Přejít na obsah


Fotka

Telefon s GPS na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#81 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:08

Chasseur23 napsal/a:
...Oregona 450....Vleze se do něj 5000 keší, bohužel jen 2000 wtp...

Není to obráceně? (wpt)
  • 0

#82 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:19

Samozřejmě kdybych si vybíral přístroj pro geocaching, tak by to byla GPS Garmin a né nějaký mobil (E52). Jenže příčina geocachingu je nový mobil s gps
  • 0
STF INDEXX 2% VOLE

#83 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:34

dr.vota napsal/a:

Chasseur23 napsal/a:
...Oregona 450....Vleze se do něj 5000 keší, bohužel jen 2000 wtp...

Není to obráceně? (wpt)


No jo, chybička se vloudila, no :D Detailisto! :D
  • 0

#84 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:53

LudekV napsal/a:
Velké plus pro mě je synchronizace s GeoGetem a upload Field Notes na jedno kliknutí.

Na jedno kliknuti to mam i do Oregona, takze kde je to plus?

willicz napsal/a:
Budou vzdy dva tabory jeden bude spokojen s mobilem a druhy s klas.navigaci oba maji sve pro a proti a oba budou obhajovat to sve.Ja jsem take spokojeny s mobilem.Dulezity je, ze nas to dovede k cili.

No vetsinou se vec ma tak, ze mobil objahuje ten, co si nikdy zadnou z turistickych navigaci nevyzkousel. Sam jsem prvnich 300 kesi taky ulovil s iPhonem, ale potom jsem zjistil, ze kdyz clovek nema GSM/GPRS signal, tak je doslova "nahranej". O presnosti GPS v lese bych se ani nezminoval a o vydrzi na baterie nebo o odolnosti taktez ne :P
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#85 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:50

zahučela a přežila :P já nemám na to dávat cca 10 000 za oregona. mám odloveno již 220 kešek a vše s Nokii. Dokonce jsem i s ní spad ze skály. A s novou C6 mám i nové super kačerské pouzdro na ruku. Tak vše v pohodě . Opravdu do terénu ? jsou záložní zdroje či solární outdorovky za přijatelnou cenu. Tak není co řešitt. Prostě na Oregona nemám a mít asi jen tak nebudu, ale Nokia odvedla spoustu práce ať ve městě či v terénu, dokonce jsem s ní dal CELÉHO KAPRA NA JEDEN ZÁTAH A JEDNO NABITÍ ! :P :P Jasně že je super mít Oregáč , ale pro mne stačí telefoun .
  • 0

#86 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:53

S474N napsal/a:

LudekV napsal/a:
Velké plus pro mě je synchronizace s GeoGetem a upload Field Notes na jedno kliknutí.

Na jedno kliknuti to mam i do Oregona, takze kde je to plus?

willicz napsal/a:
Budou vzdy dva tabory jeden bude spokojen s mobilem a druhy s klas.navigaci oba maji sve pro a proti a oba budou obhajovat to sve.Ja jsem take spokojeny s mobilem.Dulezity je, ze nas to dovede k cili.

No vetsinou se vec ma tak, ze mobil objahuje ten, co si nikdy zadnou z turistickych navigaci nevyzkousel. Sam jsem prvnich 300 kesi taky ulovil s iPhonem, ale potom jsem zjistil, ze kdyz clovek nema GSM/GPRS signal, tak je doslova "nahranej". O presnosti GPS v lese bych se ani nezminoval a o vydrzi na baterie nebo o odolnosti taktez ne :P


kde je to plus ? CENA !!! a všestranost , Oregáč je jen pouhá NAVI, NIC VÍC! K normálnímu životu je jinak naprd.
Ano hlavní je, že nás to dovede ke keškám .
  • 0

#87 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:02

gk.jano napsal/a:
hojectaky se poohlizm po nejakem novem phonesu a nevim vybrat prosim poradte mi nejakou nokii kromne 5230ky s ovi mapama...samo ze chci aplikaci HG ale gpska zadarmo je taky good :)

Já mám teda C6 a jsem velmi spokojen. Záleží na tom jaká ti padne do oka a pásne do ruky :P
  • 0

#88 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 20:09

také bych se přikláněl k názoru, že Oregon je sice super, ale jeho cena je neúměrná jeho jednoúčelnosti ... nyní používám k hledání zatím bezproblémového BéduTrávníčka k načítání nových mimo domov netbook s neomezeným připojením na net ale právě pro jeho neohrabanost se dívám po phounu asi Vodafone 945, abych mohl SIM kartu z netbooku do něj hodit, a tak to mít jen v kapse :o))) ... výhody??? zavolám si, vyfotím si a kdyby třeba GC jednou skončil anebo já s ním, tak mi zbyde univerzální multifunkční přístroj a ne jen pouhá navigace ... GC nehrotím ale je to jen má pouhá z jedněch ostatních zábav při které se užíje spousta legrandy ale asi víc peněz jen pro dokonalost k dohledání a navedení na místo bych nedal ... ale je to otázkou názoru a úhlu pohledu ... asi bych neměl problém si Oregona koupit ale připadá mi že jeho cena je dost natažená a neúměrná už jen pro jeho jednouúčelnost ... díky za shovívavost k mým názorům ... díky ... jo a teď jsem ještě navíc zjistil, že mé stoleté PDA ze šuplíku by mohlo umět GPX soubory, vyzkoušel jsem a voila, a tak si stáhnul jako PM keše, které jsem chtěl i se všemi listingy ... no není to úžo :) teď se ještě koukám po nějákém programu, který by v tom PDA uměl s těmi gpx soubory pracovat ... zatím ofiko koupený Smartmaps se mi nejeví jako to pravé ořechové ... koukal jsem po POCKET DRAKE, nevím, neznám ale určo vyzkouším a uvidím a hlavně potřebuji nějáké mapy hlavně ORTO do PDA, zkusím GEOKUK, abych mohl používat mapové podklady z MAPY.CZ ... no jsem se ale rozepsal ... ale i tak díky za prostor a váš čas při čtení mého příspěvku ......
  • 0

#89 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 2:51

Offtopicu už bylo myslím dost.
Téma vlákna zní "Telefon s GPS na geocaching", takže veškeré outdoorové gpsky jsou zde mimo mísu a měly by se tu vyskytovat doporučení týkající se telefonů.
Mimo to, debat, jestli je leší jednoúčelová gpska nebo mobil, už je tu víc než hafo a skutečně stoprocentně platí, že každému vyhovuje něco jiného.
  • 0

#90 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 16:23

Vracím se k tématu:
Vodafone 945, LG Optimus One, nebo HTC Wildfire???

Preferuji možnost nadloubat do přístroje data a hledat offline.
Momentálně funguji s PDA a OziExplorerem - zvykl jsem si na zobrazení map, listingu... a stejnou možnost bych měl rád i s mobilem.
Za zodpovědné rady děkuji ;)
  • 0

#91 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 16:54

Stan_Da napsal/a:
Vracím se k tématu:
Vodafone 945, LG Optimus One, nebo HTC Wildfire???

Preferuji možnost nadloubat do přístroje data a hledat offline.
Momentálně funguji s PDA a OziExplorerem - zvykl jsem si na zobrazení map, listingu... a stejnou možnost bych měl rád i s mobilem.
Za zodpovědné rady děkuji ;)


Rada: HTC Wildfire. Jde diky xda prehrat rom tak aby to vyhovovala.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#92 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 17:30

Někdo tady psal, že Android nema cenu bez připojení k netu, co je na tom pravdy?
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#93 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 17:43

nic na hledání ti to bude stačit i bez netu pokud si všechno připravíš doma akorát nevyužiješ naplno telefon kterej s připojením na net počítá
  • 0

#94 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 19:57

Stan_Da napsal/a:
Vracím se k tématu:
Vodafone 945, LG Optimus One, nebo HTC Wildfire???

Preferuji možnost nadloubat do přístroje data a hledat offline.
Momentálně funguji s PDA a OziExplorerem - zvykl jsem si na zobrazení map, listingu... a stejnou možnost bych měl rád i s mobilem.
Za zodpovědné rady děkuji ;)


Podle me je to prakticky jedno, vsechno ma android a tak na to dostanes stejny programy (na offline hledani doporucuju GeOrg), takze vybirej spis treba podle toho jak padne do ruky, jak dlouho vydrzi nez se vybije...
HTC bude mit velkou podporu na xda, LG ma zas v sobe primo froyo (odpada problem s mistem na aplikace) a Vodafone 945 zas vypada nejlip financne. Ani s jednim asi neudelas velkou chybu :)

Fridmen: Jiste ze to jde i offline, viz uz zmineny GeOrg ;)
  • 0

#95 janasrodinou

janasrodinou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 21:15

mám tákový dotaz, mám jen připojení k netu doma, a když jsem na chalupě nebo jinde tak musím nahlásit domů aby mi něco našli v blízkosti kde se nacházím. budu si kupovat nový mobil. tak jestli ňáký toto neumí.GPS mám. notebook nemám a pořádný stojí moc. díky
  • 0

#96 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 6:30

jana0511a femily napsal/a:
mám tákový dotaz, mám jen připojení k netu doma, a když jsem na chalupě nebo jinde tak musím nahlásit domů aby mi něco našli v blízkosti kde se nacházím. budu si kupovat nový mobil. tak jestli ňáký toto neumí.GPS mám. notebook nemám a pořádný stojí moc. díky


me se na toto nejlepe osvedcila aplikace Handy Geocaching. POkud chces stahovat cache, je dobre mit nejaky datovy tarif na pripojeni k netu pres mobil. me osobne to bez problemu beha na C5.
vic eo HG na http://hg.destil.cz/...php/Dokumentace
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#97 janasrodinou

janasrodinou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 18:41

nosferatu XIII. napsal/a:

jana0511a femily napsal/a:
mám tákový dotaz, mám jen připojení k netu doma, a když jsem na chalupě nebo jinde tak musím nahlásit domů aby mi něco našli v blízkosti kde se nacházím. budu si kupovat nový mobil. tak jestli ňáký toto neumí.GPS mám. notebook nemám a pořádný stojí moc. díky


me se na toto nejlepe osvedcila aplikace Handy Geocaching. POkud chces stahovat cache, je dobre mit nejaky datovy tarif na pripojeni k netu pres mobil. me osobne to bez problemu beha na C5.
vic eo HG na http://hg.destil.cz/...php/Dokumentace

já uvažuji o E5 jde to též na ní. mám nárok na nový tel. vůbec nevím na co bych se měla zaměřit při koupi tel. aby to na něm fachalo. díky za radu
  • 0

#98 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:47

jana0511a femily napsal/a:
já uvažuji o E5 jde to též na ní. mám nárok na nový tel. vůbec nevím na co bych se měla zaměřit při koupi tel. aby to na něm fachalo. díky za radu


Podpora Javy, Bluetooth nebo interni GPS. Nic jineho do zacatku nepotrebujes ... a dal uvidis.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama