Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#621 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2017 - 8:20

Dneska jsem to zase zkoušela, vypadá to na "vlastnost" apky mapy.cz. Tedy - pokud mají signál GPS, fungují bezvadně. Pokud se nechytají podle GPS ale chytí umístění podle WIFI, po necelé vteřině přepínají mezi polohou podle WIFI a podle GPS (tedy 0,0). Podle mého si zkrátka nepamatují a nepoužijí poslední polohu, jak to dělají jiné aplikace, případně nepoužijí jen tu polohu podle WIFI - zkušenost včera večer z domova, venku pršelo, takže GPS signál problematický. Po cca minutě se nakonec ustálily na aktuální poloze. Dnes venku bez problému, signál v místě okamžitě.

Jak jsem ale psala, mapy.cz až na výjimky nepoužívám...


  • 0

#622 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2017 - 9:56

Teď jsem se nějak ztratil. O jakém typu mobilu a verzi nadstavby se bavíte ohledně problému s mapy.cz?
  • 0

#623 Hokarul

Hokarul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2017 - 12:26

Xiaomi RedMi Note 4 Global....

Jedná se o tohle:

K tomu Xiaomi - mám ho opravdu velmi krátce, takže je těžko komentovat kvalitu.

Osobně tam pár much (spíš mušek) vidím, ale ne takových, za které bych si tloukla hlavu - zaoblené sklo je módní, ale nepraktické pokud se chce dát krycí sklo - je to spíš jen na fólii. Osobně mi velmi vyhovoval rámeček u předchozího mobilu - přece jen poskytoval určitou ochranu jak v případě pádů, tak i dával "kraj", za který se mobil dal lépe držet bez nechtěných doteků.

GPS v některých aplikacích blbne při nastavení "velká přesnost", údajně stačí dát "jen GPS" a je po problému. Ta velká přesnost nejprve ukáže na moment přesné místo podle WIFI, a pak hodí na 0,0 podle (nezapnuté) GPS. U mě to dělají mapy.cz, co mám nainstalované víceméně navíc, takže to neřeším. V Locusu, A:drake ani c:geo tenhle problém není. Hodně jsem ze začátku bojovala se systémem (předchozí zařízení byly nejvíce na Androidu 4.1, jedna výjimka byl Android 5.1, který mě mimořádně štval). Po pár dnech jsem si zvykla a případně na internetu dohledala potřebné...

Přesnost je minimálně těch 5 m, na volném prostoru nebo ve městě (dohledávání podle WIFI) ještě mnohem lepší. Chytá se i uvnitř budov, první zaměření celkem bleskové.

 

 

Dneska jsem to zase zkoušela, vypadá to na "vlastnost" apky mapy.cz. Tedy - pokud mají signál GPS, fungují bezvadně. Pokud se nechytají podle GPS ale chytí umístění podle WIFI, po necelé vteřině přepínají mezi polohou podle WIFI a podle GPS (tedy 0,0). Podle mého si zkrátka nepamatují a nepoužijí poslední polohu, jak to dělají jiné aplikace, případně nepoužijí jen tu polohu podle WIFI - zkušenost včera večer z domova, venku pršelo, takže GPS signál problematický. Po cca minutě se nakonec ustálily na aktuální poloze. Dnes venku bez problému, signál v místě okamžitě.

Jak jsem ale psala, mapy.cz až na výjimky nepoužívám...

Zvykl jsem si zapínat GPS a trackovat si trasy přes mapy.cz stopaře, a jakmile dojedu ke krabce, přepnu prostě na c:geo.
Nechtěl bych kvůli trackování mět sníženou přesnost GPS při keškolovu "GPS v některých aplikacích blbne při nastavení "velká přesnost", údajně stačí dát "jen GPS" a je po problému." nebo nutnost přerušovat trackování kvůli odlovu...

 


  • 0

#624 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2017 - 13:39

No nevím mám Redmi 3S Global android 6 s nadstavbou MIUI 9  týdenní beta aktualizace a žádný takový problém jsem nevypozoroval. Jen to, že stopař nefunguje ani po x možnostech přenastavování šetření baterie a také to, že při zapnutí mapy.cz se ostatní aplikace využívající signál gps odpojí od dat z gps. Tudíž mapy.cz vůbec nevyužívám, protože programátoři od seznamu toto řešit nechtějí a každému napíšou jen předem připravenou tu a samou větu.


  • 0

#625 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2017 - 19:54

Mam zapnutou GPS pořád a používám Locus. Tam mám zapnutý záznam trasy. A zároveň ho používám na odlov keší. Většinou offline z geogetu, případně online přímo z Gc. A k tomu občas wherigo, které taky umí využít mapy z Locusu. A ještě se mi nestalo, že by mé Xiaomi mělo večer míň, než 30%.
  • 2

#626 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2017 - 18:38

Má někdo přehled, které typy procesorů jsou vhodné a které ne ?
Kdysi se tvrdilo, že procesory Mediatek jsou jako navigace špatné, jak je to teď s procesory Kirin, ve srovnání se Snapdragony ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#627 Raf a Mif

Raf a Mif

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 15:59

Ahoj, chystám se pořídit si svůj první "chytrý" telefon a uvažuju o Honor 9. V technice se moc nevyznám. Nemá někdo zkušenost s používáním Honor 9 pro geocaching? Díky za odpověd.


  • 0

#628 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 16:21

Má to procesor Kirin o kterém se moc neví. Zatímco procesory Snapdragon mají v určitých verzích deklarovanou podporu navigačního systému Galileo, o Kirinech jsem nic nenašel. Ve specifikaci Honora není ani uvedena podpora Glonassu.

A nemá to čistý Android, je tam napatlaná jakási firemní nadstavba.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#629 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 16:31

Ahoj, chystám se pořídit si svůj první "chytrý" telefon a uvažuju o Honor 9. V technice se moc nevyznám. Nemá někdo zkušenost s používáním Honor 9 pro geocaching? Díky za odpověd.


Jediný problém s tímto telefonem je, že dost klouže z rukou (má skleněná záda). Možná by se ti vyplatil Samsung galaxy a5 2017, protože je za nižší cenu a měl by být odolnější. Akorát má trochu nižší výkon. Ještě se zkus podívat na iPhone SE

Tento příspěvek byl upraven od Kvíčala: 12 listopad 2017 - 16:32

  • 0

#630 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 17:23

Honor 9 na GC funguje úplně normálně. Nemá smysl hledat nějaké háčky. Kluzkost řeší silikonový kryt. Málokterý mobil má čistý android. Honor má nadstavbu Emotion UI 5.1, se kterou není žádný problém. Glonass neřeším, třeba v O600 ho mám trvale vypnutý. A Galileo už vůbec zatím neberu v potaz.

Jinak jsem kouknul a Kirin 960 podporuje i galielo. To podporoval už v H Mate kirin 950.

screencapture-mobil-idnes-cz-katalog2-as
  • 0

#631 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 21:46

Ahoj, chystám se pořídit si svůj první "chytrý" telefon a uvažuju o Honor 9. V technice se moc nevyznám. Nemá někdo zkušenost s používáním Honor 9 pro geocaching? Díky za odpověd.

Honor 9 používam už druhý měsíc a pořizoval jsem si ho hvůli GPS a paměti.

 

GPS se chytá velmi rychle i v místnosti (cca 4s). Chytá jak americké, tak i ruské družice. Občas chytne i nějakou tu čínskou družici, ale evropskou ani jednu. Na Galileo si budu muset počkat na nějakou aktualizaci, neb hardwarově je mobil připraven, ale chybí software, tak těm evropským družicím zatím nerozumí. Ale to nevadí, neb těch družic skoro vždy chytnu alespoň 8. V lese se chytá též bez problému, navede mne tak s chybou 2-5m což je asi maximum co si člověk může přát.

Každý den jezdím v Praze tunely a používám telefon jako silniční navigaci (WAZE nebo SYGIC), po výjezdu z tunelu se vždy do 4s chytne.

 

Paměťi má víc než dost.

RAM má 4GB a skoro vždy mám 2,6GB volných na aplikace. Takže tady není problém.

Vnitřní EEPROM 64 GB což na většinu aplikací včetně map, též plně postačuje. Alespoň u mne zůstavá cca 17GB volných a už nevím co tam nacpat.

Externí SD karta může být až 256GB, já jsem tam dal 128GB hlavně na fotky a mám ji skoro prázdnou.

Takže dohromady mám v telefonu skoro 200GB, což je skoro 1/5 hardisku v dnešním běžném notebooku.

 

Telefon má svižne reakce a zatím jsem z hlediska funkčnosti na něm nenalezl nějaký nedostatek.

 

Pro Geocaching používam aplikaci a:Drake k plné spokojenosti. Mám tam i oficiální aplikaci od Groudspeaku, kterou používám někdy v Německu, kde namám staženy cache v offline databazi a musím říct že běží pekně svižně (na předchajecím telefonu SAMSUNG S5 mini byla nepoužitelná diky cca minutovým reakcím)

 

Je trochu slabší výdrž baterek cca 8 hodin, tak se musi řešit dobíjení powerbankou nebo nabíjením v autě, nebo nebýt na lovu dýl než 8 hodin.

 

Telefon je přijemně tenký, ale přišerně klouzá a tak kryt na záda je nutností (chce to koupit hned s telefonem), ja jsem kupoval originál, ten je trochu tvrdší, ale zas pěkně sedí jen za rohy telefonu, které velmi dobře chrání. Má konektor USB-C, což je fantastická vychytávka (konečne nemusím koukat jak je konektor otočen a jen ho zastrčím do telefonu). Jen nemá zvýšenou odolnost proti vlhkosti, ale pokud se človek nechystá koupat nebo lovit v průtrži mraku, tak je to vpohodě. Displej je bezproblému čitelný i na slunci. A má dvě tlačítka okolo tlačítka čtečky prstu, tak se zbytečne na ty tlačítka neblokuje spodek displeje, což překvapivě Huawei P10 nemá s kterým je vpodstatě totožný.

 

Má i infraport a tak ho občas používám jako ovladač na televizi, když nemohu najít ten originální ovladač na televizi :D . Jak jsem četl, tak ho lidé občas používají v hotelech na ovládání klimatizací, kde se platí za ten ovladač, tak mají alespon něco zadarmo.

 

Bez problému se spoji i s ECU auta přes OBD2 konektor.

 

Na USB umí OTG, takže se k mobilu dají připojit různe dongle, třeba ANT+, já osobně používám převodník na RS232 (ale to je pracovni použiti a ne pro geocaching)

 

Takže já doporučuji, ale rozhodnout se musíš sám.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#632 Raf a Mif

Raf a Mif

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 17:52

Ahoj, díky všem (a především Tomymu a Šolimovi-vyčerpávající komentář - skoro profi recenze :-)) za tipy a názory. Do "Ježíška" je ještě daleko, uvidím, zdali Honor nakonec zvítězí. Za další případné tipy budu rád. Jsem základní uživatel, stačí mi, aby mobil uměl sms, volat , fotit, měl GPS a možnost občas hrát nějakou tu hru... Ale když už ho budu kupovat, tak chci, aby to stálo za to a doufám, že mi taky x let vydrží (Jako teď 9 let má nokia N86 8MP :-) )

 

Ještě jednou díky.


  • 1

#633 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 18:47

Já jsem nedávno pořídil Xiaomi Redmi Note 4 se 64GB paměti a zatím si nemůžu stěžovat. Cena poloviční proti Honor 9, ale má 4100mAh baterku - což je na GC obrovské plus. Při běžném používání nemám problém vydržet 3 dny na jedno nabití.

Jinak HW parametry jsou podobné, telefon je svižný, má Infra na dálkové ovládání, notifikační LED, FM rádio (lze spustit i bez sluchátek), a co jsem lovil zatím jen pár keší, tak i v terénu nebyl problém s GPS a přesností.

Jediná škoda, že nemá NFC :-(   (stejně jako spousta jinej founů)


  • 7

#634 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 10:24

Xiaomi Redmi Note 4 / 64GB, také není vůbec špatný. Mám jak Honor 9, tak i Xiaomi Redmi Note 4. Když je položím vedle sebe je H9 o dost rychlejší a tak nějak bych řekl, že má lépe vyladěné uživatelské prostředí. Mimochodem v Planeu byl Honor 9 / 64GB, / nevím jestli ještě je / za cca 8400,-


  • 0

#635 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 10:55

Jinak docela přemýšlím vyzkoušet telefon Oukitel. Má 10 000 mAh baterii. Nemáte někdo osobní zkušenosti s touto značkou?

https://mobilni-tele...fikace/#section


  • 0

#636 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 12:44

Já jsem nedávno pořídil Xiaomi Redmi Note 4 se 64GB paměti

...

Jediná škoda, že nemá NFC :-(   (stejně jako spousta jinej founů)

Jestli potřebuješ skutečně na něco NFC, tak to opravdu nemá. Ale jestli chceš lovit Chirp-keše, tak to umí bez problémů.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#637 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2017 - 9:48

ahoj, uvažuju, že si od Ježíška budu přát novej mobil, ten starej už začíná dosluhovat.
Potřebuju ho na volání, zprávy, občas wifi, jednoduchý aplikace, geocaching.
Rozhodně nechci nabíjet každý den (ale mám i navigaci, takže na geocaching spíš když se vyskytnu někde neplánovaně). Mám 2 SIM.

Zatím mám vyhlídnuté tyto varianty:
Xiaomi redmi 4
Huawei P9
Myphone Hammer Energy

Co z toho byste volili a proč? Děkuju!
 


  • 0

#638 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2017 - 12:08

Myphone Hammer Energy mám a spokojeně používám.

 

Nevýhody:

Nový telefon obsahoval jakýsi malware a telefon si sám instaloval aplikace a otvíral reklamy. Po vydání aktualizace problém s malware zmizel a telefon se již chová normálně.

Plné nabití baterie telefon v pravidelných intervalech oznamuje takovým šíleným skřípavým zvukem, který spolehlivě probudí lidi v celém domě. Toto upozornění se nedá vypnout a tak se vlasntě telefon nedá nabíjet v noci.

 

Jinak telefon funguje jak má a výdrž baterie je excelentní. Za ty peníze co stojí bych si ho pořídil znovu.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#639 Jägermeister Team

Jägermeister Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2017 - 16:06

Xiaomi Redmi 4 nebo Xiaomi Redmi 4A.
  • 0

#640 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 22:11

Poohlížím se po mobilu omezených rozměrů (max. cca 12,4 x 8,2, raději ne úplně natěsno). Tj. maximálně cca 4.9" s malým rámečkem. Kdyby někdo věděl o něčem v(ý)hodném, dejte vědět.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama