Přejít na obsah


Fotka

Cache zacatecniku - pomoc sami sobe


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
47 odpovědí na toto téma

#1 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 19:51

Ahoj, trochu jsem premyslel nad fotodokumentaci, kterou tady rozvijeji Rewievri, trochu si myslim, že nepůjde udělat snadno. Mam jeden napad. V kazdem okrese je urcite jeden geocacher, ktery ma dostatek zkusenosti a hlavne chut pomahat novackum nazvu ho pracovne "GeoSovou". Rewievri maji mezi sebou rozdelene kraje a kontakt na "GeoSovu" z daneho okresu. Proc by mailem pri kolizni cache u novacka, u ktere je jasne, ze muze byt problematicka nenapsal prosbu s kontaktem na GeoSovu, at se s nim novacek spoji, ukaze mu cache, ukaze mu ukryt a muze dat zpetny feedback pro stop stav nebo schvaleni. Plusy: 1/ okres je mala dojezdova vzdalenost na domluvu a sejiti se nad problematickou cache 2/ rychlost, kdy by zdrzeni nebylo pri publikaci tak velke, aby nekdo remcal 3/ Odfiltrovani reknu 90% problematickych cache 4/ spokojenost vsech Minusy: 1/ dostatek dobrovolniku aby se zaplnil vzdy okres 2/ navic clanek mezi rewieverem a novackovskou cache Co vy na to? Ja bych se toho nebal...
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:00

Po dnešní zkušenosti bych řekl, že to nemá cenu. Byla publikovaná keš, ale owner-začátečník ji ještě nestihl dát na místo. Buď si myslel že se to dělá až po publikaci, nebo si myslel že to nebude zveřejněné tak rychle. Pokud by ale reviewer požadoval foto, tak by tam určitě už byla !
  • 0

#3 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:02

O tom to je, předpokládal jsem, že by se nad cache potkali osobně, mluvím z vlastní zkušenosti a dělá to hodně!!!!
  • 0

#4 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:35

a rovnou by si dal na ní FTF :-) dobrej nápad :-)
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:48

Proti funkci "Senior Kačera" nemám námitek, už jsem to tady psal několikrát, že by to mohlo nováčkům pomoct... Je to zvláštní, ale u naší první keše jsem taky po zveřejnění keše utíkal dát na místo krabičku a dostal pěkný kapky od Dorkadiona a spol :D Z těch návodů prostě nebylo jasné, že musí být krabička na místě. Dneska je ale spousta textů a návodů v češtině, takže bych to už neomlouval.. B)
  • 0

#6 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:52

Mě říkej, i já a multinu hned jako první cache někdy v roce 2006 a když mi vyšla, tak jsme ji teprve jeli uložit a teda stihli, před FTFkaři :-))) To už by dnes bylo nemyslitelné, ale i proto si dokážu představit, že bota se tá udělat jen z neuvědomnění si....
  • 0

#7 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 21:04

"senior kačer" zní dobře, ale... Neměl by být daný pevně na okres, ani jinou oblast. Tím by vznikl velmi subjektivní pohled v každé části území. Stačilo by uplatnit podmínku posouzení někým kdo má třeba přes 500/1000 keší nalezeno. Tím by se eliminovaly i fotodokumentace, kde je riziko zobrazení a spojlování.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#8 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 21:07

Jak jsem psal, dle mého je zapotřebí se nad cachí i sejít, což velikostí okresem činí dojezdovou mobilitu....
  • 0

#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 22:29

Slavek_CZ napsal/a:
Jak jsem psal, dle mého je zapotřebí se nad cachí i sejít, což velikostí okresem činí dojezdovou mobilitu....


A není to jedno? Stačí přece aby nováček oslovil autora nějaké již nalezené keše v okolí, který má dle profilu odpovídající počet nálezů. Není přece třeba zřizovat oficiální funkci.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:08

Zegga napsal/a:

Slavek_CZ napsal/a:
Jak jsem psal, dle mého je zapotřebí se nad cachí i sejít, což velikostí okresem činí dojezdovou mobilitu....


A není to jedno? Stačí přece aby nováček oslovil autora nějaké již nalezené keše v okolí, který má dle profilu odpovídající počet nálezů. Není přece třeba zřizovat oficiální funkci.


S tímto souhlasím. Kešerů už je všude habaděj a myslím si, že určite přes 80% kešerů člověku poradí, popřípadě se na cache podívá než jí dá autor na schválení a rádo i pomůže ;)
  • 0

#11 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:36

No, kdyby to tak Zeggo bylo, tak by ty chybové cache nováčků nevycházeli, ne?
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 4:08

To vas bavi sedet u kompu a vymyslet opravdu takove kraviny, ktere nemaji sanci se uchytit?? To rozebirani novacku je tady na gc.cz uz docela otravne. Jestli chcete novackum pomoci, tak misto nesmyslneho kecani tady, publikujte event o geocachingu pro novacky. Neco ve stylu jako je tento event GC21MQH. Myslim, ze to bude 1000krat efektivnejsi, nez je nekonecna kritika vesmes vsech novacku.
  • 0

#13 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 6:21

To by někdo musel nováčkům vysvětlit co je event :D Jinak celkem souhlasím s k-lord. Je zbytečné cokoli řešit.I kdyby byly geosovy, senior kačeři apod. tak se toto forum stejne neobejde bez zbytečných a opakujících se dotazů. Od toho tu to forum je - aby pomohlo získat odpověd na svou otázku a získat spoustu informací. A to je si myslím tak nejideálnější cesta - stojí minum usilí odpovědět.Nikdo nemusí nikam chodit jezdit apod ;) Tak proč to komplikovat. Jinak fotky nejsou špatný nápad, ale chce to vyřešit problém kam s nimi.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#14 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:39

Jestli jsem Slávka dobře pochopil, tak by revieweři měli pro příslušné oblasti seznam senior-kačerů a v případě problémů by nováčka na něj odkázali. Já se klidně hlásím pro Teplice ;)
  • 0

#15 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:45

PLAJ family napsal/a:
Jestli jsem Slávka dobře pochopil, tak by revieweři měli pro příslušné oblasti seznam senior-kačerů a v případě problémů by nováčka na něj odkázali.
Já se klidně hlásím pro Teplice ;)


To proberem dnes večer v hospodě, zhodnotím tě, zda jsi na to dostatečně kvalifikovaný :D
  • 0

#16 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 8:54

Takže tenhle nápad v podstatě říká "bylo by dobré, kdyby nováčci požádali někoho o beta- test". A co říká GeoWiki? "Až budeš mít všechno hotové a připravené, požádej kamaráda nebo zkušenějšího geocachera o beta-test." Tím se eliminuje nejen problém toho, že keš v době publikace na místě není, ale třeba i věci, které nejdou poznat z fotky, třeba úplně špatné zaměření. Všechno už bylo napsáno, jenom číst.
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 8:54

Ježíšmarjá dejte pokoj!!! :) Vymejšlíte kočkoviny - káčoviny, a práce stojí... Anebo jste utajení agenti opencachingu? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 8:59

Slávkův nápad se mi líbí mnohem víc než připojování fotek. Jestli dobře chápu, jde o betatest o kterém by se dozvěděl reviewer. Návštěvou místa "ověřovatel" zjistí mnohem víc než z fotek - přesnost souřadnic, terén a obtížnost, vhodnost atributů, správnost vzorců atd... Hodně by se dalo upravit před publikací (počítat k oknům i vikýř?).
Myslím, že ověřování by mělo být dobrovolné, ovšem nováčkům důrazně doporučené. Z vlastní zkušenosti vím že by se hodilo ostatním. (Na 4. založené kešce se mi podařilo zaměnit A a B ve vzorci finálky a můj 5. pokus neschválil reviewer.)
Vidím spíš technické problémy:
- jak a kde se nováček dozví koho požádat o ověření (je to nováček a fórum pravděpodobně nesleduje)
- dostatečné množství ověřovatelů, aby měli čas cestovat a nalézat nové kešky a taky jsou ochotni se vyřadit z boje o FTF
- jak se reviewer dozví výsledek ověření, aby mu to nepřidělávalo práci (párování e-mailu s nepublikovaným listingem)
- i etický problém - únik informací pro FTF boje.
  • 0

#19 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 9:16

Napad je to dobry a fungovat muze. Byl jsem mile prekvapen, ze jsem byl asi pred mesicem kontaktovan me neznamou kacerou, zda bych ji byl ochoten betatestovat kes. No co, v centru Brna nemam na FTF sanci, tak co by ne. ;) Par veci jsme doladili, par bohuzel ne a to musel uz reviewer. Jako nereviewer jsem nevidel kolizi stage a jako stale nezkuseny ;) jsem si nevsiml nespravneho typu kese v poslanem listingu. Ale urcite bych zafungoval jako naraznik pro problemy typu kes porusujici pravidla nebo kes neni na miste. Kdyby se myslenka ujala, myslim ze obcas bych to pro Brno od Svratky na sever delat mohl. Jih odmitam, tam jezim na FTF! :D
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#20 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 9:55

Tak po dlouhe dobe docela dobry napad. Par lidi by se urcite naslo a asi by to bylo i ku prospechu. Chapu zakladatele prvni cache jak se celej trese na svoji prvni a pak jen kouka co mu to tam ti osklivi lidicky pisou. Takhle by se hned dozvedel co muze ocekavat a kdyz bude chtit tak treba prijmout i nejakou radu:)
  • 0
ty,ty,ty a golfy




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama