Přejít na obsah


Fotka

Sháním pár rad s ArcGIS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 8:26

Otmi napsal/a:
Zkus si nahrát všechny shp s okresama pro všechny země > označ > pravým tl. - group. Všechny shp budou v New group layer (možno přejmenovat) a pak v tom Spatial join vyber jako "Join features" tu skupinu vrstev.


Bohužel tato rada nefunguje, dle ArcGIS není group feature layer, takže jsem to udělal následovně: zmergoval všechny shapefily okresů do jednoho a pak s touto jednou vrstvou provedl spatial join a výsledek je uspokojivý. Jen bude trápení s aktualizací, ale to je dáno tím, že ArcToolbox neumí výsledek naimportovat do již existujícího shp, ale vždy tvoří shp nový,
  • 0

#22 Janulinek

Janulinek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 19:48

Hojte lidi, potřebuji pár rad ohledně arcgis 10 atd. Mám tento software zakomponovat jako hlavní část mé diplomové práce a udělat vizualizace. Mám ovšem problém. Mám jakési mapky z roku 2001 a potřebovala bych aktuálnější. Nevíte někdo jak to a kde stáhnout? (vektory, rastry, data pro 3d analyzu, atd) Dále mám arcgis 10 nainstalovaný jako školní licenci a nějak mi nejde napojit se na geoportal. Nezná někdo náhodou nějaké pěkné stránky s tutoriálem???? Díky
  • 0

#23 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 5:53

jaká oblast tě zajímá? k diplomce ti pošlou zdarma 4 čtverce... stačí ti to?
  • 0

#24 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 8:36

Dobře zpracovaný tutoriál v angličtině najdeš i přímo v ArcGISu, případně na oficiálních stránkách ESRI. A ohledně těch map těžko radit - musela bys to konkretizovat, jaké mapy sháníš.
  • 0

#25 Janulinek

Janulinek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 15:48

konkrétně sháním mapu čr nejlépe moravskoslezský kraj. Nejlépe by se mi hodily tutoriály v češtině. ty na esri nebo arcdata nemůžu pořádně najít. To mirotiro: diplomka bude v oblasti veřejné správy, chci vytvořit cca tři modely propojit to s daty ze statistického úřadu plus minus udělat změny jak by to mohlo být tak či tak... ještě přesně nemám úplnou představu. Co myslíš tím pojmem 4 čtverce?
  • 0

#26 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 17:08

Nějaká mxd jsou ke stažení přímo na stránkách kraje, navíc zrovna s tímto Krajským úřadem je celkem domluva ohledně poskytování dat. A kompletní návod v češtině pro ArcGIS 10 bohužel neexistuje, návod a tipy na dílčí problémy se dají najít např. na stránkách arcdata.cz. Asi nejlpeší způsob, jak se naučit s ArcGIS, je stáhnout tuoriál ze stránek esri (má to cca 2 gb) a celé to pořádně projet.
  • 0

#27 Janulinek

Janulinek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 17:38

aha už to vidím že kraj poskytuje data. ty mxd soubory normálně můžu upravovat v arcgisu? zatím jsem pracovala jenom s rastry a shp soubory. Promin že se tak furt ptám ale jsem teprve začátečník :-( Práce v arcgisu mě zatím dost baví, akorat nemám nikoho kdo by mi to pořádně vysvětlil :-(
  • 0

#28 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 17:47

mxd jsou laicky řečeno několik shapefilů či layers (vrstvy) v jednom souboru, samozřejmě je tedy jde editovat.
  • 0

#29 Janulinek

Janulinek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 17:57

aha tak to už mi něco říká, děkuji ;-)
  • 0

#30 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 18:42

Mxd není několik shp v souboru, je to uložený projekt, který v sobě nezobrazuje žádná data.

Co se týče dat, tak pozor na autorská práva. Mohlo by ti to tu diplomku dost zkomplikovat. Dají se samozřejmě sehnat i zadarmo, záleží, co potřebuješ.
Pokud nepotřebuješ něco ve velkém měřítku, doporučuju obrátit se na ČÚZK, který je distributorem datové sady DATA200. Jedná se o geodatabázi (popř shapefile) různých vrstev. Jako studentovi ti můžou poskytnout zdarma data jednoho kraje (v tvém případě MSK). Podrobnosti hledej na stránkách geoportálu.
  • 0

#31 Karton

Karton

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 22:00

Zdravím, Rád bych se zeptal, jestli se někdo neorientuje v nástrojích arcmapu. Potřeboval bych poradit. Mám několik tisíc objektů (budov) a potřeboval bych vyhodnotit poměry jejich stran. Nemáte někdo nějaký návrh? popřípadě jiný SW? Díky za odpověď
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama