Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#561 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 19:12

Aha, takže digitální kompas je zásadně potřeba? Mají ho i nějaké levnější ale slušné mobily, nebo je to otázka luxusních modelů?

Zásadně potřeba není - když se pohybuješ, ukazuje ti směr podle stavu GPS, akorát po zastavení to pravdepodobně nebude ukazovat správným směrem. 

Starší modely GPS taky kompas neměly, a co se s tím všechno dalo ulovit  v pohodě.


  • 3

#562 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 18 červenec 2017 - 21:51

Zásadně potřeba není - když se pohybuješ, ukazuje ti směr podle stavu GPS, akorát po zastavení to pravdepodobně nebude ukazovat správným směrem. 

Starší modely GPS taky kompas neměly, a co se s tím všechno dalo ulovit  v pohodě.

 

Áno, v zásade s tým súhlasím. Áno, je to tak. Ale s kompasom je to oveľa pohodlnejšie.


  • 0

#563 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 22:24

Taky souhlasím. Ono jde taky o to, že ta GPS v mobilu není nejpřesnější (když budeš hledat keš v lese, tak tě to bude vodit +/- 10 až 30 metrů sem a tam - u GPS to bývá pod 10 metrů).
  • 0

#564 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 22:28

Zásadně potřeba není - když se pohybuješ, ukazuje ti směr podle stavu GPS, akorát po zastavení to pravdepodobně nebude ukazovat správným směrem. 

Starší modely GPS taky kompas neměly, a co se s tím všechno dalo ulovit  v pohodě.

Není to pravda. Stačí vyzkoušet u telefonu, který digitální kompas má jej vypnout. Je to nebe a dudy, kolikrát vyzkoušeno, když jsem kompas omylem vypnul, šipka ukazuje náhodným směrem a točí se jak vítr v bedně..


  • 0

#565 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 0:39

HW kompas mam v telefonu vypnuty. Za rok ho zapnu tak 10x, to kdyz se opravdu motam okolo krabky (stage) a nemuzu ji najit. Jinak lovim jen pomoci gps v telefonu.
Prijde mi to tak lepsi, tolik se to po ceste nemota a drzi to lip smer. Taky mi ten telefon pak vydrzi cely den a to vcetne beziciho zanamu trasy v Locusu a sem tam nejaky fotky. A lovim x let jen s telefonem. Kdysy jsem mel toho cb Legenda. Ale navigaci uz bych nechtel. Staci odolny telefon, nebo dobry kryt a pripadne powerbanka. Ja osobne bych tedy hw kompas radsi mel, ale vim, ze se to da v pohode i bez nej.
  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#566 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 5:53

Adrake má takovou zajímavou vychytávku. Při navigaci šipkou ukazuje mimo směru i polohu slunce nebo měsíce. Je to dost dobré, pokud telefon nemá magnetický kompas. Pokud tedy není zataženo. Ale přesto, s Oregonem jsem si zvykl na mapu otočenou do směru pohybu. To mi na telefonu dost chybí. Vím, že mnozí to nesnášeli a nechávali si i na navigaci mapu severem nahoře.

Pochopitelně, směr pohybu jakákoli navigace i telefon pozná, z toho jak se mění souřadnice. Jde o směr, když stojím na místě, nebo jdu hodně pomalu. Při větší rychlosti (i rychlosti chůze) navigace magnetický kompas většinou nepoužívají.

A mimochodem - co magnetický kompas a telefon v pouzdře s magnetickým zapínáním? Nebo v magnetickém držáku do auta? Nebo jen v autě? Stačí kus železného plechu poblíž, který se dostane občas do blízkosti magnetu a jeho remanence bude určitě větší, než magnetické pole země. Vím jak Oregon kecal na železném mostě, ukazoval si kam zrovna chtěl.


  • 0

#567 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 6:37

Není to pravda. Stačí vyzkoušet u telefonu, který digitální kompas má jej vypnout. Je to nebe a dudy, kolikrát vyzkoušeno, když jsem kompas omylem vypnul, šipka ukazuje náhodným směrem a točí se jak vítr v bedně..

Já zase naopak souhlasím s dr.votou. Začínal jsem s eTrex Legend, který kompas neměl, u následujícího Colorada jsem ho vyzkoušel a vypnul, protože pro správnou funkci ho bylo potřeba často kalibrovat. Na stávajícím Oregonu ho ani nemám potřebu zapínat, protože u keše jsem zvyklý se pohybovat podle tracklogu na mapě. Mimo kolo už kešuju skoro jen s telefonem a zdá se mi že je stejně přesný jako Oregon, tedy víc než člověk k nálezu nezbytně nutně potřebuje. Používám aktuálně Sony Xperia Z5C a Locus. Kompas má, ale koupil bych si ho i bez něj.

Tento příspěvek byl upraven od mysakf: 19 červenec 2017 - 6:38

  • 0
Vložený obrázek

#568 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 8:21

Adrake má takovou zajímavou vychytávku. Při navigaci šipkou ukazuje mimo směru i polohu slunce nebo měsíce.


Pravda, to uz jsem v Locusu take parkrat vyuzil. Jinak kdysy jsem zacinal take na Legendovi od bédi bez kompasu a stacilo mi to. Ale prece jen se ten hw kompas obcas hodi.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#569 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 21:49

Teď koukám, sice je celkem dražší, ale někomu by se možná zamlouval Samsung Galaxy A5 2017. Má kompas a ta vodotěsnost taky není k zahození.
  • 0

#570 Jindra435

Jindra435

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2017 - 9:23

Dobrý den, rád bych se k tomuto tématu připojil svým dotazem.

Čtyři roky jsem pro geocaching a turistiku používal telefom Samsung Galaxy mini.

Se zapnutou GPS a běžícími aplikacemi c:geo a Locus a odhadem s1h rozsvíceným displejem vydržel celý den tj. 9-10 hodin.

Padl mi do oka Xiaomi Redmi 4, ať už se čtyř, nebo osmi jádrovým procesorem. Vydrží baterie alespoň takovou dobu? Díky J.


  • 0

#571 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2017 - 9:35

Mám Xiaomi Redmi note 4 s baterkou 4100mAh a s c.geo a mapami.cz za den tak půl baterky je v čoudu. Jsem s tím founem spokojenej.
  • 0
bobasso

#572 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2017 - 17:20

Mám teď asi druhý týden taky Xiaomi Redmi Note 4 a maximální spokojenost, baterka drží, přes den, pokud ho hodně používám, baterku vytluču tak na 40 procent maximálně.


  • 0

#573 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2017 - 19:35

Díky za tipy, tomu Xiaomi Redmi Note 4 chybí jen NFC, což múze občas vadit, jinak by byl za tu cenu naprosto vynikající. A naprosto standardní design.
Ale už se taky koukám (a to velice nerad) po náhradě svého W10M mobilu.
  • 0

#574 Jindra435

Jindra435

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2017 - 12:22

Díky za odpvědi. J.


  • 0

#575 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 20:28

Ten Xiaomi telefon nevypadá špatně. Také sháním nějaký nový, když mi někdo přihodí další tip, budu rád!


  • 0

#576 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 21:33

No ono asi na tom Xiaomi skončím


  • 0

#577 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 23:29

Právě jsem si koupil Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE  3GB/32GB, tak ho otestuju a dám vědět.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#578 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 14:13

Tak co, zkoušel jsi ho už? Je mi jasný, že to po pěti dnech tezko hodnotit, ale skoro uz jsem se pro nej rozhodl a asi ho budu chtít ještě před gigačem koupit.
  • 0

#579 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 9:08

Tak jsem myslím s koupí tohoto telefonu/počítače neprohloupil. AnTuTu Benchmark skoro 64000 plus LTE dělá s tohoto stroje docela rychlou mašinu pro práci venku. Signál drží i v lese i v nádražní budově. Při zapnutí programu je pozice nalezena okamžitě. Nemám ještě nahrané offline mapy, takže jsem jel na online mapy (data neřeším). Odezvy a nahrávání takřka okamžité. Akorát rozlišení mám na nich jen 100m. Vyzkouším ještě ty offline mapy.


  • 1

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#580 Jägermeister Team

Jägermeister Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 18:27

Ještě mohu doporučit Huawei P7 lite / P10 Lite.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama