Přejít na obsah


Fotka

Geokačerský časopis IN & OUT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
82 odpovědí na toto téma

#61 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 7:42

Ahoj, časopis jsem prošel celý a moc Vám fandím. Z mého vlastního poučení vím, že dělat časopis je hodně náročné a každý začátek je těžký. Vždy se najde víc chytráků, kteří nedělají nic a jen jim nic nevyhovuje. Formát Pdf schvaluji ne každý je ochoten hledět neustále na monitor. Jinak Vám přeji, aby vydrželo nadšení.
  • 0

#62 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 11:49

ArranelNicolas napsal/a:
Marné je něco vysvětlovat, reklama je grátis...


:P opravdu usmevny vyrok, to jsem fakt rad, ze za ni ctenar nemusi platit..

P.S. k casopisu, neprinasi nic, co by tu uz davno nebylo (vcetne souteze o Miss, aby to nakonec nevyhral Yetti, ale to uz tu taky bylo...)

P.P.S. chtel jsem byt pozitivni, ale fakt to nejde, treba az po druhem cisle;)
  • 0

#63 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 14:04

Až budete mít pohromadě texty na další číslo, pošlete mi je předem, pokusím se to opravit aspoň tak, aby nikdo nenadával. Budu rád, když se chytnete... můj mail je jan@tiskem.cz.
  • 0

#64 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 0:11

Koukali jsme že se poněkud změnili stránky časopisu. Pořád jsou ale vesměs nefunkčí (akce, sekce o projektu apod). Bude se ještě něco zlepšovat? :-)
  • 0

#65 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 21:59

Neni dneska 15.9? Dočkáme se druhého čísla? ;)
  • 0

#66 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 23:12

Napsal jsem dvě knížky - no - příručky ... není to prdel (ryze česky řečeno). Ale to už určitě víte také. Vyzobejte z tohoto vlákna na hromádky: - kritiku - náměty - připomínky - chválu - výsměch - urážky Hromádky od chvály dolů zahoďte. Nad zbytkem se zamyslete. Když budete psát "rukopis" ve Wordu jako plain text, zapněte si kontrolu pravopisu. Zmenšíte pár hromádek. Ale co je hlavní, najděte si brzy "směr" a "tvář". nestřídejte fonty a necpěte všude nesmyslně obrázky - vypadá to potom jako ruskej kostel. Fandím vám. Makejte, když už nic, něco si vyzkoušíte a něco se naučíte. Jára Cimrman také kráčel po poli vědy a zatloukal cedulky "Tudy cesta nevede". P.S. NEOPISUJTE. Používejte vlastních myšlenek a zkušeností, případně požádejte zkušeného kačera, jestli by vám svými slovy nezodpověděl KONKRÉTNÍ TÉMATICKOU OTÁZKU. Hutně. Kačerských "několik vět". (Několik <= 50) Zdar Franta
  • 0

#67 krovicko

krovicko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 10:35

Pokud za reklamy nic od "sponzorů" nechcete, proč je tedy nazýváte sponzory? Tohle slovo se přece používá pro ty, kteří nás nějak materiálně podporují :) Ale jinak držím pěsti, ať se vám další číslo vydaří lépe než první, nápad je to dobrý, kdyby tam byly použity zde zmíněné myšlenky a opraveny zde zmíněné chyby (aspoň ty nejhorší:), tak bych ho i ráda četla. I ráda vytvářela, ale na to bohužel nemám čas :)
  • 0

#68 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 12:15

sobikovi napsal/a:
Když člověk brouzdá po těch různých spřátelených serverech a i na jiných místech, tak prostě se dozvídá spoustu zážitků z lovů apod. Určitě se najdou kačeři, kteří mají potřebu psát a sdělovat své zážitky ostatním... Líbí se mi Poklady, ale čekal jsem víc článků atd.

Takže by se mi líbil nějaký "veřejný" publikační server, kam by kačer mohl napsat do určité rubriky své zážitky, připojit fotky, odkazy... Nastavit si svoji vlastní anketu... fíčurek by se našlo. Možná by tam byl prostor na doporučené keše z různých regionů....


Koukni na blog na www.svetgc.cz. Pokud bys chtěl (Ty nebo někdo jiný), tak není problém umožnit psaní článků nebo i "knih" (kniha jak ji vidí Drupal - více článků s procházením).
  • 0

#69 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 23:01

Rovněž mám rozporuplné pocity.. Přečetl jsem pár stránek a proběhl zbytek. A také celé toto fórum. Můj názor: - kladem je určitě odvaha a snaha, není vyloučeno, že získáte víc přispěvatelů a poučíte se z kritiky. Nezabývám se ani, za jakým účelem časopis vznikl. Formální stránka časopisu se časem jistě doladí. Druhá stránka věci vypadá ale hůř. -anonymita autorů mi vadí snad nejvíc. I ten nejbulvárnější netový časopis má snad popis redaktorů, něco stručného o nich a v mnoha případech i foto. Možná jsou autoři aktivní kačeři, v tom případě by se nemuseli stydět za svůj oficiální nick. - vadí mi též formát pdf. Trvá dost dlouho, než se to načte, případně ještě uloží. A to jsem teprve na začátku rozhodování, zda to chci číst či nikoliv. Chápu, že se autorům někde zobrazí počítadlo počtu stažení, ale mne to obtěžuje. Dále tento formát neumožňuje propojené odkazy, a tak není možno skočit na stránku z obsahu nebo využít jakýkoliv odkaz v on-line (například na listing eventu v kalendáři eventů nebo na profil autora). Nehledě na to, že pdf nenávidím kvůli blbému posunování či listování stránek. - nesolidnost autorů. Týče se proklamovaného 2.čísla, které mělo vyjít už včera. Chápu, že mohlo dojít ke zdržení, ale není problém snad na stránce uvést opravu nebo omluvu. - pravopis. Předpokládám, že autoři ukončili všech 9 tříd zdárně a tudíž by se opravdu měli stydět za některé chyby ("blízká se na lepší časy" a pod). Jako námět ke zlepšení bych uvedl například: -recenze. Potěšilo mne, že recenze není zkopírovaná, ale autor uvádí konkrétní zkušenost. Zde opět chybí kontakt se čtenářem, který by mohl přidat komentář nebo svou zkušenost (viz výše formát pdf) -přehled eventů. Totéž jako v předchozím (odkazy, diskuse) -jednotlivé příspěvky. U některých není uvedeno jméno autora. Stejně zde by měla být možnost diskuse. -obsah časopisu se mi zdá dobrý, nemusí zde být všechno, je ale potřeba více života, články z praxe, diskuse nebo komentáře, tedy komunikace autor-čtenář, případně editor.(viz dále) Obecně tedy: - on-line stránky - možnost komentářů ke každému článku - přehled všech článků ve všech časopisech případně s možností filtrů hledání (např. kvůli možnosti dohledat nějakou recenzi)
  • 0

#70 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 5:30

pgnext napsal/a:
- vadí mi též formát pdf. Trvá dost dlouho, než se to načte, případně ještě uloží. A to jsem teprve na začátku rozhodování, zda to chci číst či nikoliv. Chápu, že se autorům někde zobrazí počítadlo počtu stažení, ale mne to obtěžuje. Dále tento formát neumožňuje propojené odkazy, a tak není možno skočit na stránku z obsahu nebo využít jakýkoliv odkaz v on-line (například na listing eventu v kalendáři eventů nebo na profil autora).

Trvá to nejspíš hlavně kvůli tomu, že to má 32MB, což nějakou dobu zabere. PDF odkazy umí.
  • 0

#71 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 10:16

Ono bude stačit, aby se to "sázelo" v nějákém jiném programu než Wordu (osobní odhad) a bude to hned menší velikost. Jinak doufáme, že druhé číslo bude. Je to dobrý nápad a držíme palce.
  • 0

#72 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 22:30

Mimi a Filibert napsal/a:
Ono bude stačit, aby se to "sázelo" v nějákém jiném programu než Wordu (osobní odhad) .


Kdyby to psali ve Wordu, tak tam nebudou hrubé chyby (tedy pokud si v nápovědě přečtou co znamená červená vlnovka).
Ale o tom už tu bylo.

KDE JE DRUHÉ ČÍSLO?
  • 0

#73 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 22:38

Mimi a Filibert napsal/a:
Ono bude stačit, aby se to "sázelo" v nějákém jiném programu než Wordu (osobní odhad) .

Kdyby to psali ve Wordu, tak tam nebudou hrubé chyby (tedy pokud si v nápovědě přečtou co znamená červená vlnovka).


Osobně jsem bohužel viděl celou řadu dokumentů z Wordu, kde autor naprosto netušil, že existuje něco jako kontrola pravopisu. Když to někdo neví, tak ani vlnovka nepomůže...
  • 0

#74 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 14:01

Jsem zvědavý, co bude v druhém čísle... Kromě reportáží z eventů, kde je to pořád stejné (vyměňují se CWG, ukazují GC, které by spíš měly být v keších, popíjí se pivo a vyprávějí historky), mě jiný obsah nenapadá.
  • 0

#75 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:38

Takže první číslo bylo asi současně i posledním...
  • 0

#76 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:55

Nemyslim si, dle informaci ktere mam to cele spadlo na sazbe. Pomoc "zdarma" se ukazala "zdarma" v hodnote nekolika tisic. Pokud by byl kdokoliv ochoten pomoci, tak je moznost.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#77 molitoris

molitoris

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 13:35

Já jsem pomoc autorovi nabízel. Dokonce jsem nasázel tu reportáž z Rumunska. Pak už se mi ale nikdo neozval...
  • 0

#78 barny1

barny1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 13:52

Ten časopis se mi moc líbý...:)
  • 0

#79 barny1

barny1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 13:54

je teda už to druhý číslo....??
  • 0

#80 molitoris

molitoris

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:04

Není. Měl být už 15. 09. Má svůj web na www.in-a-out.webnode.cz a tam se nic moc něděje
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama