Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#341 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 10:06

Habbillnss napsal/a:
Tak to jsem rád, že jsem to někde nedodrbal já; D znamená příjem diferenčního signálu, tzn. že máš GPS zaplou v režimu přijmu zpřesňujícího signálu z pozemních zdrojů (v Evropě EGNOS, v USA je to WAAS).

Jenom trošku poopravím. V případě WAAS i EGNOS se jedná o geostacionární satelity (v Garminech se zobrazují s čísly většími než 32).
Stejná Déčka ti tam budou svítit i při použití dat z pozemních lokálních DGPS stanic, ale na to je potřeba speciální kablík a příjímač/popřípadě PC.
  • 0

#342 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 04 leden 2011 - 13:19

Tak jsem přišel ještě na jeden problém a to přenos trasových bodů z navigace do MapSource. Trasy, stopy, mapy - z navigace normálně do MS stáhnu, zobrazí se. Jakmile chci stáhnout Trasové body, viz obrázek.Vložený obrázek
Nejdrív skočí hláška, že zařízení neobsahuje trasové body, pak okno, kdy se body jakoby stáhnou od 0 do 100%, ale v záložce Trasových bodů se nezobrazí. S navi 60C to fungovalo, a funguje, normálně, s 62 ne.
Přitom když spustím BaseCamp, tak se trasové body z GPS natáhnou.
MapSource mám poslední verzi a fw v GPS 2.80
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#343 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 14:04

S novými GPSkami a Mapsource je s tímhle trochu problém.:( Lepší je Basecamp, nebo k GPSce přistupovat jako k paměťovému médiu a GPXka Mapsourcem otvírat přímo jako soubory.
  • 0

#344 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 04 leden 2011 - 14:28

Když já jsem na MapSource zvyklej :|
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#345 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 11 leden 2011 - 13:38

Tak jsem zjistil, že ono, zde probírané vrzání lze odstranit. Jakmile je gps v teplotě pod 0°C, přestane mi vrzat. Jakmile chytne pokojovou teplotu, zase povrzává. Tak trochu jsem zkoumal čím by to mohlo být a došel jsem k závěru, že se pohybuje základní deska uvnitř přístroje a drhne o plast krytu. Takže si myslím, že častým mačkáním a používáním si to sedne. Rozebírat jí zatím nechci, kvůli záruce a taky pro to, že mi to až tak neva-a venku už vůbec ne. Taky jsem zjistil, že když si nahraju kešku, zobrazí se mi v seznamu keší. Odlovím ji a odmáčknu jako nalezenou. Ze seznamu keší zmizí, což je v pořádku, objeví se v seznamu nalezených, ale v mapě se zobrazí se zavřenou truhličkou. A další věc kterou nechápu-připojím gps k notebooku, spustím BaseCamp, načtou se údaje z gps. Ale-ačkoli mám v gps jako waypointy asi sedm bodů(Domov, založený kešky, finální souřadnice od multin) do BC se natáhnou jen některý a třeba domov se vůbec nenačte. A ještě jedna věc. Máte někdo zkušenosti s Birds Eye?Popř s nahrátím fotomapy do gps? Jinak jsem s ní spokojenej. Jo a je fakt vodotěsná :D
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#346 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 15:14

S Birds Eye zkušenosti moc nemám, ale custom maps jsou taky docela šikovná věcička a jsou zadarmo. Zkus nalistovat 9. stránku tohohle vlákna.
  • 0

#347 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 13:49

BirdsEye jiz pry jde udelat i uzivatelsky. Oproti custom maps ma vyhodu, ze lze mit vice ruznych map stejne oblasti a mnohem vetsi oblast.

viz. diskuse;
http://www.gpsforum....icseen.html#new
  • 0

#348 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 15:37

Paráda, to rozhodně stojí za vyzkoušení. Díky za odkaz.
  • 0

#349 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 14 leden 2011 - 19:33

Tak pak dej vědět, jak jsi dopad.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#350 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:55

Hehe. Funguje. Fakt hustý.:) (62st fw 2.50) edit: Jenom by mě zajimalo, jak někdo přišel na to, že ten jeden změněný byte v binárce firmwaru dělá to, co dělá.:)
  • 0

#351 DartVader

DartVader

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 9:22

Zdar, ví někdo jak jednoduše pracovat s trasami v MS? Já je až tak v podstatě nepotřebuji, i když, když už se mi vypočítávají slouží mi alespoň pro kontrolu. Jde mi o to, že potřebuji vymazat 2 konkrétní vody (nebo 2 segmenty) jedné trasy. Včera jsem si zapl GPS v jedné vesnici abych si zkontroloval km jedu a kde zastavím. Vypl jsem ji a až v destinaci znovu nahodil. V MS mi to vyhazuje vzdušnou čarou i tyhle dva body, který tam ani neměli být. Zkoušel jsem je mazat ve vlastnostech trasy, tak že jsem skroloval přes dané body a jak se mi segment nebo bod vybarvil, zkusil jsem ho smazat. Body tam zůstali, segmenty též, ale bylo zřetelné, že se něco na trase změnilo. Nevím si rady.
  • 0

#352 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 26 leden 2011 - 18:42

Hele takovej, možná blbej dotaz-Umí 62st s mapou TopoCzech PRO routovat? Když zadám cíl, tak mi ukazuje vzdušnou čarou a nikoli po ulicích nebo silnicích. A ještě jeden. Mám dvě nový karty pro doživotní aktualizaci map - ale ty fungujou na Euro City Navigator - ten v 62 není předinstalovanej. Nevíte jestli tam nejde nacpat a pak doživotně aktualizovat? Jinak, kdyby někdo chtěl, jednu kartu klidně prodám (SZ)
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#353 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 18:44

alkes: aha...takže i s 62s funguje :) - dobrá zpráva pro kámoše. A to jsem se trápil s custom maps :)...zbytečně
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#354 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 21:21

Ostrovaci napsal/a:
Hele takovej, možná blbej dotaz-Umí 62st s mapou TopoCzech PRO routovat? Když zadám cíl, tak mi ukazuje vzdušnou čarou a nikoli po ulicích nebo silnicích.
A ještě jeden. Mám dvě nový karty pro doživotní aktualizaci map - ale ty fungujou na Euro City Navigator - ten v 62 není předinstalovanej. Nevíte jestli tam nejde nacpat a pak doživotně aktualizovat? Jinak, kdyby někdo chtěl, jednu kartu klidně prodám (SZ)

Jojo, umí. Musíš tam někde mít něco špatně nastavené. ZKus zkontrolovat /menu/setup/routing/guidance method. Já tam mám "prompted", takže se mě to vždycky zeptá. Pak je tam ještě "off road" (vzdušnou čarou), "on road for time" a "on road for distance" .
S těmi aktualizecemi bohužel nevím.
  • 0

#355 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 21:33

elmarees napsal/a:
alkes: aha...takže i s 62s funguje :) - dobrá zpráva pro kámoše. A to jsem se trápil s custom maps :)...zbytečně


Je to paráda.:) Už mám v gpsce turististickou bitmapu celé ČR + vybrané lokality ortofoto. Krásně rychle se překresluje (podstatně rychleji než jakákoliv vektorová), hezky přehledně vypadá. Jenom mě teda trošku mrzí ne úplně dobrá kalibrace turistické mapy. Naštěstí jenom o několik metrů, takže i při maximálním zvětšení, které pro ni používám (120m) to není problém.
  • 0

#356 DartVader

DartVader

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:15

Tak nic, asi to byla softwarová chyba, protože dnes to fungovalo parádně.
  • 0

#357 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 27 leden 2011 - 18:17

alkes: kde se dají sehnat ty mapy? Nechceš udělat takovej malej návod pro mě a ostatní? Rád bych to vyzkoušel, ale nemám čas laborovat.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#358 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:06

Uf uf, celkem polopatické návody jsou už i na slovenském fóru, na které je odkaz o pár příspěvků výše, nějaký podrobnější by nezaškodil, ale dřív než o víkendu, popřípadě ještě později, se k němu určitě nedostanu. Aspoň tedy shrnutí v pár bodech a odkazech:)

Raděj hned na úvod říkám, že celá věc není bez rizika, je potřeba upravit firmware, což může při troše smůly znamenat zmrtvění přístroje, ztrátu záruky apod. Úspěšných pokusů s různými přístroji a verzemi firmwaru už ale proběhlo celkem dost, tak snad riziko nebude až tak velké.

Tak a teď k věci.
1) Stáhnout oficiální firmware (verzi s příponou .gcd). Nejlepší jsou pro tyhle účely stránky jako GPSMAP wiki nebo pro Oregonisty Oregon wiki. Popřípadě se podívat na googlu a různých fórech po nějaké už upravené vyzkoušené verzi. (V tom případě se dají přeskočit body 2 až 4)
2) Prográmkem RGN tool z gcd vyextrahovat soubor fw_all.bin.
3) Prográmkem FirmwarePatcher firmware upravit. Odkaz na fwpatcher je například v odstavečku results na této stránce. Tu mimochodem doporučuji přečíst celou.
4) Prográmkem RGN tool z extrahovaných bin souborů znovu vytvořit gcd.
Někde jsem četl, že byl patch úspěšně vyzkoušen i rovnou na celý soubor gcd, ale osobně jsem to nezkoušel.
5) Přejmenovat soubor na gupdate.gcd, nahrát do přístroje a restartovat. Pokud je verze fw stejná, jako už v přístroji je, je potřeba nejprve downgradovat a nebo zvýšit při ukládání RGNToolem číslo v kolonce SW version.
6) Doufat, že se nic nepodělalo.

Mapy se dají vytvářet různě.
Já jsem používal Mobil Atlas creator s výstupním formátem atlasu "OSMTracker Tile Storage".
Prográmek mobat2jnx pro vytvoření jnx archivu.
Pak je takt dobré pohrát si se zvětšeními, při kterých se jednotlivé mapy zobrazují. K tomu složí prográmek jnxscale a převodní tabulka je tady.
  • 0

#359 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 28 leden 2011 - 19:35

Osobně jsem to zkoušel použít na celý GCD a bez problému.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#360 Dasein

Dasein

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 9:44

Dá se u gpsmap62st stáhnout turistická mapa evropy, která je nainstalovaná v gps do Map source na PC?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka