Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#741 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 8:17

Ok, opravuju, většinou nechodí. :-) Ale S3 už se koupit nedá.


  • 0

#742 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 8:58

Jinak je dobre dat cenu, za jakou jsem ochoten telefon koupit :-)

 

Ja bych doporuci Huawei P30 pro, ale cenove je nekde uplne jinde nez navrhovane varianty.......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#743 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 9:07

asi zbytečně duplicitní vlákno....

viz http://www.geocachin...caching/page-37


  • 2

#744 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 11:10

Znovuotvírám zdejší diskuzi, neměl byste někdo tip na nějaký mobil vhodný pro outdoor?

Mám problém s tím, že mi mobil dost často někde spadne. A i když už jsem vyzkoušel takové ty pouzdra na zaklapování, stejně se mi stalo, že mobil spadl tak nešťastně, že se pouzdro otevřelo a dopadlo na displej a i přes sklo na mobilu praskl displej (samozřejmě dopadl na kraj, kde tvrzené sklo již nebylo...).

 

Přemýšlím o nějakém tom odolném mobilu, případně o nějakém mobilu, na který by bylo opravdu odolné pouzdro, nevíte o něčem?

Nepotřebuji nic drahého. Stačí mi něco, co bude mít dostatečně velkou paměť, vydrží to ty 2 dny při šetrnějším zacházení s baterií a dobrý foťák s GPSkou by byl dobrý bonus.

 

Předem díky za tip.


  • 0

#745 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 11:18

Ja teda minimalizoval riziko padu mobilu tim, ze za sipkou naviguji pomoci hodinek a mobil vytahuji ve chvili, kdy je riziko padu minimalni!

Jak je patrne z meho podpisu, pouzivam Google Pixel 4a 5G - pamet dostatecna, foti naprosto skvele. Ale cena nemusi byt pro nekoho to prave....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#746 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 12:06

Já mám Oukitel WP7, cena asi malinko vyšší, ale za mně spokojenost. Výdrž baterie perfektní, zatím ho i při nadměrném užívání nabíjím jednou za tři dny, při běžném používání vydrží klidně pět dní. Někomu může vadit, že je to cihla.
  • 0

#747 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 12:06

Kup si starého Oregona. Já sice osobně používám iphone teď ver.11, ale začal jsem u trojky, pak jsem se jednou nechal ukecat na Samsunga, ale po měsíci šel do šuplíku a zase okousané jablko. Mám Oregona 300, 400, 600 a i ta "blbá" 300 s třema satelitama ukazuje přesněji než mnohý foun. Oregon 400 jsem po pádu z můstku lovil víc jak hodinu z hlubokého potoka. Byl konec listopadu a musel jsem vždy přestat, když jsem ztratil cit v nohách, ale po nalezení stále ukazoval. Krom výměny dotykovky před rokem maká už hromadu let a žádný problém.


  • -1

#748 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 14:29

Zrovna minulý týden jsem o tom přemýšlel a ač jsem si prošel klasickou cestičkou Legend → 60Cx →60CSx → Oregon 300 → appka na mobilu, už bych se k turistickým navigacím nevracel. Ta jednoduchost, že člověk někam přijede a jen tak koukne do telefonu, který má vždy s sebou, je nepřekonatelná. A to říkám jako příznivec nerozbitných řešení, který telefon v jedné jeskyni ťuknul při dohledávání krabičky. Ty časy jsou jednoduše už pryč, škoda jich, byly krásné, ale jsme jinde.


  • 3

#749 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 16:31

Já mám už něco přes 2 roky CAT S31. Trochu těžší, ale s vroubkovaným lemem, z ruky mi ještě nevypadl. Baterie pořád vydrží za běžného provozu min 2 dny, spíš 3. GPS celkem dobrá a foťák mi plně stačí. Možná by se s ním daly i zatloukat hřebíky. Mám horší cit v prstech, tak mi běžné telefony okamžitě vyklouzávají z ruky, s tímto jsem strašně spokojená. 


  • 1

#750 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 19:49

Jako kolegyně, taky jsem asi před 2 roky šel do CAT, konkrétně S61. Ten není tak sympaticky pogumovaný jako S31 (resp. okraje nejsou, pouze záda), ale já holt toužil po té infrakameře. :) Odolný by měl být. Ale zas - nevím, jak by dopadl telefon (s libovolným Gorilla sklem), kdyby dopadl sklem přímo na kámen. :)

 

Dva dny při šetrnějším zacházení s baterií - to určitě, já to používám často a dávám večer nabíjet při asi 50% stavu baterie. Když se krotím, tak má večer přes 70%.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#751 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2021 - 20:50

Díky za tipy.

Pro None: osobně používám pro lov keší GPSku. Mobil používám hlavně pro telefonování + další normální užívání, pro případ focení, když zapomenu foťák, nebo v případě, že potřebuji načíst aktuální listing apod. 

Samozřejmě bych mohl používat jen mobil, ale prostě na to, aby mi mobil dělal celodenní záznam trasy, to mi většinou nevystačila nikdy baterka a krom toho ten záznam trasy nebyl tak dobrý. Stejně tak záznam bodů apod. nebyl u mobilu tak jednoduchý.

Mobil mi občas prostě vypadne i při normálním užívání a i někdy třeba doma a už se mi často stalo, že vypadl nešťastně zrovna na sklo. A to i při nainstalovaném ochranném sklu a i když byl v uzavíratelném pouzdře, dokázal se rozbít displej. Poslední dobou bez prasklého displeje mi vydrží mobil tak rok... A nechce se mi už mobil po dvou až třech letech měnit jen kvůli tomu, že už není k přečtení displej.

 

 

Bohužel, stejně to je hodně těžké a nevím, co zvolit. Podle zkušeností se stávajícími mobily, tak potřebuji paměť tak min. 32 ale lépe 64 GB a třeba ten CAT S31 má dost málo (vím, jak starý při této kapacitě stále řve, že je málo místa, i při focení na kartu apod. Ten Oukitel zase podle recenze má nějaké mouchy.


  • 0

#752 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 9:27

Moc všechny zdravím, 

prosím s kterými mobily máte dobrou zkušenost ohledně GPS?
Staré Xiaomi Redmi mělo GPS skvělou, Samsung A20 úplně na nic...
Nutně potřebuji nový mobil a koukala jsme třeba na mobily Asus Zenfone, Sony Xperia, Google Pixel, Xiaomi, iPhone (tam se ale bojím málo kapacitní baterky), Samsung Xcover...

 

Máte nějakou zkušenost? Děkuju!!


Tento příspěvek byl upraven od lemrousek: 14 prosinec 2022 - 9:27

  • 0

#753 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 9:35

Chtělo by to mobil s GPS, která umí i L5 frevence. Ale těch je žalostně málo.

 

https://barbeau.medi...ces-152b8826e1c


  • 0
VSA

#754 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 10:38

na Motorolách se Snapdragon chipsetem (poslední 5 let: G3, G5s Plus, E7, G8, G60) je GPS bez problémů....stejně poslední nižší jednotky metrů hledáš spíš očima a les po dešti je jak plechová hala...


  • 1

#755 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 12:08

Já také jedu na Asus Zenfone (konkrétně Asus ZenFone Max Pro M1 na doporučení z tohoto serveru :) ) a jinak už kešky nelovím. 


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#756 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 13:59

Realme 8 má MediTek a je to velká bída. Často s tím bojuju. Velká doba než se chytne, dlouho mimo klidně o 50 metrů atp. - na LABky či Wigo často boj se zónama.

Realme 8 Pro jede na Snapdragonu a to je fakt jiná liga, stejně dobře na tom byla i má předchozí Nokia se Snapdragonem.
Za mne tedy MediaTek = velký špatný.


  • 0

#757 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 14:09

Ale jen Snapdragonem to taky není. Po Redmi 4x jsem si letos pořídila POCO X3 NFC se Snapdragonem, fotky pěkný, oproti Redmi 4x ohromně, ale s GPS taky bojuju. Pomalejší, horší přesnost, občas se sekne úplně a musím restartovat...To jsem na Redmi neznala.

P.S. Jo a ty zóny ve wigách taky bývají boj a hodně pokusů.

 

Mladší synek míval MediaTek v nějakým takovým hodně opancéřovaným Blackview a GPS mu chodila dobře, líp jak mně teď na tom Pocu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 14 prosinec 2022 - 14:20

  • 0

#758 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 14:53

Měl jsem Nokii 3.1. s Mediatekem a GPS byla velká bída, podobně jak píše dejwy.

Teď mám myPhoneNow též s Mediatekem a GPS perfektní.

Takže evidentně záleží i na konkrétní řadě.


  • 0

#759 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 15:24

Ono je taky třeba se kouknout, jestli má telefon hw kompas.

Momentálně mám Motorola one action, chipset Exynos, skoro čistý Android a chodí to OK. Jen už není v prodeji.


  • 1

#760 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2022 - 15:36

Menší baterka na iPhone nevadí. Zase míň žere než Androidy. Ještě bych doporučil, aby mobil měl magnetický kompas. Na iPhonu se mi sice občas stane, že po zapnutí ukazuje o 180° špatně a za chvíli se obrátí. S navigací jsem obvykle spokojený. Někdy v lese, ve skalách vandruje, ale to snad všechny.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama