Přejít na obsah


Fotka

Geokačerský časopis IN & OUT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
82 odpovědí na toto téma

#41 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2010 - 10:37

Marné je něco vysvětlovat, reklama je grátis... nevím co na tomhle slovu je k nepochopení... Žádné smlouvy, žádné prokliky, žádné nákupy... Jestli si u sponzora někdo něco koupí nebo ne je čistě jeho věc. To co děláme děláme drahá/hý mauricie jen z nadšení, zda to je či není zbytečná práce to se uvidí. Děkujeme za kritiku, nápady (by Autacek) a porozumění.B)
  • 0

#42 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2010 - 13:26

Uznávám pravidlo Žij a nech žít! Proto nechávám mnoho rozporuplných akcí a komentářů bez povšimnutí. Avšak projekt časopisu pro kačery, nebo o nich, ve mě zapálil dvojí oheň. První, co jsem při čtení tohoto vlákna pocítil, byl pocit: "Proč je všichni tak odsuzují?" Mezitím, se mi v druhém okně prohlížeče načetl inkriminovaný časopis. Hbitě jsem na něj přeskočil a můžu odpovědně sdělit, že jsem se zděsil... I když jsem prolistoval celý obsah, přečetl jsem jen úvodní stránku. A to jsem se opravdu usilovně přemáhal. Zaplál ve mě oslnivý oheň rozčarování a odporu, z toho, jak jde něco udělat opravu strašně špatně, ba příšerně. - Čeština, sloh: To bych byl schopen i přejít. Každý nějak začíná a bez praxe v psaní a vyjadřování nikam nepokročí. - Text se snímky v pozadí: Hrůza, děs! Zkoušeli jste si to po sobě vůbec přečíst? Asi ne, protože by takováto obludnost nemohla spatřit světlo světa. Zkoušel jsem si text zvýraznit, ale po chvíli jsem se na to... - Obsah časopisu: Cože??? Pro koho je to čtení? Koho to má zaujmout? Zkuste se zamyslet, pro koho časopis tvoříte, jaká je to skupina lidí, jaké má zájmy, znalosti a zkušenosti? Podle toho časopis musí vypadat. Pokusil jsem se nad tím usilovně zamyslet a vzplál ve mě druhý plamínek, který však má příjemné světlo a hezky hřeje. - Někdo, dělá něco pro druhé... - Jde do toho s vervou a pokouší se vytvořit nějakou hodnotu, i když ho ostatní odrazují... - Ochota být zdrojem: Už teď jste se stali zdrojem. I když asi ne zrovna zdrojem toho, co jste očekávali. Zatím jste zdrojem emocí, rozčarování a zloby. Ale možná, pro někoho, i zdrojem očekávání. A já jsem jedním z nich. Jsem zvědav, co se z toho všeho vlastně vyklube. Jestli to bude jen takový výkřik do tmy, tři čísla a dost, nebo jestli někoho zaujmete natolik, že vám dokonce i pošle článek, rozhovor či fotografie... Protože Vám docela fandím, věřím, že když se budete opravdu moc snažit, mohl by časopis a nakonec i toto vlákno vypadat jinak. Nakonec by se slušelo, podat pomocnou ruku. Zatím pro Vás nemám nic než několik svých pocitů, které jsem už sdělil a pár nápadů a rad. Opravdu se zamyslete nad koncepcí časopisu. Pro "mudly" stačí článek v časopisu nebo novinách. Buď je zaujme a stanou se kačery, nebo to celé označí za kravinu a ztrátu času. Takoví lidé časopis o geocachingu opravdu číst nebudou. Časopis pro kačery, to je jiné kafe. Ale co nabídnout? Jak zaujmout, když je tu fórum kde se řeší vše? Má rada je prostá. Nabídněte něco, co na fóru není. Už tu někdo například zmiňoval zajímavé logy u keší. Recenze výtečných, nebo naopak vyjímečně odpudivých keší by mohla být třeba celá rubrika. Další mohou být rozhovory s kačery, profily kačerů. Několikrát jsem potkal kačery, ktří mě opravdu mile překvapili. Bylo by zajímavé, dozvědět se něco víc o zajímavých lidech. Myslím něco víc, než že loví keše... Dál mě napadá rubrika pro začátečníky. No vím, že už jste nad tím ohrnuli nos, ale myslím, že je to velká chyba. Znají všichni opravdu dobře VŠECHNA pravidla? Umí všichni pracovat s GSAK, GeoGet, využívat plně GPS či mobil s navigací? A jak máte zpracovaný pofil na GC.com? Tady není co zlepšovat a ukazovat? Zakládání keší jste taky odmítli. Nenašli jste v poslední době keš, která by vás ohromila? Nikdy jste si neříkali: "Co bylo tohle za týpka, který tohle vymyslel?" Může mít spousty zajímavých rad a nápadů. O technických zpracováních ani nemluvě. Hle další rubrika: Owners... A co třeba tematické fotosoutěže? Nebo jen fotky z tematicky vybraných oblastí. A co portréty kačerů, kačic a kačátek? Technická sekce už vás napadla, stačí se jen do toho opřít. A co rubrika Vtip? Blesku to například funguje. Dokázali to, že mnoho lidí Vám sdělí: "Blesk nečtu, jen vtip a mrknu se na Dívku Blesku." ...a tak bych mohl pokračovat donekonečna. Vše má však pro Vás jen jednoho společného jmenovatele: MNOHO A MNOHO NEKONEČNĚ PRÁCE!!! Nakonec mi nezbývá, než Vám popřát, ať se Vaše dílo daří lépe než doposud. S chutí do toho!!!
  • 0

#43 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2010 - 13:50

mnjo tak "divka dovnitr-ven" to by mohla byt opravdu uspesna rubrika. :P :D
  • 0

#44 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2010 - 20:48

Dovolím si též takovou malou reakci ... Byl jsem učen, že se má i kritizovat i chválit, takže ... kritika - moc se mi nelíbí grafické zpracování, v jedné části ořezaný text, takýe nejde zcela přečíst. Grafika ma mne působí dojmem, že jí dělal můj bratr, který opravdu nemá moc vkus a jeden čas měl prudce fialová windows se žlutým texty, což působilo velmi ... minimálně nevkusně. Ale je pravda, že nejsem grafik, takže prostě, grafika se mi nelíbí ... :( pochvala - že se vůbec snažíte něco takového dělat. Nečetl jsem to zatím celé, ale proč ne? Myslím si, že by to mohlo mít perspektivu, zvláště, kdyby Ti profesionálně deformovaní přidali ruku k dílu a ne jen plamenně kritizovali ... A teď ještě postřeh z pohledu spolupřispivatele - byl jsem požádán abych poreferoval o svém, nedávno uskutečněném, eventu. Nejdříve jsem nechtěl reagovat a pouštět se do něčeho takového, ale nakonec jsem se do toho dal a jeden článek i napsal. Jsem absolutní amatér a sdělil jsem autorům, že mohou článek jakkoli upravit. Článek byl nakonec otištěn v plném znění. Aspoň jsem se o něco pokusil ... Opět ještě dodám, jako vždy, je snadné kritizovat, ale kdyby ta kritika byla aspoň konstruktivní. Opravdu by se mi moc líbílo, kdyby Ti profesionálně postižení, nabídli pomoc či radu a nejen slova zloby ... Sorry a díky. Sorry za plnění fóra kecama a díky autorům, že se o něco snažíte! Já klidně, pokud budu znova požádán, ještě něco napíšu ;)
  • 0

#45 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2010 - 20:55

mauricie napsal/a:

A nevěřím tomu, že by někdo dělal tolik (podle mě zbytečné) práce jen a jen z nadšení pro GC.


No jo, tak to máš těžký život ... Myslím si, že jsou lidi, kteří umí dělat věci i bez zisku ;) I když pravda, autory osobně neznám ... ale prostě věřím, takže tak ...
  • 0

#46 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 0:29

randir napsal/a:

mauricie napsal/a:

A nevěřím tomu, že by někdo dělal tolik (podle mě zbytečné) práce jen a jen z nadšení pro GC.


No jo, tak to máš těžký život ... Myslím si, že jsou lidi, kteří umí dělat věci i bez zisku ;) I když pravda, autory osobně neznám ... ale prostě věřím, takže tak ...


Budu možná za tu zlou, ale autorům nevěřím ani pozdrav. Neznám je a asi ani nikdo další. Nevím jak ostatním, ale mě se nepodařilo jejich nick najít na GC.com. Ani tady na fóru se nikde kromě tohoto vlákna nijak neprezentují. Proč? To najednou spadli z měsíce?
Podle stylu psaní i celkové úpravy bych je odhadla tak na 14-tiletý děti. Ale třeba se pletu. Jejich časopis mi však v mnohém připomíná blogy teenagerů. V kombinaci s utajenou totožností to ve mě nevzbuzuje důvěru.
A pokud to dělají a chtějí dělat zadarmo, ať mi tedy nějak rozumě vysvětlí, proč je v časopise tolik reklamy na věci, které vůbec s GC nesouvisí. Vždyť by to šlo udělat i bez reklam, ne? Mě to nijak nevadí, ale ať mi tady nemažou med kolem huby!
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#47 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 1:16

K časopisu : Pochvala - celkově dobrý nápad Kritika - té už tu bylo dost, jen bych se opakovala Rada - obraťte se na odborníky, přijměte pomoc zkušených Připomínka - proč v PDF? Je to nepřehledné. K webovkám : Ta oranžová barva bije do očí, ale jako laikovi vzhled stránky docela vyhovuje. A to PDF bych na férovku zrušila. Pokud zapracujete na webovkách, může z nich být docela dobré čtení. Nerd Angel napsal dobrý koment k zamyšlení a slušný manuál pro první (druhé) kroky. Hodně štěstí. ;)
  • 0
mishiczka1

#48 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 7:13

hmm, napad dobry, ale to je tak z dobreho vse - co zlepsit do pristich cisel, je jasne receno jiz drive: gramatika, typografie, sloh, ... - pokud chcete vydavat casopis v pdf, proc proboha jsou v nem texty v obrazku? kdyby tam byly normalne vysazeny, tak jsou vektorove, daji se cist/zvetsovat/oznacovat a vysledek ma o mnoho mensi velikost na sazeni casopisu se zkuse podivat, kolik stoji napr adobe indesign ci podobne programy, ktere jsou na toto delany popravde, i kdybych pouzil word (narozdil od vaseho photoshopu ci co to je pouzito), tak dostanu lepsi vysledek, nez je toto - zkuste si to po sobe, nez to date na verejnost, vzdy vse precist - neni strany, aby tam nebyly chyby, preklepy, ... - ze se daji nalezt chyby typograficke, to mi az tak nevadi, ale ze nachazim hrubky, ktere by se nemely od 5. tridy vyskytovat a jeste v takovem mnozstvi, to je silene - tiraz, jak jiz bylo receno, neni. proc? - u tisteneho textu se bezne pouziva deleni slov - to neni jej tak pro srandu kralikum, ale souvisi to s typografii - proc jsou nadpisy nekolika ruznymi fonty, velikostmi ... (recenze LG LN550, Eventy, Geocaching In Line Brno, Lovci) - je hezke, ze jste nasli na netu ruzne fonty, ale s jejich pouzivanim bych byl stridmejsi odstavce - kdyz jednou pouzijete odsazeny odstavec, proc jej pak zase nepouzijete? cislovani stran - na strane 2 mate obsah s cisly stran, proc tyto srany nejsou nikde uvedeny - orinetace v casopise i textu samotnem je nulova rozostrene fotky - nez mit na pozadi strany uplne rozkostickovanou fotku, tak to radeji zadnou grafika - odpudiva, amaterska, uroven zs kazda strana je jina, kazda koncepce je jina, ... reklama - pokud je opravdu zdarma a nic z toho nemate a ani se s nimi neznate, proc ji tam vlastne v takovem mnozstvi cpete? - kazda solidnejsi firma ma sve logo ve vektoru, priste si jej pres mail vyzadejte zarovnani - stranky samotne skaci jak noty na buben - pixel sem pixel tam vas vubec nerozhazi (napr posledni strana a posledni dva do sebe vlozene obrazky) - obrazky vubec nejsou zarovnany spolu s texty - filmove nahledy fotek jsou k sobe take spatne sesazeny pismo - mit cely casopis s texty, ktere maji na sobe efekt zare, aby byly vyraznejsi pro cteni? pokud vas ani toto netrklo, ze delate neco spatne, tak pak je to vazne spatne. obrazky jen k zamyslen kvuli autorskemu zakonu - na pouziti obrazku navigace mate svoleni od autora ci distributora? co treba uvest zdroj obrazku? - na podkladove fotky ruznych kostelu a podobne mate take svoleni od autora, nebo to jsou vase soukrome? - pokud jsou fotky soukrome, tak i od nich uvadet zdroje, pokud se nechcete dostat do problemu - chvalim, ze jste se nerozhodli mrvit loga "sponzoru" tim, ze byste jim napr. odmazavali bile ci cerne pozadi Zaver: - pokud chcete psat a tvorit casopis takto (chyby v gramatice, slohu, typografii, grafice, koncepci, rozvrzeni, ... proste ve vsem), radeji zadny casopis netvorte - radeji piste textove zapisky na vas web, kde uz krom slohu a gramatiky nejde skoro nic zkazit - pokud ale chcete delat casopis pro ctenare, vemte si ponauceni z toho, co je psano vyse (nemyslim tim ted sebe)
  • 0

#49 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 8:01

Proboha, vážení kritici uvědomujete, si že je to celé děláno pouze z radosti z věci? Nikdo z nich nikdy nepsal, že mají ambice stát se celosvětově či jinak vydávaným periodikem. Několik z vás tu radilo ať si to dělají někde na webu ... ale to oni v podstatě dělají, jen vám umožnili si to lehce stáhnout a v klidu přelouskat a hledat nedostatky. Nechtěla jsem původně vůbec cokoliv k tématu psát, ale to jak tu do nich šijete mě celkem už nadzvedlo, kolik z vás je schopno nebo ochotno cokoliv takového udělat? Případně kdo z vás něco udělal? Když jste tak skvělí ukažte výsledky své práce ... Pro autory: Je sice pravda, že čeština chvílemi dostává ve vašem časopisu pěkně na frak, ale ... Díky za vaše nadšení s kterým jste se do toho pustili, díky za ochotu dělat něco navíc a hlavně pokud vás to baví nedejte se odradit někým kdo nic nedokázal a pouze kritizuje. A nyní aby se nesnesla na mou hlavu příliš velká vlna kritiky ... možná že jste kritici něco dokázali, ale to opravdu nelze posoudit, když výsledky nejsou vidět. Autoři se o něco pokusili a vyrazili se svou kůží na trh ... tak trochu shovívavosti - prosím.
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#50 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 8:28

Tak podle kritiku tak jak vse znaji by mohlo byt takovych casoposu mraky, jen se do toho pustit. Bohuzel je vzdy vic kritiku nez delaku.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#51 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 8:51

PDF:@
  • 0
Kolo jede

#52 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 9:00

Ano, je to první číslo a snad se autoři z kritiky a názorů ostatních poučí a to druhé bude již lepší ;) Přiznám se, že pozitivně hodnotím snahu někoho něco vytvořit a i to, že možná by byl zájem o něco takového. Jen mne napadá, že když se podívám na různé "spřátelené" geo weby, které se snaží trochu tuhle věc suplovat, možná by byla cesta i trochu jiná... Jak tvrdím od začátku, je škoda, že tento server je jen o foru, dublované mapě a narozeninách... Je škoda, že není kačerský server (a jaký by to jiný měl být, než gc.cz??), kde by bylo možno psát svoje reportáže z lovů, FTF zážitky, návody, atd. atd. Čekal jsem, že Poklady budou průkopníkem, ale jeden článek měsíčně je ukrutně málo... a pročítat další spřátelené weby, to je času a času.
  • 0

#53 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 9:14

2 sobikovi:
chapu to dobre, ze bys ocenil, kdyby byl nejaky server, kde bys mohl psat na svuj profil sve zazitky, uploadovat fotky, ...
kdo by toto jeste ocenil a chtel pouzivat?
  • 0

#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 9:47

Když člověk brouzdá po těch různých spřátelených serverech a i na jiných místech, tak prostě se dozvídá spoustu zážitků z lovů apod. Určitě se najdou kačeři, kteří mají potřebu psát a sdělovat své zážitky ostatním... Líbí se mi Poklady, ale čekal jsem víc článků atd. Takže by se mi líbil nějaký "veřejný" publikační server, kam by kačer mohl napsat do určité rubriky své zážitky, připojit fotky, odkazy... Nastavit si svoji vlastní anketu... fíčurek by se našlo. Možná by tam byl prostor na doporučené keše z různých regionů....
  • 0

#55 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 9:56

sobikovi napsal/a:
Jak tvrdím od začátku, je škoda, že tento server je jen o foru, dublované mapě a narozeninách... Je škoda, že není kačerský server (a jaký by to jiný měl být, než gc.cz??), kde by bylo možno psát svoje reportáže z lovů, FTF zážitky, návody, atd. atd. Čekal jsem, že Poklady budou průkopníkem, ale jeden článek měsíčně je ukrutně málo... a pročítat další spřátelené weby, to je času a času.


Podle mě je to dobrá myšlenka a zájem by byl určitě.
I časopis, si ty čtenáře časem najde.
V obou případech pak záleží i na celkovém provedení. Čím horší, tím menší zájem.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#56 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 14:56

Osobně v tuhle chvíli jsem zklamán z hodnocení keší... Nalezené keše poctivě hodnotím, vedu si i bookmart Best Off... Výsledek toho hodnocení ale nikde není vidět :( To že se u nějaké keše vypíše přes nějaký systém procento, body, hvězdičky atd. atd. je fajn, ale... proč jsou tedy tady pořád vlákna doporučte nejlepší v Praze, na Moravě, v okolí Olomouce, pro děti, pro plavce, pro modrooké blonďáky... ... všichni keše hodnotíme, někde v databázích jsou jejich atributy, rozdělení do krajů, okresů.... asi by se dal vyprodukovat systém, který by na základě dotazu vygeneroval seznam keší podle hodnocení a kritérií...
  • 0

#57 elimira

elimira

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2010 - 16:25

sobikovi napsal/a:
Když člověk brouzdá po těch různých spřátelených serverech a i na jiných místech, tak prostě se dozvídá spoustu zážitků z lovů apod. Určitě se najdou kačeři, kteří mají potřebu psát a sdělovat své zážitky ostatním... Líbí se mi Poklady, ale čekal jsem víc článků atd.

Takže by se mi líbil nějaký "veřejný" publikační server, kam by kačer mohl napsat do určité rubriky své zážitky, připojit fotky, odkazy... Nastavit si svoji vlastní anketu... fíčurek by se našlo. Možná by tam byl prostor na doporučené keše z různých regionů....


ok, uvidime, co se da delat
moc pres prazdniny nebudu u pc, ale snad to do konce stihnu
posli mi prosim do pm nejaky kontakt na tebe
  • 0

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2010 - 11:23

elimira: tady mas tech kontaktu malo?

http://www.geocachin...php?lookup=2193
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#59 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 18:08

Ahoj, předesílám, že časopis jsem nečetla, proto jej nebudu hodnotit po obsahové stránce ;) Nicméně - nečetla jsem jej především proto, že nemám 8Mbit připojení, ale mobilní internet.. a nemůžu si tak 30MB soubor stáhnout... trvalo by to půl dne :( Proto do budoucna doporučuju nevydávat v PDF a hodit to přímo na web nebo vytvořit 2 verze, z nichž jedna by byla čistě textová nebo jen s minimem obrázků (max. 5MB, ideálně do 2MB). Každopádně přeji hodně úspěchů s projektem, zapracujte na tom a kačeři to určitě ocení :)
  • 0

#60 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 7:12

Casopis jsem prosel cely a jak zde jiz padlo, neni bez chyb. Poucte se z kritik, zlepsete styl a az se zlepsite tak si klidne nechte i platit (treba za reklamy, jen to neprezente s mnozstvim, aby z toho nebyl reklamni letak :)). Kde je psano ze se dobra prace musi delat zadarmo? Tesim se na druhe cislo a preji vam hodne uspechu v dalsi tvorbe.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama