Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#641 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 8:47

Já jsem nedávno pořídil Xiaomi Redmi Note 4 se 64GB paměti a zatím si nemůžu stěžovat. Cena poloviční proti Honor 9, ale má 4100mAh baterku - což je na GC obrovské plus. Při běžném používání nemám problém vydržet 3 dny na jedno nabití.

Jinak HW parametry jsou podobné, telefon je svižný, má Infra na dálkové ovládání, notifikační LED, FM rádio (lze spustit i bez sluchátek), a co jsem lovil zatím jen pár keší, tak i v terénu nebyl problém s GPS a přesností.

Jediná škoda, že nemá NFC :-(   (stejně jako spousta jinej founů)

Mám taky a začínám být spokojený mobilista...
 

Někdo tu prskal na zaoblené sklo - koupeno originál kricí sklo od xiaomi o chlup dražší a sedí jak prdel do gatí navíc je k němu i zdrsňující nálepka na zadní část mobilu, že pak neklouže což je velká nectnost tohoto mobilu (je to sfiňa kluzká :D )
https://xiaomi-store...e-4-global.html

Plus pouzdro (tenké, elegantní a drsné) i přes tu nálepku jsem si koupil ještě tohle pouzdro a za mě super.
https://xiaomi-store...rva-drsna_modra


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#642 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 10:27

Poohlížím se po mobilu omezených rozměrů (max. cca 12,4 x 8,2, raději ne úplně natěsno). Tj. maximálně cca 4.9" s malým rámečkem. Kdyby někdo věděl o něčem v(ý)hodném, dejte vědět.

Doporučuji řadu Sony Xperia Compact, v podstatě jediný malý Android bez větších kompromisů z hlediska výkonnosti a kvality. Na městské kešování ideální, navigují srovnatelně s Oregonem. Používám několik let s Locusem a vždycky jen s originál flipovým pouzdrem, bez další ochrany displeje. 


  • 1
Vložený obrázek

#643 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 13:13

Já jsem nedávno pořídil Xiaomi Redmi Note 4 se 64GB paměti a zatím si nemůžu stěžovat. Cena poloviční proti Honor 9, ale má 4100mAh baterku - což je na GC obrovské plus. Při běžném používání nemám problém vydržet 3 dny na jedno nabití.

Jinak HW parametry jsou podobné, telefon je svižný, má Infra na dálkové ovládání, notifikační LED, FM rádio (lze spustit i bez sluchátek), a co jsem lovil zatím jen pár keší, tak i v terénu nebyl problém s GPS a přesností.

Jediná škoda, že nemá NFC :-(   (stejně jako spousta jinej founů)

 

Taky jsem si před pár měsíci pořídil po přečtení zdejších diskuzí Redmi 4X se 32 GB (chtěl jsem raději menší a to ten se  64 GB nedělali :-( ).

Při používání, kdy si i občas čtu Internet vydrží 2 dny (3 dny jen hodně zřídka).

Po koupení super, bohužel jsem ho moc ještě nevyzkoušel na keškování (to ještě stále používám spíše GPS, telefon jen pro informace o keších atp. A hlavně jsem poslední dobou skoro nehledal.

Jen poslední dobou sleduji drobné zhoršování... Občas mi třeba vypadne signál, když všude jinde je, když vyjdu na lepší, chytne se a je v pohodě. Ale doma jsem měl problémy i se starým telefonem. Jen po koupení mi to přišlo lepší. A hlavně baterka, až po zapnutí i originál nabíječky ukazuje plné nabití za 3-4 hodiny, přes celou noc se nabije třeba jen na 80% (tedy, za 6-7 hodin). Přitom ze začátku nebyl problém, aby byla nabitá dříve...

Tak nevím, jestli není nějaká závada. Ale pokud je, tak je blbé, že je to taková ta závada, která se blbě ukazuje...


  • 0

#644 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:02

Mam takovej dotaz. Nema nekdo nahodou nejakej prehled telefonu, u kterejch lze uzivatelsky vymenit baterku? Dneska jich uz asi moc nebude, ale hlavne jsem nenasel, ze by se to nekde v e-shopech uvadelo. Hodilo by se mi neco nejlepe dualSIM + SD karta s možnosti vyjmout a vymenit baterii. Ted mam sice Xcover3 se kterym jsem spokojenej, ale hodilo by se mi, abych nemusel nosit dva telefony :)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#645 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 11:44

Mam takovej dotaz. Nema nekdo nahodou nejakej prehled telefonu, u kterejch lze uzivatelsky vymenit baterku? Dneska jich uz asi moc nebude, ale hlavne jsem nenasel, ze by se to nekde v e-shopech uvadelo. Hodilo by se mi neco nejlepe dualSIM + SD karta s možnosti vyjmout a vymenit baterii. Ted mam sice Xcover3 se kterym jsem spokojenej, ale hodilo by se mi, abych nemusel nosit dva telefony :)

Co si představuješ pod pojmem "s možnosti vyjmout a vymenit baterii."?? vyjmout a vyměnit baterii jde i u iPhone i u mojí staré MotoG, i když je v telefonu přišroubovaná 13 šroubkama s Torx3,5 a její vyjmutí a výmena mi zabrala 30 minut (https://www.youtube....h?v=bv5C0axnGIw). Nebo chceš telefon s vyměnitelnou baterkou, kde proces výměny zvládneš v lese na koleně bez vercajku za 30 vteřin? Co zkusit vyhledat třeba na youtube "battery replacement <nazev telefonu>"?


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 15 leden 2018 - 11:45

  • 0

#646 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 11:50

Mam takovej dotaz. Nema nekdo nahodou nejakej prehled telefonu, u kterejch lze uzivatelsky vymenit baterku? Dneska jich uz asi moc nebude, ale hlavne jsem nenasel, ze by se to nekde v e-shopech uvadelo. Hodilo by se mi neco nejlepe dualSIM + SD karta s možnosti vyjmout a vymenit baterii. Ted mam sice Xcover3 se kterym jsem spokojenej, ale hodilo by se mi, abych nemusel nosit dva telefony :)

doporučil bych spíš pořídit powerbanku, to je univerzální řešení


  • 7

#647 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 19:19

Stačí dobrej telefon s 4000-5000mAh baterkou a nemáš problém běžet celej den, dva v terénu po keších. Pak powerbanka. Koupit minimálně 10000mAh a ta zase prodlouží provoz o pár dní.

Dnešní telefony nejsou moc konstruované na výměnu baterky, dnes se nedá většinou bez nářadí (špendlíku) ani vyndat SIM karta...


  • 0

#648 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 6:39

Na keškování jsem si koupil a už delší dobu používám samsung S4 který má snad všechny senzory co můžou být https://www.gsmarena...axy_s4-5542.php a k němu silnější baterku i se zadním krytem. (5200mAh) Mám v něm pouze předplacenou datovou kartu, když potřebuji v lese obnovit info o keší. Telefon zvládá mít zapnutou GPS, c:geo i záznam trasy buď v mapy.cz nebo v locusu. Jsem s tím naprosto spokojen.


  • 0

#649 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 22:47

Stačí dobrej telefon s 4000-5000mAh baterkou a nemáš problém běžet celej den, dva v terénu po keších. Pak powerbanka. Koupit minimálně 10000mAh a ta zase prodlouží provoz o pár dní.

Dnešní telefony nejsou moc konstruované na výměnu baterky, dnes se nedá většinou bez nářadí (špendlíku) ani vyndat SIM karta...

 

Powerbanku mám jen je krapet větší a nebaví mně bejt připojenej kabelem z kapsy. Aktuálně mám Xcover3 kterej mi vcelku vydrží a baterka se dá případně snadno vyměnit. Stejně to má Xcover4. U Xcover3 VE bohužel není OTG ačkoliv u Xcover3 bez VE bylo (a dost mi chybí). Xcover4 ho údajně má. Jenže řešim aktuálně i to, že bych využil dualSIM telefon navíc se slotem na kartu abych nemusel tahat ještě pracovní telefon.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#650 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2018 - 12:24

Zkoušel jste někdo Xiaomi Mi A2 lite?
  • 0

#651 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 11:40

Tady je také nějaká inspirace:

https://faq.mople71..../andr.php#andr1


  • -1
VSA

#652 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 13:49

Bohužel hodně lidí bezpečnost vůbec neřeší. Nejlepší je, když na děravém mobilu ještě provozují bankovní aplikaci.
  • 0
Vložený obrázek

#653 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 14:59

Zkoušel jste někdo Xiaomi Mi A2 lite?


Uvažoval jsem, ale kvůli absenci NFC v Xiaomi jsem nakonec šel do Nokia 6.1, v akci byla chvilku za 4 tis.
  • 0

#654 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 21:21

Huawei a bezpečný telefon? To si někdo dělá legraci, ne? V USA i ČR je pro státní správu pokud vím zakázaný právě z důvodu bezpečnostních rizik (jestli se nic nezměnilo).

Nemám sice A2, ale A1 je podobný. Není špatný, ale nejsem s ním z hlediska GC moc spokojen. Jakmile zhasne obrazovka, přestane fungovat GPS. Přitom v aDrake mám vypnuté vypínání GPS a v nastavení "Baterie" je pro aDrake vypnuta "optimalizace". Možná, že je třeba ještě něco nastavit, ale nevím, co.


  • 0

#655 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 21:35

Neni zakazany, prinejmensim u nas a v nejblizsim okoli. Nikdo nikdy v Huawei telefonu zadne spionazni udelatko zatim nenasel. Pokud mas na mysli tu medialni prestrelku, tak ta se tykala uplne jinych technologii, nez jsou mobily. Akorat to nasi vrcholni politici nepochopili, vydali hrdinna prohlaseni... a pak je zase potichu odvolali.


  • 5

#656 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 21:47

Huawei a bezpečný telefon? To si někdo dělá legraci, ne? V USA i ČR je pro státní správu pokud vím zakázaný právě z důvodu bezpečnostních rizik (jestli se nic nezměnilo).

Nemám sice A2, ale A1 je podobný. Není špatný, ale nejsem s ním z hlediska GC moc spokojen. Jakmile zhasne obrazovka, přestane fungovat GPS. Přitom v aDrake mám vypnuté vypínání GPS a v nastavení "Baterie" je pro aDrake vypnuta "optimalizace". Možná, že je třeba ještě něco nastavit, ale nevím, co.

Během let jsem měl postupně 3 telefony Huawei a vždy naprostá spokojenost. Výborné dílenské zpracování a absolutně bezporuchový. Nynější hysterii neřeším. Jak už napsal HaLuMa - netýká se to telefonů, ale ústředen apod.


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#657 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2018 - 22:21

Uvažoval jsem, ale kvůli absenci NFC v Xiaomi jsem nakonec šel do Nokia 6.1, v akci byla chvilku za 4 tis.

Nokia 6.1 má ale hybridní slot a je jen 3 / 32 GB.

Xiaomi A2 lite má 2 sim + xdkartu a 4 / 42 GB a NFC jsem zatím nepotřebuji ...


  • 0

#658 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 0:00

Mně stačí 1 SIM a SD.
3/32 mi dostačuje. Hry na telefonu nehraju, žádnou tam nemám. Locus i adrake to utáhne.
Foťák je slabší. Jen velikost 5,5" se už blbě drží v jedné ruce, předchozí 4,7" padnul do ruky krásně.
Konec mikrorecenze.
  • 0

#659 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 0:21

Uvažuji o výměně chytrého mobilu a Huawei P6 mi schválil odborník jako lepší než odpovídající Xaomi. Můžete je někdo srovnat z hlediska navigování?
  • 0

#660 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 7:44

Odborník by si měl nafackovat, nemá to LTE. A to odpovídající Xiaomi má odpovídat i stářím 4-5 let?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama