Přejít na obsah


Fotka

SmartGPX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 CARREAUM

CARREAUM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 21:27

Může mi někdo pls říct, zda s tímto programem můžu i hledat cashky, když si je přenesu v GPX a zda jsou vytvářet seznamy ? Když oni cashky přenesu tak jsou vždycky v názvu GPX :( díky
  • 0

#2 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 21:43

Neviem ci som Ta pochopil spravne, ale ak checs aby sa Ti ako nazvy kesiek zobrazovalo daco rozumnejsie ako je "GCKOD" tak to je dane tym gpx ktore pouzijes v mobile. Ak si pouzil export z MoZiGo /format colorado/ tak v nastaveniach mas zalozku, kde mas radiobuttony s volbou "Pravidla tvorby" mien a tam si to nastav tak ako Ti to vyhovuje...
  • 0

#3 CARREAUM

CARREAUM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 21:49

Jenže to je moc globálně, chtěl jsem aby mi to třeba vytvořilo cashky automaticky s názvem, třeba pod bučinou, u lesa :(
  • 0

#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:16

Kazda existujuca keska uz svoj nazov...Ty chces vytvarat kesky?Alebo? No nerozumiem...
  • 0

#5 CARREAUM

CARREAUM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:19

Protože já jsem pořád nepřišel na systém vyhledávání cashek, takže dám pomocí google mapky zadej kód, vyjede mi to oblast, třeba 20 cashek, ty dám do seznamu, poté dám pracuj, a pak export gpx a smartgpx, a tu oblast bych chtěl mít nějak pojmenovanou, protože výsledný soubor je jen jeden, a těch html dvacet.
  • 0

#6 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:30

Aha skusim vysvetlit problematiku. Nazov suboru gpx nie je podstatny - podstatne je vediet kde sa Ti vygeneroval a kde ho mas nakopirovat. Pre pouzitie v mobile - v programe smartgpx potrebujes gpx subor, ktory ma v sebe vsetky kesky wpt + listingy... Tento gpx Ti vytvori mozigo cez exportnu obrazovku/GPX-file Cize najprv oznacis tych x stiahnutych listingov a das exportovat do formatu GPX-file kde zvolis colorado... Mozigo Ti na zaver napise kde na disku mas hladat vysledny subor... Samzorejme sa to da nastavit tak aby sa Ti to hned kopirovalo do mobilu ale musi byt pripojeney..toto nateraz nechajme tak. Cize uz mas zoznam kesiek v mobile este potrebujes pre dane kesky aj htm listingy s obrazkami. Na to si znova oznacis co chces exportovat a potom zvolis v exportnej obrazovke zalozku SmartGPX ... tato volba do adresara MOZIGO\SMARTGPX\ skopiruje vsetko to co potrebujes skopirovat do mobilu aby si v nom videl listingy aj s obrazkami...
  • 0

#7 CARREAUM

CARREAUM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:38

Díky za podrobný návod :)) A v telefonu poté když vyberu cashku, jak spustím navigování ? Start navigator nebo landmark - > export to landmark. Také je tam volba gps receiver a start.
  • 0

#8 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:46

Tak to Ti uz neporadim, lebo sam taky telefon nemam, ten export som tam urobil ako poziadavku od userov.
  • 0

#9 CARREAUM

CARREAUM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:58

Ale i tak díky, hodně jsi mi pomohl :)) Teď už ten program je celkem brnkačka:))
  • 0

#10 vili43

vili43

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 6:57

Skúsim ti to vysvetlit aký je postup pre vyhľadávanie kešky v mobile Nokia. 1. spustíš SmartGPX, 2. Options, 3. Mark, 4. Mark All, 5. Options, 6. Landmarks, 7. Export to Landmark DB, 8. Options, 9. Start Navigator, 10. Navigator, Otvorí sa ti aplikácia Dáta GPS 11. Navigácia 12. Voľby 13. Nastaviť cieľ 14. Orientačný bod. A tam si potom v zozname vyberieš ktoru kešku chceš hladať potvrdíš a hľadáš. ;)
  • 0

#11 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 14:23

Sice jsem to postnul i jinde, ale zkusim to i tady...

Jako BM, si stáhnu GPX s listingem pomocí GPX Downloaderu (https://addons.mozil...ox/addon/45777/). Následně nahraji do telefonu (N5530) na kartu. Spustím SmartGPX, dále Options -> Import -> GPX directory -> (vyberu celou složku kde mám několik *.gpx souborů) -> program zahlásí, že všechny importoval (0 failed) -> ..a teď ten problém: I když je v adresáři např 5 GPX souborů (= 5 keší), tak ve SmartGPX se zobrazí na výběr jen a pouze jedna keš. Tu můžu normálně otevřít, prohlížet, takže kompatibilitou to asi nebude.

Vrchní lišta pořád hlásí All: 1. Samozřejmě jsem vypnul všechny filtry, ale bez úspěchu. Vůbec nevím, v čem to může být.

Kde dělám chybu? Díky za odpovědi.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#12 rebel

rebel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 16:34

vili43 napsal/a:
Skúsim ti to vysvetlit aký je postup pre vyhľadávanie kešky v mobile Nokia.
1. spustíš SmartGPX, 2. Options, 3. Mark, 4. Mark All, 5. Options, 6. Landmarks, 7. Export to Landmark DB, 8. Options, 9. Start Navigator, 10. Navigator, Otvorí sa ti aplikácia Dáta GPS 11. Navigácia 12. Voľby 13. Nastaviť cieľ 14. Orientačný bod. A tam si potom v zozname vyberieš ktoru kešku chceš hladať potvrdíš a hľadáš. ;)


Bohužel položku pod bodem 6. "Landmarks" v nabídce nemám ??

(Nokia 6220C, SmartGPX stažený ze stránky autora před dvěma dny, PQ)
  • 0

#13 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 16:56

Musis mit nainstalovany (a podepsany) doplnek SmartGPX Add-on...viz www.smartcaching.de
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#14 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 19:28

Byla vydana nova verze SmartGPX, ale nic svetoborneho, jen par kosmetickych uprav z meho pohledu. Je potreba smazat databazi a vytvorit novou, pri otevreni detailniho pohledu jinak aplikace pada. Seznam zmen viz

http://www.smartcach...eleasenotes.txt
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#15 Kolmenn

Kolmenn

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 12:13

Zdravim, mám tel. Nokia 5800XM a mám v něm importovaný kasche z Moziga...všechno se zobrazi parádně s popisy i se souřadnicema akorát bez obraázku, ale to je detail. Ale můj problém je v tom, že nemůžu najít jak navigovat ke kaschy...když dám volby-start application-landmarks, tak mi to nezobrazi zadne orientacni body, pouze ty co mam uz v navigaci z doby před tim...jak mám dostat kasche do tech orientačních bodů??? Předem dík za odpověď
  • 0

#16 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 12:45

Kolmenn napsal/a:
Zdravim, mám tel. Nokia 5800XM a mám v něm importovaný kasche z Moziga...všechno se zobrazi parádně s popisy i se souřadnicema akorát bez obraázku, ale to je detail. Ale můj problém je v tom, že nemůžu najít jak navigovat ke kaschy...když dám volby-start application-landmarks, tak mi to nezobrazi zadne orientacni body, pouze ty co mam uz v navigaci z doby před tim...jak mám dostat kasche do tech orientačních bodů???

Předem dík za odpověď


přesně v tomto topicu máš odpověď, pár postů nad svým.
TENTO:

vili43 napsal/a:
Skúsim ti to vysvetlit aký je postup pre vyhľadávanie kešky v mobile Nokia.
1. spustíš SmartGPX, 2. Options, 3. Mark, 4. Mark All, 5. Options, 6. Landmarks, 7. Export to Landmark DB, 8. Options, 9. Start Navigator, 10. Navigator, Otvorí sa ti aplikácia Dáta GPS 11. Navigácia 12. Voľby 13. Nastaviť cieľ 14. Orientačný bod. A tam si potom v zozname vyberieš ktoru kešku chceš hladať potvrdíš a hľadáš. ;)


  • 0

#17 Kolmenn

Kolmenn

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 12:53

fire.man napsal/a:

Kolmenn napsal/a:
Zdravim, mám tel. Nokia 5800XM a mám v něm importovaný kasche z Moziga...všechno se zobrazi parádně s popisy i se souřadnicema akorát bez obraázku, ale to je detail. Ale můj problém je v tom, že nemůžu najít jak navigovat ke kaschy...když dám volby-start application-landmarks, tak mi to nezobrazi zadne orientacni body, pouze ty co mam uz v navigaci z doby před tim...jak mám dostat kasche do tech orientačních bodů???

Předem dík za odpověď


přesně v tomto topicu máš odpověď, pár postů nad svým.
TENTO:

vili43 napsal/a:
Skúsim ti to vysvetlit aký je postup pre vyhľadávanie kešky v mobile Nokia.
1. spustíš SmartGPX, 2. Options, 3. Mark, 4. Mark All, 5. Options, 6. Landmarks, 7. Export to Landmark DB, 8. Options, 9. Start Navigator, 10. Navigator, Otvorí sa ti aplikácia Dáta GPS 11. Navigácia 12. Voľby 13. Nastaviť cieľ 14. Orientačný bod. A tam si potom v zozname vyberieš ktoru kešku chceš hladať potvrdíš a hľadáš. ;)




A tam je ten problem, když dam bod 6. tak me to presmeruje do orientacnich bodu a tam nikde nemam zadnej export a tam se zaseknu bod 7. uz nedam...nějaka rada?
  • 0

#18 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 13:02

Kolmenn napsal/a:
A tam je ten problem, když dam bod 6. tak me to presmeruje do orientacnich bodu a tam nikde nemam zadnej export a tam se zaseknu bod 7. uz nedam...nějaka rada?


Mas nainstalovany SmartGPX Add-on?
  • 0

#19 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 17:13

[quote]vili43 napsal/a:
Skúsim ti to vysvetlit aký je postup pre vyhľadávanie kešky v mobile Nokia.
1. spustíš SmartGPX, 2. Options, 3. Mark, 4. Mark All, 5. Options, 6. Landmarks, 7. Export to Landmark DB, 8. Options, 9. Start Navigator, 10. Navigator, Otvorí sa ti aplikácia Dáta GPS 11. Navigácia 12. Voľby 13. Nastaviť cieľ 14. Orientačný bod. A tam si potom v zozname vyberieš ktoru kešku chceš hladať potvrdíš a hľadáš. ;)[/quote][/quote]

Dnes jsem dostal podepsanou verzi mailem. Avšak bod 9 start navigator v nabídce nemám :(
  • 0

#20 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 12:50

[quote]Stepanci napsal/a:
[quote]vili43 napsal/a:
Skúsim ti to vysvetlit aký je postup pre vyhľadávanie kešky v mobile Nokia.
1. spustíš SmartGPX, 2. Options, 3. Mark, 4. Mark All, 5. Options, 6. Landmarks, 7. Export to Landmark DB, 8. Options, 9. Start Navigator, 10. Navigator, Otvorí sa ti aplikácia Dáta GPS 11. Navigácia 12. Voľby 13. Nastaviť cieľ 14. Orientačný bod. A tam si potom v zozname vyberieš ktoru kešku chceš hladať potvrdíš a hľadáš. ;)[/quote][/quote]

Dnes jsem dostal podepsanou verzi mailem. Avšak bod 9 start navigator v nabídce nemám :([/quote]

Takže po poradách s lidma co to funguje, tak na Nokii E 6-00 není aplikace ORIENTAČNÍ BODY - tudíž jde vše kromě navigace ke keším :( - katastrofa !!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama