Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Finále tematických kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 7:58

Ahoj všem, připravuji sérii tématických keší - Zmizelé obce (obce opuštěné po II. sv. válce po odsunu Němců). Keší bude cca 10-12 a v každé bude indicie k nalezení finálky. Finálka by měla být nějakým způsobem speciální - s umístěním je vcelku problém, protože všechna ta místa jsou krásná :) - ale s tím si nějak poradím - můj dotaz je následující: 1. Jak by ste si představovali takovou finálku? Co byste v ní chtěli najít, když bude keška laděná v toto duchu (zmizelé obce). Napadlo mě vkládat staré pohledy, mince - to co souvisí s historií, ale vybavení kešky by pak bylo velmi nákladné :) Ono vybudování a vybavení těch 10-12 kešek bude taky něco stát :) - ty mám v plánu udělat jako klasické krabky, mikro, resp. multi (více mlýnů na potoce, atd.). 2. Jakým způsobem pak tu finálku udělat na GC.com - dát souřadnice nejbližšího parkoviště? Nebo nějakého fiktivního místa poblíž? 3. Myslíte, že by se do série hodila nějaká noční varianta? Strašidelných míst je tam hodně. Předem moc díky za rady a tipy aby tato série byla perfektní :) Packy P.S. Záměrně neuvádím, kde přesně tato série vznikne - nápad na ní nosím v hlavě už více než rok a nerad bych, aby mě někdo předběhl.
  • 0
Vložený obrázek

#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 8:22

packy_gis napsal/a:
2. Jakým způsobem pak tu finálku udělat na GC.com - dát souřadnice nejbližšího parkoviště? Nebo nějakého fiktivního místa poblíž?


Ahoj,
dle mého názoru by taková finálka měla být už typu "Unknown / Mystery" a ne pouze "Traditional", protože k jejímu odlovení potřebuješ indicie získané jinak, než přímo na místě. Pak už je samozřejmě celkem jedno, kam umístíš startovní souřadnice (klidně na nejbližší parkoviště, či jinam), pouze by to mělo splňovat základní pravidla pro zakládání keší (tedy např. maximální vzdálenost mezi startovními pozicemi a krabičkou max. 3 - 5 km).
  • 0

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 8:36

předpokládám že ta keška nebude někde ve městě, takže bych dal výchozí souřadnice na vhodné místo k parkování. Typ mystery je samozřejmost,
  • 0

#4 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 9:01

Ahoj, no souřadnice finálky by se samozřejmě hodily třeba k místu nějaké významné události (shromaždiště před odsunem, něco z tadic vesnic apod., jestli je něco vhodného poblíž.) NOční část je vždy zajímavá a zpestřující :-) Jenom by mě přišlo zbytečnost a škoda dělat těch 10-12 zákl. keší jako micro, v přírodě se to nehodí.
  • 0

#5 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 9:38

Ahoj, je to možná jenom můj názor, ale můj tip,aby série byla perfektní - udělej to jako 12 stageovou multinu a patřičně si vyhraj s finálovou krabicí. Výhody: 1/ méně návštěvníků, tudíž jednodušší údržba 2/ bude větší procento nálezů od těch, které to téma oslovuje 3/ pokud dáš do finální krabky nějaké hodnotné věci (staré pohledy, mince) - déle ti tam vydrží (dokud to cacheři nerozkradou, resp. downtradenou;)), než kdyby to byla pouhá bonusovka od 12 drive-in keší 4/ není problém si vyhrát i s jednotlivými stagemi - pro inspiraci zkus navštívit třeba tuto keš - GCYJA2
  • 0
Retired slowcacher

#6 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 9:43

Ahoj, diky za tipy. Na to, ze by finale byla Mystery jsem nepomyslel ... Vsechny cache nebudou micro - bud jen mezistage, nebo pokud nepujde schovat vetsi krabka. O finale jeste popremyslim - mam vyhlidnutou peknou knizku, tak snad z toho jeste neco vymyslim :) P.
  • 0
Vložený obrázek

#7 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 9:49

wmh napsal/a:
Ahoj,
je to možná jenom můj názor, ale můj tip,aby série byla perfektní - udělej to jako 12 stageovou multinu a patřičně si vyhraj s finálovou krabicí.


To je take dobry napad - ubylo by o dooost udrzby. Dneska zacnu mista po zime objizdet - tak to promyslim primo na miste. Bohuzel se nejedna o mista, ktera by byla jednoduse drive-in - resp. jsou, ale na kole :)
P.
  • 0
Vložený obrázek

#8 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 12:16

Předpokládám, že finálkou myslíš bonusovku (za odlov celé série). S obsahem bych si příliš starostí nedělala, protože záleží hlavně na kačerech samotných, co v ní nakonec bude. Pokud chceš něco speciálního, tak spíš si vyhrát se samotnou krabicí (např. ty pohlednice využít k dekoraci...) a jejím úkrytem, aby byla originální a tematicky se hodila k celé sérii. Pokud bys to nakonec pojal jako multi, tak by s ohledem na motorizované kačery bylo asi dobré zvolit okružní trasu, kdy výchozí a finální stage jsou blízko u sebe. Předpokládám totiž, že trasa bude dost dlouhá, pokud jsou i zajímavé stages, tak já např. bych se na nich určitě chvilku zdržela a z jedné multinky je najednou celodenní výlet.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#9 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 12:52

Proměřoval jsem si na mapě vzdálenosti mezi jednotlivými stage - a jen přímá vzdálenost je cca 35km (po cestě jako okruh cca 60 v horském terénu) - jsem si jistý, že by to za jeden den dal pouze velmi zdatný cyklista. Navíc má každé místo svou historii, staré snímky a pohledy - kdybych z toho udělal jednu velkou multi - tak by to byl velmi velmi dlouhý listing, ve kterém by to všechno zaniklo - a lidé by se hnali kupředu, aby tu multi co nejdříve odlovili. Chci si s každým stage pohrát - mám staré mapy, kde se dá vysledovat kde stál který dům, kostel, mlýn, staré obrázky a pohledy - hledání pokladu se tak rázem stane objevováním zašlé slávy zmizelých obcí. A myslím si, že to za údržbu a investici do pořízení těch 10-12 cache určitě stojí. Packy
  • 0
Vložený obrázek

#10 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 15:13

Žádnou multi, přece nás neochudíš o body. :D Ale pokud multi, tak co třeba 2, jedna tam, druhá zpět?
  • 0

#11 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 15:47

Tak jestli máš fotky a chuť směle do toho. A bonusovku zpracuj jako mysterku, kde kačeři uplatní bonusová čísla, nejlépe v poctivým barelu. Tam ulož nejhodnotnější obsah. ;-) Některé vesnice mohou být zpracované jako multiny, např. U zaniklého kostela schovej mikro se souřadnicemi. Tak tenhle nápad se mi zamlouvá, určitě na listingy nejméně mrknu. Chystá se něco na jížní Moravě? :-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1875 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2010 - 16:04

polas_CZ napsal/a:
Tak jestli máš fotky a chuť směle do toho. A bonusovku zpracuj jako mysterku, kde kačeři uplatní bonusová čísla, nejlépe v poctivým barelu. Tam ulož nejhodnotnější obsah. ;-) Některé vesnice mohou být zpracované jako multiny, např. U zaniklého kostela schovej mikro se souřadnicemi. Tak tenhle nápad se mi zamlouvá, určitě na listingy nejméně mrknu. Chystá se něco na jížní Moravě? :-)

Vinobraní ... :)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#13 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 12:35

Ahoj, potrebuji jeste jednu radu. Vybral jsem misto pro finale - udelam ho jako dle rad zde jako mystery, kde se budou souradnice pocitat z indicii v kazde cache (tech bude nakonec 7). Chtel bych dat do listingu historii, kratky pribeh a nejake fotografie. Jde mi vsak o to, ze kdyz tam nekde finalku zakopu, tak podle fotografie je mozne misto vcelku presne urcit - nejaky kacer pak muze pouzit "brute-force" a pri intenzivnim prohledavani okoli cache najit. Jak toto osetrit?? Napadlo me, ze bych tam mohl ulozit micro-kapsli s posledni indicii a vlastni finale pak posunout o nekolik stovek metru vedle. Packy
  • 0
Vložený obrázek

#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 12:52

packy_gis napsal/a:
... Jde mi vsak o to, ze kdyz tam nekde finalku zakopu...

Tak s timhle budes mit pri schvalovani uspech...
  • 0

#15 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 13:10

petegeo napsal/a:

packy_gis napsal/a:
... Jde mi vsak o to, ze kdyz tam nekde finalku zakopu...

Tak s timhle budes mit pri schvalovani uspech...

Nechapu smyslu tve odpovedi - jakym jinym zpusobem schovat 10-15 litrovou cache? Do korenu stromu, nebo pukliny ve skale asi tezko ...
  • 0
Vložený obrázek

#16 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 13:13

packy_gis napsal/a:

petegeo napsal/a:

packy_gis napsal/a:
... Jde mi vsak o to, ze kdyz tam nekde finalku zakopu...

Tak s timhle budes mit pri schvalovani uspech...

Nechapu smyslu tve odpovedi - jakym jinym zpusobem schovat 10-15 litrovou cache? Do korenu stromu, nebo pukliny ve skale asi tezko ...


Myslím, že tu poznámku od petegeo můžeš klidně ignorovat. Ne každému hned dojde, že když se něco zakope, neznamená to taky, že se to při vyzvedávání musí zrovna vykopávat :-)
  • 0

#17 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 13:31

Zkusím to téma vrátit zpět, než se zvrhne do debaty, co je a co není "burried" cache (což je, jako mnoho jiných témat zde, kontroverzní věc - viz třeba zde)

Jenom bych chtěl podotknout, že ošetřit keš, aby nešla nalézt metodou BF (obzvláště, pokud tam dáš velikost, jakou zmiňuješ), je dost obtížné, ale metoda s mezistage, kde se teprve dozvíš souřadnice finále, to BF lovcům rozhodně neusnadní.
  • 0
Retired slowcacher

#18 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 13:49

wmh napsal/a:
metoda s mezistage, kde se teprve dozvíš souřadnice finále, to BF lovcům rozhodně neusnadní.


Souhlasím, dalším způsobem (z jiného pohledu) je méně tradiční užití čísel z jednotlivých keší pro určení finálovky, eventuálně použití netradičních hodnot.

Tím prvním myslím třeba násobení či umocňování místo obvyklého sčítání (to může ale za určitých okolností BF zjednodušit, protože to může být citlivé na malé změny odhadovaných vstupních čísel a výsledek pak může vést evidentně jinam - a to vlastně zužuje možný rozsah tipovaných veličin). Dá se to ale kompenzovat mým druhým námětem - bonusová čísla nemusejí být ani celá ani kladná (a kdybych chtěl být zlomyslný, napsal bych, že mohou být třeba i kompexní ;-). Jakmile toto připustíme, tak se bonusy odhadují podstatně hůře - což je cílem :-)
  • 0

#19 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 15:07

_Tom napsal/a:

packy_gis napsal/a:

petegeo napsal/a:

packy_gis napsal/a:
... Jde mi vsak o to, ze kdyz tam nekde finalku zakopu...

Tak s timhle budes mit pri schvalovani uspech...

Nechapu smyslu tve odpovedi - jakym jinym zpusobem schovat 10-15 litrovou cache? Do korenu stromu, nebo pukliny ve skale asi tezko ...


Myslím, že tu poznámku od petegeo můžeš klidně ignorovat. Ne každému hned dojde, že když se něco zakope, neznamená to taky, že se to při vyzvedávání musí zrovna vykopávat :-)

Tak to nemas pravdu. Nejen při hledání cache, ale i při jejím UKRÝVÁNÍ se nesmí nic zakopavat.
Doporucuji navstivit a precist rewieverovske vlakno
http://www.geocachin...&thread_id=8073

A ano, uz nekolik 15-20l jsem odlovil, a byl vhodne vybran ukryt v dutinach skal, stromu apod....
P.S. Nejhezci byla GCNE00 tu opravdu doporucuji pro inspiraci...
  • 0

#20 AdammO

AdammO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 15:30

petego: Tak to nemas pravdu. ale má!!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama