Přejít na obsah


Fotka

Telefon s GPS na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#61 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2010 - 1:11

Bobr_ napsal/a:
OVI mapy jsou dobrý akorát na silniční navigování, takže jsem se dokopal ke koupi internetu 140,-/měs...


V Nokii 5230 můžeš mít Garmin mobile XT + topo mapy. Zobrazení je docela slušné a na GC použitelné. Pokud bys chtěl rastrové mapy tak funguje dobře aplikace TrekBuddy. Mapy si pak můžeš vytvářet jaké chceš.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#62 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2010 - 21:10

Jasan že chyba se hodí na člověka, oregon je svatý, že ??? Nejsem sám, kdo na určitých místech pokořil Oregon. A za ty prachy co bych dal do Oregona raději koupím něco své geoženě. Já jsem s nokii naprosto spokojen, i díky mapám co používám, ne jen OVI.... Dojdu všude, dojedu kam chci... Neám dosud žádný problém. K čemu Oregon tak drahý. Nemůžu po cestě stahovat keše atd..... Takhle mohu stahovat, hledat a je to mutifunkční věc, z Oregona si asi těžko zavolám, že či stáhnu keše v okolí.... V případě potřeby a nouze zavolám pomoc....
Není třeba utrácet velký peníz za Oregon.... Teda jak kdo, že ?

Tabi napsal/a:

brumlik napsal/a:
Musím říci, že jsem velmi s Nokii spokojen a neměnil bych. Kolega kačer s Oregonem dokonce i zabloudil. Já s Nokii došel kam mám. Má to i satelitní mapy ...


To, že zabloudil na 99% nezavinil Oregon :D a satelitní mapy tam může mít také. Jako nouzové řešení používám Samsung B2710 (Xcover 271) + TrekBuddy. Ale Garmin je Garmin ;)


  • 0

#63 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2010 - 21:44

brumlik napsal/a:
Neám dosud žádný problém. K čemu Oregon tak drahý...Není třeba utrácet velký peníz za Oregon.... Teda jak kdo, že ?

Už ti zahučela Nokia do vody? To je potom drahý. žejo. Teda jak pro koho, že? ;)
  • 0

#64 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 0:02

brumlik napsal/a:
Neám dosud žádný problém. K čemu Oregon tak drahý...Není třeba utrácet velký peníz za Oregon.... Teda jak kdo, že ?


Nechápeš o čem mluvíš. Mobil jako navigace do lesa je jen jako nouzovka. Sám to tak používám. Jezdím na delší čas a mobil je umřený za několik málo hodin. V lese si ho asi nenabiju. Colorado mě na dvě tužky, při občasném použití, vydrží několik dní. Sice mám mobil s GPS a vodotěsný, ale mám ho právě na to volání. Na vycházku za ves Ti mobil určitě stačí, ale na přechod hor určitě ne.
Samozřejmě i přesto, že máš super navigaci, tak bys měl mít papírovou mapu a kompas.

brumlik napsal/a:V případě potřeby a nouze zavolám pomoc....


... jo, pokud si ho nevybiješ hledáním kešek :)
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#65 x4all

x4all

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 11:15

Zdravím všechny, mám Nokii 5230 se softem Handy Geocatch. 3.5.3. soft mi funguje s drobným problémem. Střelka "kompasu" mi lítá dokola a neukazuje správný směr. Podotýkám, že jsem uplně na začátku bez "zařezu na pažbě", aktuální počasí mi brání rozběhnout se k nejbližší "kešce". Ty co jsou kolem mne nejblíže, tak zhruba vím kde leží, ale soft mně k nim nepřivede. Předpokládám, že chyba je asi na straně uživatele. Co dělám špatně ?
  • 0

#66 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 11:40

x4all napsal/a:
Zdravím všechny, mám Nokii 5230 se softem Handy Geocatch. 3.5.3. soft mi funguje s drobným problémem. Střelka "kompasu" mi lítá dokola a neukazuje správný směr. Podotýkám, že jsem uplně na začátku bez "zařezu na pažbě", aktuální počasí mi brání rozběhnout se k nejbližší "kešce". Ty co jsou kolem mne nejblíže, tak zhruba vím kde leží, ale soft mně k nim nepřivede. Předpokládám, že chyba je asi na straně uživatele. Co dělám špatně ?

špatně děláš to, že jsi nepopsal dostatečně problém.
Kdy, v jaké situaci, co jsi v aplikaci spustil...atd. Třeba by pak někdo odpověděl, kdyby věděl na co.
  • 0

#67 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 12:03

[quote]brumlik napsal/a:
Jasan že chyba se hodí na člověka, oregon je svatý, že ??? Nejsem sám, kdo na určitých místech pokořil Oregon. A za ty prachy co bych dal do Oregona raději koupím něco své geoženě. Já jsem s nokii naprosto spokojen, i díky mapám co používám, ne jen OVI.... Dojdu všude, dojedu kam chci... Neám dosud žádný problém. K čemu Oregon tak drahý. Nemůžu po cestě stahovat keše atd..... Takhle mohu stahovat, hledat a je to mutifunkční věc, z Oregona si asi těžko zavolám, že či stáhnu keše v okolí.... V případě potřeby a nouze zavolám pomoc....
Není třeba utrácet velký peníz za Oregon.... ]

Co třeba argumenty: lepší práce pod listím, vodotěsnost, solidní nárazuvzdornost, výdrž baterek,...
Sám mám nokii5230, ale Oregona bych bral.
keše nové v okolí stahovat můžeš do mobilu. Jinak existuje *.GPX, kde si připravíš všechny kešky co už existujou a nový máš v mobilu.

P.S.: nevíte někdo o nějakém zdroji externím pro nokii?
  • 0

#68 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 12:16

x4all napsal/a:
Zdravím všechny, mám Nokii 5230 se softem Handy Geocatch. 3.5.3. soft mi funguje s drobným problémem. Střelka "kompasu" mi lítá dokola a neukazuje správný směr. Podotýkám, že jsem uplně na začátku bez "zařezu na pažbě", aktuální počasí mi brání rozběhnout se k nejbližší "kešce". Ty co jsou kolem mne nejblíže, tak zhruba vím kde leží, ale soft mně k nim nepřivede. Předpokládám, že chyba je asi na straně uživatele. Co dělám špatně ?

Problém není v uživateli ale v Nokii. střelka(šipka) ti lítá všemi směry,tak je to spravně. pokud se rozejdeš libovolným směrem tak ti gps modul začne přepočítavat souřadnice(automaticky aniž by si musel cokoliv dělat) a šipka se ustálí a bude ukazovat stále k cíli a pokud se zastavíš tak ti bude šipka zase litat kolem dokola.V Handy je duležité sledovat ubývajíci metry a těsně u cíle odhadovat vzdálenost(cca 2-20 metrů) očima.žádná navigace tě nikdy nepřivede až ke krabičce,je potřeba použit oči a okolo "nuly" se porozhlédnout

jinak pro tvůj telefon s operačním systémem jsou i jiné aplikace.
  • 0

#69 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 18:22

x4all napsal/a:
Zdravím všechny, mám Nokii 5230 se softem Handy Geocatch. 3.5.3. soft mi funguje s drobným problémem. Střelka "kompasu" mi lítá dokola a neukazuje správný směr...


Nokia 5230 nemá magnetický kompas, proto ukazuje správně jen za pohybu jak píše Witko.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#70 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 19:55

[quote]Bobr_ napsal/a:
[quote]brumlik napsal/a:
Jasan že chyba se hodí na člověka, oregon je svatý, že ??? Nejsem sám, kdo na určitých místech pokořil Oregon. A za ty prachy co bych dal do Oregona raději koupím něco své geoženě. Já jsem s nokii naprosto spokojen, i díky mapám co používám, ne jen OVI.... Dojdu všude, dojedu kam chci... Neám dosud žádný problém. K čemu Oregon tak drahý. Nemůžu po cestě stahovat keše atd..... Takhle mohu stahovat, hledat a je to mutifunkční věc, z Oregona si asi těžko zavolám, že či stáhnu keše v okolí.... V případě potřeby a nouze zavolám pomoc....
Není třeba utrácet velký peníz za Oregon.... ]

Co třeba argumenty: lepší práce pod listím, vodotěsnost, solidní nárazuvzdornost, výdrž baterek,...
Sám mám nokii5230, ale Oregona bych bral.
keše nové v okolí stahovat můžeš do mobilu. Jinak existuje *.GPX, kde si připravíš všechny kešky co už existujou a nový máš v mobilu.

P.S.: nevíte někdo o nějakém zdroji externím pro nokii?[/quote]

Argument proti Oregonu : cena tohoto přístroje. Já mám nokii C6 a velká spokojenost , ale každý má svůj názor.
Zdroj: ten mi přinese ježíšek, cena se pohybuje od 500 Kč do 2000 Kč . Koukni na net, tam je jich dost. Já budu kupovat za 1100 a výdž velká ..
zdroj koukni sem :
http://www.czechcomp...jsp?artno=81857
  • 0

#71 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 20:32

ahojky našel jsem velmi zajmavou zálohu energie koukni semhle http://www.solarninabijecky.cz/ já budu kupovat tuto Powermonkey Classic verze 2 mají tam i na tužkové baterky , ty koupíš všude Powerchimp
  • 0

#72 gk.jano

gk.jano

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2010 - 20:49

hojectaky se poohlizm po nejakem novem phonesu a nevim vybrat prosim poradte mi nejakou nokii kromne 5230ky s ovi mapama...samo ze chci aplikaci HG ale gpska zadarmo je taky good :)
  • 0
Když to miluješ neni co řešit:)

#73 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 7:59

já byc hšel do nokia e52 popř e72, ty mají 1500mAh, existuje tam ultimate aplikace SamrtComGPS, kdo nezná, neví. (symbian). PS: a vážně jste někdy potřebovali magnetický kompas?
  • 0
STF INDEXX 2% VOLE

#74 willicz

willicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 9:16

a5884773 napsal/a:
já byc hšel do nokia e52 popř e72, ty mají 1500mAh, existuje tam ultimate aplikace SamrtComGPS, kdo nezná, neví. (symbian). PS: a vážně jste někdy potřebovali magnetický kompas?

Z mich cca400 kesi jsem potreboval kompas asi 3-4 a vzdy na to bylo upozorneno v listingu.Pro tento pripad stejnak pouzivam buzolu.
P.S. Kdo by nechtel oregona,ale zkratka se mi za nej nechce vyplaznout takovy prachy (mam samsunga galaxi 3).Na odlov pouzivam satelitni mapy ktery si delam v atlas creatoru.Do oregonu se da take nahrat takova satelitni mapa?
  • 0

#75 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 9:20

willicz napsal/a:
....Do oregonu se da take nahrat takova satelitni mapa?

Ano. Jsou tam sice určitá omezení na počet a velikost nahraných bitmapových obrázků, takže třeba velké souvislé plochy ve velkém rozlišení nenahraješ, ale na okolí hledaných keší to stačí.
  • 0

#76 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 9:37

willicz napsal/a:
Kdo by nechtel oregona...

Třeba já, používám telefon s WM a PocketDrake a nic mi nechybí. O Oregonu jsem kdysi uvažoval, ale nakonec jsem od něj upustil. Odolnost je jasné plus, výdrž zřejmě taky, ale mobil je univerzální, většinou mě dovede na pár metrů a vydží celkem dost :)
Velké plus pro mě je synchronizace s GeoGetem a upload Field Notes na jedno kliknutí.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#77 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 9:59

willicz napsal/a:
(...) Kdo by nechtel oregona (...)


Ja take ne.
Mam Vistu HCx a v ni vsechny kese (jako POI) co mam v GG, v pda (se SirfStar chipsetem - moznost vypnuti staticke navigace) s winmobile mam PocketDrake a celou db z Geogetu, vc. finalek a listingu s obrazky ... a navic mam Android se c:geo pro mestsky lov (a logovani kesi/TB/GC primo z terenu), s whereyougo na wherigo (az nekdy).
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#78 willicz

willicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 12:26

Budou vzdy dva tabory jeden bude spokojen s mobilem a druhy s klas.navigaci oba maji sve pro a proti a oba budou obhajovat to sve.Ja jsem take spokojeny s mobilem.Dulezity je, ze nas to dovede k cili.
  • 0

#79 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 13:12

S mobilem jsem lovil něco přes rok. Nokia E52. HG jede výborně, dovedl mě vždy k cíli. Výhodou je i to, že můžete stahovat keše v okolí s aktuálními logy. Byl jsem spokojený. Nevýhody bych viděl hlavně ve zranitelnosti mobilu a pak v tom, že ne všude je signál, takže se nepřipojíte. Je to v dnešní době neuvěřitelné, ale je to tak. I přes to, že se operátoři chlubí 99% pokrytím. Akorát to 1% se mi zdá nějak velké. Před nedávnem jsem si koupil Oregona 450. S touto hračkou nabývá geocaching úplně jiných rozměrů. Vleze se do něj 5000 keší, bohužel jen 2000 wpt, ale to jsem vyřešil tím, že je nahrávám jako poi, takže jsem omezen jen pamětí přístroje. Jezdím skoro každý den na služební cesty po celé Moravě a nikdy tak nevím dopředu kde budu. Ne že bych měl pokaždé čas kešovat, ale sem tam mám chvilku. V Oregonu mám běžně 4900 keší i s listingy, takže nemusím nikde nic stahovat a být tak v závislosti na signálu. Taky TOPO mapa je v terénu neocenitelná. A náhradní baterie se v nouzi dají koupit na každém rohu. Wherigo na něm jede taky bez problémů. Ale E52 stále používám, ne sice často, ale sem tam se hodí. Samozřejmě je tu spousta různých názorů a já nechci nikomu vyvracet ten jeho, ale já už bych Oregona za mobil nebo PDA neměnil ;)
  • 0

#80 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 13:21

To je právě jeden z důvodů, proč jsem Oregona vzdal. V mobilu mám momentálně 24 000 s listingy a posledními logy, samozřejmě bez připojení k internetu. O dovolené jsem měl s sebou bez problémů celé Slovinsko, Chorvatsko, Rakousko a severní Itálii (o Česku nemluvě). Jinak nikomu nic nenutím, každý přístroj má své výhody a každému vyhovuje něco jiného.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka