Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#681 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 17:35

Má někdo zkušenosti s Cat s60 ?
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#682 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 22:47

Ant+ většina Xiaomi umí. NFC ne.

Xiaomi Redmi 4x jakýsi Ant má, ale Ant+ ani s pomocí doinstalovaného Ant+ Plugin Sampler a Ant+ Plugin Manager jsem nerozchodila - resp. tváří se to, ba i Locus, že to funguje, ale chirp zatím nepípl ani jedinkrát z mnoha pokusů.

Ale třeba jen něco dělám blbě.


  • 0

#683 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 7:12

Já jsem tento problém řešil před dvěma měsíci, kdy mě opustilo po pěti letech HTC. původně jsem chtěl nějaký outdoorový telefon s velkou výdrží baterie. Ale v rozumné cenové relaci do 5000 Kč jsem našel jen čínské noname telefony, od kterých jsem byl spíše zrazován (nezvyklé uživatelské prostředí, téměř chybějící podpora,...).

 

Nakonec jsem zde na fóru narazil na Kapsovu recenzi http://www.geocachin...ching/?p=569201 a koupil jsem si Asus Zenfone. No dopadlo to tak, že jsem zatím skoro přestal používat svoji Dakotu a chodím jen s telefonem. Zatím jsem nebyl ale na žádné velké turistice, kde nejspíš opět použiji kombinaci obou přístrojů. Největší devizou je pro mě velká výdrž baterie - pět dní není problém při normálním užívání. 


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#684 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 10:09

Xiaomi Redmi 4x jakýsi Ant má, ale Ant+ ani s pomocí doinstalovaného Ant+ Plugin Sampler a Ant+ Plugin Manager jsem nerozchodila - resp. tváří se to, ba i Locus, že to funguje, ale chirp zatím nepípl ani jedinkrát z mnoha pokusů.
Ale třeba jen něco dělám blbě.

Já mám ještě nainstaloval Ant radio service. A na svém starém Redmi 3S chytám chirp přes Locus.
  • 0

#685 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 12:11

Já mám ještě nainstaloval Ant radio service. A na svém starém Redmi 3S chytám chirp přes Locus.

Mám, nechytám.

Ant Radio Service, Ant+ Plugin Sampler, Ant+ Plugins Service, Ant+ Plugin Manager. Locus hlásí, že vyhledává, ale nevyhledal doposud nic.


  • 0

#686 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 17:41

Xiaomi Redmi 4x jakýsi Ant má, ale Ant+ ani s pomocí doinstalovaného Ant+ Plugin Sampler a Ant+ Plugin Manager jsem nerozchodila - resp. tváří se to, ba i Locus, že to funguje, ale chirp zatím nepípl ani jedinkrát z mnoha pokusů.

Ale třeba jen něco dělám blbě.

Zkusila jsi tento návod? http://www.geocachin...eše-bez-garmina


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#687 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 22:53

Ano, už před rokem. A včera jsem zkusila osobně se zeptat Pajy-Trb na eventu, na co to chytá on, a když jsem si nainstalovala jím používanou aplikaci, zafungovalo mi to taky. Takže ani Plugin Sampler, ani Locus, ale aplikace Chirp.


  • 0

#688 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 9:58

Osobně mám jen ty nejlepší zkušenosti se Samsung Galaxy Note 9. Velká baterie, vodotěsný, velký dobře čitelný displej. Předtím jsem měl Galaxy S7 a také bez problémů.


  • 0

#689 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 23:49

vypadá to, že mě brzo opustí můj telefon Samsung S5, s kterým jsem na výsost spokojený. Když jsem ho před spousty let kupoval, vybral jsem si ho díky vlastnosti "voděodolný".  Nepotřebuji telefon koupat ve vodě či sprchovat, ale dost často lovím venku v dešti... když nyní hledám nový voděodolný telefon s cenou max 10,000,--, tak výběr není moc velký.... nepotřebuji odolný telefon vůči pádu, jen mít telefon nějak chráněný proti dešti..... tedy dotaz na Vás co používáte nějaký "běžný" telefon.... jak se Vám chová v dešti? Respektive jak vy se chováte s telefonem v dešti? Používáte ho normálně v obalu nebo ho na dešti nevyndaváte? Nějaké negativní zkušenosti díky dešti? Díky za info....


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#690 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 6:36

Já k lovu dodnes používám letitou Sony Xperia Z1 Compact. Ta má deklarované krytí IP58, to znamená, že by měla snést i trvalé potopení do vody (tuším, že výrobce uváděl až 1,5 metru pod hladinu po dobu 30 minut). To jsem sice nikdy nezkoušel, ale do deště se s ním nebojím. Problém je ovšem s displejem... Jakmile se na něm vyskytnou kapky vody, začne být telefon prakticky neovladatelný. Je to stejné, jako když máte mokré ruce - odezva je prostě nepředvídatelná.

Takže bych u telefonu na voděodolnosti asi zas tak nebazíroval, i když můj nový hlavní telefon ji opět má.  :P


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#691 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 8:35

Asi bych šel do Samsung Galaxy S8


  • 0

#692 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 9:05

Zrovna včera jsem koukal na tohle: https://www.alza.cz/...-pro?dq=5696677


  • 0

#693 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 9:46

Tak se jen koukej, něco takového si může pořídit jedině sebemrskač..


  • 0

#694 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 10:03

Taky si myslím. Na první pohled možná dobrý, ale u těchto noname výrobců bych měl velkou obavu o odladění systému na daný (dnes už slabší HW) a taky o bezpečnost.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#695 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 10:23

Momentálně bez problémů provozuju ještě slabší HW, bohužel neodolný. A ti "noname výrobci" vyrábějí i značkové telefony, jen na ně namalují těch pár písmenek, za které si řádně připlatíš. Kromě toho znám pár kačerů, kteří se staršími Blackview telefony loví a nestěžují si.


  • 0

#696 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 10:56

Zrovna včera jsem koukal na tohle: https://www.alza.cz/...-pro?dq=5696677


Tento telefon má příbuzná a je s ním spokojená.Sice žádné aktualizace systému ale dobrý.
  • 0

#697 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 10:57

https://www.svetandr...ro-predstaveni/

A co toto?
  • 1

#698 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 12:18

Ten vypadá dobře, zřejmě odolný, baterie nadprůměrná stejně jako RAM a úložiště - cena na parametry nízká. Líbil by se mi.
  • 0

#699 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 13:58

díky za odpovědi, asi jsem se blbě zeptal. Nepotřebuji poradit jaký typ telefonu, to si vyberu sám. Směřoval jsem to, zda u Vás ze zkušenosti je pro geocaching podstatný atribut "voděodolný" ..... nemyslím příležitostné kačery, kteří když spadne pár kapek dají telefon do kapsy, jdou domu a přijdou jindy. Ale nějaké častější lovce, kteří prostě loví i když prší a občas ten telefon prostě vyndat z kapsy musí, příklad jsem na nějaké více-km procházce (multině), nebo třeba víkendový vandr atd, kdy to nezabalím při mírném deští a budu kešovat dál. Tedy, pokud máte nějaký "ne-voděodolný" telefon, jaké máte zkušenosti s deštěm? Pokud na něho spadne pár kapek, nenastávají nějaké potíže?Bubliny pod displeyem, špatný kontakt nabíjení atd? Nebo naopak máte zkušenost, že Vám díky dešti odešel telefon atd?


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#700 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 14:09

díky za odpovědi, asi jsem se blbě zeptal. Nepotřebuji poradit jaký typ telefonu, to si vyberu sám. Směřoval jsem to, zda u Vás ze zkušenosti je pro geocaching podstatný atribut "voděodolný" ..... nemyslím příležitostné kačery, kteří když spadne pár kapek dají telefon do kapsy, jdou domu a přijdou jindy. Ale nějaké častější lovce, kteří prostě loví i když prší a občas ten telefon prostě vyndat z kapsy musí, příklad jsem na nějaké více-km procházce (multině), nebo třeba víkendový vandr atd, kdy to nezabalím při mírném deští a budu kešovat dál. Tedy, pokud máte nějaký "ne-voděodolný" telefon, jaké máte zkušenosti s deštěm? Pokud na něho spadne pár kapek, nenastávají nějaké potíže?Bubliny pod displeyem, špatný kontakt nabíjení atd? Nebo naopak máte zkušenost, že Vám díky dešti odešel telefon atd?


Nehrají(resp. Hrají špatně) reproduktory
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama