Přejít na obsah


Fotka

Jak hromadne logovat ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#21 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:32

medwyn_cz : Super nápad...A bude to tvoje udělátko nějak podporovat fieldnotes? a nebo se do políčka pro psaní zobrazí hodnota tagu fieldnotes dané keše? To kdybych náhodou si do navigace při nálezu nadatloval nějaký log a pak ho při logování přes tvou fičuru nemusel psát znova
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#22 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:48

...jak psal Osik, asi by stacilo kdyby GG, umel vytvorit FieldNotes do ktereho by doplnil casy a poradi nalezu + poznamku kterou predtim ziskal z GPS. Pak uz jen GJ nahrat na gc.com a tam uz si to rucne odklikat a pripadne doplnit
  • 0

#23 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:52

GG FieldNotes vygenerovat umí. A vzhledem k tomu, že při importu FN se obsah poznámky uloží do tagu "fieldnotes"předpokládám, že se to i do FN z geogetu taky vyexportuje
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#24 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:53

Sally&eL napsal/a:
...jak psal Osik, asi by stacilo kdyby GG, umel vytvorit FieldNotes do ktereho by doplnil casy a poradi nalezu + poznamku kterou predtim ziskal z GPS. Pak uz jen GJ nahrat na gc.com a tam uz si to rucne odklikat a pripadne doplnit

Teď koukám že FieldNotes exportní makro je standardní součástí GG instalace. Přidává tam čas nálezu. Asi by nebyl problém (změna jednoho řádku) aby tam přidával i položku Poznámka (takové to okno pod keší ...) případně tag "FieldNote" kam si to importuje z Oregona.
Byl by zájem?
  • 0

#25 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:55

Rufuc napsal/a:
GG FieldNotes vygenerovat umí. A vzhledem k tomu, že při importu FN se obsah poznámky uloží do tagu "fieldnotes"předpokládám, že se to i do FN z geogetu taky vyexportuje

Byls rychlejší ... Ne, tag FieldNote tam nepřidá, ale je to úoprava na minutku stejně jako přidání "Poznámky" (což preferuji zase já).
Zatím mě nenapadá jak přidat číslo nálezu, ale asi by to taky šlo ...
  • 0

#26 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:59

Cislo nalezu by urcite taky slo. Jinak to makro jsem si predstavoval ze by skutecne s importovanymi fieldnotes spolupracovalo, to byl hlavni pozadavek ;-) Ale vidim vic problemu nez uzitku, ta cesta s predchroustanim fieldnotes mi prijde skoro lepsi... rozhodne mene prace a temer stejna muzika.
  • 0

#27 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 12:02

Osik napsal/a:
Byls rychlejší ... Ne, tag FieldNote tam nepřidá, ale je to úoprava na minutku stejně jako přidání "Poznámky" (což preferuji zase já).


Asi to budeš muset dát na výběr, já bych poznámku nechtěl, mám v ní řešení mysterek a záznamy k multinám a to do logu nepatří.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#28 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 12:04

Poznamka je neco jineho nez tag fieldnote!

Jinak momentalne jsem mel o tom mem detatku takovouto predstavu, ale je dost tezke ji splnit...

Perhuba brainstorming specifikace:

- Makro je urceno ke kompletnimu logovani kesi z prostredi GG. Clovek by nemel zahlednout web Geocaching.com

Predpoklada spolupraci s fieldnotes souborem z Garminu, ale není to podminkou
- Makro nabizi volitelne stahnout a naimportovat fieldnotes z GPS (byl by na to specialni ggp)

- Makro musí umet precist datum nalezu z kesky a predvyplnit do formulare k zalogovani (vhodne pro spolupraci s fieldnotes)

- Makro umi predvyplnit do logu cislo poradi zalogovani - nalezu kesky (volitelne) (#1245)
- Makro umi predvyplnit do logu cas nalezeni (volitelne)( 14:30)
- Makro umi zaokrouhlovat cas na cele petiminuty/desetiminuty/patnactiminuty (volitelne)
- Makro umi vytahnout text logu z tagu fieldnotes a predvyplnit ho do formulare k zalogovani (volitelne)

- Makro umi logovat bud jednu kes a nebo vice najednou - podobne jako hromadne hodnoceni kesi (pracuje s vybranymi kesemi)

- Makro umi log bud hned odeslat, nebo pridat do fronty ke zpracovani pozdeji (pokud chceme zpracovat pozdeji a logujeme vice kesi najednou , po poslední kesi nabidne odeslani)
- Makro ma specialni GGP na odeslani logu cekajicich ve fronte
- Makro si uklada potvrzeny finalni tvar logu do nejakeho tagu (vcetne typu, data a dalsich; proto, ze muzeme chtit postovat za sebou třeba needs maintenance a found it - je třeba tedy standardizovat ukladani logu jako tagu do databaze). Ciste pro jistotu, kdyby z nejakeho duvodu odeslani krachlo. Při znovuspusteni se pokousi text a vlastnosti toho logu obnovit z tagu - predvyplnit. Znamenalo by to třeba i moznost rozepsat si log a ulozit si ho a vratit se k nemu pozdeji.

- Makro ma tlacitko pro predvyplneni nejakeho klasickeho textu, který je v logu vždy obsazen. Je možno pouzit promenne (cas nalezu, poradi nalezu, nickname?) Sablona IN:OUT a podobne. Možno predvyplnit automaticky.

- Makro po odeslani logu umi volitelne stahnout listing (pro jistotu se vsemi logy) a pridat tak vlastní log spravne do databaze vcetne LOG-ID (které brani pridani pomoci prosteho insertu do patricne tabulky). Před tim by asi bylo vhodne pripadny jiz ulozeny cas nalezu odmaznout a nechat ho znovu oznacit z html. Tim je zajistena i urcita kontrola, zda zalogovani probehlo v poradku.

- Je potreba poradne rozmyslet ty pripady uziti. Co umoznit v GGC, co umoznit v GGP, jaka tlacitka by mela byt na formulari apod. Jak davkove zpracovavat ty vystupy, jak oznacovat jiz uspesne postnute logy ...


  • 0

#29 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 12:20

LudekV napsal/a:

Osik napsal/a:
Byls rychlejší ... Ne, tag FieldNote tam nepřidá, ale je to úoprava na minutku stejně jako přidání "Poznámky" (což preferuji zase já).

Asi to budeš muset dát na výběr, já bych poznámku nechtěl, mám v ní řešení mysterek a záznamy k multinám a to do logu nepatří.

Já předpokládám standardní FieldNotes kde potom - po nahrání na GC.com - umažu "co není určeno pro cizí oči", doplním kus textu, vyberu Trackables a "Post Log". Takhle mi to chodí z PDA. 2/3 odlovů jsou tradičky a tam netřeba nic dělat ...

medwyn_cz napsal/a:
Poznamka je neco jineho nez tag fieldnote!

Nojo, ale je tak hezky u listingu, navíc starý import z TXT souboru poznámky ukládá právě tam ...

Jinak momentalne jsem mel o tom mem detatku takovouto predstavu, ale je dost tezke ji splnit...

Perhuba brainstorming specifikace:

- Makro je urceno ke kompletnimu logovani kesi z prostredi GG. Clovek by nemel zahlednout web Geocaching.com

... a tak dále ... na 10 let dopředu ...

Myslím, že drobná úprava exportu pro FieldNotes (přidání tagu FieldNote a Poznámky + číslo nálezu) udělá pro tuhle chvíli 99% požadované práce ...
  • 0

#30 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 12:30

Osik napsal/a:
Myslím, že drobná úprava exportu pro FieldNotes (přidání tagu FieldNote a Poznámky + číslo nálezu) udělá pro tuhle chvíli 99% požadované práce ...


Rozhodne. Zvlast, kdyz se potom jeste pomoci GJ automaticky nahraje na web a otevre ti v prohlizeci kyzenou stranku se seznamem fieldnotes ;)
  • 0

#31 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 13:30

Tak na vyzkoušení ... vypadá to OK, ale ještě jsem s tím nelogoval ...

Nakopírujte FieldNotes-Osik.gge.pas z přiloženého ZIPu do datového adresáře GeoGetu.

Pokud se někomu nelíbí obsah zapisovaných informací tak je možno poznámkovat jednotlivé řádky (//)

Pokud nějakýprogramátor objeví slabinu technického charakteru (tedy ne "je to nanic, to má dělat úplně něco jiného, třeba to co psal medwyn" ) tak ať dá vědět, opravím.

Jo a nezapomeňte při používání křížit prsty ...

Spusťte exportní makra (Ctrl+E), FieldNotes (Osik), soubor, OK, otevřete stránku http://www.geocachin...fieldnotes.aspx a uložte vygenerovaný soubor (Procházet, UploadFieldNotes). Pak už jen postupně "Compose Log" a tak dále ...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 13:36

A ten soubor "FieldNotes-Osik.gge.pas" roste kde? :) EDIT: hehe uz doplnil :D
  • 0

#33 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 13:47

S474N napsal/a:
A ten soubor "FieldNotes-Osik.gge.pas" roste kde? :)

EDIT: hehe uz doplnil :D

Nějak to nechtělo přiložit soubor s více tečkama v názvu, tak jsem chvilku experimentoval ...
  • 0

#34 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 17:03

>Osik: ...díky, tak nějak jsem si to přestavoval. Ještě jsem si to trochu při-ohnul k obrazu svému a je to bez chyby. Teď už jen aby se to i samo nahrálo na GC.com :)
  • 0

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 8:00

Sally&eL: jenom pro zajimavost, cos tam priohybal?
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 8:23

Zajímavé, díky... Jen se bojím toho, že se teď mohu dočkat příliš často z kombajnů toho známého TFTC
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 8:44

sobikovi: nedelal bych si zas takove iluze. Kdyz uz nekdo GG zprovoznil a zprovozni i toto makro, tak to obvykle nebude tupec, ktery pouziva tento typ logu. ;)
  • 0

#38 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 9:27

z vlastni zkusenosti muzu rict, ze neni nejmensi problem si "nekam" importnout geocache_visits.txt, predpripravit si tak logy treba padesati kesi a pak celkem jednoduchym perlovym skriptem to narvat rovnou na gc.com jako regulerni logy. samozrejme vcetne logovani ve spravnym poradi podle casu odlovu, zeano :) EDIT: dobra, moje vlastni zkusenost je tak do deseti kesi, protoze jsem posledni dobou nijak zvlast nekombajnil, ale jsou tu jini, kteri to pouzili na podstatne vetsi pocty..
  • 0

#39 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 10:15

>S474N: ...jen kosmeticke upravy - prohodil jsem cas a poradi kesky, rozhodil si jinak radkovani a pridal TFTC
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 10:39

Sally&eL: muzes tu svou upravu dat k dispozici?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama