Přejít na obsah


Fotka

Telefon s GPS na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#21 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2010 - 21:18

Používám už více než rok kombinaci Nokia N82 + Geocaching Navigator od Trimble. Je to naprosto bezproblémové - hromada nalezených keší v nejrůznějších podmínkách.
  • 0

#22 Makys

Makys

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2010 - 21:31

TeaPeter napsal/a:
Používám už více než rok kombinaci Nokia N82 + Geocaching Navigator od Trimble. Je to naprosto bezproblémové - hromada nalezených keší v nejrůznějších podmínkách.


a je ten program placenej?
  • 0

#23 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2010 - 21:37

Vloni jsem za něj dal 15 EUR. Ale vyplatilo se to. Je stabilní a za celou dobu jsem s ním neměl jediný problém.
  • 0

#24 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 9:37

Uvažuji o koupi mobilu, který by mi zároveň pomohl při geokešingu. GPSku mám, takže hlavně se mi jedná o ukládání popisů atp. Předpokládám, že základní GPSku by klidně mohl mít, aby se pomocí nějakých programů daly hledat popisy kešek v okolí, i když předpokládám, že k dohledávání budu stejně používat svou 60-ku. Foťák taky nepotřebuji (nebo max. když si zapomenu svůj foťák, takže stačí nějaký základní foťák). Když jsem si předběžně procházel mobily, tak jsem narazil na Nokii 5230, na to, co jsem viděl u ostatních mi připadá celkem pěkný poměr - cena - výkon - co potřebuji... Máte s ní někdo nějaké zkušenosti? Dá se na něm prohlížet třeba off-line popisy vyexportované z GG do HTML? Jde na něm Wherigo? Narazil jsem tu taky na zmínky, že navigace nechodí, když jsou vypnuté datové přenosy, jak to je pak, chodí mapy? Nechci stahovat totiž nic přímo z webu, bohužel mám datový tarif dost drahý, takže pouze při nějakých problémech... Případně jaký byste doporučili jiný mobil? Předem dík za rady :-)
  • 0

#25 krokodyl

krokodyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 11:34

I s telefony se Symbianem, např. zmiňovaná Nokia 5230, je možno provozovat geocaching. Jediný problém u nich věeobecně je s "naběhnutím" GPS singálu. Symbian je softwarově řešen tak že sice používá A-GPS (asistované GPS pro rychlé nalezení signálu), ale potřeuje k tomu při každém spuštění "sáhnout" na web a stáhnout si cca 3kB soubor s daty. Pokud se tato funkce zakáže, bývá občas naběhnutí signálu GPS o nervy. Stejnou funkci požívají i ostatní operační systémy na telefonech, ale stažení dat je řešeno jinak. Například zařízení s Windows Mobile si tatao data můžete stáhnout na 7 dní dopředu hezky doma na wifi a potom v přirodě si už aplikace sahá pouze na tento soubor a již nemusí mít přístup k webu. Prošel jsem mimo Palm všechny operační systémy a nejvíce nadšení ve mě vyvolaly v současné době přístroje s OS Android, které se již dnes dají v pohodě pořídit za velmi slušný peníz. Na rozdíl od levných přístrojů se Symbianem, nebo WindowsMobile, mají velmi dobrý GPS čip a třeba pro geocacing neocenitelnou funkci kompasu, máš 60-ku tak víš o čem mluvím , kterou mají až přístroje s jinými OS převyšující cenu 10.000,- Kč
  • 0

Honor 7, Locus Pro ...


#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 12:44

Právě že si myslím, že u telefonu nepotřebuji nějakou zvlášť dobrou GPSku, když mám 60-ku. Spíš potřebuji k ní něco, abych nemusel tisknout hordy papírů a když se někdy dostanu někam, kam nemám namířeno, tak abych byl připraven. To, že mi mobil rovnou ukáže kešky v okolí a nebudu je muset hledat pomocí názvu, by byla spíš výhoda. Spíš by mne zajímalo, zda ty mobily umí i Wherigo, které mi GPSka nepodporuje. Tam snad ta přesnost není tolik potřeba...
  • 0

#27 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 15:57

k tomu wherigu: pokud si koupis nejakej mobil, kam de naprat garmin xt, tak by wherigo melo frcet
  • 0

#28 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 16:58

petulinka1 napsal/a:
k tomu wherigu: pokud si koupis nejakej mobil, kam de naprat garmin xt, tak by wherigo melo frcet

Až na to, že garmin xt s wherigo vůbec nesouvisí. Pro mobily na wherigo funguje aplikace OpenWig
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:04

Paullow napsal/a:
Až na to, že garmin xt s wherigo vůbec nesouvisí. Pro mobily na wherigo funguje aplikace OpenWig

A na jakých mobilech funguje tahle aplikace? Tedy, spíš asi na jakým OS?
  • 0

#30 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:08

OpenWIG je Javova aplikace. Napr. me Nokii 5800 s interni GPS funkcni. Android ma svoji aplikaci WhereYouGo, na WM nevim...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#31 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:16

Já používám E52 s interní GPS OS S60 3rd Edition, manželka 5230 s interní GPS a OS S60 5th Edition a syn má starší 5300 a GPS modlul LD-4W. Na všech třech jede OpenWig naprosto bez problémů.
  • 0

#32 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:49

Roman_Jaromer napsal/a:

Paullow napsal/a:
Až na to, že garmin xt s wherigo vůbec nesouvisí. Pro mobily na wherigo funguje aplikace OpenWig

A na jakých mobilech funguje tahle aplikace? Tedy, spíš asi na jakým OS?

Když se na tomto fóru trochu rozhlídneš, zjistíš, že právě na N5230 používám OpenWIG a jsem spokojen. Na offline listingy a záznam trasy Trekbuddy, ale většinou používám online Geocaching Live. Pro jistotu mám i HandyGeocaching, např. pro Fieldnotes je z toho nejlepší. Geocaching Live má totiž problémy s časem - občas loguje nesmysly. Data online - u Vodafonu pro studenta za cca 90Kč měsíčně není nijak hrozné, pro nás ostatní 177 je už horší, ale jde to.
Mimochodem: OpenWIG je stabilnější, než player v Garminech, ale některé funkce nepodporuje. Ani na nich se ale nezhroutí - prostě napíše, že došlo k chybě a vesele pokračuje dál. Samozřejmě se daný příkaz neprovede, takže hru nemusíbýt možné dohrát, ale někdy to vůbec nevadí a hru dohrát můžeš.
  • 0

#33 ozzmen

ozzmen

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 13:58

Dobrý den, s geocachingem teprve začínám a hledám na internetu nějakej vhodnej mobil na geocaching.nemohli by jste mi někdo prosím poradit jakej mobil si mám koupit??předem díky:)
  • 0

#34 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 14:09

ozzman napsal/a:
Dobrý den,
s geocachingem teprve začínám a hledám na internetu nějakej vhodnej mobil na geocaching.nemohli by jste mi někdo prosím poradit jakej mobil si mám koupit??předem díky:)


Zdar, vyber je siroky a programy vhodne pro hledani kesi existuji na kazde platforme.

Ja mam HTC (G1) s operacnim systemem Android a jsem maximalne spokojeny.

Na hledani pouzivam c:geo http://cgeo.carnero.cc/.
Pro kalagozaci CWG program CWG http://cz.androlib.c...i-cwg-ppqE.aspx.

Jedine co muze vadit. Ne moc velka vydrz baterii a nutnost pripojeni k inetu.
  • 0

#35 ozzmen

ozzmen

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2010 - 16:23

ok, ještě to promyslím dík za návrh.ozzman
  • 0

#36 amd

amd

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 14:28

já mam Asus p320 a jsem spokojen:D
  • 0

#37 martink

martink

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 15:22

pardon že sem vám takto lezu, ale existuje do háje něco takového také pro win. mobile? rád si nějaký prográmek zaplatím, to není vůbec žádný problém, jenom mě prosím odkažte na něco pro win. mobile mockrát děkuji
  • 0

#38 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 15:37

JA leta pouzivam Geoscout a zatim nic lepsiho jsme nenasel. Mapy, kese online, offline co vic si pret :o))

http://eastlands.dyn...ut/Default.aspx
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#39 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:41

přemýším nad dvěma telefony, VODAFONE 845 a NOKIA 5230 -- která z nich je lepší?? cenově vyjdou obě nastejno, kolem 1200kč..jak je to s přesností na geocaching a mapami?? Nokia má Ovimaps, vím ale co vodafone?? díky za fundovanou odpověď
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#40 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:53

ja pouzivam blackberry 9000 s cachesense (9eur) a slape to jak ma :)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama