a nebude to budit nežádoucí pozornost. Lezení pod most, přes který vede rušná silnice, je na něj odevšud vidět a není tam normálně běžně provoz lezců je dle rozumu a i dle pravidel neprůchozí.

Co se (pod)mostovek týče, tak při review hodně záleží na okolnostech... pustil jasem cache pod mostem na jehož pilíři byla lezecká stěna, toleroval jsem cache pod mostem, kde se každý víkend skákal bungeejumping... atd.
Chce to trochu uvažovat.... geocaching není už jen zábava pár nadšenců, ale masová záležitost a myslím, že nikdo z nás nestojí o negativní publicitu, takže při zakládání myslet hlavou je v této době obzvláště důležité.
  • 0
ICQ: 340776686

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:44

už nevím který z rewieverů to psal, ale někde jsem četl že se nebudou schvalovat keše jejichž vyzvedávání by mohlo být zaměňováno s teroristickou činností....takže to bude nejspíš ono ostatně lézt někam z mostu po kterém jezdí auta mi nepřipadá dobrý nápad tak jako tak.
  • 0

#11 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:56

Když jsem dostal tu cache, abych na ni vyjádřil svůj názor, tak jsem byl proti již jen dle fotek.

Dnes, když jsem viděl video, tak musím říct, že jsem s tím názorem ztotožněn snad ještě více. Z fotek nebylo až tak patrné, jak moc je využívaný ten most, jak frekventovaná je nejen stezka pod mostem (zde i voda samotná) a v neposlední řadě jsem vůbec neměl tušení, že samotná cache schována takovýmto způsobem bude silně připomínat bombu i mě, laikovi přes toto zaměření.

Takže jsem zpětně moc rád, že jsem se vyjádřil tak jak jsem se vyjádřil a pro další kačery ownery zde máme alespoň vodítko, jak to určitě nedělat.

Toto skutečně nemůže projít a upozorňuji předem, že na mostovky jsme citlivý všichni REV's !!!


P.S. a abych byl upřímný, tak jsem i tu poslední část videa čekal... mno, holt děláme nevděčnou práci, ale to už víme. :)
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 8:07

tak už jsem konečně pochopil z diskuze, o co jde :) souhlasím s Bohemian reviewer a myslím, že to bylo správné rozhodnutí.
  • 0

#13 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 8:26

K oné keši: Nebyla neschválena proto, že je lezecká, že je potencionálně nebezpečná (ostatně do toho mi nic moc není, je na zvážení každého cachera, na co si troufne a na co má síly), dokonce ani proto, že je to mostovka (za určitých okolností může projít i takovýto typ cache), nýbrž proto, že je umístěna na velice exponovaném místě. Jak už psal kolega rev. - kdyby to bylo na mostě, kde je zcela běžný výskyt lidí, kteří tam slaňují atd., pak by ji bylo možné i schválit, v tomto případě se ale obávám, že nikoliv. P.S. k tomu, co psal pes13 - stále jste ještě nikdo nepochopil, že je rozdíl mezi Sutechem a DLR. Sutech by klidně šel i na tuto mostovku, proč by mu měla také vadit? DLR ji ale schválit z výše uvedených důvodů nemůže ;).
  • 0

#14 smudlix

smudlix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 8:39

ok2xrw napsal/a:
...

...


Pánové, tohle snad nemyslíte vážně. Nevím jak vypadají jiné, schválené keše na mostech, ale tohle je teda síla. Jako projektant mostů jsem se občas divil, proč máme na pilířích dělat zábrany, aby se nedalo dostat k ložiskům. Teď už vím, že se opravdu najdou b...ci, kteří jsou schopní napříkald narvat bordel (a o nic jiného se v tomhle případě nejedná) mezi válce pohyblivého ložiska. To je tam proto, aby se pohybovalo, dokonce by se mělo průběžně čistit. To se sice často neděje, ale to neznamená, že tam ten igeliťák nebude vadit, bude se tam držet prach, voda a ložisko brzo zarezne a most bude zralý na rekonstrukci za několik milionů. Takže kromě toho, že vám byla keška naprosto správně neschválená, tak byste se ještě jednou měli sebrat a jít to odtamtud vyndat.
  • 0

#15 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 8:42

Pat a Mat :-) KO2, diky za ranni pobaveni!
  • 0
Via est scopus!

#16 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 8:53

smudlix napsal/a:
Takže kromě toho, že vám byla keška naprosto správně neschválená, tak byste se ještě jednou měli sebrat a jít to odtamtud vyndat.


S tím vyndáním (resp. zlikvidováním neschválené cache) se automaticky počítá a osobně jsem zvědav jak se k tomu tito páni zakladatelé postaví a zda to třeba pro nás také zfilmují. Protože, až tam půjde revizák či údržba a najdou to...pomyslí si napřed něco né moc lichotivého o cacherech a až se podívají na to, kdo to zakládal tak i o radioamatérech a myslím, že ani jedna skupina lidí to nemá zapotřebí.
  • 0
ICQ: 340776686

#17 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 8:56

Když už mají revieweri tento názor na mostové keše, tak nechápu jak mohli schválit Barrandovsky most :o

Tady je přece podstatně více exponované místo.

PS: DarkLord Reviewera nemám rád, ale se Sutechem rád na eventech pokecám o keškách, hlavně těch wherigo :D
  • 0

#18 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 9:08

Maxinoha napsal/a:
Když už mají revieweri tento názor na mostové keše, tak nechápu jak mohli schválit Barrandovsky most :o


Kdyby ses podíval na to, kdo jí schválil, bylo by tě jasné, že to nebyl ani jeden z nás. ;) a tak stále a znova:
First and foremost please be advised there is no precedent for placing caches. This means that the past listing of a similar cache in and of itself is not a valid justification for the listing of a new cache.
  • 0
ICQ: 340776686

#19 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 9:14

ok2xrw napsal/a:
Budete li měšťákovi vysvětlovat krásy lezení ve skalách, nechápavě se na vás podívá a zeptá, proč nevyjdete nahoru normálně a zezadu.

Jsem z města, přesto horolezec a lezení na skalách mám rád. Toto s lezením nemá nic společného, to jste asi něco nepochopili vy. ;)

Maxinoha: co šlo dřív, nemusí jít teď. Jak už bylo vysvětleno, geokešinkem se baví čím dál víc lidí, takže exponovanost místa se nyní musí stát jedním z hlavních kriterií při schvalování. Zde místo, uložení i způsob odlovu zavání v očích nezřídka kolemjdoucích terorismem a je jen dobře, že schválena nebyla a revieweři se vydali správným směrem. B)
  • 0

#20 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 9:21

Ja sice nejsem zadny expert na stavby, ani horo-ci jiny lezec, ale jak jsem se tak dival na to video - i kdybych byl - tak pri ukladani takovehle kese bych si pripadal jak nahy na Vaclavaku, takze bych do toho nesel (to uz rovnou muzu z mostu vyvesit transparent "NEPREHLEDNETE-UKLADAM KES" ), jednak kdo je obycejny laik a videl jakykoli valecny film s mostem z 2.sv. valky (napr. Prilis vzdaleny most apod...),tak presne takhle se mosty podminovavaji (vojaci-kdyz na to maji cas-by to udelali masivneji,ale takovy terorista si vystaci se starym dobrym balickem "formely":D). Pak tady je ta vec s funkci loziska (kterou asi kazdy nevi). Osobne si myslim, ze je to to same,jako kdybyste pro kes museli vylezt na zada kone za sv.Vaclava,jen v mensim meritku... A co se tyka Barrandovskeho mostu,tak co jsem slysel, jedno z toho je filmovka snad nekde na kraji-mimo nosnou cast a ta druha, na kterou musite mit vybaveni, neni az tak viditelna a clovek v kombineze se zebrikem, nebo lanem se tam ztrati jako udrzbar, ale takhle je to jak show na Brodway:-D Asi tak... Pokud se mnou nesouhlasite, samozrejme diskuzi se nebranim, jen do toho, pripominejte, reptejte :-D
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama