Přejít na obsah


Fotka

Mapsource - Pomoc s nahráním mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:08

Zdravim není někdo kdo by se našel co mu vše funguje tak jak má, jako je mapsource a taky kabel kterým hází mapy do navigace ? Vše jsem zkusil ale mě to prostě nejede, mapy tam hodim jen jednou a to mi bohatě stačí....takže prosím nenašel by se tu někdo ke komu bych mohl zajet a ty mapy do navigace mi tam nahrál, protože já už na to asi fakt nemám ? Okolí Prahy a Praha by bylo fajne. Díky moc
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:32

a.) nevhodné pojmenování vlákna b.) do legendu se mapa celé ČR nevejde, natož více map c.) proč zakládat další vlákno, když už jedno s tímto problémem máš
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:49

RE: takže za a)....jediný přes co to zbývá dotáhnout je mapsource, takže proto ten název za B)....nechci tam celou mapu, jen vybrané části...ty mi bohatě stačí a za c)....ténhle problém sice mám ale v tomhle tématu žádám o pomoc konkrétní osoby co by mi pomohli, takže nechápu co se ti pořád nezdá
  • 0

#4 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 12:12

To by mě zajímalo, v čem ti jako ten neznámý dobrodinec může pomoct? Pokud vím, tak mapa je v MapSource odemčena pro jeden konkrétní přístroj ... takže ti tam někdo nahraje svojí mapu, která ti v gps stejně nepojede. Vůbec je to nějaký podivný dotaz ... ale jako stav se, klidně ti k tomu přidám stůl, židli ... a koneckonců i ten koberec si můžeš vzít ... B)
  • 0

#5 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 12:33

Ahoj, když tady je založený toto téma, tak bych se shtěl taky zeptat. MapSource mi při spuštění začal vyhazovat chybu. Nevím co stím. (Microsoft Visual C++ Runtime Library, Runtime Error!, Program C:\Garmin\MapSource.exe, abnormal program termination ) Neumím sem vkládat obrázky jinak bych to sem dal vyfocený.
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 12:36

HuntBehind

S trochou snahy se určitě pomoct dá, takže se prosím držme tématu... tzn. jestli se najde někdo ochotný.

fremen.cz

Nové vlákno není od věci, protože se týká jiného tématu. Je fakt, že by se mohlo jmenovat výstižněji a tučné písmo není zrovna šťastná volba.
Každopádně tu ale nemají moc co dělat offtopic odpovědi.
  • 0

#7 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 12:40

offtopic jako ne jo ? a proč tedy moderuješ i odpovědi samotného autora... :D Co že to máš přesně za GPS ?
  • 0

#8 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 12:40

sundin: vyskoušej MapSource registry FIX
http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=22
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#9 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 13:04

Ok doma zkusím a uvidí se. Díky
  • 0

#10 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:15

Tak MapSource registry FIX pomohl díky za pomoc.
  • 0

#11 T.Piller

T.Piller

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:40

Taky se zde trochu připojím, jdou do mapsource nahrát vlastní icony keší? Myslím tím že si stáhnu iconu tradicional,multicache atd a pak si je v Mapsource pozměním? Vadí mi totiž když někam jedu a v GPS 60CSX nevím zda je to tradička nebo multina atd..prostě by jsem si chtěl ikonky upravit a ty co mi to standartně nabízí se mi nelíbí...jasně není to životně důležité,ale hodilo by se mi to...Dík
  • 0
Garmin 60CSx

#12 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:45

T.Piller napsal/a:
Taky se zde trochu připojím, jdou do mapsource nahrát vlastní icony keší? Myslím tím že si stáhnu iconu tradicional,multicache atd a pak si je v Mapsource pozměním? Vadí mi totiž když někam jedu a v GPS 60CSX nevím zda je to tradička nebo multina atd..prostě by jsem si chtěl ikonky upravit a ty co mi to standartně nabízí se mi nelíbí...jasně není to životně důležité,ale hodilo by se mi to...Dík


V Dokumentech máš složku "Můj Garmin" mebo "My Garmin" tam máš složku"Vlastní symboly trasových bodů" nebo "Custom Waypoint Symbols" a tam vložíš vlastní ikony 32x32 pixelů, pojmenované 001 - xyz
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 23:16

Pack ikonek z GC.com 16×16 px (ty co byly původně v adresáři "My Garmin" také byly 16×16)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 6:55

A ty ikonky se automaticky přiřadí podle typu, a nebo to v mapsource musím měnit ručně??
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#15 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 7:29

Rufuc napsal/a:
A ty ikonky se automaticky přiřadí podle typu, a nebo to v mapsource musím měnit ručně??


Bohužel ručně, jsou to "custom" ikonky. Stejně jako nemají popisek, jako zbytek ikon.
Možná kdyby se toho chopil někdo technicky zdatný a nějak to do MapSource / Basecamp nacpal do kategorie ikonek Geocaching a pojmenoval je... bylo by to super ;)

edit: resp by s tím mohl spolupracovat GeoGet, který by MapSource/BC řekl v GPXku, že má použít custom ikonku číslo 001 pro tradičku, atp
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#16 T.Piller

T.Piller

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 15:49

Hmm super funguje to teď už jen udělat nějak z 80x80 ty 16x16......jo aha nevšiml jsem si přiloženého souboru teď jdu tedy měnit a měnit...
  • 0
Garmin 60CSx

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 15:54

T.Piller napsal/a:
Hmm super funguje to teď už jen udělat nějak z 80x80 ty 16x16......jo aha nevšiml jsem si přiloženého souboru
teď jdu tedy měnit a měnit...


u jakých 80x80 dělat 16x16? ti ten soubor se všema aktuálníma z GS.com ode mne nestačí? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 T.Piller

T.Piller

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 19:03

Jojo v pohodě stačí...některé jsem upravil a odeslal do GPS ale tam se mi zobrazí pouze jako ty modré puntíky
  • 0
Garmin 60CSx

#19 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 21:05

Problém je v tom, že ty ikonky musíš nahrát i do GPS. Na to je od GARMINA speciální program, bohuzel nevim jak se jmenuje. Vím, že to jde, o stráveném odoledni jsem tam ty ikony měl, ale pak jsem reklamoval GPS a oni mi posali jinou.
  • 0

#20 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 21:17

mohl by prosím tu věc ohledně ikonek kešek podle typu a další věci kolem hodit admin do nového vlákna? začíná to být zajímavé a třeba se z toho stane další "custom" jako jsou TYPky od HunterBehinda... díky
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama