Přejít na obsah


Fotka

verze 2.3.0


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
392 odpovědí na toto téma

#81 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 16:59

Geoget jsem začal používám pro výstup do mých zařízení,protože se mi konečně podařilo upravit si scripty tak jak potřebuji (upozorňuji,že jsem naprostý amatér a téměř vše probýhalo stylem pokus omyl)a upřimě se mi zdá GG pro správu již stažených keší přece jen přehlednější než Mozigo,který má zase spoustu dalších předností při samotném stahování keší a statistice.Kdyby byla možnost udělat přímo výstup z Moziga pro GG určitě by to uvítali i další nejen já.Tak by se podařilo propojit podle mne dva nejlepší programy pro správu keší.
  • 0

#82 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 17:19

Ještě bych měl jednu otázku dá se GG nějak přesvědčit,aby hned při importu seřadil keše dle mého přání např. podle abecedy nebo podle vzdálenosti?
  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 17:22

Import nic neukazuje. ;) to dela az pripadna funkce "pridej mi k seznamu kesky, ktere sjem zrovna naimportoval". Otazka razeni je slozitejsi, nez se zda, uz sjem to tu vysvetloval proc. Pokud chces zahodit soucasne razeni a cely zobrazeny seznam znovu seradit, zmackni F6.
  • 0

#84 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 17:28

Dík za rychlou odpověď.Ještě mne napadla jedna myšlenka,zda by se pomocí scriptu Combine nedalo nadefinovat před exportem seřazení keší podle abecedy.
  • 0

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 17:29

jeste jsem neudelal pro skripty zadny interface na ovladani razeni, ale bude! Pak to bude mozne.
  • 0

#86 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 17:45

Ono jde,alespoň v mém případě o jeden stisk klávesy,buď řadím dle vzdálenosti nebo typu keše,takže žádné katastrofa,ale každé ulehčení(hlavně proto,že když zapomenu tak znovu)je dobré.
  • 0

#87 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 18:28

Jen se optam, v cem je na ziskavani dat o kesich dle tebe vhodnejsi mozigo nezli geojarry 2. Se vsemi temi query a batches mi GJ prijde vyrazne univerzalnejsi a pro narocnejsi uzivatele tedy jasna volba, tak se ptam na cizi nazory z jineho uhlu pohledu...
  • 0

#88 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 19:25

...ani ty statistiky mi nejsou jasne, staci se podivat do helpu, co vsechno GGstat dokaze.
  • 0

#89 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 19:25

Kazdy si chvali svoje perie...takze mozigo
- stiahne a hned upravi htm do podoby, ze uz netreba nic dotahovat a funguje v PDA vo vsetkych programoch, ktore vedia vyuzit html , ktory je voci originalu obohateny o najblizsie kesky, hodnotenie, nadmorsku vysku a pripadne pri zahranicnych keskach doplneny o preklad do slovenciny,cestiny.
- priame exporty pre vsetky typy zariadeni cez PDA,Mobily a Garminy pomocou ActiveSync alebo USB/nielen mass storage/

Mozes si pozriet ako sa v mozigo hlada podla mapy
Pre IE
Okaz na html
V Mozille priamy odkaz na swf
Odkaz na swf
Alebo
Okolo trasy
Trasa je pritom s ulicnou presnostou, nie tie gpx trasy co boli doteraz!


  • 0

#90 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 19:39

to Klama: prosím věcné příspěvky k GG, nejlépe k této verzi. Mozigo je bezpochyby dobrý program, ale já osobně jsem ho po vyzkoušení (nějaký ten pátek zpátky) odložil, značně nepřehledný, nefunkční export do iGo, ... Používám tedy GG a snažím se přijít na jeho vlastnosti, fíčury a tak ;), chválím tu partu kolem, co GG postupně rozvíjí.
  • 0

#91 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 21:56

Opravdu je nutné změnit názvosloví z keší na body ??? WP k bodu, to nějak nemá logiku :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#92 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 22:18

Proc to nema logiku? Me to logicke prijde. waypointy byly vzdycky dulezite body k necemu. Nejcasteji k trasam, ale proc ne i k jednomu bodu? Dulezita je ta vec, ke kteremu se vztahuji, a popisuji dulezite body kolem, kde zaparkovat, kody k bodu jit, atd. A proc budy? Vzdyt v GG mas databazi bodu. Oznacujes mista na zemekouli - body, kde neco je. Keska, waymark, skala, milenka... jsou to proste body.
  • 0

#93 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 22:56

No mně se "bod" také nelíví, ten výraz je použitý ve více významech. Ale nemám protinávrh.
  • 0

#94 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 23:08

Arne1 napsal/a:
No mně se "bod" také nelíví, ten výraz je použitý ve více významech. Ale nemám protinávrh.


Přesně to samé mi vadí taky, bod = keška a bod = WP ....

Já protinávrh mám, vrátit tam ty keše. Protože naprostá většina dat v GG jsou keše a WP k nim, jiné body jsou určitě v menšině.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#95 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 7:28

kolombo napsal/a:
Já protinávrh mám, vrátit tam ty keše. Protože naprostá většina dat v GG jsou keše a WP k nim, jiné body jsou určitě v menšině.


Navrhuji Bé-Zetka (zkratka BZ), protože jsou to Body, které mě Zajímají. Protože wp mě sice mohou zajímat, zpravidla mě ale zajímají méně, mohy by to být Bé-Em-Zetka (zkratka BMZ) - Body Méně Zajímavé.

Můj návrh je tedy BZ a BMZ. Tož. ;)
  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 7:36

Jen blbnete. ;) Spravne by bylo "geograficky bod", ale to je ponekud konstrbate, takze je to zjednoduseno na bod. Waypoint je sice z povahy take geograficky bod, ale uz samotny nazev waypoint znaci, ze je to bod podrizeny, protoze znaci vlastne "cestu k necemu".
  • 0

#97 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 8:59

kolombo napsal/a:
Přesně to samé mi vadí taky, bod = keška a bod = WP ....

Já protinávrh mám, vrátit tam ty keše. Protože naprostá většina dat v GG jsou keše a WP k nim, jiné body jsou určitě v menšině.

Také hlasuji pro návrat B)
  • 0

#98 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 9:31

Pro "medwyn_cz" pro mne první věc rozdíl mezi Geojarry a Mizigo je angličtina,tou já nevládnu.Geojarry nedokáže nebo jsem na to nepřišel stáhnout fotology a foto hinty, v Mozigo používám výstup přes mobigen do mobilního telefonu,pro odlov offline ideální.Podle mne je Mozigo pro samotné stahování lépe vybaven co se týče různých filtrů.Buhužel pro začínající uživatele je Mozigo značně nepřehledné,proto taky pro správu keší používám GG :)Tak asi tak,nemusí se mnou každý souhlasit,jistě svou část dělá i zvyk.
  • 0

#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 10:44

sobikovi napsal/a:Také hlasuji pro návrat B)


Skoda ze se zadne hlasovani nekona.

Ja chapu, ze se to ne vsem libi, ale take z toho dlouheho premysleni nad timto problemem vim, ze idealni stav neexistuje. A at udela cokoliv, vzdycky se to bude nekomu nelibit.

Navic jde jen o zvyk!

Prijde mi jednodusi si predstavit, ze pod pojmem bod se skryva geocache, waymark, cokoliv jineho (nehodici se skrtnete). A pod pojmem waypoint se skryva waypoint. ;) Prijde mi to pochopitelnejsi nez predchozi stav, kdy se pod terminem Geocache mohlo skryvat cokoliv jineho.
  • 0

#100 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 10:51

wadesss napsal/a:
Pro "medwyn_cz" pro mne první věc rozdíl mezi Geojarry a Mizigo je angličtina,tou já nevládnu.Geojarry nedokáže nebo jsem na to nepřišel stáhnout fotology a foto hinty, v Mozigo používám výstup přes mobigen do mobilního telefonu,pro odlov offline ideální.Podle mne je Mozigo pro samotné stahování lépe vybaven co se týče různých filtrů.Buhužel pro začínající uživatele je Mozigo značně nepřehledné,proto taky pro správu keší používám GG :)Tak asi tak,nemusí se mnou každý souhlasit,jistě svou část dělá i zvyk.


GJ tahalo fotohinty od sve prvni verze. :) Ale GG je umi importovat az v teto nejnovejsi 2.3.x verzi.

A vubec, zrovna moznosti stahovani, moznosti automatizace i pohodli uzivani z GG 'na jedno kliknuti' je v poslednich verzich GJ spickove.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama