Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#521 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 22:18

Hallův senzor určí sílu magnetického pole, kompas určí směr siločar. Hallův senzor se používá asi jen k detekci zavřeného pouzdra s magnetickým zavíráníma mmožná k hledání vodičů ve zdi.
Využití RGB senzoru mne napadají dvě. K vyvážení bílé pro snímač obrázků, někteří to nadneseně nazývají fotografie. Dále možná k automatickému nastavení barevného schématu ,když se ocitnete třeba v brčálové mistnosti.
  • 1

#522 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2016 - 22:44

 

Ahoj přemýšlím nad tímto Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global. Vlastní ho někdo a jaké jsou případné zkušenosti?

 

 

Vlastním tento mobil a na geocaching je suprový. LTE chytne všude na dědině i v lese ( mám O2). Baterie s přehledem vydrží se zaplou GPS celý den. Dokoupit na něho gelové pouzdro a tvrzené sklo a něco i vydrží, navíc si zkus na youtube najít různé testy na tento mobil ponořením do vody a tak, sem sám nevěřil. A navigace, což je to nejdůležitější, tak tam je opravdu poznat, že to má i GLONASS, přesná, neodskakuje a to ani při vyplém display. Narozdíl od mého předešlého Lenovo A536 je toto 10 násobně lepší. Lenovo, nevím jak nové modely, ale ty navigace to je u nich průser. Jestli za to i může mediatek, těžko říct.


  • 0

#523 maskacp

maskacp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 8:15

Vlastním tento mobil a na geocaching je suprový.

Děkuji


  • 0

#524 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2017 - 14:52

Ahoj přemýšlím nad tímto Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB Global. Vlastní ho někdo a jaké jsou případné zkušenosti?


Take jsme Verce poridili, s predchozi Xperii Z1 se to srovnat neda, ale pri aktualizaci na MIUI 8 a po te co
si na to prostredi clovek zvykne, tak celkem obstojny telefon. Osobne mi na telefonu vadila absence 5ghz wifiny
(+ horsi kvalita hudby a nepodporovani bezdratoveho protokolu aptx, i kdyz tyto veci s geocachingem nesouvisi)

Ale jak rikam za cenovku 5,3 celkem obstojny telefon a az na nem malej provede nejakou sabotaz neslucitelnou s dalsim fungovanim, tak me to nebude tak mrzet, jako u vyse zminene Xperie


  • 0

#525 reccal

reccal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 7:02

Dobré ráno, mám možnost vyměnit svůj Samsung Galaxy J5 za Huawei P8lite.. má někdo zkušenost s tímto telefonem v terénu, ideálně delší dobu? Prý baterka slabá a navigace taky nic moc, jinde jej zase vychvalují, jak v této cenové relaci jde o špičku.

Děkuji za názory.


  • 0

#526 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 8:00

P8 Lite byl ve špičce mezi telefonxy střední třídy v roce 2015, dnes už jsou novější modely s lepšími parametry. Každopádně to není špatný telefon. GPS nabíhá rychle a hledat se s ním dá v pohodě. Co se baterie týká nečekej pokud ho budeš používat na GC žádný zázrak. U nového kusu jsem se dostal cca na 5 hodin při nepřetržitém používání na GC.

 

Při běžném provozu, nějaký ten hovor, SMS, e-mail, cca hodinu na internetu jsem nabíjel po odpojení z nabíječky ráno v cca 6:00, večer kolem 22:00 a telefon byl v době připojení na nabíječku na cca nějakých 30%.  Pokud budeš měnit za již používaný telefon parametry budou nižší.


  • 0

#527 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 8:29

Mám P8lite(Android 6.0,B584) už přes rok a půl a nemám s ním větší problém. Výdrž průměrná(bat.2200mAh), ale při efektivním nastavení to při jednodenních tripech jde, používám ho jako zálohu k eTrexu 30 a apk. c:geo(GPS Status,WhereYouGo,....) Podle mne jde o dost podobné telefony(rozdílný display, kapacita baterie...), ale navíc má P8lite notifikační diodu, aut.regulaci jasu a hlavně digitální kompas a to je pro mne velké plus.
  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#528 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 9:30

Trochu se v tom ztrácím: dotaz je na P8 Lite, obě odpovědi se vztahují k P8 lite, tak jaké "dost podobné telefony"? :)


  • 1

#529 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 10:17

 

 

Dobré ráno, mám možnost vyměnit svůj Samsung Galaxy J5 za Huawei P8lite.. 

Jaké podobné? V tom se přece nedá ztratit. Asi ten co má ted s tím co by chtěl.


  • 1

#530 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2017 - 12:33

Aha, už rozumím, díky.


  • 0

#531 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 12:42

Chystám se koupit nový telefon Huawei GX8. Má s ním někdo z vás zkušenost, případně nekoukl by se někdo jestli se hodí na GC a normální použití, na nějaké základní parametry, prosím? Já v tom tápu a malá pomoc by mi pomohla... Zn. spěchá. :D  Díky moc.


  • 0

#532 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 16:32

Chystám se koupit nový telefon Huawei GX8. Má s ním někdo z vás zkušenost, případně nekoukl by se někdo jestli se hodí na GC a normální použití, na nějaké základní parametry, prosím? Já v tom tápu a malá pomoc by mi pomohla... Zn. spěchá. :D  Díky moc.

Tusim, ze nemá El.mag  Compas ale to není nic co by mělo nějak extra u GC limitovat (lovil sem 3 roky s telefon bez a v pohode to jde).  Jinak je to slusnej telefon, aktualne za prijemnou cenu - ja o něm uvažoval a nakonec vyhrala Huawei Nova z duvodu přislíbene aktualizace na Android 7 + USB-C


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#533 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 20:01

Tusim, ze nemá El.mag  Compas ale to není nic co by mělo nějak extra u GC limitovat (lovil sem 3 roky s telefon bez a v pohode to jde).  Jinak je to slusnej telefon, aktualne za prijemnou cenu - ja o něm uvažoval a nakonec vyhrala Huawei Nova z duvodu přislíbene aktualizace na Android 7 + USB-C

Děkuji za odpověď, no já lovím primárně s oregonem a mobil využívám jen ve městě občas, když se mi nechce tahat navigaci nebo ji prostě necham doma... Tak snad to bude stačit... Díky. ;)


  • 0

#534 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 20:13

Tusim, ze nemá El.mag  Compas ale to není nic co by mělo nějak extra u GC limitovat (lovil sem 3 roky s telefon bez a v pohode to jde).  Jinak je to slusnej telefon, aktualne za prijemnou cenu - ja o něm uvažoval a nakonec vyhrala Huawei Nova z duvodu přislíbene aktualizace na Android 7 + USB-C

Moje zkušenost je jiná - pokud vypnu el.mag. kompas a navigace se spoléhá jen na GPS, tak se šipka pohybuje velice "neochotně" a švindluje.


  • 1

#535 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2017 - 23:14

Kompas je potřeba, pokud hledáš kešky podle šipky (tj. kompasu). Na motání kolem cíle na posledních metrech.
Bez kompasu pak zařízení neví, kterým směrem je orientováno, třeba kam se dívá foťák, to má využití při určení, který kopec je vidět, jaká je vidět hvězda, jaká letí družice ci letadlo.
Já jsem hračička a u mne byl kompas jasná podmínka.
  • 0

#536 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 15:15

Bez kompasu na mobilu už ani ranu :D


  • 0

#537 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 21:33

Starý dobrý LG Nexus 4 je na odpis a uvažuju o Honor 8. Nějaké zkušenosti? Pro autonavigaci, GC. Díky


  • 0

#538 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2017 - 7:16

Mám Honor 8 premium 64GB a vše tebou popisované bez problémů. Jen jako u všech telefonů, baterie je bolest. Při běžném provozu s občasným zapnutím dat se dostanu na cca dva dny. Pokud zapnu GPS a věci potřebné k GC tak to vidím tak na 5 - 6 hodin. Vzhledem k tomu, že telefon nepoužívám na GC jako primarní navigaci, je mi to jedno.


  • 0

#539 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2017 - 8:16

Mám Honor 8 premium 64GB a vše tebou popisované bez problémů. Jen jako u všech telefonů, baterie je bolest. Při běžném provozu s občasným zapnutím dat se dostanu na cca dva dny. Pokud zapnu GPS a věci potřebné k GC tak to vidím tak na 5 - 6 hodin. Vzhledem k tomu, že telefon nepoužívám na GC jako primarní navigaci, je mi to jedno.

5 hodin ? to je perfektní. Můj Nexus 5 potřebuje po dvou hodinách power banku. Do nuly jsem to teda nezkoušel, ale o moc dýl už to nebude.


S tou výdrží... Bylo by príma, kdyby nějaký nadšenec udělal na nějakém telefonu test výdrže pro geocaching - v závislosti na používaném programu. Já se nemohu zbavit dojmu, že aDrake je strašně rozežranej....

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 06 květen 2017 - 8:17

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#540 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2017 - 9:21

blackview bv6000 geoserie 22 keší na začátku baterie 96procent po ukončení 79 procent data neustále zapnutá :) co více si přát:)

ps. Celé nám to trvalo asi 4 hodinky (nějaké keše kolem)


Tento příspěvek byl upraven od jilovak: 06 květen 2017 - 9:27

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama