Přejít na obsah


Fotka

Mapa nálezů podle kraje či okresu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
263 odpovědí na toto téma

#81 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 17:39

Pavel1969 napsal/a:
Mám dotaz, nevím jestli jsem ve správném vlákně či ne, případně se za to dopředu omlouvám.
Můj dotaz je ohledně vygenerované mapy České republiky, mám jí samou červenou tečku. Tyto tečky jsou ale v místech kde jsem nikdy nebyl. Zřejmě mám něco špatně nastaveno a proto se ptám, zda by mi někdo neporadil.

Koukni se zda používáš v odkazu na mapu skutečně své UID z geocaching.cz a žes tam nenechal nějaké původní.

Tvoje UID je 52063

A jako skoro každý: Chceš-li radu, tak si vyplň správně profil a prolinkuj na GC.COM. Protože takhle se nedá podívat co vlastně na té mapě máš. A opravdu nemůžeše po lidech chtít aby hledali jakže se to vlastně jmenuješ na GC.COM a kde máš profil !!
  • 0

#82 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 10:18

Ten návod zde uvedený mi přijde lehce řečeno šílený, nebylo by jednodušší tu mapku vytvořit v nějakém gisovském programu (komerční ArcGIS, zdarma dostupný QGIS apod. a až poté jej jednoduše uložit např. v png souboru?
  • 0

#83 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 19:49

Do seznamu generovaných map přibyla nová mapička. Tentokrát je to mapa městských částí Prahy. Bližší informace viz návod: http://www.geocachin...tat/manual.html
  • 0

#84 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2011 - 8:20

PetrX napsal/a:
Do seznamu generovaných map přibyla nová mapička. Tentokrát je to mapa městských částí Prahy. Bližší informace viz návod:
http://www.geocachin...tat/manual.html

Díky, super. Je někde návod pro lamu, jak to dostat do konfigurace pro ggstat resp. autostat? Nějak se mi nedaří to z toho vydolovat :-( Díky moc.
  • 0

#85 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2011 - 8:43

Tak pro GgStat je nutno se domluvit s MaFa. On jediný (jako autor) je schopen doprogramovat generování mapy. Tyto mapičky jsou zcela nezávislé na GgStatu a generují se z dat poslaných v URL. Tudíž je úplně jedno, který program to generuje. Vždy se vytvoří jen správně sestavená adresa, která pak zapříčiní správné zobrazení ;).
  • 0

#86 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2011 - 11:01

PetrX napsal/a:
Tak pro GgStat je nutno se domluvit s MaFa. On jediný (jako autor) je schopen doprogramovat generování mapy.
Tyto mapičky jsou zcela nezávislé na GgStatu a generují se z dat poslaných v URL. Tudíž je úplně jedno, který program to generuje. Vždy se vytvoří jen správně sestavená adresa, která pak zapříčiní správné zobrazení ;).

už jsem napsal prosbu do vlákna ggstatu. z toho jak to vyvolat z řádku fakt nejsem moudrej :-( Kdyby se náhodou našel někdo a dal sem ukázku toho jak to vyvolat z template pro ggstat, bylo by to fajn. díky.
  • 0

#87 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2011 - 11:17

Z template to těžko vyvoláš, protože nedostaneš do parametrů příslušná čísla. Maximálně jako HTML odkaz a hodnoty si vždycky opravit ručně.
  • 0

#88 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2011 - 12:55

To je tema pro nejaky program. Tezko si to budes pocitat rucne pri kazdem generovani statistiky. Tan prikaz, na ktery odkazuje PetrX, je URL, ktere prevede data v URL do obrazku. Prikaz je to podobny, jako je pro GoogleGraf - viz jejich API. PetrX: v ukazkach jsou cisla v kednotlivych obvodech ponekud znacne mimo sred obvodu, procenta jsou umistena i mimo onen obvod. Je to jen chyba z nejakeho predbezne ukazky nebo to tak je? V druhem pripade bych poprosil o jejich umisteni na stred obvodu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#89 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 13:53

Tak se koukám - po dnešním generování statistik mi zmizela mapa Maďarska. Je to obecný problémek nebo se něco zhnojilo "samo" u mne ?
  • 0

#90 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 14:56

Arne1 napsal/a:
Tak se koukám - po dnešním generování statistik mi zmizela mapa Maďarska. Je to obecný problémek nebo se něco zhnojilo "samo" u mne ?

aha...mně zmizela taky "některý z parametrů zadán špatně" a nevím, že bych něco měnil
  • 0

#91 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 18:41

Chyba v mapě Maďarska je na mé straně. Opravím a co nevidět opět poběží jak má. Ještě jsem upravil trochu mapu pražských městských částí. Odstranil nevzhledné bílé body a popisky vycentroval na střed oblasti. Během pár dní bude vše nahráno na GC.cz a zase poběží jak má.
  • 0

#92 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 11:42

Zdravím,
mám otázku.

Na webu gc.com ve statistice se kolegovi v mapě dle okresů ČR nezobrazují nějaké okresy, kde má odlovené kešky. Ale v tabulce je uvedené má.
Používá GASP.
Zkoušeli jsme smazat kategorii daných tagů, otagovali znocu makrem "divider" a stále se nám nedaří to zprovoznit korektně.
Viz profilhttp://www.geocachin...aspx?u=wasanazi

Poradí, prosím, někdo?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#93 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 18:37

Posouvám nahoru....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#94 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 19:49

Chyba tam je, ale rozhodně to není způsobené touto mapou. Ta jen vykreslí to co se jí předá v URL. Dotaz spíše směřuj do vlákna o GgStatu.
  • 0

#95 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 19:57

Spis nez na GgStat to vypada na bordel v databazi. Jak kraje tak okresy maji spatne cestinu. Spatna cestina v krajich a okresech se tu uz probirala hodnekrat, tak si to tu zkus najit. Problem je nekde v nastaveni windows.
  • 0
MaFa

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 20:11

vin-lin napsal/a:
Na webu gc.com ve statistice se kolegovi v mapě dle okresů ČR nezobrazují nějaké okresy, kde má odlovené kešky. Ale v tabulce je uvedené má.


Prosim, zkus si stahnout http://geoget.ararat...file/cptest.exe a pustit tam, kde poustis ten Geoget. Zajimal by mne screenshot toho, co to vypise. (staci mi to pak poslat, nebo dat sem jako prilohu.)

Tim se bezpecne odhali pripadne problemy s konfiguraci cestiny v systemu.

Dekuji.
  • 0

#97 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 6:07

HaLuMa napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Na webu gc.com ve statistice se kolegovi v mapě dle okresů ČR nezobrazují nějaké okresy, kde má odlovené kešky. Ale v tabulce je uvedené má.


Prosim, zkus si stahnout http://geoget.ararat...file/cptest.exe a pustit tam, kde poustis ten Geoget. Zajimal by mne screenshot toho, co to vypise. (staci mi to pak poslat, nebo dat sem jako prilohu.)

Tim se bezpecne odhali pripadne problemy s konfiguraci cestiny v systemu.

Dekuji.


Přikládám screenshot vypisu ze cptestu...
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#98 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 10:12

Tak, ano je to tak, je tam spatne cestina. (Operacni system rika aplikaci, ze bezi na CP1252, tedy na anglicke znakove sade, ktera opravdu neumi vsechna ceska pismenka!)

Nejdrive je tedy treba opravit si operacni system (viz. http://geoget.ararat...:spatna_cestina) a pak je treba provest prirazeni kraju a okresu znova.

Je klidne i mozne, ze spatna cestina bude i v nazvech souboru s polygony. Pak je treba je vsechny smazat (z datoveho adresari i z distdata) a spustit znovu instalaci geogetu, aby se tam nahraly soubory polygonu se spravnymi nazvy.
  • 0

#99 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 11:37

HaLuMa napsal/a:
Tak, ano je to tak, je tam spatne cestina. (Operacni system rika aplikaci, ze bezi na CP1252, tedy na anglicke znakove sade, ktera opravdu neumi vsechna ceska pismenka!)

Nejdrive je tedy treba opravit si operacni system (viz. http://geoget.ararat...:spatna_cestina) a pak je treba provest prirazeni kraju a okresu znova.

Je klidne i mozne, ze spatna cestina bude i v nazvech souboru s polygony. Pak je treba je vsechny smazat (z datoveho adresari i z distdata) a spustit znovu instalaci geogetu, aby se tam nahraly soubory polygonu se spravnymi nazvy.


Vyřešeno. Mockrát děkujeme za pomoc....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#100 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2012 - 9:58

Ahoj, můj problém se asi nejlíp hodí sem. Natáhla jsem si poprvé myfinds do GG, udělala statistiky a všechno v pohodě. Ale když jsem aktualizovala novým myfinds, u okresů mám pořád stejná čísla-nezměnila se. A když je rozkliknu, u konkrétních keší není okres ani kraj uveden. Kde je chyba? Díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama