Přejít na obsah


Fotka

Ruční GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 12:00

Zdravim všechny...ať už kešeři, nebo ne....,mám dotaz. Rád bych si pořídil turistickou GPS, nejsem zas tak těžce za vodou, takže chápete, problem mnoho případů :D a tak přemýšlím spíš nad něčím v rozumné cenové kategorii garminem etrex H , nebo geko a nebo nakonec nějakej klasickej garmin legend. Prosím o vaše typy a rady k těmto, nebo i jiným navigacím a třeba i o nějakej ten kontakt na shopy kde se dají sehnat gpsky za příjemnou cenu. Díky moc Vám všem ;)
  • 0

#2 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 14:50

Obavam se, ze zadna firma vyrabejici GPSky neprodukuje nove modely tak rychle, abys nenasel nejake aktualni starsi prispevky na toto tema v tomto foru.:) Staci jen hledat. Abych jen nerypal. Zkusil jsi treba zadat heslo GPS na aukro.cz nebo napr. serverech hledejceny.cz nebo srovnanicen.cz?
  • 0

#3 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 18:21

Na Aukru si najdi uživatele REDHATIK. Prodává levně starší navigace i s mapami. A mimochodem... tady jsou jenom kešeři ;)
  • 0

#4 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 9:37

mike007: Díky moc za typy....a mimochodem sem kešer, ale svůj účet mám na comu =)
  • 0

#5 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 9:56

kvapa: Díky chápu že je to náročný sehnat, ale nejde mi hlavně teď tak moc o cenu jako spíš o info, nebo zkušenosti co se týče etrexu H, nebo obyč. etrex legend
  • 0

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 10:46

Zkus sehnat starsi Legend HCx nebo Vista HCx, jsou to dobre a presne stroje, zvladaji nahravani kesi jako POI, poperou se s Topo CZ 3, vydrzi dlouho na baterku. Nesel bych ani do nemapoveho Etrex H, ani do stareho Legendu, ktery ma 8MB pamet a parodii na GPS chip.
  • 0

#7 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 10:50

medwyn_cz: To sem přesně potřeboval takovou radu....fakt si toho vážím....takže raději serie HCx ?! A nevíš kde se dají sehnat za dobrej peníz ? Vím, koukal jsem na aukru ale tam nic moc není
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 11:12

Seženeš to špatně, a bude to za 4.000,- eTrex H je za dva novej. koukni tu po nedávných diskuzích, znova to absolvovat nechci.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 11:19

Citecka: Bude to moje první turistická navigace, nevím jak musí být výborná...ale více méně jen na geocaching. Chtěl jsem jít do etrexu H, nebo obyč. legendu, ale někdo mi nic nedoporučil...jedině právě série hcx Sem začátečník s navigací a nevím co by stačilo, takže budu rád za radu
  • 0

#10 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 11:24

Nevím totiž jestli najdu v klidu kešky na nemapové gps a bude to bohatě stačit a nebo jestli musí být raději ta mapová
  • 0

#11 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 12:13

Mouras napsal/a:
mike007: Díky moc za typy....a mimochodem sem kešer, ale svůj účet mám na comu =)


Všichni kešeři mají účet na comu :D :D :D
  • 0

#12 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 12:37

Mouras napsal/a:
Nevím totiž jestli najdu v klidu kešky na nemapové gps a bude to bohatě stačit a nebo jestli musí být raději ta mapová

kešky najdeš i na nemapové, máš tam prostě jen bod za kterým jdeš za šipkou...
možnost je to kombinovat s papírovou mapou, která má také svoje výhody.
ale to, že je za řekou, rybníkem, kopcem s nemapovou navigací už nevíš..
já osobně kombinuji autonavigaci s ruční G foretrex201, protože na ní (automobilové)mám mapy celé EU, což bych třeba v jiné navigaci (asi) neměl nebo je tam usel odněkud cpát..autonavigaci využívám v práci denně, tak ji stejně potřebuji...
takže pokud nemáš dost peněz, i s nemapovou si užiješ, možná o to víc že nevíš kam jdeš :-)
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 14:21

Další možnostě jsou třeba chytrej telefon a GPS modul (pokud nemáš rovnou mobil se SLUŠNOU GPS) - pak máš možnost třeba OZI exploreru a máš to "jako" Oregon :) - ještě s funkcema navíc, a k tomu třeba i spojení na net. Modul slušnej do 1000,- Kč.

Jinak, ty diskuze z nedávné doby najdeš tady a pak tady.

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 Darkim

Darkim

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 14:28

Mouras napsal/a:
Citecka:
Bude to moje první turistická navigace, nevím jak musí být výborná...ale více méně jen na geocaching. Chtěl jsem jít do etrexu H, nebo obyč. legendu, ale někdo mi nic nedoporučil...jedině právě série hcx

Sem začátečník s navigací a nevím co by stačilo, takže budu rád za radu


Zas tak strašně bych to s Legendem (bez HCX) neviděla. Sama jsem s ním odlovila přes 600 keší. Popravdě řečeno, občas je to s tím signálem takové všelijaké, jak už tu bylo mnohokrát řečeno, ale lovit se s tím dá. Mnohkrát se mi stalo, že tenhle modrásek navedl ke keši přesněji než GPS s lepším čipem (lepší GPS chytaly zkreslující odrazy signálu). Pokud jsi začátečník, myslím, že klasický Legend není špatná volba za tu cenu (okolo 1000 Kč). Časem zjistíš, zda Tě kešení baví (pro začátek moc netratíš) a koupíš si něco lepšího. Hodně zdaru;)
  • 0

#15 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 14:53

No já mám Nokii E71. Všechny kešky jsem dosud ulovil sní! Mám v ní Handygeocaching, který používám asi nejvíc. Pak v ní mám Smart GPX, který používám hlavně v zahraničí, kde nemůžu být on-line na netu, protože je to drahé. V ČR jsem on-line stále a je o velká výhoda. Zaměřím, stáhnu kešky a jdu. Většinou mám ještě vytištěné mapy, protože se lépe orientuje, když se jde od jedné kešky ke druhé-to je ostatně ta malá nevýhoda nemapové navigace. Ve městě je přesnost dobrá. Horší je to v kopcích nebo v lese kde přesnost klesá. Nejhorší je to bet telefoního signálu, protože NOKIE má A-GPS která se prvotně zaměřuje ze stanic BTS. Ale vždy jsem kešku nakonec našel. Také jsem si říkal, že si pořídím Garmina, ale jak to tady čtu, tak to nemusí být asi výhra!
  • 0
Go!

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 8:52

Ja za ta leta co jsem kacer jsem prosel postupne Vistou, Vistou Cx a Vistou HCx a tak mohu srovnavat. Kazda mi v ruce zustala tak 2 roky a s kazdou jsem ulovil tak 1000 cache. V kazdem pripade jsem se hned v pocatku rozhodl pro mapovou GPSku a dodnes toho rozhodnuti nelituji. Ano da se lovit i s nemapovou GPSkou, ale teprve s mapou v pristroji a sipeckou na te mape poznas pravou volnost v terenu. Kdyz jsem mel starou cernobilou Vistu, tak jsem byl spokojeny, tehda az na to ze jsem v lese obcas obtizne hledal signal, v udolich jsem ho nemel vubec a ve vlaku bylo vylouceno zachytit alespon jednu druzici. Ale tehda to byla spicka a nic lepsiho v rozumne cenove urovni nebylo. S prechodem na Vistu Cx jsem konecne zjistil, ze jsem schopen cely den chodit po lese aniz bych ztratil signal, ve vlaku jsem u okenka uz chytal signal. Byl to velky pokrok v citlivosti pristroje, tez jsem byl spokojen, sice tehda byly uz lepsi pristroje, ale Vista Cx mela bezkonkurencni vydrz baterek a to u mne byl podstatny parametr. Pak jsem presel na Vistu HCx (predchozi model mi umrel) a zas jsem porzoroval dalsi zvyseni citlivosti, ted jsem chytal uz signal uvnitr vlaku a ne jen u okenka ale zas nastaly dalsi problemy, zacal jsem chytat odrazy a tak navigace u skal nebo u panelaku zacala kecat. Navic cip ma takovou drobnou mouchu, kdy si nekdy udela sam o sve vlastni vuli odchlylku cca 50m a pri ni zustava (to je vlastnost vsech Garminu s chipem Mediatek). Ale zas jsem spokojen, jelikoz mi vydrzi na jedny baterky 24 hodin. A tak mohu rict, po tech letech, ze nejlepsi pristroj byl Vista Cx, pripadne jeji sestricky. Dostatecne citliva, drzela signal, nevymyslela si, diky akorat citlivosti nechytala odrazy, dostatecna pamet na mapy, barevny displej, velka vydrz baterek. Tak pokud mohu doporucit, tak Vista Cx ci Legend Cx, jen musis pocitat s tim, ze to je starsi pristroj a pokud bys kupoval ojety, tak musis pocitat s problemy. Odlepujici-se guma neni problem, ta se jednou za rok znova prilepi oboustranou lepici paskou.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 11:33

Díky moc všem za typy a názory...

jen se přeci ještě se chci zeptat jestli je veliký rozdíl mezi etrexem H na obyč. legendem ? četl jsem že je to jen v rozliše disleje...a když je to nemapové tak mít špatně rozlišenou šipku ani není možný :D


A ještě jedna taková drobná otázka, asi je hloupá ale zajímalo by mě pokud koupím starší navigaci s nahranýma mapama a mapa bude taky starší.....musí se aktualizovat ? a nebo soužadnice těch novějších kěší najdu i s těmi staršími mapamy ?!
  • 0

#18 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 13:41

Mouras napsal/a:
Díky moc všem za typy a názory...

jen se přeci ještě se chci zeptat jestli je veliký rozdíl mezi etrexem H na obyč. legendem ? četl jsem že je to jen v rozliše disleje...a když je to nemapové tak mít špatně rozlišenou šipku ani není možný :D


A ještě jedna taková drobná otázka, asi je hloupá ale zajímalo by mě pokud koupím starší navigaci s nahranýma mapama a mapa bude taky starší.....musí se aktualizovat ? a nebo soužadnice těch novějších kěší najdu i s těmi staršími mapamy ?!


Obycejny LEGEND je mapovy ale ma dost malou pamet na mapy a tak tam jdou jen starsi mapy, nebo free mapy. Celou republiku tam vetsinou nedostanes a nove mapy jako TOPO 2 ci TOPO 3 neumi. Jinak rozdil mezi etrexem H a obyč Legendem je v citlivosti a to podstatne. s etrexem H se budes chytat i pod strechou obchodnich domu, s Legendem nebudes obcas chytat signal v lese. Jinak rozliseni displeje je v obou vpodstate stejne, jen u Legenda bude citelnost displeje asi horsi, jelikoz je vyvojove starsi. Pokud do Legenda nenahrajes mapy, tak bude fungovat jako nemapovy a taky budes chodit jen za sipkou.

Mapy se aktualizuji, ale ty nove uz nelze nahrat do starsich navigaci. Nejlepe je prozkoumat www.garmin.cz a podivat se co tam pisou u map, u tech novych je napsano s jakou navigaci spolupracuji a jakou uz ne.

Cache najdes s jakoukoliv mapou, jelikoz zakladem jsou souradnice v terenu a ty jsou nezavisle na mape. Tady mapa funguje jen jako obrazek a presne souradnice ti ukazuje sipka nad temito mapami. Jen ne vzdy bude ta mapa souhlasit s okolim. Nove mapy jsou vetsinou presnejsi (lepe zakreslene)a podrobnejsi, ale vetsinou nejdou nahrat do starsich navigaci.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#19 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 13:48

Jeste poznamka, pokud budes kupovat GPS s mapou, tak je dobre ziskat i CD. Jelikoz pri kazdem prehrani map v GPS napred smazes mapy v GPS a pak teprve nahravas novou mapu, nebo jinou jeji cast. Tak pokud nebudes mit original map v PC, tak nic nenahrajes a jednou smazane mapy uz nenahrajes. Seriova cisla map lge zuskat na servru www.garmin.cz, kde pop zadani cisla pristroje ti to vyplivne cisla map.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#20 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 13:49

Solim:
Tak to mi řekni když je tedy legend horší a starší, tak proč je v podstatě nový 1x tak dražší ?!

A když jsou obě gps bezmapové, jakto že u legendu u toho má každý většinou topo50 ??
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama