Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
628 odpovědí na toto téma

#601 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2016 - 12:38

Ahoj všem,

 

v rámci naší jihočeské koloběžkové "Tour de Třeboň 2016" jsme uspořádaly i 2 eventy, na které všechny srdečně zveme:

  1. příští pátek 22.7. v Třeboni - GC6KXJP
  2. příští neděli 24.7. v Českých Budějovicích - GC6KXKN

... těšíme se na všechny, místní i dovolenkáře - ať už s koloběžkou nebo bez  :P

 

                                      attachicon.gifcwg-kapr.jpg

Užijte si dovču!


  • 0

#602 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 9:24

Ahoj ahoj,

 

přečetl jsem tu asi 20 stran příspěvků, nějaké ty recenze a články na priblizovadla.cz a váhám mezi Kostka Hill Fun a K-BIKE K7. Použití koloběžky jako ostatní, tj. kešky město a sem tam terén (lesní a polní cesty) a taky na krátké cesty do práce.

 

K7 je o hodně lehčí, ale zase třeba nevím, jestli tam jdou časem dát blatníky nebo stojánek. A líbí se mi ta černá barva. :-D Hiilka má zase větší kola, ale co jsem pochopil, tak to není zase takový rozdíl. Co byste pořídili vy a proč? Jo měřím 186 a vážím 82, jestli to hraje roli. :) Předem děkuji.

 

P. S. S nějakým upgradem časem počítám.


Tento příspěvek byl upraven od Advidos: 21 červenec 2016 - 9:25

  • 0

#603 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 9:58

Zkusit to muzes, ja bych to na kolobezce asi nedal. Jezdim to na kole jako všichni ostatní.
Mas 10 hodin na 10 zastávek , u každé je úkol na zastávce, lusteni další stage a vlastní přejezd na tu následující zastavku (3-7km cca po Polabske rovině).
Ber to jako výzvu a pojď do toho.

https://coord.info/GC6MMB3
Pohrávám si s myšlenkou čistě koloběžkového týmu (že bychom to všem těm šlapkám natřeli) závod prý není o rychlosti, ale spíš o luštění, takže šanci bychom jistě měli. Ale nevím, nebyla jsem, takže neposoudím, jestli je reálné to stihnout (taky nejsem žádný závodník). Pokud by byl zájem, dejte vědět. Do 20.7. musíme být domluveni (pokud nás tedy do závodu pustí, když dle listingu je při pohybu mezi stanovišti jízdní kolo jediným povoleným dopravním prostředkem). Tak co vy na to?


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 21 červenec 2016 - 10:45

  • 0

#604 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 12:11

K7 neznám dlouhodobě, ujel jsem na ni cca 15 km a moooc se mi líbila

 

Zkus, pokud máš možnost, projet obě alespoň 15 - 30 min v různém terénu a uvidíš.

 

Nejlepší by bylo koupit K7 a k tomu něco s 26 nebo lépe 28 palcovým předním kolem a nic by ti nechybělo :-)

 

Hill mám 4 roky, bez problému 188cm 102 (i víc) kilo.

U tvojí varianty budeš, pokud budeš jezdit, brzy měnit pláště a nejspíš i ráfky (drobnosti jako rohy, světla, blatníky,... pomíjím i když se to finančně nasčítá)

Pláště (používám Big Apple - všude a střídám s Marathon Racer - i na šotolinu a do lesa, i když asfalt je pro ně to pravé)

- snížení světlé výšky - budou tě míň bolet nohy a kolena :-)

- zmenšení valivého odporu - rychlejší jízda při stejné námaze

- zvýšení nosnosti

Ráfky

- zvýšení mechanické odolnosti

- zvýšení nostnosti

Jinak OK

 

Obecně:

ad velikost kol

- větší lépe žehlí nerovnosti

- větší víc drží setrvačnost

- větší méně ochotně zatáčí

ad světlá výška, výška nášlapu

- vyšší nášlap má za důsledek hlubší dřepování při odrazu a tedy větší únavu

- neřeš světlost pokud je 45-55, projedeš stejně (samozřejmě ne to co na kole), je to otázka cviku, rychlosti a vyježděnosti, výběru stopy, stejně bude koloběžka za chvíli zespodu odrbaná jak samice

ad výška řídítek

- netuším, jezdím stejné trasy s Hill 940mm  tak Tour 1010mm, bez problémů

ad stupátko

- pokud se ti tam vejde jedna noha, neřeš, musíš se naučit střídat nohy a při jízdě z kopce si stejně stojíš jednou nohou na druhé

ad rozvor

- kratší = obvykle mrštnější

ad celková délka

- důležitá pro převoz (bez rozložení nebo vyndání kol převážím společně Kostka Hill a Kostka Tour spolu s nabalenými věcmi a 2 dospělými ve Š Octavia)

 

Klidně napiš mail, doplním info.


  • 0

#605 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 12:16

to Mukina: eventy Jižní čechy

 

Užijte si Jižní čechy, ať drží počasí, najezdíte spoustu kilometrů a na event přijde dost fajn lidí.

 

Ale proč hlavně píšu.

Jak tebe tak Páju nemám rád přesně od eventu v Praze a návštěvě Kelta.

Od tý doby skoro každý úterý (pokud nejedu do Všenor na hermelín) jezdím ke Keltovi na Lipana. Kdyby ste mě tam nedonutily jet na event, co já jsem moh mít volnýho času :-)

 

Ahoj a doufám, že se po mých absencích zase jednou zmátořím a uvidíme se na kolobkách.


Tento příspěvek byl upraven od MiraH: 21 červenec 2016 - 12:17

  • 0

#606 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 13:12

MiraH: Díky moc za vyčerpávající příspěvek.Původně jsem jako hodně dalších koukal na nějaké workery, Yedoo a tak. Tady myslím neudělám chybu ani bez vyzkoušení. I když by to asi bylo lepší. Není tu někdo z Liberce? :-)

 

Dvě koloběžky zatím neplánuji. Mám kolo, běhám a brndu chci na takovéto lovení, kde dojedeš někam autem a pak to je dlouhé na pěší chození a autem je to trapné. :) A taky na cesty do práce (800 m :-) ).

 

Úplně superobratnou s malými koly do města nepotřebuju. Tu menší (K7) jsem chtěl mj. aby se líp nosila na rameni tam, kde nejde jet. Ale to kilo asi už tolik roli nehraje. Ještě koukám na Kostku UNI, protože ta už má blatníky a pláště Big Apple a tedy je v podstatě "levnější", než model Hill. Jen mě odrazuje světlost 60 mm. Nastává klasická situace posunu horní cenové hranice. :D

 

P.S. Přirovnání "odrbaná jak samice" je hustý. :D


Tento příspěvek byl upraven od Advidos: 21 červenec 2016 - 13:27

  • 0

#607 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 13:46

Podle toho, jak jsi upřesnil použití, tak se ale blížíš spíš k té K7 :-) A taky s ní neuděláš chybu ani bez vyzkoušení (pokud ti nebude vyhovovat, utrhnou ti ruce další zájemci).

Hezké svezení.

 

Za přirovnání se omlouvám, pokud někoho pohoršilo, ale zemědělci znají :-)


  • 0

#608 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 13:51

Upřesnil, ale blbě. :) Zapomněl jsem napsat, že to lovení může být i celodenní a tam by pak mohlo hrát roli větší přední kolo.


  • 0

#609 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 21:32

Míro, hezké. Nechceš nám třeba někdy udělat přednášku o údržbě koloběžky s ohledem na bezpečnost? :)

(anebo o stylu jízdy, mne teď napadlo :))


  • 0

#610 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2016 - 16:14

Docela škoda, že event v Třeboni a v ČB je v době, kdy je jiný program - nějakou to koloběžku bych na rovině vyzkoušela ráda.


  • 0

#611 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2016 - 17:35

Ahoj, tak jsem si v půjčovně/prodejně půjčil Hill Max a super poježdění a pokecal jsem s majitelem a asi do ní půjdu. Tedy do modelu Fun. Do toho půjčení jsem myslel, že se modely liší jen výbavou, ale tyhle se liší i šířkou nábojů a tedy i vidlice. Ale 8500,- už je moc. Ale mají nějaký starší model Fun za 5200,-, což super. Tak nesmím moc váhat.:-)

Akorát říkal, že pláště Marathon Racer stojí cca 1000,- a na netu jsem je našel za půlku.
  • 0

#612 Muzzles

Muzzles

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2016 - 20:42

Zkusit to muzes, ja bych to na kolobezce asi nedal. Jezdim to na kole jako všichni ostatní.
Mas 10 hodin na 10 zastávek , u každé je úkol na zastávce, lusteni další stage a vlastní přejezd na tu následující zastavku (3-7km cca po Polabske rovině).
Ber to jako výzvu a pojď do toho.
 

Já bych i šla, ale tým se nějak nerýsuje :-) , zdá se, že minimum jsou tři členi týmu a já nemám nikoho...


  • 0

#613 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2016 - 15:36

to Zverinec: díky, dovča byla fajn :)

 

to MiraH: díky, bylo to super - za 5 dní nalítáno na našich mrňavkách pro Třeboňsku a ČB 140 km + 30 km pěší túra (KAPR). Jinak mě těší, že se ti modřanská stezka tolik líbí :P a třeba se někdy potkáme - taky tam často jezdím. A možná i brzy na nový koloběžce (ale psssst ;))

 

to zvedavkanocni: tak určitě má každej někdy nějakej program, hlavně o prázdninách je to náročný, eventy byly puštěný docela včas, sešlo se pro nás překvapivě na obou eventech dost lidí, všichni super, milí, usměvaví, sranda byla - milujeme jižní Čechy :P ... tak třeba někdy příště - další event. chystáme někdy v září, zatím nevíme kde  ;)

 

Jinak tady k doporučení koloběžek: doporučuji také vyzkoušet novou řadu hliníkových Yedoo Alloy - fakt peckový svezení, lehounký, jezdí moc hezky  ;)


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#614 Masa_cz

Masa_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2016 - 11:30

Mam v planu kolobezko odlovy powetrailu okolo Prahy, nechce se nekdo pridat? Konkretne treba JTJPT kolem Rozdalovic, Certovu brazdu atd.. A pak taky teba multinu Z Kralup nad Vltavou do Prahy, to kdyby nekdo nemel rad powertraily  ;)


  • 0

#615 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2016 - 11:52

Ahoj, tak už mám Hillku Fun a chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nejel na kolobce 101 dalmatinů a kolik to je zhruba kilometrů. Mohl bych si to změřit na mapy.cz, ale to je až poslední možnost. :)


  • 0

#616 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2016 - 12:24

že by se to dalo najít zde https://cs.wikipedia.../Silnice_II/101
  • 0

#617 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2016 - 12:44

to Mukina

- jezdím po levé straně Vltavy, tak se potkáme tak max u Kelta, příští týden v úterý na 95 % pokud nebude pršet  cca 17,30-18,00, pak až na konci srpna, budu si užívat jiné kouty vlasti,

- když se nic nestane, tak za cca 5 hodin budu též vlastníkem dalšího stroje :-) už se těšííííííím :-)

- na yedoo alloy jsem koukal, fakt pěkný, že bys měla něco od nich? nedovedu si představit, že po tvých zkušenostech bys od yedoovek utekla jinam :-)

 

to advidos

- gratulace, hezké svezení přeji, časem fotečku pošli :-)

- 101 dalmatinů je místy dooost frekventovaná silnice, najdi něco hezčího na svezení

 

to muzzles

- do toho bych šel, jen termín je proti, 27. se u nás jede Vrchozdol a tam musím být

- příště nebo na podobné taškařici klidně hned piš SZ a jdu do toho


  • 0

#618 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2016 - 19:51

Ty jo, asi se mi smazal příspěvek. Tak ještě jednou a raději nebudu zmiňovat, odkud zámek mám. Tady je ta fotka. Ledvinka na řidítkách je provizorní a to, co trčí dozadu od krku vidlice, to je zámek. Jezdí jako drak, tak jsem ji pojmenoval Červený drak. :)20160729_164722.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Advidos: 29 červenec 2016 - 19:51

  • 0

#619 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 8:59

Halóóó, halóóó, všechny srdečně zveme první záříjovou sobotu na koloběžkový event GC6PWVD :)


Tento příspěvek byl upraven od Mukina: 10 srpen 2016 - 9:00

  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#620 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 9:01

to MiraH: BINGO - Yedoo Alloy Trexx - koukej na něj, na krasavce :P Uvidíme se 3.9. v Týnci?

Přiložené miniatury

  • Trexx u Vltavy.jpg

  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama