Přejít na obsah


Fotka

Nebezpečná keška?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#21 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 21:06

kapsa napsal/a:

Don82 napsal/a:
Po bitvě každý generál, že...

Po jake bitve proboha?? To jste fakt vsichni takovy straspytlove?
Pochopim, ze se zensky boji chodit samy v noci po meste, nebo ze se i chlapi boji (taky se jich bojim) houmelesaku a fetaku ale tohle?? Ceho se budete bat priste?


Tak já veřejně prohlašuji, že jsem strašpytel. Homelessů a feťáků se až tak nebojím (přicházím s nimi profesně do styku velmi často, jsou to spíš chudáci), ale když jsme se onehdá v zimě vraceli s manželkou za svitu čelovek na běžkách domů a cca 1 km od města nám nasranej myslivec střílej kulí nad hlavou, se slovy co jsme to za ko*oty a plašíme mu zvěř, tak jsem si s ním sice vyměnil názory na dálku, ale abych šel za takovou kreaturou na posed, tak na to se mám fakt docela rád. Když už bych schopnej vystřelit jednou...
  • 0
Retired slowcacher

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 21:40

wmh napsal/a:Tak já veřejně prohlašuji, že jsem strašpytel. Homelessů a feťáků se až tak nebojím (přicházím s nimi profesně do styku velmi často, jsou to spíš chudáci), ale když jsme se onehdá v zimě vraceli s manželkou za svitu čelovek na běžkách domů a cca 1 km od města nám nasranej myslivec střílej kulí nad hlavou, se slovy co jsme to za ko*oty a plašíme mu zvěř, tak jsem si s ním sice vyměnil názory na dálku, ale abych šel za takovou kreaturou na posed, tak na to se mám fakt docela rád. Když už bych schopnej vystřelit jednou...

U homelesaku a hlavne fetaku bych u vetsiny o chudacich dost pochyboval ale to je na jinou debatu. Problem je ten, ze kdyz ho chytnes, jak ti neco krade, tak se s nim dostanes do potycky a muzes neco chytnout. Das mu pesti a zloutenka je tvoje. U myslivcu bych se nebal niceho - bud si jistej, ze ten magor, co vam strilel nad hlavou si dal velkyho bacha, aby miril vedle. Umyslne vystrelit po nekom, to si nikdo netroufne. Na posed bych taky nelez ale stoupl si pod nej a zavolal policajty ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 sepicnu

sepicnu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 22:16

kapsa má pravdu-na kokoty jedině takhle
  • 0
Lukyno

#24 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 22:52

Proboha lidi když se bojíte, tak do toho lesa nechodte. A když se nebojíte používejte rozum. Copak jsme na divokém západě a nebo za dob banderovců? Já mám myslivecké zkoušky a tak vím, že myslivec mající v držení zbraň, nejen že nesmí na nikoho zamířit ale ani tím vyhrožovat. Navíc nikdy nesmí střílet na neobeznámenou zvěř. Což znamená, že i kdyby jste lezli z hospody přes les po čtyřech a chrochtali, nesmí na vás vystřelit dokud si nebude jist že je to prase. Přečtěte si zákony o držení zbraní a pak vykládejte takový hrozný ptákoviny. To by si žádnej ani ožralej myslivec nedovolil a kyby to byl myslivec tak buďto na vás zavolá a upozorní vás na sebe a nebo vůbec nebudete vědět, že tam sedí. To si ,myslíte že sou to takový paka, že zastřelí člověka budou mimo strašné svědomí ryskovat, že pudou za mříže? A potom, kdyby jste na místě vytáhli mobil a zavolali policii udělali by jste nejlíp. Protože jestli vás chtěl postrašit, tak přesně na toto by dojel. Už by doma nesměl mít ani plácačku na mouchy natož palnou zbraň. Kruci je 21 století a jsou jakési zákony takže padat po výstřelu k zemi může jen debil. Já bych začala řvát nestřílejte jsou tu lidi a hotovo. A naprosto nevím nač by myslivci byl laser. To byla banda puberťáků a dobře se bavila.
  • 0
Tomarctus

#25 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 23:18

Myslivci nejsou jen magoři, ale strach bych asi po posledním logu na naší nové noční měl... :o GC25XTW
  • 0
www.povetrnik.cz

#26 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 23:19

tomarctus napsal/a:
To si ,myslíte že sou to takový paka, že zastřelí člověka budou mimo strašné svědomí ryskovat, že pudou za mříže?


Ano, myslím. Nebylo by to poprvé ani naposled, co nějaké takové hovado načoudí z brokovnice do křoví jen proto, že to tam zašustilo.
Já bych zase doporučil číst noviny a sledovat zprávy. Samozřejmě že zdaleka ne všichni jsou ožralý dobytci, ale bohužel těch tupých a nezodpovědných je taky dost.
  • 0

#27 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 6:02

Děkuji těm pár kačerům kteří zde obhajují noční keše. I na mé vlastní nočce se objevil log podobného znění, přestože zde k žádnému konfliktu nikdy (ani kačerovi co psal onen log) nedošlo. Navíc v listingu keše jasně píšu, jaká jsou rizika a že proto mají kačeři chodit osvětlení. Pokud ale někdo opravdu má obavy, neměl by raději na noční keše chodit, než na ně jít a potom psát logy jako "nejhorší keška v mém životě" apod. Protože byl tento log na mé keši ojedinělý, ani jsem ho nekomentoval, ale když se toto téma otevřelo zde.. Hmm tak jsem si přihřál polívčičku. Opravdu si myslím, že do osvětlené, bavící se skupinky lidí nikdo střílet nebude. Teda dokud to neprokouknou jeleni a nekoupěj si taky baterky.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 7:00

tomarctus napsal/a:
Já mám myslivecké zkoušky a tak vím, že myslivec mající v držení zbraň, nejen že nesmí na nikoho zamířit ale ani tím vyhrožovat. Navíc nikdy nesmí střílet na neobeznámenou zvěř. Což znamená, že i kdyby jste lezli z hospody přes les po čtyřech a chrochtali, nesmí na vás vystřelit dokud si nebude jist že je to prase. Přečtěte si zákony o držení zbraní a pak vykládejte takový hrozný ptákoviny.


pockej, to je jako napsat, ze na silnici se nikdo nevyboura a nezpusobi nehodu, protoze prece ma ridicske zkousky a je obeznamen, jak ma jezdit. blbci se vyskytnou jak mezi ridici, tak na posedu ;)

lezt po ctyrech a chrochtat bych teda rozhodne nedelal, staci mi, kdyz si v prumeru trikrat za rok prectu ne zakon, ale realitu, ze to myslivec do nekoho jinyho (nebo kolegy) nasil a ten dotycny urcite tenhle druh pohybu a zvuku neprovozoval :)
  • 0

#29 sedento

sedento

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 7:29

Myslivecké zkoušky nemám, ale dobře vím, že optika, ale i kolimátory (laserové body) někteří používají. V naší oblasti je dost srnčí i černé zvěře, která se střílí především v noci a když se v noci vracím přes pole z tahu, tak o sobě dávám vědět zpěvem :-). Stokrát může být napsáno, že nemůžou střílet na to co nemůžou identifikovat, ale už tu bylo napsáno jak to někdy dopadá. Tímto nechci nimrody paušalizovat a házet je do jednoho pytle.
  • 0

Na viděnou na dalším eventu:

Dále v plánu:

 

Jediný suvenýrový event v pátek 3. července 2015 na Jižní Moravě a širokém okolí. GC5XV0J

Kaceri v ZOO HODONIN 
CITO Event Vojnove cintoriny vychodneho Slovenska

Zabijacka mezi vinohrady

Burčák z Hrušek

Už dozrála kukurička

Mastné huby

Rybičky, rybičky, rybáři jedou léto 2014

Na svatý Duch do vody žbluch

Kupala
Nevíte kde založit pěknou keš, mrkněte do databáze vojenských pietních míst www.vets.cz www.vets.estranky.cz jsou tam stovky zapomenutých pomníčků které by si zasložily pozornost


#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 7:36

No to je tedy zase veselice ! :):):) .... a co takhle kesky ve meste, taky se obcas stane, ze nekdo vyjede ze silnice a sejme nekoho na chodniku. Neni tedy proto nebezpecne chodit po meste? :D P.S. - Kdo se boji, nema chodit do lesa ani po meste !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:11

Dain a Olik napsal/a:staci mi, kdyz si v prumeru trikrat za rok prectu ne zakon, ale realitu, ze to myslivec do nekoho jinyho (nebo kolegy) nasil a ten dotycny urcite tenhle druh pohybu a zvuku neprovozoval :)


Kdyby jen kolegy, oni už střílej i vlastní děti, a za bílého dne ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:23

kapsa napsal/a:
P.S. - Kdo se boji, nema chodit do lesa ani po meste !


a naopak nedelat ramena na netu ;)
ono je totiz potreba to nejen nezvelicovat, ale na druhou stranu taky uplne neshazovat, protoze to realita vystrelu na neznamy cil byt muze.

jo mimochodem jeste bych mel dotaz k vyse uvedene rade aneb jak ukazat detem tatinka drsnaka, co si to ruco fedro vyridi s pripadnym nerudnym strelcem, kdyz mam maximalne 79kg? to deti uvidi tak maximalne jako barvu ma krev tryskajici z tatinkova nosu. :D pripadne bych mohl deti ucit leda partizanskemu boji, tj priplizit se k posedu a pokusit se strhnout zebrik a rychle zdrhnout (a samozrejme klickovat pro pripad, ze by strileli :D)
  • 0

#33 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:33

Jasne, ja se svymi 100kg/2m jsem na tom asi trosku lip ale taky jsem nerikal, ze mu hned musis dat do drzky, mozna by stacilo s nim trosku promluvit a nebo taky zavolat ty policajty. Proste ukazat, ze se debila nebojis. Stahnout ocas a utect, to neni nic moc vykon a uz vubec ne vzor .... Jinak nedelam ramena - asi jsem proste jen z "jine skoly". Daleko horsi je to nafukovani - podivej se na prispevek mike007, kde komentuje jeden pripad zpusobem, ze to skoro vypada, jako by to bylo bezne. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#34 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:39

Jeden případ? Těch bylo "trošku" víc ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:48

kapsa napsal/a:
Jasne, ja se svymi 100kg/2m jsem na tom asi trosku lip ale taky jsem nerikal, ze mu hned musis dat do drzky, mozna by stacilo s nim trosku promluvit a nebo taky zavolat ty policajty.


no kdyz klidne promluvit jaksi u takoveho toho vyhroceneho pripadu, kdy uz by strelil nekam do vzduchu, asi moc nepujde :) a u policajtu tam zas budu zvazovat x desitek minut cekani a pak bych se zase nerad dockal vyvoje situace, kdyz mistni policie prijede a zavola nahoru na posed ahoj franto, co te to tady ti parchanti prudej :D ale to samozrejme uz hoooodne basnim :P
fakt nevim, co bych pripadne v realite delal. a doufam, ze nad tim nebudu muset premyslet (a taky doufam, ze to nebude tim, ze uz mi to bude jedno :D)

no myslim, ze sebe bych to tady uzavrel s tim, ze v noci je potreba kontakt s myslivcem minimalne predpokladat s tim, ze se mu asi moc libit nebude, ze on si sedi v klidu v posedu, ted na jare by ani nemel mit co strilet (teda aspon myslim :)) a my mu tam promenadujeme s celovkama a plasime mu pozorovani. na jednu stranu ja tam mrznout, nespat, tesit se, ze se budu divat na zviratka a nejaka banda sogoru sajnicich v dnesni dobe uz watovejma ledkama to tam poplasi, a ja muzu jit domu, tak nadsenim asi neskacu. :)
  • 0

#36 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:53

Pokud vůbec šlo o myslivce... Jakoby dneska těch pytláků v lesích bylo málo, že ? Už jenom ten laser něco vypovídá... Pokud vím, tak tady jsou při lovu zvěře podobná udělátka stále zakázaná... Takže to byl buď někdo komu zákony nic neříkají, nebo naopak, jak už tu psali jiní, si z nich někdo jen udělal srandu.
  • 0

#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:57

mike007: A kolik tech pripadu "postrilenych deti za bileho dne" tedy bylo? Dva? ;)

Dain a Olik: Vyhrocene? To je prave ten zasadni omyl - blb si da sakra bacha na to, aby te netrefil a spoleha na to, ze uteces. Kdyz udelas presnej opak, tak ho rozhodis, protoze neceka, ze se mu nekdo postavi, kdyz ma flintu - a o tom to je ....

Nicmene si myslim, ze je cela tato debata o nicem - daleko spis bych to videl na laserova ukazovatka a petardu v rukou hulicu travy, kteri se tam chechtaji jeste ted a priste to udelaji zase, dokud se jim nekdo nepostavi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:02

Ze všech těch katastrofických scénářů, co tady padly, mi jako nejpravděpodobnější vysvětlení připadá, že když už těm myslivcům někdo co chvíli courá v noci kolem posedu, tak si pořídili laserové ukazovátko a dělají si z lidí srandu. Pokud vím, tak laserový zaměřovač se u nás nesmí používat nejen k lovu zvěře, ale vůbec. Což mimo jiné znamená, že se člověk vystavuje průšvihu i kdyby ho měl jen u sebe.
  • 0

#39 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:07

Chryseis napsal/a:
Ze všech těch katastrofických scénářů, co tady padly, mi jako nejpravděpodobnější vysvětlení připadá, že když už těm myslivcům někdo co chvíli courá v noci kolem posedu, tak si pořídili laserové ukazovátko a dělají si z lidí srandu. Pokud vím, tak laserový zaměřovač se u nás nesmí používat nejen k lovu zvěře, ale vůbec. Což mimo jiné znamená, že se člověk vystavuje průšvihu i kdyby ho měl jen u sebe.


Aha, takže když si v práci vezmu laserové ukazovátko na meeting, tak tím porušuju zákon? Tak to z té tvé poslední věty vyplývá ;)

kapsa: Ty moc nečteš noviny, viď? ;) Zkus to, je to fajn. Dozvíš se víc věcí než z televize ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#40 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:15

mike007 napsal/a:

Chryseis napsal/a:
Pokud vím, tak laserový zaměřovač se u nás nesmí používat nejen k lovu zvěře, ale vůbec. Což mimo jiné znamená, že se člověk vystavuje průšvihu i kdyby ho měl jen u sebe.


Aha, takže když si v práci vezmu laserové ukazovátko na meeting, tak tím porušuju zákon? Tak to z té tvé poslední věty vyplývá ;)


Vedle.
Laserový zaměřovač (ne ukazovátko, ale zařízení určené k montáži na zbraň) je sám o sobě zbraní kategorie A, tedy zbraní zakázanou. Pouhé držení či nošení laserového zaměřovače, a to i samostatně bez zbraně, je trestný čin.
Zde je konkrétní text zákona, koukni na bod c.3
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama