Přejít na obsah


Fotka

Telefon s GPS na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#41 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:57

CZECH.TIR napsal/a:
přemýším nad dvěma telefony, VODAFONE 845 a NOKIA 5230 -- která z nich je lepší?? cenově vyjdou obě nastejno, kolem 1200kč..jak je to s přesností na geocaching a mapami?? Nokia má Ovimaps, vím ale co vodafone?? díky za fundovanou odpověď


Vodafone je Andorid OS s jeho vyhodamy (spousta progamu - c:geo treba) a nevyhodami - Android bez datoveho tarifu nema smysl.

Ja mam T-mobile G1, pouzivam ho jako doplnek k Viste HCx - k mesteskemu loveni, mimo mesto k logovani, google hledani apod. ...
Zalezi na tobe, jakou platformu (OS) preferujes.

Jeste edit: tady je tema primo o VF 845: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

PS
Mozna bych si pockal na jeho novou verzi... VF 945 (info treba zde: http://www.mobilmani...article=1126274
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#42 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 18:14

mě jde spíš o přesnost, jaký to má čip? dá se s tím hledat i v lese? mám legenda bédu trávníčka a to je na houby...používám i automobilovounavigaci, ale ta nemá šipku..zatoje přesnější...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#43 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 18:50

CZECH.TIR napsal/a:
mě jde spíš o přesnost, jaký to má čip? dá se s tím hledat i v lese? mám legenda bédu trávníčka a to je na houby...používám i automobilovounavigaci, ale ta nemá šipku..zatoje přesnější...


No, ja ten svuj tel mam jen na mestsky loveni, a prijde mi to ok... ma to chipset od Qualcommu.
Samo Vista HCx je presnejsi ... vetsinou pouzivam vistu, a pres mobil loguju. Ale kdyz se dostanu nekam neplanovane, tak i s mobilem to jde.

Jinak, pokud neznas - tady [urlhttp://pdadb.net/][/url] najdes spoustu detailnich informacich o smartphonech ...

A s bedou jsem nalezl pres 100 kesi ... a jde to.. ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#44 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 18:57

brazajar napsal/a:
.....
A s bedou jsem nalezl pres 100 kesi ... a jde to.. ;)


no to jde, ja ho mam od začátku, díky jeho nvodu jsem se dozvěděl o GC, jenže na schovávání to moc není, bývám občas trošku mimo, hlavne v lese, kde to nedohledám podle mapy....
takže je lepší nez Béda??
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#45 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 19:07

CZECH.TIR napsal/a:

brazajar napsal/a:
.....
A s bedou jsem nalezl pres 100 kesi ... a jde to.. ;)


no to jde, ja ho mam od začátku, díky jeho nvodu jsem se dozvěděl o GC, jenže na schovávání to moc není, bývám občas trošku mimo, hlavne v lese, kde to nedohledám podle mapy....
takže je lepší nez Béda??



Myslis mobil? Jak ktery ... ;)
Podle mne zalezi chipsetu ... spis bych byt tebou poridil turistickou navigaci - vydrz, presnost, odolnost ...
A telefon mel jako doplnek.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#46 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 20:35

Ahoj, sháním mobil, který by mi pomohl hledat cache s pomocí netu v reálném čase s neustálým připojením na web ... tedy když někam jedu že nemusím mít domácí přípravu ... do dnes používám Bédu (spokojenost) ale vývoj jde dál ... mám připojení na web s kartou O2 kdykoliv ... také používám noťas s netem v lese ale to mi připadá trochu těžkopádné ... koukal jsem na mobil HTC Wildfire ... budu rád za doporučení i negativa ... díky ... ale nechci NOKIA tel. se Symbianem ... raději android ... díky ...
  • 0

#47 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 20:42

silvermann napsal/a:
Ahoj, sháním mobil, který by mi pomohl hledat cache s pomocí netu v reálném čase s neustálým připojením na web ... tedy když někam jedu že nemusím mít domácí přípravu ... do dnes používám Bédu (spokojenost) ale vývoj jde dál ... mám připojení na web s kartou O2 kdykoliv ... také používám noťas s netem v lese ale to mi připadá trochu těžkopádné ... koukal jsem na mobil HTC Wildfire ... budu rád za doporučení i negativa ... díky ... ale nechci NOKIA tel. se Symbianem ... raději android ... díky ...


Viz vyse. Ja treba pouzivam T-Mobile G1 (HTC Dream). Ten VF 845/945 je taky pouzitelny. Nekde jsem cetl po netu o pouziti Samsungu i9000 Galaxy S ...
Zalezi na tom kolik do toho chces dat ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#48 pavel.blatna

pavel.blatna

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 19:47

Tak mě pěkně zaujal ten váš koníček, a potřebuji nějakou výbavu. Líbil by se mi mobil s GPS, ale není mi jasné, jestli to funguje bez připojení na net přes operátora nebo ne. Jestli jo, tak bych si koupil normální navigaci, čemu mám dát přednost? Díky
  • 0

#49 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 20:14

díky za info ten VODAFONE 945,nevypadá vůbec špatně ani cenově ... zkusím se poptat a vyzkoušet přímo v nějáké prodejně VODA ...
  • 0

#50 Geronimo62.cz

Geronimo62.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 23:09

S htc Wildfire hledám převážně offline. V obou případech naprostá spokojenost.
  • 0

#51 willicz

willicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 8:56

Koupil jsem samsung galaxi 3 (android) a po problemech s chytanim satelitu jsem na marketu stahnul GPSoptimizator a jsem pripojen do 5sek.Presnost je solidni jako zalohu mam samozrejme jeste modul, ale jeste jsem ho nemusel pouzit.Na kesovani stale pouzivam trekbuddyho.
  • 0

#52 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 9:03

ja pouzivam obycejnou nokii C5 s HC. kdyby neblbnul OS, tak je to v pohode a docela mi to na takove to "domaci cachovani" :D staci .
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#53 Janak_J

Janak_J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 14:40

já používám Nokii C6 a zatím jsem s ní vše našel ;)
  • 0

#54 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 15:05

mrdafon bych nebral. ani nokie C* se mi nezdá, připadá mi to jako symbian pro blby, takže ve výsledku horší než mobil bez os. bral bych nokia E series, 1500mAh. radil bych nokia E72, 5000aukr
  • 0

#55 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 15:18

Chtěl bych se zeptat: Mám N86,symbian. A O550. Používám HandyGC v tel. Mám to celkem vychytaný. Ale umím si představit toto: V terénu dám načíst nejbližší keše (on-line), ty se mi zobrazí v seznamu, nebo na mapě. Dám navigovat na keš, a ono mě to k ní vede. Po mapě...!! A třeba i za šipkou. (Prostě takový HG s mapou) Po nálezu zapíšu log a odešlu (jako FN v HG) K jednotlivým keším by po rozkliknutí byl listing,logy i nápověda. Takže celé by to fungovalo jako HG, jen i s mapou... Ta mapa v HG je nepoužitelná-bílá plocha:-(( Šlo by to takto snadno (nějaký program s mapou), vyřešit? Jen to musí umět česky:-)) Datový tarif mám.
  • 0

#56 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 18:34

Vodafone 945 za ty peníze 4377,-Kč _ Android 2,1, 5Mpix s LED, 3,2´´ WQVGA 400x240, 1500mAh/Li-Ion, Java, GPRS+EDGE+3G, WIFI, GPS...potřebuji ho jen na net (na tel+SMS-mám jiný) pro hledání cache v reálném on-line čase ... připojení na net mám neomezeně přes O2 SIM kartu za 190Kč-měs, jako Businesss zákazník ... myslím že tento telefon není špatná volba, tedy poměr cena+vlastnosti??? ... jinak do dneška hledám s Bédou v naprosté spokojenosti a pro dohledávání někdy používám netbook s netem (ale je to dost kostrbaté a zdlouhavé-vyndání-zapnutí-připojení se) ... a spíš mě taky vždy štve ta "domácí příprava" - vypisování kde jsou jaké cache apod. Proto bych rád nějáký spolehlivý tel. se kterým když někam dojedu a bez nutné domácí přípravy se připojím na net a hnedky vidím kde a kam jít a to třeba i při projíždění neznámých míst ... takhle jsem už minul spousta skovek, že jsem se někde ocitl a bez domácí přípravy a netu jsem byl v kelu (slepý) ... a tak si myslím, že jen s telefonem (bez noťase), by to bylo to pravé ... díky za jakékoliv doporučení anebo vyvrácení mého myšlenkového pochodu :)...
  • 0

#57 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 19:14

Ja teda pouzival nokii E51 s BT GPS, pote E52 ale po několika reklamacích repračku jsem si pořídil C6 . Mohu říci že spokojenost. Našel jsem co jsem potřeboval a nikdy mne nenechala ve štyvhu. Ted jsem koupil me drahe geožene 5230 a také v pohodě. Pokud chci mít velkou přesnost zapnu ještě BT GPS. To používám pro zaměřování mích keší. Přesnost je kolem 10m s BT kolem 5 m . Musím říci, že jsem velmi s Nokii spokojen a neměnil bych. Kolega kačer s Oregonem dokonce i zabloudil. Já s Nokii došel kam mám. Má to i satelitní mapy Pro GC používám Geocaching Live a žena Handy. K dohledání i někdy v terenu navigaci (kompas) Nokia. Dodnes jsem všude byl spokojen .
  • 0

#58 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 21:40

silvermann napsal/a:
Vodafone 945 za ty peníze 4377,-Kč (...) ...


c:geo -> ziva mapa (live map): vidis pri pohybu na googlemapach kese v okoli.
Zkousel jsem to v aute, a funguje to.

Klidne byt tebou do toho telefonu jdu.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#59 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 22:09

brumlik napsal/a:
Musím říci, že jsem velmi s Nokii spokojen a neměnil bych. Kolega kačer s Oregonem dokonce i zabloudil. Já s Nokii došel kam mám. Má to i satelitní mapy ...


To, že zabloudil na 99% nezavinil Oregon :D a satelitní mapy tam může mít také. Jako nouzové řešení používám Samsung B2710 (Xcover 271) + TrekBuddy. Ale Garmin je Garmin ;)
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#60 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 23:50

Tak já jsem si po asi 700keškách ( Legend) pořídil Nokia 5230 stála mě 1500,-. OVI mapy jsou dobrý akorát na silniční navigování, takže jsem se dokopal ke koupi internetu 140,-/měs. a Handy G by to mohl docela dobře zastřešit. zkoušel jsem smartGPX - bez internetu to je parádní aplikace. Ale souhlasím s tím, že Oregon je Oregon - až na tu cenu - to mi doma neprojde.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama