Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - LINUX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#1 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 17:35

Presouvam sem diskusi z vlakna GSAK - LINUX

Odkaz na stranku cache z gg funguje paradne


Asi v tom bude jeste neco, protoze tohle tam mam uz nastavene defaultne, nicmene To odkazovani nejak zlobi.... Zkusim se na to podivat.

Co se tyce toho ctrl+c tak bude urcite stacit jenom neco podobneho upravit, jde jenom o preneseni odkazu, zkusim to konzultovat s kolegou, jednu dobu se ve WINE docela hodne hrabal :) Dam pak vedet...

A ohledne statistik

Zkusim tvuj postup, nicmene dotaz: Potrebuju GJ ke tvorbe stat? Nejak mi to tu zlobilo - jeste jsem to teda neinstaloval na to nove UBUNTU, ale na stare verzi se to nechtelo rozjet.... At vim, jesti me cekam hodne nebo malo prace :-D

Jinak si klidne na tuto debatu udelejte svoje vlakno v Geoetich diskuzich. Oni nekteri GSAKari reaguji na slovo Geoget ponekud neprimerene. smiley


Nechci prudit, ale nekdy si za to svymi narazkami na GSAK muzes trochu sam. I ja mam obcas kdyz to ctu rudo pred ocima :D Kazdopadne dobra prace s GG, jen tak dal :) :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#2 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 17:46

Mi to ctrl+c funguje pri spusteni geogetu. Pokud mam v klipboardu odkaz na kes a spustim gg tak se kes nacte. Potom pri spustenem gg uz to nefunguje.
  • 0

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 18:33

polerok napsal/a:
Zkusim tvuj postup, nicmene dotaz: Potrebuju GJ ke tvorbe stat?

No v zasade nepotrebujes. GgStat ti udela statistiku z toho co mas oznacene v databazi jako nalezene. Nahrat na profil si to pak ale musis rucne, zkopirovat do profilu. GJ to udela za tebe, vcetne stazeni found it logu, uploadu na profil...
Ale k ciste statistice jako takove ho nepotrebujes.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 18:58

polerok napsal/a:
Nechci prudit, ale nekdy si za to svymi narazkami na GSAK muzes trochu sam. I ja mam obcas kdyz to ctu rudo pred ocima :D


No, oni spise nekteri vidi narazky i tam, kde vubec nejsou. Treba nedavno jsem dostal sprdana, ze vnucuji GG v GSAK foru, a ja pritom propagoval makro pro GSAK, ktere pouziva GeoJarry... Ale sem bych to netahal, pojdme se venovat uzitecnym vecem.

polerok napsal/a:
Zkusim tvuj postup, nicmene dotaz: Potrebuju GJ ke tvorbe stat?

Potrebujes Geoget a GGstat.

Pak existuje makroskript Autostat, ktery vyuzivat GJ k tomu, aby ti pred zavolanim GGstatu aktualizoval pres web data v databazi, a po vygenerrovani odeslal vysledek do profilu.

Bez toho se obejdes, zvlaste pokud to chces jen vyzkouset.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 19:02

druzicka napsal/a:
Mi to ctrl+c funguje pri spusteni geogetu. Pokud mam v klipboardu odkaz na kes a spustim gg tak se kes nacte. Potom pri spustenem gg uz to nefunguje.


Ano, pokud je odkaz v clipboardu pred spustenim GG, tak se pri spusteni take nahleda.

To by znamenalo, ze se podarilo se spravne povesit na clipboard a minimalne ta uvodni notifikace zafungovala.

Napadaji mne dva problemy:
- bud pak uz nejak nechodi message WM_DRAWCLIPBOARD
- nebo chodi, ale data jsou v clipboardu v nejakem formatu, kteremu GG nerozumi. Geoget ocekava format dat ANSI text.
  • 0

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 19:21

Par postrehu ze sveta tucnaka: Zatim se tim prokousavam, ale narazil jsem na zajimavy ?error? a to ze kdyz vlezu do Templates skrze pokrocile nastaveni autostatu, neco edituju, pak dam pri otazce zda ulozit: ne, tak spadne cely GG. EDIT: Prvni verze stat je venku, 2x to sice spadlo :D bez hlasky :D:D jen tak :D:D:D ale kazadopadne je to venku :) Nevypada to spatne, budu si s tim muset pohrat. Jediny problem je v tom, ze se mi ztratila jedna zalozena cache. Otazka zni: Je nejaky problem pokud na ni mam nalez? EDIT2: Pokus o nahrati na FTP se taky nepodaril, asi prebootuju na win :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 5:34

polerok napsal/a:
Par postrehu ze sveta tucnaka: Zatim se tim prokousavam, ale narazil jsem na zajimavy ?error? a to ze kdyz vlezu do Templates skrze pokrocile nastaveni autostatu, neco edituju, pak dam pri otazce zda ulozit: ne, tak spadne cely GG.

EDIT: Prvni verze stat je venku, 2x to sice spadlo :D bez hlasky :D:D jen tak :D:D:D ale kazadopadne je to venku :) Nevypada to spatne, budu si s tim muset pohrat. Jediny problem je v tom, ze se mi ztratila jedna zalozena cache. Otazka zni: Je nejaky problem pokud na ni mam nalez?

EDIT2: Pokus o nahrati na FTP se taky nepodaril, asi prebootuju na win :D

Vydrz prtka, vydrz :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#8 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 8:10

Funguje vam v posledni verzi Geoget 2.6.0 otevirani externiho prohlizece? Nejak se mi to nedari....
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 8:24

me to nefungovalo ani v ty predchozi, tak nevim, v novy jsem to jeste nezkousela... zkousel jsi nastavit ten prohlizec primo v nastaveni GG?
  • 0

#10 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 8:54

druzicka napsal/a:
Funguje vam v posledni verzi Geoget 2.6.0 otevirani externiho prohlizece? Nejak se mi to nedari....

Ano, funguje. Zkus v Nastaveni zadat do pole Prohlizec webovych stranek neco jako
/usr/bin/firefox
. Ale me to funguje i bez toho, jakou verzi wine a jakou distribuci pouzivas?
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 9:42

Ve FAQ je:

Nefungují odkazy, má-li být otevřen externí prohlížeč a na konzole je vypsáno err:winebrowser:get_url_from_dde Unabled to retrieve URL from string L“\““

Řešení: V souboru ~/.wine/system.reg doplnit na všech řádcích, obsahujících winebrowser.exe sekvenci %1 před uzavírací uvozovku (samozřejmě mimo těch, kde už na řádku %1 je).


a to mi, když to nejelo, pomohlo.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#12 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 9:54

honny napsal/a:
Ve FAQ je:

Nefungují odkazy, má-li být otevřen externí prohlížeč a na konzole je vypsáno err:winebrowser:get_url_from_dde Unabled to retrieve URL from string L“\““

Řešení: V souboru ~/.wine/system.reg doplnit na všech řádcích, obsahujících winebrowser.exe sekvenci %1 před uzavírací uvozovku (samozřejmě mimo těch, kde už na řádku %1 je).


a to mi, když to nejelo, pomohlo.

Jo, to pomuze. Ale v novejsich verzich wine uz je tento bug opraven, alespon u me to tak je. Nikde jsem po reinstalu nic nedopisoval a beha to.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#13 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 18:08

lukabike.com napsal/a:
Ale me to funguje i bez toho, jakou verzi wine a jakou distribuci pouzivas?

Tak tu volbu prohlizece jsem prehledl s tou to uz funguje. Ty %1 jsem v konfiguraku wine uz mel. Dokonce se mi podarilo rozjet i gc live, coz je prijemna fce, autentizace pomoci externiho prohlizece.

Cili dalsi otazka jede to nekomu nativne? Prihlaseni v okne? Jo a wine mam wine-1.3.15 v ubuntu 9.10
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 13:24

Malá prosba, nevíte zda je někde popsaná instalace GeoGetu pod linuxem pod Wine? Přešel jsem z Win7 na UBUNTU.
  • 0

#15 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 13:35

Funguje to. Jenom to obcas vypada hnusne...
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 13:36

Pod Wine spustis instalacku GG a je hotovo. Je ovsem mozne, ze budes muset napred doinstalovat MS knihovny.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 14:00

Pod ubuntu s wine bez problemu ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#18 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 14:04

Táké potvrzuji funkčnost. Instaloval jsem předevčírem aktuální verzi GG na Ubuntu 11.04 bez nejmenšího problému.
  • 0

#19 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2014 - 20:53

Dnes jsem si aktualizoval Geoget na nejnovější verzi 2.8.4.742 a vše pracuje dobře. Jen aktualizace nešla přímo ze spuštěného programu Geoget, ale musel jsem si stáhnout nejnovější verzi do počítače a pak nainstalovat samozřejmě přes Wine. 

 Rád bych se jen zeptal uživatelů Linuxu, jesli někomu funguje export bodů - Mapa kešek do Firefoxu. Mě ne, ale Keškomapa se mi zobrazí správně.         


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2014 - 21:17

Co ti na tom nefunguje?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama