Přejít na obsah


Fotka

Server GC temporarily down


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
657 odpovědí na toto téma

#621 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:22

Mě chodí emaily jaksi spíš náhodně, ale už se to děje pár dní. Nastavení jsem kontroloval a je v pořádku. Tak aspoň vím, že nejsem sám :D
  • 0

#622 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:32

Roman_Jaromer napsal/a:

vokaty napsal/a:
Zdá se, gc.com přestal posílat NEEDS MAINTEANCE logy na e-mail. Za dnešek mám na GC2GCRH jeden DNF a jeden NM log. DNF přišel e-mailem a NM ne.


OPRAVA:
Tak jsem zkusil ještě jednou zkontrolovat nastavení - zkontroloval jsem nastavení na GC.COM, Thunderbirdu a vše OK (jiné zprávy mi chodí...). Tak jsem se podíval ještě na stránku emailu (notifikace mi chodí na email na Geoceching.cz) a zjistil jsem, že tyto notifikace jsou ve složce se SPAMem, nevím ale, jak je to možné, když předtím chodily OK!)


Do SPAMu to nepadá, to jsme kontroloval jako první. ;)
  • 0

#623 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 17:06

U sebe žádný problém s notifikacema a zasíláním logů nepozoruji. Poštu mám na gmail.com...
  • 0

#624 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 17:08

Několik emailů mi nedošlo, ale většina chodí.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#625 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 19:43

Provedl jsem par testu a vypada, ze emaily o logu na cache nechodi (note, NM). Jeste chvili pockam, zdali dorazi.
  • 0

#626 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:20

Od nedávného upgrade mi nechodí logy z vlastních keší, bez ohledu na typ logu (Find, Write Note, Owner maintenance...). Logy z vyzvedávání a uložení TB chodí normálně, není to tudíž problém emailu ani spam filtru. Máte někdo podobné zkušenosti?
  • 0

#627 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:51

kulhal napsal/a:
Od nedávného upgrade mi nechodí logy z vlastních keší, bez ohledu na typ logu (Find, Write Note, Owner maintenance...). Logy z vyzvedávání a uložení TB chodí normálně, není to tudíž problém emailu ani spam filtru. Máte někdo podobné zkušenosti?


To nebude globální chyba. Teď jsem to zkusil a vše v pořádku. I found it logy my chodí.
  • 0

#628 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 14:18

Díky za vyzkoušení, budu to tedy dál zkoumat. Dnes ráno mi žena hlásila, že potkala tři kačery mířící k GC2EE2R, tak uvidíme :).
  • 0

#629 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 14:24

Napsal jsem ti tam write note log, tak uvidis, jestli dorazi, pak ho klidne smaz.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#630 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 15:29

Kapsa: Díky, log na keši jsem si prohlédl (a zatím nesmazal), ovšem do mailu mi ani po hodině nedorazil. Před chvilku mi však přišel log z tohoto GC [tb]TB28YN5[/tb], takže chyba se opravdu týká jen logů na keších. Zajímavé. Zkusím se obrátit na Groundspeak.
  • 0

#631 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 15:41

Mne nechodily maily jen nekolik hodin po updatu, od te doby jiz normalne.
  • 0

#632 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 15:51

kulhal napsal/a:
Kapsa: Díky, log na keši jsem si prohlédl (a zatím nesmazal), ovšem do mailu mi ani po hodině nedorazil. Před chvilku mi však přišel log z tohoto GC [tb]TB28YN5[/tb], takže chyba se opravdu týká jen logů na keších. Zajímavé. Zkusím se obrátit na Groundspeak.

Tak to je fakt divny. Found-it logy sice nemuzu posoudit, protoze mi zadne nechodi (moje kesky nikdo nehleda ;) ) ale vse ostatni mi funguje, prisly mi logy z mych geocoinu a prisly mi i logy z kesi co mam na watchlistu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#633 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 16:13

Díky za asistenci, ale stav pořád stejný: jakékoliv logy z mých keší nechodí, všechny ostatní zprávy chodí normálně - logy z TB, z watchlistu, GS newsletter, GS forum souhrny...
  • 0

#634 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 16:24

Me ted obratem prisly i maily s info, ze jsi ty moje testovaci logy smazal, takze u me slape i tohle ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#635 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 16:34

kulhal napsal/a:
Od nedávného upgrade mi nechodí logy z vlastních keší, bez ohledu na typ logu (Find, Write Note, Owner maintenance...). Logy z vyzvedávání a uložení TB chodí normálně, není to tudíž problém emailu ani spam filtru. Máte někdo podobné zkušenosti?


I tak můžou některé chodit do SPAMu - mně chodily do spamu emaily o nálezu mé keše, o tom, že jsem disabloval keš, ale přitom email keše, kterou mám ve Watchlistu mi přišel normálně, stejně jako upozornění na nové kešky atp. Po označení těchto emailů v emailové schránce (geocaching.cz) že se nejedná o SPAM se mi to zpravilo...
Zkus si prohlédnout složku se SPAMem (pokud máš nějaký volně dostupný emailový účet, tak myslím tu složku na serveru, ne tu v tvém emailovém klientovi). Protože tam jsem našel já ty emaily, které mi nedorazily.
  • 0

#636 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 16:52

Heureka! Myslel jsem si, že spamovým filtrem to není, ale bylo to tak: Na geocaching.com mám registrovanou adresu poskytovanou zdejším serverem (geocaching.cz). Veškerý mail automaticky přeposílám z geocaching.cz účtu na svoji primární mailovou adresu. Problém byl v tom, že od minulého týdne začala pošta geocaching.cz považovat logy z keší z geocaching.com za spam - a tyto zprávy nebyly tudíž přeposlány na můj hlavní emailový účet. Zkontrolovat spamovou složku na geocaching.cz mě bohužel napadlo až teď. Díky všem za pomoc!
  • 0

#637 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 17:51

Docela bota, kdyz domena geocaching.com neni na whitelistu zdejsiho postovniho serveru. Snad si toho mistni vsimnou a opravi.
  • 0

#638 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 18:33

Áha, tak tady je chyba. Mně došla asi desetina logů. Po problému se spam filtry jsem kouknul na svůj spam na gmailu a samo že tam všechno bylo.
  • 0

#639 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:35

fotrik napsal/a:
Docela bota, kdyz domena geocaching.com neni na whitelistu zdejsiho postovniho serveru. Snad si toho mistni vsimnou a opravi.

pošta je řešena přes google a ten centrální whitelist pro doménu neumožňuje, nebo jsem nenašel kde.
  • 0

#640 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:09

pepa.z.pocernic napsal/a:

fotrik napsal/a:
Docela bota, kdyz domena geocaching.com neni na whitelistu zdejsiho postovniho serveru. Snad si toho mistni vsimnou a opravi.

pošta je řešena přes google a ten centrální whitelist pro doménu neumožňuje, nebo jsem nenašel kde.


Aaaha. Gugl me prilis restriktivnim spam filtrem posledni dobou stve. Kdyz pisu z .net domeny, pravidelne me maily u prijemcu na Gmailu skonci ve spamove slozce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama