Přejít na obsah


Fotka

GARMIN eTrex Legend HCx - GPS turistická navigace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
26 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 13:43

asi jdou, a jsou i redukce z toho comáku na usb, ale já to nikdy nedělal... řeš to, až zjistíš, že to potřebuješ.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 19:20

Citecka napsal/a:
Alkes, bavíme se o předem dané kategorii, a reálně u nás akorát ty Garmini... a pak je to daný. No, nejpřesnější... to si sice myslím, ale tak jinak: nikdy nebyl nikdo přesnější, a ve stížených podmínkách je to buldozer. Armádní a vývojový a cajky s metr dlouhou anténou jsem nepotkal...

Však taky píšu, že za tu cenu to není špatná koupě.:) Jenom jsem doplnil, že ten přístroj má i svoje vady a nedostatky, které ty většinou nezapomeneš opomenout:), aby pak někdo nebyl zklamaný, (Já bych možná z některých věcí byl, ale záleží vždycky, co kdo čeká. Není nad to si třeba aspoň v prodejně přístroj ošahat, vyzkoušet si zadávání souřadnic atd.)


jirada napsal/a:
...Jen budu muset ještě sehnat datový kábl, protože v těch nových baleních nikde není....Chci se ještě zeptat, je vůbec ten daťák nutný ? Jdou to hoto Gamina stáhnout souřadnice napřímo z geocachingu.com ?Díky moc.

Datový kabel nutný není, dá se zadávat i ručně, ale když těch souřadnic máš hodně, je to přes počítač mnohem rychlejší a pohodlnější. Zvlášť když Háčko na to zadávání nemá zrovna mnoho ovládacích prvků.
Pokud nemáš RS232 port, dá se koupit převodník na USB. Jak je to se stahováním přímo přes plugin z geocaching.com nevím, ale jsou i jiné cesty a programy, přes které to určitě jde. Jak píše Citecka, uvidíš jak to půjde, dokoupit se dá vždycky.
  • 0

#23 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 23:39

Stahování přes geocaching.com určitě nejde. Sám jsem se o to pokoušel a nefungovalo to. Převodníky taky naprd (RS323 na USB). K těm není software na stahování souřadnic. Program co je na CD jsem nerozchodil ani na starém PC co měl ještě RS323, Tolik moje zkušenosti s Háčkem. Ale o tom jsem už psal. Takže vše ručně, no ze začátku zábava, pak rutina a nakonec už s nechutí pořád něco ťukat. Kdyby to bylo aspoň jednoduché, ale je to jako škrábat se metrovým pravítkem v levé ruce za pravým uchem a ještě stát na hlavě ( jo a to pravítko je 3x zalomený :D ).
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 6:17

Mapsource, EasyGPS, + mnoho dalších programů uričtě bude fungovat, takže vše ručně opravdu netřeba. Sám jsem měl dost dlouho Legenda, který má taky jenom sériák, a souřadnice jsem posílal bez problému, jak přímo přes COM, tak přes převodník. Jenom je potřeba dávat pozor, jaký převodník kupuješ. S některými jsou problémy. Někde tu je vlákno se seznamem těch ověřených. Pokud nefunguje plugin přímo z listingu cache, GPXko se souřadnicemi lze taky získat několika způsoby.
  • 0

#25 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 11:22

Díky za informace...;)
  • 0

#26 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:52

Mohu se zeptat ještě z jiného soudku i když to sem nepatří ? Myslím, že bych tím mohl tuto větev ukončit. Jak si uděláte ty statusbary ? To je okopírované, nebo vytvořené ? Všiml jsem si, že to je v různých tématech a různé ? Dá se to vytvořit, aby měl člověk nějaký orginální ? Děkuji:(
  • 0

#27 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2010 - 9:24

Díky všem, už jsem našel jiné vlákno a tam jsem to celé dořešil..;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama