Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#1 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 14:19

Nechtěla jsem původně zakládat téma, ale víc hlav víc ví.
Poraďte, doporučte dobrý telefon do 6000,-Kč s navigací a neodkazujte mě na starší vlákna, technologie se vyvíjí velmi rychle a co bylo včera nemusí dnes platit.

Hovořit bych chtěla např. o telefonech Nokia N 5800xm, E 66 nebo E 52, ale co třeba Garmin?
Napište mi, co kdo používá, jaké to má výhody a nevýhody, je-li to složité na ovládání, výdrž baterie, citlivost na počasí apod.

Můj telefon nemá prioritně sloužit jako navigace, protože máme Garmin Oregon 300 + auto naavigaci Nuvi, ale jako doplněk, když nebudu u sebe GPS mít.

Nejsem premium, nemám neomezený internet.

Díky za názory a rady.
  • 0
mishiczka1

#2 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 14:27

Ahoj, mam nokiu E51 a jsem maximalne spokojen. Primarne ji mam pro cteni listingu (offline z GPX souboru) a oznacovani nalezenych krabek (automaticky se ukladaji do kalendare). Pro prilezitostne navigovani jsem si koupil GPS modul, ale prakticky jsem ho nepouzil. Dalsi vyuziti mam pri neomezenem datovem tarifu prilezitostne pro kontrolu novych krabek - ale to vyzaduje PM. Z meho hlediska je to idealni telefon na geocaching, zejmena kdyz mam primarni navigaci od Garmina.
  • 0

#3 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 18:52

Doporučuji pokud chceš utratit více peněz, tak 5800. GPS, Wi-Fi...mám ji a jsem naprosto spokojen. A pokud chceš ušetřit, zvaž 5230 - stejný vzhled a rozměry jako 5800, nemá Wi-Fi, trochu horší foťák, ale je za úžasných 3700,- v Nokia e-shopu...to je úžasná nabídka...za dotykový display s vysokým rozlišením 640x360, 16,7 mio barev, viditelnost i na slunci je ucházející, co potřebuji vidím. Navíc otevřený operační systém ti umožňuje výběr ze spousty her, programů a navigací (Garmin, Sygic, nDrive, SmarComGPS...) a navíc plnohodnotná pěší a automobilová navigace OviMaps (se kterou mám zatím jen výborné zkušenosti) v ceně zdarma s doživotními aktualizacemi...teď jsem ho koupil přítelkyni, protože to je nabídka, která se neodmítá :)
  • 0

#4 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 18:59

Netušila jsem, že výběr nového telefonu je tak složitý. Navíc mě jeden prodejce varoval nad pokoutnými e-shopy, kde dovoz je z ciziny a záruky prakticky žádné. Když se telefon porouchá, jsou schopni do něj nalít slanou vodu a tvrdit, že jsem si telefon utopila sama... Pokud ta 5230 stojí stejný peníz i v kamenáči, možná bych to zvážila. ;)
  • 0
mishiczka1

#5 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 19:33

E-shop Nokia 3750,- Kč (samozřejmě originál, je to v certifikovaných prodejnách, reklamace kdekoli v servisu či prodejně Nokia), na prodejně jsem koukal, tam je cena nasazena na 3950,-Kč. Je ovšem možné v Nokia e.shopu objednat zboží za internetovou cenu a bez poplatku a poštovného vyzvednout v jedné z mnoha prodejen. Tak jsem to dělal já...navíc je to aktuální, tak jsem objednal a za hodinu si pro něj šel :)
  • 0

#6 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 19:55

5230 jsem kupoval před měsícem manželce v AAAMOBIL.cz za přibližně 3600. Telefon určený pro český trh, záruka, vše jak má být. Má ho i Sunnysoft http://obchod.sunnys...-black-red.html . Jak píše ajne, za ty peníze super věcička ;).
  • 0

#7 Alfredus

Alfredus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 22:54

Já používám Nokii E66 s programem Handy Geocaching a maximální spokojenost. Telefon je i celkem mechanicky odolný (už ani nespočítám, kolikrát mi upadl a vždy přežil) a dokonce (i když to výrobce neuvádí) vzdoruje sněhu a dešti. Jen ta baterie. Ale pokud vyrazíš s plně nabitou, vystačí ti i na pět hodin nepřetržitého hledání, jen musíš používat noční režim (tmavá displej).
  • 0

#8 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 9:00

Moje doporučení zní 5230, za slušný peníz hodně muziky. Dotyková Nokia je v terénu luxus, sám hledám s N97 a jsem spokojen. Včera vydržela 8 hodin se zaplou GPS, byla už komplet vybitá,ale nechcípla. Výdrž 5230 je díky menšímu displeji větší. Ovšem baterie má nižší kapacitu. Za ty peníze, nekup to. Ale jestli máš Oregon, tak bych šel do E66 je určitě super, odolnost neschází, hodí se všude. Do terénu i společnosti.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#9 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 21:25

Tak jsem to spáchala ! Zakoupila jsem v místním OC Futuru u jedné nejmenované T-mobilové prodejně mobilní telefon Nokia 5800 xm a tahám tam z netu kdeco B) Jo a v práci mi ten telefon prej na začátku dne seberou a ke konci vrátěj :D Tak ho vytahuji jen na záchodě potají :P
  • 0
mishiczka1

#10 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 5:51

5800 je také super výběr, bacha na ni, je silně návyková. :D A oblíbená. ;)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#11 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:50

Udělala jsi dobře, mám ho rok a půl a jsem s ním naprosto spokojený...a až časem postupně poznáš, co všechno umí ;)
  • 0

#12 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 19:47

Samostatné vlákno zatím asi nemá, přidá někdo další praktické zkušenosti s N5230? Za tu cenu je to vážně super nabídka, bundl N73+modul pořád stojí kolem dvou tisíc, tady si člověk cca třetinu přidá a měl by věc novou a moderní. Budu rád především za praktické poznatky, jestli je na místě obava ze syndromu stat. navigace, jen dotykového ovládání, prostě jak se vám s ní pokladuje? Díky.
  • 0

#13 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 21:19

Mám 5800, což je téměř to samé. Dotykové ovládání je na mapách praktické a návykové, zda telefon má statickou či nemá jsem ani nepřemýšlel, loví se mi s ní dobře. Baterii má telefon slušnou (1320 mAh), takže vydrží. Výhodou je otevřený operační systém, takže máš volbu z množství navigací. A Ovi Mapy zdarma v ceně. Mohu ti ji doporučit tedy všemi deseti. Jedině přesnost GPS není úplně dokonalá, ale to už s novými aktualizacemi přestalo platit, neboť se rapidně zlepšila. To platí o 5800, 5230 má sytém už vychytanější, takže tam bude GPS lepší už od začátku.
  • 0

#14 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 17:38

Platí se za používání GPS v mobilu něco?
  • -1

#15 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 17:40

jamesh napsal/a:
Platí se za používání GPS v mobilu něco?

Nene GPS je zdarma.
Na tobě záleží jaké mapy použiješ.Jestli placené(online) nebo některé zdrma(offline).
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#16 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 17:58

Gorole napsal/a:

jamesh napsal/a:
Platí se za používání GPS v mobilu něco?

Nene GPS je zdarma.
Na tobě záleží jaké mapy použiješ.Jestli placené(online) nebo některé zdrma(offline).


Ok. A je možná i autonavigace?
  • 0

#17 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 14:47

Autonavigace i pěší.
  • 0

#18 LamaZ team

LamaZ team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 15:14

Tak jak to pročitám, tak uvádíte jiné typy telefonů, ale já teď pořídil HTC Tattoo a neměnil bych...cena 6000 v Mironetu...jede to na bázi Androidu, vestavěné google mapy, wifi, přesná gps i v hustém lese, možnost nahrání aplikací pro geocaching jako je Geobeagle, pomocí skryšotlače tam jde dát i gpx formát s listingama a nebo c-geo..ty používám já...výdrž mobilu je pohodově na celodenní lov, když se vypne A-GPS, neplatí se vlastně nic. Jediná nevýhoda, že trochu trvá start gpsky, cca 10 minut, ale záleží jak daleko jsem od původního posledního bodu. Pro mě jasná volba, mobil je dotykový, dobře se ovládá a když ho srovnám s 5230, nebo 5800 co jsem držel v ruce taky, tak tohle je prostě jiná uroveň...neměnil bych, toť ale můj názor;)
  • 0

#19 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 6:38

jamesh napsal/a:
Platí se za používání GPS v mobilu něco?



Tady pozor, upozornil bych jen ze pri nevypnuti asistovane GPS se plati za data.... Takze se primarne musi vypnout A-GPS, N5230 ji ma myslim v menu Umisteni...
  • 0

brundi
 


#20 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 8:31

By me zajimalo co na tech nokiich pouzivate za SW na Geocaching? Handy v jave v omezenem dotykovem ovladani? (pada neskutecne casto) nebo jste nasli neco co podporuje plne dotykac? ... spis bych se pri nakupu kouknul jinam nez na symbian pokud je prioritou GC. (Android, WM)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama