Přejít na obsah


Fotka

Nova CacheMapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
189 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 11:53

Dnes vysla nova verze geogetu 2.3.4, ktera obsahuje i novou verzi Cachemapy.

Stara cachemapa vznikla vlastne drobnymi upravami mapy, kterou vlastne puvodne vyrobil pepa.z.pocernic a upravil ji Minarjo. Nikdy jsme v javascriptu neprogramoval, a v HTML take nejsem zrovna kovany.

Takze jsem trochu hrdy na to, ze jsem se konecne dokopal k nejake zasadnejsi predelavce teto stare mapy. Snazil jsem se vyresit ty nejpalcivejsi problemy stare mapy. ktere to jsou?

- nesikovny rozmer mapy. Sice je sikovny pro tisk, ale pro prohlizeni na obrazovce uz moc ne. A tisk by mohl byt vyreseny jeste sikovneji.
- mnoho ovladacich prvku neni zrovna po ruce a nuti uzivatele casto rolovat nahoru a dolu.
- pri vetsim poctu zobrazenych bodu mape rychle dochazel dech, a po par tisicich uz se stala prakticky neovladatelnou.

Jiste ze jsem i zvazoval, jestli se cachemapou vubec zabyvat, kdyz tu mame geokuk, nebo kdo vi co podobneho. Ale pak jsem zjistil, ze mnoho uzivatelu cachemapu stale pouziva, a snazi se ji vylepsovat.

Vysledek docela dlouhe prace najdete v novem Geogetu. Zmeny jsou:

- kod mapy byl dan do souladu s HTML4

- cela mapa ma novy design ovladacich prvku

- zcela predelane uzivatelske rozhrani se ocitlo na pravem okraji okna prohlizece. Mnoho ovladacich prvku se schovalo do vysouvaciho panelu.

- Mapa ve vychozim stavu pokryva cele okno prohlizece. Nicmene v nastrojich ji lze prepnout i do jinych rozmeru. Treba na rozmery vhodne na potisteni celeho papiru A4 na vysku nebo na sirku.

- body na mape jsou zobrazovany za pomoci clusteringu. To znamena, ze kdyz je v nejake casti mapy je moc bodu najednou, je misto neprehledneho shluku bodu zobrazena specielni znacka. Clustering se neuplatnuje pri vetsich priblizenich, jen kdyz se mapa vice oddali! Diky teto technologii je mapa schopna pracovat s mnohem vetsim mnozstvi bodu najednou. A nacitani bodu je mnohonasobne rychlejsi.

- nastroje pro kresleni do mapy (body, cary a polygony) byly rozsireny, takze lze libovolny z objektu jednotlive smazat, nebo mu rucne editovat souradnice. Mapu lze tak pouzit i jako vizualizaci a editor ulozenych polygonu a tras!

- pokud si 'zacvaknete', ze chcete body s popiskama, jejich seznam pod mapou si lze nechat seradit podle libovolnych kriterii. Tabulka je navic bohatsi o dalsi udaje, jako treba velikost, obtiznosti, nebo souradnice.

Mapu budu urcite vylepsovat na zaklade zkusenosti s pouzivanim. Snad se podari vychytat vsechny nedostatky a mapa bude slouzit k plne spokojenosti.

Pokud se vam nova mapa nelibi a je vam z ni k bliti, pak je mi lito, nepouzivejte ji. ;)

Pokud mate nejake dotazy a konstruktivni pripominky, sverte se v tomto vlakne. Dekuji.
  • 0

#2 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 19:06

Super!!! ... (bez připomínek B) )
  • 0

#3 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 23:30

A samostatný balíček s Cachemapou (bez instalace Geogetu) nebude?
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 5:48

To jsem netusil, ze nekdo pouziva.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 6:18

Koukam, prvni nedostatek - chce si to jeste trosku pohrat se stylama u tabulky, aby se lepe posefoval jeji tisk.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 9:59

ToRo61 napsal/a:
A samostatný balíček s Cachemapou (bez instalace Geogetu) nebude?

Jenom pro zajimavost, jak to plnis daty? To mas napsany nejaky export do toho TXT?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 17:31

Zprovoznil jsem si balíček http://sweb.cz/Minar...C/cachemapa.zip a v něm jsou i exportní makra pro GSAK.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:48

Vsak to je ta mapa, ze ktere ta Geogeti vychazi. A naopak, nektere moje upravy byly do ni zpetne implementovane. Vygenerovat ten textak s daty je skutecne jednoduche.
  • 0

#9 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 8:19

Mapa je parádní, to rozhraní se mi moc líbí. Jen by mě zajímalo jestli se někde dá upravit zoom od kterého se vypne clustering, osobně bych ho vypínal tak o jeden až dva stupínky dříve.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:29

Hodnota zoomu 13 je natvrdo ve zdrojaku. Je to vysledkem mnoha praktickych zkousek, kdy se ukazalo, ze nizsi hodnoty jsou na huste zakesovanych uzemich, jako je treba Praha, nepouzitelne. Nicmene clustering se uplatnuje u mensich zoomu jen tehdy, je-li v konkretnim clusteru prilis mnoho bodu. Pokud je jich tam mensi pocet, ukazuji se jednotlive body. Takze na ridce zakesovanych uzemich by se ti clustery nemely vyrabet i kdyz jsi na mensim zoomu.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:31

Potvrzuji jeste funkcnost mapy i iPhone, sice je ty ovladaci prvky jsou trosicku titerny, ale na druhou stranu to jde ovladat lip, nez ta predchozi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:39

Ani jsem netusil, ze to na iPhone vubec muze behat... mel bys nejaky screenshot, jak to vypada? Jinak rozmery by mely jit prenastavit v cachemap.css, mozna by slo i udelat pro iPhone nejaky specielni styl.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:20

Uz mam pro dalsi verzi pripravenou upravu tabulky se seznamem bodu, aby byla poslusne zkrocena a neprerovnavala se jak se ji zlibi. ;)
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:11

HaLuMa: ale zajiste, jenom netusim proc nejede Legenda. A taky by to chtelo nejak naucit, aby se skryval horni panel s URL, zbytecne zabira cenne misto.


Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Za ten treti screen se omlouvam, takhle mi to "vylepsil" zlutou barvou Zoner, nechapu proc, ale uz se mi to nechtelo delat znova. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:28

Koukam, ze ty moje ovladaci prvky jsou na tom jeste dobre, oproti te zmensenym originalnim od Googlu. ;)
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:53

No to rozhodne, prizoomovani se da v pohode udelat klepnutim do mapy, ale horsi je to s odzoomovanim :) Nicmene predchozi verze byla v tomhle dost "tragicka". BTW tak me tak napada, ze podle User Agent by se dal identifikovat prohlizec a udelat verzi extra pro iPhone, co ty na to? :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 16:01

Verze cachemapy v GG 2.3.5 obsahuje upravenou tabulku bodu, aby se dala lepe tisknout.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 16:07

S474N napsal/a:
BTW tak me tak napada, ze podle User Agent by se dal identifikovat prohlizec a udelat verzi extra pro iPhone, co ty na to? :D


Podle user-agenta tezko - cachemapa je javascriptova, takze bezi az na klientovi.

Spis by slo udelat jine css styly jen pro iphone. V nich by melo jit i schovat ten navigacni bar, meloby jit udelat, aby se ten styl uplatnil jen na iphonu. Zbyva jedine - kdo ten styl vyrobi?

Viz. http://www.boutell.c...ing/iphone.html
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 16:22

HaLuMa: novy GG vyzkousim. No ja myslel udelal dve verze mapy, kdyz zjisti, ze si ji zada iP (prave podle UA), tak nabidne uplne jinou verzi nez pro bezny PC. No s tou vyrobou stylu uz to bude horsi :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 17:41

o uz si rovnou muzes napsat nejakou svoji cachemapu pro iPhone, co bude pouze brat data ze stejne vypadajiciho datoveho souboru. S tim ti ale fakt nepomohu, nejsem fanda iPhone. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama