Přejít na obsah


Fotka

Gowalla - Geocaching naruby


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 12:37

Původní název článku je "Gowalla: Geocaching 2.0 pro chytrý telefon" ovšem ten který jsem zvolil mi přijde výstižnější.

http://www.zive.cz/c...69/default.aspx
  • 0

#2 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 12:44

Nechápu proč dělat něco takovýho, když všechno, co tam popisují nabídne GC.. :| Nebo alespoň nějakou alternativu toho...
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 12:48

Dle meho dalsi z parazitu na napadu geocachingu.
  • 0

#4 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 13:26

S474N napsal/a:
Dle meho dalsi z parazitu na napadu geocachingu.

to uz jse skorem 40 let co jsem na tabore prvne hru "Hledani pokladu"... takovy predchudce multimysterky. uz jen z toho titulu bych si netroufl tvrdit ze nekdo parazituje na GC kdyz on sam nema tu myslenku puvodni.
  • 0

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 13:34

Mi to přijde, že Gowalla je spíš čistě virtuální a digitální.
  • 0

#6 Pitel

Pitel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 20:06

Clanek jsem jen tak zbezne procet a nenasel jsem odpovedi na par veci: * Umistovani "kesi" podleha nejakym pravidlum, je tam nejaky schvalovaci proces, nebo je to anarchie? * Ma Gowalla nejake podminky logu, nebo se proste jen priblizim k mistu a kliknu? Obzvlast ta druha otazka mi prijde zasadni. Protoze pokud me Gowalla nedonuti lozit do kanalu a davat bacha na mudly, tak je to podle meho celkem nuda a o nicem.
  • 0

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 20:40

IMHO jako 4sq, jen zábavnější, s GC bych to vůbec nesrovnával...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#8 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:56

Přijde mi to jako takový GC pro puberťáky. :D Zdá se mi, že hlavním smyslem hry je sbírání bodů za přítomnost na nějakém místě. Takže pokud si vytvořím ten "spot" např. v práci/ve škole, tak si můžu každý den připsat bod (možná i několikrát za den?)... Stačí jen z místa opakovaně odesílat logy. Navíc se mi zdá, že spíš než hra je to chytrý marketingový tah od mobilních operátorů, kteří se tak zřejmě nejvíce napakují. Log je totiž potřeba odeslat přes mobil přímo z konkrétního místa.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#9 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 21:57

mauricie napsal/a:
Přijde mi to jako takový GC pro puberťáky. :D
Zdá se mi, že hlavním smyslem hry je sbírání bodů za přítomnost na nějakém místě. Takže pokud si vytvořím ten "spot" např. v práci/ve škole, tak si můžu každý den připsat bod (možná i několikrát za den?)... Stačí jen z místa opakovaně odesílat logy.

Navíc se mi zdá, že spíš než hra je to chytrý marketingový tah od mobilních operátorů, kteří se tak zřejmě nejvíce napakují. Log je totiž potřeba odeslat přes mobil přímo z konkrétního místa.


  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 22:08

Tak datovej paušál má dneska už "každej". :) foursquare byl hodně o tomhle "logování", tohle by údajně mělo mít i jiný smysl. Každopádně, já na to nemám stroj, takže vycházím ze zkušeností okolo. :) Nic víc.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#11 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2010 - 22:32

to honny: Já ho nemám ;) Aby se ti ten paušál vyplatil, musíš mít pro něj nějaký využití - třeba tuhle hru.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 0:29

Pitel napsal/a:
Protoze pokud me Gowalla nedonuti lozit do kanalu a davat bacha na mudly, tak je to podle meho celkem nuda a o nicem.


imho je to o tom, že zajdeš na pivko, mrkneš na mobil na Gowallu a ejhle... je to vedeno jako spot, tak si napíšu "log" že tu jsem... jeee ona je to serie náleven u nás ve městě, už vím kam pujdu příště...

nějak mi tam chybí ono "jeee keška v kanále 4/5... starý uranový důl... tak tam se zajdu podívat"
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 22:10

Tak mě to chytlo... je to super hra ;)
Další info o této hře najdete tady: http://goo.gl/fied
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 23:28

No nevím, přečetl jsem si ten člének... Nejen, že pro to musím mít telefoun značně dokonalý s neustálým připojením. Ale trochu nechápu logiku autora: chce čerpat na určitých benzinkách - no tak si je má stáhnout jako POI kategorii a má vystaráno. A chodit ven kvůli takové virtuální činnosti když normální lidi se seberou a jdou lovit keše ?
  • 0

#15 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 23:50

Když jsem kdysi dávno začínal a GC byl v ČR v plenkách, tak většina lidí se na to dívala úplně stejně a teď to jsou vášniví lovci krabiček. :D Prostě jak v GC, tak i v GW si každý člověk najde něco... mě se např. líbí sbírání virtuálních odznaků a předmětů ;) Je jedno za jakým účelem vyrazíš do terénu... hlavně když si užiješ.
  • 0

#16 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 23:54

My děláme něco podobnýho už hodně dlouho - musíme navázat spojení s nějakým jiným radioamatérem, ale musíme vysílat z vrcholu kopce, na kopec se musíme dostat pěšky max. na kole, veškerou výbavu (stanici, antény, kabeláž, zdroje) musíme nést s sebou - tj nesmí se vysílat s jiným napájením než s bateriemi. ...

Další je zde: říká se tomu SOTA "Summits on the Air"
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 0:14

Obrovská výhoda tý Gowally bude v tom, že ti nikdo nevymudlí krabici... :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 8:07

mauricie napsal/a:
Přijde mi to jako takový GC pro puberťáky. :D


Pokud Gowalla přetáhne puberťáky z GC, vytáhnu šampus a budu slavit B)
  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 9:05

Hele, v čem přesně se to liší od Waymarkingu? Těma "jako-předmětama"? (BTW, ty jediný by mě asi bavily...) 2 R-A-von-B (off-topic): krááásnej brontík s Háčkem :) má to šmrnc B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 9:27

Citecka napsal/a:
Hele, v čem přesně se to liší od Waymarkingu? Těma "jako-předmětama"?

(BTW, ty jediný by mě asi bavily...)



Myslím, že by tě nebavily. A víš proč? Virtuální plyšák? S tím že se někdo chce mazlit? Chm chm, nevěřícně kroutím hlavou... To prostě ne-mů-že fungovat - pocit libosti z hlazení něčeho chlupatého je instinkt ještě z dob, kdy se chlupatí předkové nás a opic vozili po stromech u mámy na kožiše; funguje jen při fyzickém doteku. Můžu tě ujistit, že míšánek toliko namalovaný a na displeji ukázaný účel splnit nedokáže. :)

Stejnak je to jen další marketingový fígl na špiclování a manipulaci lidí... A koukám že autoři té "zábavy" uznávají za zajímavá místa především hospody. No děkuju pěkně za varování, nezájem. Jak praví Robert Antonio, pokud to odtud vydestiluje týpky, kterým se něco podobného může líbit, jenom dobře.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama