Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#21 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 9:07

qdo napsal/a:
By me zajimalo co na tech nokiich pouzivate za SW na Geocaching? Handy v jave v omezenem dotykovem ovladani? (pada neskutecne casto) nebo jste nasli neco co podporuje plne dotykac? ... spis bych se pri nakupu kouknul jinam nez na symbian pokud je prioritou GC. (Android, WM)


já tedy osobně čekám na to až mi O2 povolí prodloužení smlouvy a půjdu do HTC tattoo, jak zde již bylo zmíněno, je to za tu cenu výborný přístroj na Geocaching. Už ať je doma můžu začít s testováním
  • 0
Dartanan

#22 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 10:01

Pouzivam tattoo uz asi pul roku a oproti zminovane nokii (ma ji pritelkyne a kesky taky obcas lovi) je to o tridu lepsi telefon, ted myslim co se tyka GC. Aplikace jsou nesrovnatelne lepsi a na marketu se objevuji stale nove, ted napriklad wherigo player. Jen to chce neomezena data, ale i to by slo obejit.
  • 0

#23 stjan

stjan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 8:27

Máte někdo zkušenosti s tímto mobilem_?
  • 0
*J

#24 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 10:02

nOKIA e52 ma 1500mA baterii a vydrzi 27 dnu pohotovosti a cca cely den navigace no na Geochaching bych si asi koupil neco podporovane Groundspeakem, coz je v soucasnosti jen WM7, Android, iOS (iPhone) Symbian bohuzel nikoliv
  • 0

#25 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 19:08

Doporučuji iPhone 4 s oficiální aplikací Groundspeaku Geocaching za 8,99 € -> takže asi za 200 Kč. Sice zatím není uplně vyladěná, ale funguje vše od vyhledání keší v tvém okolí, navigace, kompas, listing, až po logování, přidávání TB/GC a uploadování fotek. Ve městě přesnost cca. 10 - 30 m, v přírodě 5 m, pokud nejsi v hlubokém lese ;))
  • -1
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#26 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 10:24

A co řikáte na telefon Nokia C5-03????;)
  • 0

#27 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 21:09

mam nokii 2710 N E a jsme spokojeni, Našla už 180 keší. Jen ta přesnost. Budeme snad kupovat 550 oregona:)
  • 0

#28 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 21:24

dokud jsme nekoupili gps pouzivali jsme moje HTC Rhodium (touh pro II) a nemuzu si ztezovat. jen v opravdu hustem lese byl problem.
  • 0

#29 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 21:30

Určitě nějaké HTC s Andoidem! Mám Wildfire a neměnil bych. Předtím Asus s WM, to byla katastrofa a několik kámošů má Nokie se Symbianem a je to taky dost hrozný, takže jak říkám, jedině Android.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#30 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2011 - 23:42

ja nevim, ale ja si na microsoft nestezuju ani v pc a dokonce ani v HTC. bohuzel, androida jsem nezkousl, tak porovnat nemuzu, ale s WM nejsem vubec nespokojen. je to ale proste vec nazoru no. jedine se mi zda, ze opera funguje nejak spomalene. ale jestli je to WM nebo tou operou, kdo vi. ale na kesky luxus.
  • 0

#31 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 4:44

nevím, telefon sem bral vždy podle toho co jsem potřeboval na telefonovaní a praci kolem toho, že to je i na GC je spíš perlička navíc. Na WM 6,5 je bez konkurenční GCz II, jestli funguje i na 7mičkách to nemůžu soudit, pač jsem přešel na Androida. WMka podle mne přiliš zaspala, ale to je na jiný flame .. u Androida chvíli trvalo než jsem si vše otestoval, ale nakonec GDAK a c:geo se ukázaly jako dobrá kombinace .. u ostatních nevím .. ale telefon je podle mě hlavně o telefonovaní a práci s daty .. že se tam vejde i GC je už tak nějak navíc, rozhodně bych to nebral jako priorut před vším ostatním B)

jen je škoda že je tak malo phonu s klavesnici, ten přecho z Rhodia je na tomhle nejhorší, ale co už :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#32 johniiik

johniiik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 8:02

Já mám už skoro dva roky nokii 5800 a v kombinaci s Handy Geocaching je to pro mě dostačující. Bez mobilního internetu však nedoporučuji, strašně dlouho trvá zaměření satelitů. S asistovanou GPS je zaměření v řádech sekund a přesnost se vždy pohybuje +- 15 metrů v hustém lese, jinak maximálně +-3 metry. Takže v HG vždycky zjistím hint, dám se navigovat a pokud jsem v koncích, nechám si zobrazit souřadnice na topografické mapě. Telefon jsem používal ve sněhu, v dešti, v mrazu, ve vedrech, na přímém slunci a zatím spolehlivě funguje bez jediného problému. Našel jsem s ním většinu ze svých keší (navigaci nemám). Za sebe tedy určitě mohu doporučit i Symbian s Nokií, avšak pouze s mobilním internetem. U vodafonu za 80 Kč měsíčně, takže to se dá opravdu přežít :) Bez internetu nevím, žádné offline aplikace jsem nezkoušel.
  • 0

#33 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 18:30

Orxion napsal/a:
jen je škoda že je tak malo phonu s klavesnici, ten přecho z Rhodia je na tomhle nejhorší, ale co už :D


no to je jedna velka vyhoda na rhodiu a proto jsem ho take kupoval. myslim tim proc radsi jeho nez diamond 2, ktery byl az na tu klavesnici stejny. je uplne luxusni a s tim ze spise pisu sms a maily je to pro me nutnost :)

to jen bokem jeste :)




jinak ano souhlasim, nekupovat mobil podle gc. stejne ti baterka nevydrzi na celodenni lov. leda by sis jako ja poridil velkou. ale i tak. gps hodne zere. to radsi levny telefon za 3000 a k tomu treba etrexe za 1700 a vyjde to lip nez nejaky iphone atd. ale podle toho k cemu dalsimu mobil potrebujes
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2011 - 18:36

Nejlepší mobil na GC je Oregon 550 :-D
  • 0

#35 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2011 - 3:23

Svých prvních cca 100 keší jsem odlovil s noikí N96 a krom výdrže baterie nebylo nic na co bych si stěžoval.
  • 2

#36 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2011 - 6:28

sobikovi napsal/a:
Nejlepší mobil na GC je Oregon 550 :-D

nebo Garminy obecně .. jistě užjste všichni někde zahlédly kačera jak "telefonuje" s Garmnem u kešky a tváří se že tam vůbec není ::D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#37 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2011 - 11:31

Po přechodu z WM6 na Android + Locus Pro + Geocaching4Locus jsem definitivně zapomněl na oblíbeného OziExplorera CE. Mapy mam offline v mobilu, datové služby využívám jen pro stažení caches v okolí, lze ale importovat i předem např. přes wifi. Takže klidně doporučím např. HTC Wildfire S (do 6000 se s přehledem vejde i v orig. CZ distribuci).
  • 0

#38 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2011 - 16:29

Orxion napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nejlepší mobil na GC je Oregon 550 :-D

nebo Garminy obecně .. jistě užjste všichni někde zahlédly kačera jak "telefonuje" s Garmnem u kešky a tváří se že tam vůbec není ::D


haha ha :)) já také a ne jednou. Nejlepší jsou tkaničky...:)
  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2011 - 18:23

tomy.22 napsal/a:
Svých prvních cca 100 keší jsem odlovil s noikí N96 a krom výdrže baterie nebylo nic na co bych si stěžoval.

No právě, krom výdrže baterie... není snadnější mít v kapse, batůzku, autě náhradní sadu tužkovek nebo si ji koupit v nejbližší trafice? Baterku do mobilu jen tak někde nekoupím... A z vlastní praxe mobil prověří zima, déšť, sníh, mráz, bahno, suťoviště atd. Mobil je funkční náhražka, nic víc, nic míň.
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 9:13

tomy.22 napsal/a:
Svých prvních cca 100 keší jsem odlovil s noikí N96 a krom výdrže baterie nebylo nic na co bych si stěžoval.

Tak az tech 100 odlovis za jeden den, idealne jeste v desti, tak si potom povime. :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama