Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#1 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 19:40

Jak ochránit své finálové souřadnice před finalky.com? A) LISTING CACHE: 1) Hlidejte logy, fotky, hint- aby se podle toho nedalo misto zjistit 2) Zruste "Check your solutions online" (a podobne) a take zruste "soucet vsech cislic da 70)- behem par minut mate naprogramovanou aplikaci, ktera zkousi ruzne souradnice (rekneme od N50°00.000, N50°00.001, N50°00.002 až k N50°59.999) 3) Umistete do listingu: "(Ne)Rad a zdarma (za 1€) vým pomohu s řešením souřadnic B) DALSI: (pokud vam na cache zalezi opravdu hodne) 1) Sledujte finalky.com a jakmile se tam keska objevi, posunte ji o par (desitek) metrů, příp. zmente velikost cache. (Finalky.com uverejnuji nove a nove cache, ale s aktualizaci starych to bude urcite ponekud horsi) 2) Sledujte diskuze o vasi cache (geocaching.cz) a prispevky ktere by mohly napovidat nahlaste adminum a pozadejte o cenzuru
  • -1

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 19:46

Nebo nic nezakládat. A nebo to prostě neřešit.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:05

Nemyslíš, že zbavit kačery možnosti ověřit si souřadnice je komoňovina? Akorát tím vytvoříš poptávku po jiném ověření souřadnic - třeba na warezcaching.cz
  • 2

#4 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:14

PaWcz napsal/a:
Nemyslíš, že zbavit kačery možnosti ověřit si souřadnice je komoňovina? Akorát tím vytvoříš poptávku po jiném ověření souřadnic - třeba na warezcaching.cz


Nj, je to (bohuzel) tak-

kdyz tam overeni souradnic nechas, tak "zvitezi" finalky.com
kdyz tam overeni nebude, tak zase nastves kacery

Kazdy se proste musi zamyslet nad tim, jestli je pro nej prozrazeni ukrytu tak dulezite, nebo ne, ale kdybych se delal s keskou treba rok, budu se snazit o "znechuceni" finalek.com pred mou cache.

Kdyby treba "check your solutions" bylo pod gc.com tak z 1 uctu by slo udelat treba 3 pokusy za den, takhle je to- da se rict- neomezeny (Zmena IP a proxy...).
Ale i na tohle se da "vyzrat" fake účtama...:P
  • -1

#5 Kasta

Kasta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:25

Když někomu jde o body, podívá se na tento web. Já bych to prostě neudělala, protože bych neměla to potěšení, že jsem něco dobře vyluštila apod. Horší je to s mudlama, kteří takhle budou moci zničit více kešek jen tak pro potěšení :(
  • 0
Na gc.com Muminek1995

#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:25

fhonsa:
a nemyslíš, že to je vše jen píčovina (politicky korektní by bylo martovina). gc je masovka, ať se ti to líbí nebo ne, viz vlákno "gc v médiích".
pak tady máš flame jestli lovit sám nebo v teamu a co je pure
další flame, jak schvaluví revs
další flame, zakládat nad 100
a další a další ...
tak někdo udělal joke s martou a teď sčutku s finálkama. no a ty jim na to skáčeš a baštíš to i s navijákem

řekl bych, že na tomto webu jsou 2 (no dobře, je jich víc, ale pro toto stačí tyto dvě) obecné pravdy, kterýma bysme se měli řídit: háčkova teorie a běžte lovit

ps: já dnes byl B)
  • 0

#7 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:41

Já bych tam místo toho všeho dal jen: Sledujte finalky.com, a když se tam vaše cache vyskytne tak zakročte. Požadujte stažení, napište groundspeaku. Rušit doxinu a podobně mi přijde jako vůbec nejhorší nesmysl
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#8 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:48

Zapomente na to, ze souradnice vypocitavaji ... maji tam i kes, kde nelze presne souradnice spocitat, ale odhaduje se z nepresnych map (coz nevadi odlovu, protoze 40m skalu najdes i ze souradnic o 50m vedle) tak neverim ze by se trefili na tisiciny presne do souradnic jez byly odeslany ke schvaleni s listingem .... Cili data musi byt primo z GC ...
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#9 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:53

Kasta napsal/a:
Horší je to s mudlama, kteří takhle budou moci zničit více kešek jen tak pro potěšení :(


Mudla, který vyhledává cíleně podle souřadnic kešky a ničí je není mudla, ale padlý kačer. Terminologií HP nejspíš mozkomor.
Skuteční mudlové - tedy lidé, kteří o GC nevědí, nebo je nezajímá, zničí keš jen v ojedinělých případech (když je to mudla kojot), obvykle se na ní ale jen podívají, prohrabou jí a vrátí zpátky.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 20:54

Já osobně s tím nehodlám dělat nic :o i když na seznamu jsou všechny naše keše :( Jak už jsem napsal několikrát, je to věc každého hráče, jakou si hru udělá... Jestli si stáhnu seznam finálek a pak to posbírám kvůli bodům a čisté mapě jako tradičky nebo se prostě pustím do luštění. Keše jako takové to neznehodnocuje. A pokud jde o to ověřování souřadnic, tak si pamatuji na jedno GEOpivo, kde jsem se bavil s jedním z našich význačných bývalých schvalovačů a všech těch systémech a tehdy jednoznačně doporučil používat jedině Evince, jelikož za tím stojí jiný bývalý zahraniční schvalovač a vše ostatní jsou "negarantované" otevřené systémy. Ideální pro sběr souřadnic finálek...
  • 1

#11 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 21:19

Mě by tak maximálně zajímalo,kolik finálek prodali,pokud si tedy odmyslím těch pár lidí,co psali,že to chtěli vyzkoušet a koupili si své souřadnice? Pokud projeví z těch tisíců kačerů zájem pár jedinců,či desítek,tak se tím nemá cenu zabývat,přesně tak,jak píšou sobikovi.Jestli budou k dispozici zdarma ? Já si je opisovat nebudu a většina normálních kačerů asi taky ne.Nebo snad neodoláte ...:o ?
  • 0

#12 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:24

fhonsa napsal/a:
Jak ochránit své finálové souřadnice před finalky.com?
B) DALSI: (pokud vam na cache zalezi opravdu hodne)
1) Sledujte finalky.com a jakmile se tam keska objevi, posunte ji o par (desitek) metrů, příp. zmente velikost cache. (Finalky.com uverejnuji nove a nove cache, ale s aktualizaci starych to bude urcite ponekud horsi)

Mockrát děkuju za všechny, kdo luští do šuplíku a loví se zpožděním.
  • 0

#13 Oja CZ

Oja CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:39

Já bych to neřešil. Drtivá většina kačerů, co loví trošku dýl, bude finalky.com ignorovat - třeba sám osobně si neumím představit situaci, že bych se snížil k tomu, abych šel na finálku bez toho, aniž bych věděl jak ji luštit. Cítil bych se jak idiot, kdybych se pak s někým bavil o té keši a nevěděl co říkat. Podle mě jediný, kdo by finalky.com mohl využít, jsou někteří ze začatečníků kačerů (v žádném případě neříkám že většina, nebo dokonce všichni), kteří prostě chcou body. Jenomže takovéto lidi GC přestane za chvíli bavit. A to už nemluvím o tom, že stejně o finalky.com většina z nich nikdy neuslyší. Takže musím říct (po tom co jsem tam nahlídnul a všiml si, že to bude zadarmo), že mám upřímnou radost, že jsou jim ty čtyři měsíce práce totálně na prd, protože takto z toho žádné peníze nevytřískají (ale oni to přece nedělali pro peníze bla bla bla ;) ). Snad si tu čtyřměsíční práci aspoň pořádně užili B)
  • 0

#14 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 23:11

Tak tam mám svou multinku také, dokonce je u ní cena 2 euro. Nevím co si mám o tomto myslet, co si tímto chtějí dokázat, snad jen to že koupit lze vše. Mísí se ve mě vztek, zklamání, nedělal jsem multinku někomu na kšeft, dělal jsem ji pro radost sobě a pokud udělá radost i ostatním je to fajn. Doufám že se vám zmetci ulevilo, když jste všem ukázali svoje ego, MY SI MŮŽEME KOUPIT VŠECHNO.:@. Jste morální ubožáci, to už máte určitě od školky, když už neumím udělat tak pěknou bábovičku jako spolužák, tak mu ji alespoň rozkopnu. Alespoň nelžete že jste něco luštili, normálně jste se dostali k balíku dat ( každá keška má před schválením v listingu finální souřadnice ), a teď děláte frajery a přitom jste obyčejné sračky, které se schovávají za email. Jedno si ale nikdy nekoupíte, mozek a čest . Já vím že se na čest a poctivost nehraje, na to už jsem dosti starej blbec, ale alespoň nám neberte naději Však se ale nebojte, v české kotlině se málo-co utají, a on vám někdo složí závěrečný účet
  • 0

#15 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 0:31

Jak se k tomuto vyjádřit,....kdyby tohle byly naše děti, tak se zamyslím, jak jsme je vychovali a budu se stydět, za ně i za nás jako rodiče, pochopím, že jsme někde selhali, protože dítě se narodí In tabula rasa..., tohle jsou ty typy co vykrádají bankomaty a zavraždí stařenku kvůli dvěma stovkám....paraziti Ale všimněte si, že se prezentují jako "svině", ale potom dalšími 100 řádkami omlouvají proč to dělají a navíc jsou inkognito, takže tuší, že nedělají něco správně a bojí se....(možná je naděje, že jádro je dobré;)) nadále v životě budou podvádět zaměstnavatele, manželku, kamarády ..... Neřešíme naše finálky, to nám akorát zvýší návštěvnost, ale nemůžeme uvěřit ...... P.S.určitě tam dali i finálky svých keší B), pokud vůbec nějaké... chudáčci stihli vytvořit:o
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#16 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 0:56

Ještě P.S. vzhledem k tomu, ža naše keš, která se ocitla na finalky.com je zcela zánovní, tak máme přesný přehled o tom, kdo je ten práskač ....., takže kdyby měl někdo zájem, podáme informace ....
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#17 Lahvi

Lahvi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 1:03

Zdravim všechny. Jen za mě (dvou denního kačera) a dle mého za více nováčků - finalky vůbec neřešim. Bodů mám tři. Rozhodně si jich cením, ale kdybych je měl získat tím, že někam pošlu prachy, místo abych si kešku ulovil, to mě vůbec neláká. To pak dle mého totálně postrádá smysl a takto by mě tato hra vůbec nebavila... Smysl této hry totiž nejsou ty body, ale to malé dobrodružství, když jste dle navigace na místě a jen hledáte, kde by to mohlo být a najednou ten pocit toho malého vítězství, když kešku najdete... Určitě všichni víte, o čem mluvím, takže doporučim i Vám, finalky.com neřešte.. Když už, tak tohle si stejně koupí jen nějakej bambula...;)
  • 0

#18 jostix

jostix

    jostix

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 1:12

hm hm hm..., že by se nenašel někdo, kdo by "finalky" párkrat hacknul ?
  • 0

#19 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:24

Tak jsem zjistil, že tam jsou i finálky většiny wherigo keší. Otázkou je, zda když odlovili nějakou těžší wherigo, zda si ji i zalogovali nebo jen zjistili finálové souřadnice. Pokud se i zalogovali pak by nemělo být těžké zjistit kdo za finalky.com stojí. Na těchto keších je opravdu velmi málo logů: GC26R47, GC269EA, GC285Q2. Jinak pro info - napsal jsem do Groundspeaku, zda by nebylo možné něco udělat s portálem wherigo.com aby si mohl autor cartridge ověřit kdo ji odemkl a tím by se mohla uplatnit vymahatelná podmínka, že log bude uznán jen v případě, že hráč úspěšně odemkl cartridge na serveru wherigo.com
  • -1

#20 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:25

..., tohle jsou ty typy co vykrádají bankomaty a zavraždí stařenku kvůli dvěma stovkám....paraziti


Ne ne, ti co založili finalky.com, to je ještě horší sorta lidí. Znám takové. Jsou něco jako Bin Ladin křížený s vykradači hrobů a przniteli křečků.
Ale zaslechl jsem že nově vznikající vláda má v úmyslu předložit parlamentu návrh zákona o přístupu k souřadnicím finálek, a například takové zjištění finální souřadnice mimo oficiální postup může být trestáno až 6 měsíci vězení (a samozřejmě napomáhání ... v organizované skupině ... no raději ty sazby nechci ani domýšlet!).

Ještě že mě tahle banda nezkazila den prodejem souřadnic. Asi bych nemohl ani dospat, kdybych věděl že někdo, koho moje cache vůbec nezajímá a jde jen po "bodu", nevyluštil zadání.
  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama