Přejít na obsah


Fotka

Nové geovozidlo - leasing, nebo úvěr? A jaké?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#21 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 21:51

Tak ja jsem zastance vetsich aut rozhodne 4x4 a nejlepe automat, ale jezdil jsem skorem se vsim co je tu k mani.
Jestli nejsi narocnej na znacku tak mohu doporucit diesel Dacii budto http://dacia.cz/mode...aveni/index.jsp
nebo
http://www.dacia.cz/index-duster.jsp

cena super, spolehlivost, servis a podobne
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#22 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 6:01

tohle vypadá také pěkně za rozumpeníz ;) http://auto.idnes.cz...4_ak_aktual_fdv
  • 0

#23 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 8:00

Taky pokukuju co pořídit normálního k mojí "motokáře" (Honda Civic rv90) Chtel bych něco většího, prostorného, možna 4*4. Uvažuji nad Honda CR-V, ale tam není stále 4*4 a nejde nijak ovladat. Kamarad kacer mi ukazoval Subaru Outback, což je kombík s větši světlou výškou podvozku a má docela dobrou prujezdnost terenem. Libi se mi i SX4, to vim že projede skoro všude, ale zase mi to prijde, ze do toho naložim stejne veci jako do třidveřové hondy... Nechci samosebou jezdit až ke kešce do lesa autem, ale to 4*4 se občas hodí :-) Mam docela rad požitek z jizdy, takže Fabii asi ne... 1,4ku mame v praci a kdyz jsem stim jel ze severu cech na moravu, tak jsem trpel :|
  • 0

#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 8:27

tady mate kdyztak cenik toho dustera ;) http://www.freiberg....enik_duster.pdf

jen jeste teda k tem 4x4: krome toho, ze ta moda prisla posledni rok i k nam, tak jsem nejak nikdy nepochopil, k cemu ho 99% lidi v cr vyuzije (pokud teda neni lesak, myslivec, nebydli na samote v horach atd .... :)) tim teda nechci rict, ze by se mi treba nelibila takova XC70 nebo aspon yeti :D a hnedle bych si dal rict, jen mi to prijde hodne usmevny, jezdit tim po mestech a dalnicich a zapnout si 4x4 dvakrat rocne, kdyz jedu po polnacce 100 metru k chate (coz stejne zvladne obyc auto) :P
  • 0

#25 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 9:01

Dain a Olik napsal/a:
tak jsem nejak nikdy nepochopil, k cemu ho 99% lidi v cr vyuzije


no ja nevim.. letos jsme v zimne jezdili často do Kytlic na čarostřelce a tam ani silnice nesypou, takže by se 4 kola hodila :D
  • 0

#26 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 9:46

no ono 4x4 není jen do terénu...měl jsem kdysi Mitsubishi spacewagon 2.0i 4WD a to by bylo auto na kešky - vysoky podvozek, projelo skoro všude, 4x4 v zimě zlaté, nevim už kolik aut jsem na Vysočině tahal z příkopu...7místné, když se složily sedačky dalo se vzadu nejen spát... no a když jsem potkal mezi Horkami a G.Jeníkovem bouračku a objel ji přes zorané pole, policajti jenom čuměli a ostatní řidiči taky...pak skončilo nezaviněnou čelní srážkou s Puntem, po narovnání blatníku odjelo ještě do Plzně a Punto bylo na sračky, prý ho nechtěli ani na vrakáči... těch aut je tu málo, ale stojí kolem 20tis,, být nějaké v LPG, šel bych do něj zase...za ty prachy....
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#27 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 11:09

Tak lidičky, pokud máte penízeků do čtvrt mega a chcete tereňák, zauvažujte o DACII. Já vím teď tu začnete spílat co že je to za šmejd a že to vyráběj nějaký rumuni v rumunsku a kdesi cosi. Nicméně jsem byl v sobotu na autosalonu v Lipsku vlezl jsem si do DACIE DUSTER a musim říct, za ty prachy - OK. A za jakýžeto prachy? za 239 tis dvojkolka za 299tis čtyřkolka. http://www.dacia-loc...enik_duster.pdf Motor Renault a podvozek NISSAN tak asi není co vytknout. Samozřejmě uvnitř je vše laciné a celkově vypadá auto jako postarší HYUNDAI Tucson, ale jde snad o funkčnost ne? A ta by měla být superiorní..http://news.auto.cz/...lijde-jale.html
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#28 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 11:36

Tak pozor...na Rumuny ať mi nikdo nesahá! Mám v Timisoaře plno vývojářů a to jsou hodně našlapaní kluci. Ale přeci jen bych do Dusteru asi nešel. Rád bych větší kufr a třeba taky klimatizaci, kterou Dacia nabízí až od třídy Arctica, a to už jsme hluboce nad 300 tisíci.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#29 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 11:41

Mortticia napsal/a:
... Kamarad kacer mi ukazoval Subaru Outback, což je kombík s větši světlou výškou podvozku a má docela dobrou prujezdnost terenem. ...l :|

¨

Pročítám si tady tu diskuzi jen tak pro zajímavost, ale tady se musím zastavit a varovat: Ruce pryč od modelu Legacy Outback r.v. 2001 (a raději plus mínus něco - ten dotyčný model). Soudruhům v Japonsku se podařilo montovat jako část závěsu zadního kola součástku tak nekvalitní (materiálově - rozbor mám k dispozici), že se tomu pomalu ani nedá věřit. Dopadalo to tak, že těmto autům rezly podvozky a sem tam následně uletělo zadní kolo. V USA byla na tento model svolávací akce, u nás to když už se s autem něco stalo (po prověření, že při tom nedošlo k vážnému úrazu) nechali na pojišťovně... Jeden takový problém jsem se kdysi pokoušel pro kolegu řešit, ale z toho, jak se Subaru (výrobce i importér) zachovali mně vychází jen jediné: Ne že nekupovat tento Outback, ale nekupovat Subaru vůbec.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#30 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 14:16

CZECH.TIR napsal/a:
...Punto bylo na s****y...


Nejsme tady sice zadny klub klasternich schovanek, ale tohle forum si zaslouzi vyssi uroven, ne pepego?
  • 0

#31 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 16:36

Když už jsme u kupování ojetin, doporučuji před koupí použít www.zkontrolujsiauto.cz kde se za pár korun (možná) dozvíte hodně informací o autě. Po zadání VINkódu se dozvíte, kolik je o autě informací, takže podle toho se můžete rozhodnout, jestli službu využít či ne.
  • 0

#32 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 16:48

V rumunsku se dělá i Suzuki SX4, takže v tom bych problem nevidel.. videl jsem to video, co ta Dacie projede a moc pekny!
  • 0

#33 dub2

dub2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 17:12

SX4 se dělá v Maďarsku.
  • 0

#34 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 17:23

Za sebe říkám LEASING NE. Jednoznačně... pak to někde zboříš a přijdeš o auto i o prachy...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#35 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 17:46

dub2 napsal/a:
SX4 se dělá v Maďarsku.


Já v tom rozdíl moc nevidím :D
  • 0

#36 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 18:28

Za 250 v pohodě dva tři roky starý Jeep Compass nebo Patriot jako dovoz z USA, najeto kolem 30-50 tis. mil, v plné výbavě. Není o čem diskutovat, Škoda ani náhodou.
  • 0
Galdra

#37 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 18:32

Dain a Olik napsal/a:
tady mate kdyztak cenik toho dustera ;) http://www.freiberg....enik_duster.pdf

jen jeste teda k tem 4x4: krome toho, ze ta moda prisla posledni rok i k nam, tak jsem nejak nikdy nepochopil, k cemu ho 99% lidi v cr vyuzije (pokud teda neni lesak, myslivec, nebydli na samote v horach atd .... :)) tim teda nechci rict, ze by se mi treba nelibila takova XC70 nebo aspon yeti :D a hnedle bych si dal rict, jen mi to prijde hodne usmevny, jezdit tim po mestech a dalnicich a zapnout si 4x4 dvakrat rocne, kdyz jedu po polnacce 100 metru k chate (coz stejne zvladne obyc auto) :P

Existují dvě třídy osobních vozidel do terénu: SUV - napůl silnice a terén a Off-road - především terén jako např. Jeep Wrangler aj. Nic nevylučuje 4x4, to nakonec může mít i běžný osobák nebo sporťák jako Lamborghiny. Takže to není o 4X4, že je jen do terénu, ale spíše o bezpečnosti, protože máš adhezi na všechny 4 kola a ne jen na dvě. Chce si o tom něco přečíst a nepsat hned nesmysly "něco o módě", jde především o bezpečnost.
  • 0
Galdra

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 18:45

Kozelteam napsal/a:
Tak mozna bych sehnal jeste 40 k tem tvym 100 tisicum a koupil 3 roky stary auto...pripadne ten uver ale urcite ne leasing.
Ja nedavno koupil Renault Thalia 1,2 (16V). Rencka sem puvodne nechtel ale musim rict ze sem s nim spokojen. Rok 2006 (prosinec) najeto 35k za 125 000kc v plne palbe. A kdyz su v aute sam tak ani neni tolik znat ten malej obsah a zere to do 6,5 litru kombi.

Muzu prosim vedet, co u Thalie znamena oznaceni "v plne palbe", navic s motorizaci 1,2? Bez ironie, opravdu me to zajima.

Jinak co se financovani tyce, nejak nechapu vseobecne odmitani "lizacky". Opravdu jste si vsichni, kdo to odmitate, realne spocitali rozdil mezi uverem a leasingem? A zohlednili jste opravdu celkove naklady za 3-5 let? Zejmena i s POV a HAV. Velmi rad bych ty kalkulace videl, kdyz tu tak rezolutne odmitate lizacku.

Chaotic: najdi si radeji nekoho, kdo ho prodava jako soukroma osoba. Do AAA bych teda rozhodne nesel.

MV: souhlasim s tim, ze pokud uz clovek chce investovat kolem tri set, tak bych taky radeji volil nove auto s plnou zarukou. Je pravda, ze clovek muze koupit super karu, jenze po par mesicich zjisti, ze do toho sype pouze za opravy a v konecne fazi ho to stoji jeste vic.

scarabeus napsal/a:
Za sebe říkám LEASING NE. Jednoznačně... pak to někde zboříš a přijdeš o auto i o prachy...

Opravdu a proc by prisel o prachy? Muzes to trosicku rozvest?
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 19:28

galdra napsal/a:


ale ja nezpochybnuju jizdni vlastnosti 4x4, ja jen pisu, ze vetsina majitelu u nas ten pohon zapne minimalne. a o mode jednoznacne svetci to, ze za posledni 3-4 roky kazda automobilka si do portfolia terenni auto zaradila. o mode dal svedci to, ze yeti a duster je nabizenej i bez 4x4. mimo to nekdy pred 4-5 rokama resili problem v parizi s rapidnim narustem velkych offroadu. proste je to "outdoorova moda", ktera je ted ve vsem. ano 4x4 maji i jiny "standardni" auta a tam je ten pomer vyuzit vetsi. fakt se tady nechci hadat, ale jen tak nesmysly neplacam.
  • 0

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 19:33

S474N napsal/a:

Jinak co se financovani tyce, nejak nechapu vseobecne odmitani "lizacky". Opravdu jste si vsichni, kdo to odmitate, realne spocitali rozdil mezi uverem a leasingem? A zohlednili jste opravdu celkove naklady za 3-5 let? Zejmena i s POV a HAV. Velmi rad bych ty kalkulace videl, kdyz tu tak rezolutne odmitate lizacku.


no me by treba v tehle souvislosti zajimalo, jestli ti to napr u leasingu nevyjde hur, kdyz ti auto ukradnou. nebo jestli je to prast jako uhod. pripadne kdyz ti ho ukradnou na zacatku nebo na konci splaceni. nebude na tom ten leasing, kdyz nejsi majitel, hur? ale to ted uz opravdu placam, chtelo by to nekoho, kdo v tom dela, ne co kdo zaslechl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama