Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#301 Habbillnss

Habbillnss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 9:18

sammerman napsal/a:
Jak správně nahrát tu češtinu?? Když použiji ten odkaz, co je tady pár příspěvků zpátky, tak se mi to rovnou otevře v prohlížeči, ale nejde to stáhnout jako soubor. Předpokládám, že správný postup je stáhnout ten gtt. soubor a nahradit jím původní gtt. soubor, který je v GPS.

Toš to jsem nedomyslel, že se čeština nezobrazí jako soubor, tak budeš celý zobrazený text nakopírovat do texťáku a pojmenovat ho Czech.gtt. Soubor pak nakopíruj do GPS do složky Garmin/Text a nahraď původní soubor.
Ještě ho zkusím přiložit přímo sem do fóra.
  • 0

#302 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 20:43

A nebo možná kliknout pravým tlačítkem a pak "Uložit odkaz jako"? (popřípadě něco podobného)
  • 0

#303 Jirula

Jirula

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 18:46

Ahoj, potreboval bych od vás zkušených radu. Chtěl bych si koupit navigaci a nemůžu se rozhodnout mezi Oregonem a touhle novou 60kou. Budu ji používat hlavně na čtyřkolce, pro geocaching a pro pesi a kolo výlety. Na čtyřkolku by byl lepší oregon kvuli velikosti displeje, ale zase asi nepůjde ovládat v rukavicich..... Poradte, koukal jsem že někteří máte zkušenosti s oběma. Dík
  • 0

#304 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:22

Jirula napsal/a:
Ahoj, potreboval bych od vás zkušených radu. Chtěl bych si koupit navigaci a nemůžu se rozhodnout mezi Oregonem a touhle novou 60kou. Budu ji používat hlavně na čtyřkolce, pro geocaching a pro pesi a kolo výlety. Na čtyřkolku by byl lepší oregon kvuli velikosti displeje, ale zase asi nepůjde ovládat v rukavicich..... Poradte, koukal jsem že někteří máte zkušenosti s oběma. Dík


Ve fóru pro 62 ti asi těžko někdo doporučí Oregona. :-) Polož dotaz ve fóru pro Oregona a dostaneš přesně opačné rady.
(Jinak někde na začátku threadu jsem popisoval své zkušenosti s 62 a rozdíly proti Oregonu - zvolil jsem 62 a jsem rád).

Na čtyřkolku bych ti doporučil jedině 62 - má displej, který se lépe čte za všech světelných podmínek, Oregoní displej není na přímém slunci úplně dobrý.

Ovládání v rukavicích je prý u Oregonů možné, říkali někteří jejich advokáti, ale moc se mi to nedařilo. Ovládání 62 v běžkařských rukavicích (střední tloušťka - ne tenké flísové a ne tlusté sjezdařské) bez problémů.
  • 0

#305 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 8:44

hrouda napsal/a:
Na čtyřkolku bych ti doporučil jedině 62 - má displej, který se lépe čte za všech světelných podmínek, Oregoní displej není na přímém slunci úplně dobrý.

Abych to upřesnil, na _přímém_ slunci je displej oregonu čitelný krásně, horší je to když je pod mrakem nebo v podvečer, to se pak musí podsvítit skoro naplno aby do toho nemusel člověk moc brejlit.

Ovládání v rukavicích je prý u Oregonů možné, říkali někteří jejich advokáti, ale moc se mi to nedařilo.

možné ano, nikoliv pohodlné. Na přepnutí z mapy na kompas to stačí, ale na nějakou přesnější trefu v mapě jedině s nějakým nástrojem.

Takže v těhle dvou oblastech bude mít asi 62 navrch
  • 0

#306 libory

libory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 1:13

Takže už jsem odedneška též majitelem 62s díky warpsdesign. První dojmy. Ten signál mě posadil na zadnici. Přesnost za chůze cca 5m. Když se zastavím 3m a když zapnu WAAS, tak 2m!!! :) Tělo při zatlačení taky vrže, ale co, věděl jsem do čeho jdu ... jen za ty prachy by to mohli ...B) A ta grafika menu mi přijde taková ... hodně jednoduchá ... v tom to má do oregona hodně daleko. Jinak jsem celkově spokojený. Jo a ještě jsem nenašel náhradu položky "kam vést", čili něco, kde si můžu vybrat cíl. To ovšem zitra doladím ... snad :P
  • 0
Garmin 62s

#307 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 6:57

libory napsal/a:
Takže už jsem odedneška též majitelem 62s díky warpsdesign.
První dojmy. Ten signál mě posadil na zadnici. Přesnost za chůze cca 5m. Když se zastavím 3m a když zapnu WAAS, tak 2m!!! :)

To jsou jen čísílka na displeji... zas tak velký význam nemají.:)
Teď nevím, co znamená volba "kam vést", ale jestli tě má dostat na obrazovku s výběrem waypointů, keší, POI, atd., na které se má navigovat, tak by mělo posloužit tlačítko Find.
  • 0

#308 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 9:29

Hmm, tak po nějaké době používání 62ky a zvláště po dnešním zapnutí nezbývá než konstatovat, že u Garminu ještě stále pořádný elektromagnetický kompas udělat neumějí.:( Sever se mi dneska až do rekalibrace otáčel +- s čumákem GPSky.
  • 0

#309 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 11:41

alkes napsal/a:
u Garminu ještě stále pořádný elektromagnetický kompas udělat neumějí.:(


Nejen u Garminu. :-( On je to asi docela problem nejak rozumne odstinit vliv pristroje GPS na elm. cidlo. Je tam plno elektroniky, tecou tam proudy ruznymi smery a vytvareji magneticke pole. Pokud se meni spotreba (proudy), treba stupnem podsviceni, tak to meni elektromagneticke pomery v pristroji a okoli. Takze docela problem.

Kdyz jsem testoval elm. kompas v Magellan MobileMapper 6 (poloprofi GPS za cca 16.000), tak jsem zjistil, ze MM6 svym vyzarovanim silne ovlivnuje vedle stojici kompas (o desitky stupnu).

Udelat funkcni elm. kompas urcite nejak jde, ale chce to asi nejake konstrukcni a matematicke vychytavky. Urcite moc nefunguje pouze vzit cidlo, nekam ho do pristroje placnout a pak nejak zkalibrovat. Docela by me zajimalo, jak to delaji v pristrojich, kde to funguje.

Jinak jsem take zjistil, ze mobilni telefon za urcitych okolnosti docela slusne ovlivnuje bezny kompas, tudiz i elm. kompas. Ono je to logicke. Je to docela silny zaric. :-(
  • 0

#310 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:04

Jojo, u toho Mobile Mapperu špatný kompas nechápu už vůbec, protože jeho starší levnější neprofi bratříček Meridian Platinum má kompas opravdu povedený. Reaguje samozřejmě na železné objekty, na mobily, CRTčka atd. v blízkém okolí (poměrně dost blízkém), ale rozhodně ne na změnu podsvícení nebo baterek. Zkalibrovaný vydrží opravdu hodně dlouho (řádově týdny až měsíce) a ani potom neukazuje nějaké brutální odchylky, natož aby vůbec nereagoval na změnu směru. Nějak to tedy jít musí. Teď je otázka, jestli je to u Meridianu jenom nějaká shoda šťastných náhod, nebo u jiných přístrojů záležitost určitých nutných kompromisů. U 62ky mi přijde, že je čidlo nějak dlouhodobě nestabilní v čase, nebo údaje z kalibrace po určité době timeoutují. Bohužel ale do téhle problematiky úplně nevidím, takže si to určitě netroufám odborněji hodnotit.
  • 0

#311 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:04

Tezko rici, cim to je, ze nefunguje. Nemenil jsi mezitim baterky? Zejmena pak za jiny typ? Jine baterky mohou zmenit elm. podminky v GPS a tim ovlivnit/znemoznit mereni. Cidlo funguje tak, ze ma nekolik (asi 12) segmentu do ruzice. Kazdy segment meri silu mag. pole v danem smeru. No a z 12ti mereni pak sw musi nejak uhodnout smer geomagnetickeho pole. Kdyz si vezmu, co vsechno se v GPS deje (vice/mene podsviceni, procesor jede na plny vykon/procesor zrovna nic moc nedela, GPS cip jede na plny vykon, GPS cip jede na mensi vykon), tak vubec nechapu, ze je elm. senzor vetsinou schopny dojit k nejakym rozumnym vysledkum. Kdyz jsem videl, co delal MM6 s beznym kompasem polozenym vedle cca 30 cm daleko (MM6 lezel v klidu na zemi a strelka kompasu kmitala, jako zbesila), tak jsem si uvedomil, ze interni elm. kompas musi dostavat pekne kapky. Podle me je jedinym schudnym resenim provadet mereni senzorem za jasne danych podminek. (Napr. behem mereni vypnout podsviceni, GPS, CPU uvest do nejakeho definovaneho stavu) To slo lepe u starsich technologii, mnohem hure u modernich procesoru a GPS cipu (v podstate take vykonny CPU). A pokud tam jeste bezi multitasking, jako u Win na MM6, tak asi neni moc sanci. SW a prumerovani neco zvladnou, ale pokud jsou namerena data nekontrolovane ovlivnovana samotnym pristrojem, tak muze byt kazda snaha marna. :-(( Zaver. Cim modernejsi pristroj, tim vetsi pravdepodobnost, ze elm. kompas nebude rozumne (za vsech okolnosti a dlouhodobe) fungovat. :-(( Elm. kompas se hodi, aby mapa nelitala, jako zbesila, ale na urceni smeru pouzivam buzolu. A pouzival jsem ji i u 60CS a 60CSx, ktere mely elm. kompas relativne funkcni.
  • 0

#312 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 prosinec 2010 - 13:10

Neopadává vám barva z tlačítek?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#313 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 13:17

XiXi_team napsal/a:
Neopadává vám barva z tlačítek?


Ne. Ale povětšinou mám přístroj v látkovém obalu ("ponožce").
  • 0

#314 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 9:30

U přístroje GPSmap 60CSx lze vybrat a smazat body dle příslušné ikony. (např. všechna parkoviště). V novém přístroji mi tato funkce chybí. Nebo jsem ji nenašel?
  • 0
DANDU1

#315 DartVader

DartVader

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 9:57

Zdar, chlapi akorát jsem ji pořídil, ale dřív jsem outdoor navigaci v ruce nedržel. Mám pár dotazů na které jsem na předchozích stránkách nenašel odpověď. 1) Vyčetl jsem tady, a ostatně i na obrázcích to tak vypadá, že mám 62 stejně velký display jako 60. Otázka tedy zní, dá se použít na 62 screen protector ze 60-ky? 2) Rád bych dokoupil větší kartu. Specifikace uvádějí microSD. Schválně se koukněte na czc, všude samé microSD (HC). Ne že by mi to vadilo, karty jsou to dobré, ale bude si s nimy přístroj rozumnět? 3) Funguje WAAS v Evropě? Četl jsem že je to systém pro USA. 4) Někdo tady zmiňoval že má verze st nahranou i "evropskou" mapu. To se asi nerovná CNENT. No, pro jistotu jsem zapomněl zbyte na který bych se rád zeptal. Třeba si někdy vzpomenu. Za případnou odpověď děkuji.
  • 0

#316 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 11:25

Ahoj. 1) 60ka má trošku jiný obrys okolo tlačítek, takže jestli je ta fólie až k nim, mohlo by to vadit. Sám s tím ale zkušenosti nemám. 2) Já tam mám 4GB SDHC a funguje v pohodě. 3) V Evropě funguje zcela kompatibilní systém, který se jmenuje EGNOS. Název volby v gpskách od Garminu je z tohohle hlediska trochu zavádějící, ale funguje to. 4) Mám st verzi s evropskou TOPO, ale bohužel nevím, co se skrývá pod zkratkou CNENT.:( Zkus to upřesnit.
  • 0

#317 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 11:28

ad 4) Aha už asi vím. O City navigator se v žádném případě nejedná. Je to obyčejná neroutovatelná topo mapa Evropy s DEM (výškový model) daty.
  • 0

#318 Habbillnss

Habbillnss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:00

Neveděl by někdo, jak se dá na 62s smazat počítadlo kilometrů (myšleno trasa celkem, nebo tak nějak se to jmenuje po jejich)? Nějak jsem na to nepřišel.
  • 0

#319 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:04

Odometer jde smazat asi jnom resetem. Vždycky ale můžes použít Trip Odometer, který už jde mazat normálně. České ekvivalenty neumím, ale snad to najdeš i tak.
  • 0

#320 DartVader

DartVader

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:28

alkes: Díky, no pokud by zasahovala až k tlačítkům, snad by stačilo ji zasřihnout. Jinak, teď když už víš co jsem myslel tím CNENT (promiň, jiná zkratka mne nenapadá), tato mapa je routovatelná?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama