Přejít na obsah


Fotka

Nebezpečná keška?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#41 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:25

mike007 napsal/a:
kapsa: Ty moc nečteš noviny, viď? ;) Zkus to, je to fajn. Dozvíš se víc věcí než z televize ;)

Právě že čtu (a sem tam je i píšu) a kdybych to bral jako ty doslovně podle toho, co tam píšou v černé kronice, tak bych se musel bát i jen vylézt na ulic, protože přejetí autem je mnohem pravděpodobnější.

Jinak laserové ukazovátko a laserový zaměřovač sice dělají podobnou červenou tečku ale to je tak všechno, rozdíl mezi nimi je asi jako mezi divadelním kukátkem a hvězdářským dalekohledem ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#42 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:36

Vedle.
Laserový zaměřovač (ne ukazovátko, ale zařízení určené k montáži na zbraň) je sám o sobě zbraní kategorie A, tedy zbraní zakázanou. Pouhé držení či nošení laserového zaměřovače, a to i samostatně bez zbraně, je trestný čin.
Zde je konkrétní text zákona, koukni na bod c.3

Aha, tak to potom jo.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#43 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:48

kapsa napsal/a:
Vyhrocene? To je prave ten zasadni omyl - blb si da sakra bacha na to, aby te netrefil a spoleha na to, ze uteces. Kdyz udelas presnej opak, tak ho rozhodis, protoze neceka, ze se mu nekdo postavi, kdyz ma flintu - a o tom to je ....
....


Ale to by me teda zajimalo co pak udela rozhozenej blb s flintou v ruce kdyz vidi ze jdes proti nemu?

Zrejme jednoznacna odpoved neni protoze je to blb a nevis co od nej mas cekat. Nebo snad vis co udela?
  • 0

#44 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:50

Kapsa, je to mimo téma, ale musim: strašně kecáš. Je fajn bejt namachrovanej, ale desetkrát ti to vyjde a po jedenáctý tě kretén střelí. Kreténů je plnej svět, na to si vsaď. A s největší pravděpodobností ho nikdy nikdo nechytí. A i kdyby, s tvejma dvěma metrama a nasraností a rychlým přiblížením a jeho kamarádskejma svědkama to bude sebeobrana... Že ti nikdo nic nemůže udělat je strašně nebezpečná iluze. Jsou lidi, který prostě mají naprosto rozdílnou psychiku. Viděli jste toho kreténa na dálnici, jak vytlačil tu maminu? Minulej tejden vysoudil cyklista slušný odškodný na podobným kreténovi, za doživotní následky, auto použité jako zbraň. V prosinci se mi stalo totéž, poté, co jsem to v kopci jen taktak ustál, jsem na toho kreténa, co mě natlačil v padesáti na chodník, zahrozil - přece si to nenechám líbit, co, Kapsa? taky mám ke dvěma metrům, fousy a metrák - a on dupnul na brzdy, kouknul, jak tam ležím a ujel. Jenže toho nechytili. Až teď po třech měsícíh rozhejbávám krk - jen o trochu víc a byl jsem mrtvej, takhle jen podvrtlej. Taky jsem si to myslíval, ale teď už mám jiný zkušenostě. Kreténi nepřemejšlej jako ty, to až potom, a přemejšlej, jak se z toho vykroutit, ne jak to neudělat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#45 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:59

Citecka napsal/a:
Kapsa, je to mimo téma, ale musim: strašně kecáš. Je fajn bejt namachrovanej, ale desetkrát ti to vyjde a po jedenáctý tě kretén střelí. Kreténů je plnej svět, na to si vsaď.

A s největší pravděpodobností ho nikdy nikdo nechytí. A i kdyby, s tvejma dvěma metrama a nasraností a rychlým přiblížením a jeho kamarádskejma svědkama to bude sebeobrana...

Že ti nikdo nic nemůže udělat je strašně nebezpečná iluze. Jsou lidi, který prostě mají naprosto rozdílnou psychiku.

Viděli jste toho kreténa na dálnici, jak vytlačil tu maminu? Minulej tejden vysoudil cyklista slušný odškodný na podobným kreténovi, za doživotní následky, auto použité jako zbraň. V prosinci se mi stalo totéž, poté, co jsem to v kopci jen taktak ustál, jsem na toho kreténa, co mě natlačil v padesáti na chodník, zahrozil - přece si to nenechám líbit, co, Kapsa? taky mám ke dvěma metrům, fousy a metrák - a on dupnul na brzdy, kouknul, jak tam ležím a ujel. Jenže toho nechytili. Až teď po třech měsícíh rozhejbávám krk - jen o trochu víc a byl jsem mrtvej, takhle jen podvrtlej.

Taky jsem si to myslíval, ale teď už mám jiný zkušenostě. Kreténi nepřemejšlej jako ty, to až potom, a přemejšlej, jak se z toho vykroutit, ne jak to neudělat.


Signature

PS: Ono na jednoho blba je nejlepší, když nastoupí druhej blb těžké váhy s přátelskou domluvou. Jeden praští první, druhej se brání. Vmlátěj se mezi sebou a bude klid :-) (nadsázka!!!, pro nechápavé)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#46 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:03

Citecka napsal/a:
ad Kreténi

Také mimo téma: Ano kretén přemýšlí jinak, já potkal ještě drzejšího. Také jsem jel na kole a jeden na mě zezadu zatroubil a přehnal se kolem v 30cm vzdálenosti. Naštěstí jsem to ustál a jen jsem na nej zařval něco nelichotivého a ukázal vztyčený prostředníček. A on zastavil a snažil se dělat ramena... Chvíli jsme na sebe pokřikovali až mě to přestalo bavit, vytáhl jsem mu klíčky ze zapalování a hodil do pšenice... Ať si magor pohledá. Už mě nepředjížděl, patrně tam zkysl pěkně dlouho B)
  • 0
www.povetrnik.cz

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:04

Citecka : Jasne, magor se obcas najde vzdycky, vzdyt je nas 10 milionu, tak to by bylo, aby se nenaslo par uplnejch kretenu. Nicmene cim vic se jim ustupuje, tim jsou drzejsi, protoze kdyz blb vidi, ze mu to proslo, tak si priste dovoli jeste vic a priste jeste vic. Ale casto si tim jen zvysuje svoje ubohe ego a kdyz se mu pak nekdo postavi, tak je tim pak tak zaskocen, ze se casto sam posere - a tohle mam opravdu mnohokrat vyzkousene ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:08

kapsa napsal/a:
Citecka : Jasne, magor se obcas najde vzdycky, vzdyt je nas 10 milionu, tak to by bylo, aby se nenaslo par uplnejch kretenu. Nicmene cim vic se jim ustupuje, tim jsou drzejsi, protoze kdyz blb vidi, ze mu to proslo, tak si priste dovoli jeste vic a priste jeste vic. Ale casto si tim jen zvysuje svoje ubohe ego a kdyz se mu pak nekdo postavi, tak je tim pak tak zaskocen, ze se casto sam posere - a tohle mam opravdu mnohokrat vyzkousene ....


Popisuješ zcela běžné a přirozené chování šelmy. Dokud kočka před psem utíká ten ji honí. Těch co se nebojí a psovi se postaví, zježené, prskající a sekající, těch se zpravidla bojí celá ulice. Jenže člověk není divoká šelma s předvídatelnou přirozenou reakcí...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:19

Zegga napsal/a:.... Jenže člověk není divoká šelma s předvídatelnou přirozenou reakcí...

Právě že je! Samozřejmě že to nikdy není na 100%, to není nikdy a nic ale funguje to velmi dobře, už jsem si to zkusil nejen proti blbemu myslivci ale i proti samopalum ....
Nemusis byt ani vyslovene tou agresivni prskajici a skrabajici kockou ale velmi dulezite je ukazat, ze se nebojis. Na to casto staci i par silnejsich slov a pak se casto podela i ten 120kg manik pred tim 60 kilovym ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:19

kapsa napsal/a:
Citecka : Jasne, magor se obcas najde vzdycky, vzdyt je nas 10 milionu, tak to by bylo, aby se nenaslo par uplnejch kretenu. Nicmene cim vic se jim ustupuje, tim jsou drzejsi, protoze kdyz blb vidi, ze mu to proslo, tak si priste dovoli jeste vic a priste jeste vic. Ale casto si tim jen zvysuje svoje ubohe ego a kdyz se mu pak nekdo postavi, tak je tim pak tak zaskocen, ze se casto sam posere - a tohle mam opravdu mnohokrat vyzkousene ....


No, jen bacha, aby se ti tvá kuráž jednou nevymstila. Jednou, dvakrát, třikrát, desetkrát se ti povede se někomu postavit, Pojedenácté narazíš na většího blázna, kterej tě postřelí, a pro příště si dvakrát rozmyslíš jít někomu proti hlavni ...

A nemusí to být ani člověk se zbraní. Stačí že z posedu vyskáče banda zhulenejch puberťáků na které zákon nedošáhne a trochu si s tebou pohrajou ...

Není to žádná sranda ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#51 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:21

Tak se to tu zase pěkně flamuje :) Pokud je laserový zaměřovač připevněný na zbrani, stává se z ní zbraň kategorie A a tu dokonce ani policie nesmí používat bez zvláštního povolení. jestli by si to lajznul nějaký myslivec, tak je totální cvok. Druhá věc je, že by mu to při nočním lovu zvěře ani nepomohlo, takže osobně pochybuju, že to nějaký myslivec byl. Věc druhá je potkat myslivce-cvoka. Sám jsem měl s jedním takovým co do činění, když na nás na airsoftovém tréninku naběhl s flintou naštěstí přes rameno. Po tom, co nám řekl, jsem ale jeho status přehodnotil z "myslivec" na "šílený nájemník lesa s flintou". Jediné, o co mu šlo, bylo vydělat na pronajatém území a to tak, že tam vodil němce (sám přiznal že i opilé), aby si zastříleli. Vadilo mu, že mu naší činností plašíme zvěř (nebylo by na co střílet). A taky nám doporučil, ať se tam vůbec nevyskytujem, protože ty němci jsou schopný všeho (a to i ve dne). Super zjištění, obzvlášť v lese půl kilometru za městem, v dohledu od nemocnice a u trasy pěší stezky do vedlejší vesnice. Radši jsme se tedy pakovali za potok "kde mu to už nepatří a aspoň mu tu zvěř naženem zpátky". Napřed jsem měl sto chutí vyzjistit si, kdo že to má v nájmu a poslat mu tam kontrolu, ale jeiný důkaz byly jeho řeči, tak jsme to nechali plavat a té části lesa se radši v maskáčích vyhýbáme. Zkráceně řečeno: Blb se najde všude, ale v tom konkrétní případě, kterého začalo tohle vlákno, bych to viděl taky spíš na vtípek někoho jiného.
  • 0

#52 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:28

kapsa napsal/a:
Na to casto staci i par silnejsich slov a pak se casto podela i ten 120kg manik pred tim 60 kilovym ....


promin, ale tohle ti nakukal kdo? :D tobe evidetne chybi ta celozivotni zkusenost s "sedesati" kily ;)
  • 0

#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:30

weselka napsal/a:

Citecka napsal/a:
ad Kreténi

Také mimo téma: Ano kretén přemýšlí jinak, já potkal ještě drzejšího. Také jsem jel na kole...


Ten můj dupnul na brzdy těsně přede mnou a schválně, takže jsem stihl jen 5 metrů probrzdit, nagumovat asfalt a po hlavě vlítnou do jeho zadních dveří (dodávka). Rám zohejbanej, přilba na čtyřech místech prasklá, podvrtnutí krční páteře... tak jsem to myslel.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:36

mike007 napsal/a:A nemusí to být ani člověk se zbraní. Stačí že z posedu vyskáče banda zhulenejch puberťáků na které zákon nedošáhne a trochu si s tebou pohrajou ...
Není to žádná sranda ...

Ne, casto to neni sranda ale nebudu zit s tim, ze budu debilky s podupanym egem jeste podporovat tim, ze se pred nimi poseru a utecu. Protoze tenhle typ debilu je opravdu o to pocetnejsi a drzejsi, o co je zbytek populace podelanejsi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#55 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 10:41

Dain a Olik napsal/a:promin, ale tohle ti nakukal kdo? :D tobe evidetne chybi ta celozivotni zkusenost s "sedesati" kily ;)

Jo, to mi fakt chybi :) - ale jinak to opravdu funguje, uz jsem videl par 60 kilovejch, na ktery se nikdo netroufnul ani krive podivat. To pak ale musis "vahovy ubytek" :) vyvazit opravdu hodne sebevedomym vystupovanim, ve kterem nesmi byt ani naznak zavahani nebo nejistoty ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#56 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 11:49

Magoři zásadně myslí jinak, jejich uvažování je diametrální ... A jak to už bývá, i u myslivců je sem-tam nějakej totální šílenec a cholerik, kterej si neuvědomí co dělá, a někoho zastřelí... já bych teda volal policii .. jednoznačně protiprávní jednání, nebezpečný lidi... tady jde i o ostatní, ať nám zase nezačnou myslivci střílet na děti v kukřici...
  • 0

#57 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 12:45

Jeden můj bývalý kolega šel taky jednou v noci lesem, a když slyšel v blízkosti výstřel (určitě nebyl určený jemu, ale bylo to blízko), dal o sobě vědět tím, že sáhl do pouzdra a vystřelil taky :) (samozřejmě do vzduchu, respektive do země) Jenomže on dělá takové ty různé westernové kovbojské akce s koňma a tak, a jeho zbraň je velkorážný perkusák nabíjený černým prachem, což v noci vyloudilo kromě hromového zaburácení i efektní půlmetrový záblesk, a ten, kdo si nejspíš cvrknul, byl prý dotyčný myslivec (no kolega si jistě něco přibájil, ale TAKOVÁ nečekaná odpověď by možná leckterou horkou hlavu schladila)
  • 0

#58 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:50

Jenom pár faktů z myslivecké rodiny: - laserové zaměřovače na zbraních jsou skutečně zakázané (používají se jen na seřízení zbraně), naopak jsou červeným světlem vybaveny dalekohledy pro snazší identifikaci na velkou dálku - tedy pokud na kačerech ulpívala červená tečka, rozhodně na ně nikdo nemířil, naopak se ujišťoval, že nejde o zvěř! - K nehodám skutečně, byť zřídka, dochází. Mezi myslivci se třeba vypráví, jak to jednou schytal před Vánoci zloděj vánočního stromku, který byl ohnutý a splýval s hýbajícím se stromkem, takže byl jednoznačně identifikován jako divočák - vzpřímený člověk je ovšem naprosto nezaměnitelný! Dávejte si tedy pozor hlavně při hledání - osvětlení by mělo úplně stačit. V listingu keše by měl být atribut, který na lovce upozorňuje. - Musím říct, že výstražné výstřely dvakrát použil i můj táta, ale nikdy ne na neznámé lidi - v obou případech to bylo na pytláka a jeden na něj dokonce vytáhl nůž. Pokud cacheři slyšeli výstřely, s nejvyšší pravděpodobností mířil myslivec do pole na zvěř, kterou stejně nezvládli vyplašit. Pokud vede multina opravdu lesem, je riziko střetu vůbec minimální, protože nejčastěji se střílí na zvěř, která vyleze na pole nebo žrát trávu na kraji lesa. - Pravdou zůstává, že všichni myslivci jsou přesvědčení, že po setmění nemá nikdo v lese co dělat, tím méně tam, kde jim plaší zvěř. Pokud se chcete konfliktům vyhnout, stačí chodit na noční keš, když je zataženo. Myslivci si na posedávání na posedu vybírají zásadně jasné noci nejlépe kolem úplňku, kdy je dobře vidět. Také bávají na číhané nejčastěji za stmívání nebo při svítání. Mezi půlnocí a pátou ranní uslyšíte maximálně nějakého z posedu chrápat :-) - Pokud zakládáte noční keš, není nic jednoduššího, než se vyhnout blízkosti posedů a kazatelen. - A všichni cacheři by si měli dávat pozor, jestli v dané honitbě neprobíhá zrovna natláčka nebo podobná taškařice. Pokud uslyšíte spoustu výstřelů a řvoucí myslivce z mnoha stran, ani do lesa nepáchněte ;-) Doufám, že tyto incidenty nijak neznechutí zakladatele mého oblíbeného typu keší. Konflikty zájmu vždy budou, nejen s myslivci, ale myslím, že pokud bude člověk opatrný, nehrozí žádné nebezpečí.
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#59 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 14:33

pavels napsal/a:
Jeden můj bývalý kolega šel taky jednou v noci lesem, a když slyšel v blízkosti výstřel (určitě nebyl určený jemu, ale bylo to blízko), dal o sobě vědět tím, že sáhl do pouzdra a vystřelil taky :) (samozřejmě do vzduchu, respektive do země)

Jenomže on dělá takové ty různé westernové kovbojské akce s koňma a tak, a jeho zbraň je velkorážný perkusák nabíjený černým prachem, což v noci vyloudilo kromě hromového zaburácení i efektní půlmetrový záblesk, a ten, kdo si nejspíš cvrknul, byl prý dotyčný myslivec (no kolega si jistě něco přibájil, ale TAKOVÁ nečekaná odpověď by možná leckterou horkou hlavu schladila)


ROFL :D

Kdysi jsem obdobným způsobem používala bič..., prásk je také slušně poladěná šlupka. Ten večer se partička rozpařenejch čundráků od tábora stahla. Druhej den za střízliva přišli slušně, jestli si to mohou zkusit. Ukázala a dala jim bič do ruky, panstvo si jí natáhlo na záda nebo na ruce, už to nechtěli a od tábora se drželi dál. Ono není nad to když se člověk umí pohybovat v terénu a přírodě a spoléhat se na sebe. Na své oči, uši, postřeh.

Jinak velký dík Heulwen za zajímavé informace.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#60 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 17:04

Heulwen napsal/a:
...zvěř, kterou stejně nezvládli vyplašit...

no specielně zrovna u téhle dotčené keše jsme byli a přímo u finálky jen pár metrů od nás pózovala srna a nijak jsme ji nevadili...nás to tak překvapilo, že se to nikdo ani nepokusil vyfotit, ale trvalo to docela dlouho, než důstojným krokem odplula někam do tmy
viz http://www.geocachin...a9-568d994ea6cd
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama