Přejít na obsah


Fotka

GM skript pro hodnocení ve Firefoxu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#1 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 3:57

GcCzRating - Greasemonkey skript pro Firefox 3.6 (a výše) pro zobrazování a odesílání hodnocení na stránkách geocaching.com do zdejšího (gc.cz) hodnotícího systému.

* zobrazuje vážený průměr a statistickyou odchylku hodnocení graficky, a kde je to vhodné i textově
* zobrazuje i vlastní hodnocení
* odeslat hodnocení je možné z
- listingu
Vložený obrázek
- při psaní nového logu
Vložený obrázek
- při prohlížení starého logu
Vložený obrázek
* hodnocení se dále zobrazuje na stránkách
- vyhledávání keší
Vložený obrázek
- bookmarky
Vložený obrázek
- na stránce pro tisk (zde bez vlastního hodnocení, a bohužel do tisku proleze jen textová verze)
Vložený obrázek

Aby se nepřetěžoval zdejší server, tak se hodnocení kešuje v prohlížeči a aktualizuje se, pouze pokud je údaj starší dvou dnů, nebo uživatel právě odeslal hodnocení. Veškerá uložená data v prohlížeči (hodnocení, login, heslo) je možné smáznout z GM menu.

Co to všechno znamená?
Číselné hodnoty: vážený průměr hodnocení uživatelů ± "spolehlivost" (statistický rozptyl opravený, aby reflektoval i počet hodnotitelů)
(jsou to hodnoty které vyhodí http://www.geocachin...&a=ctihodnoceni)

Graficky: první pixel "color baru" je vždy hodnocení 0%, poslední 100%. Tmavě šedá čárka je přesně v místě průměrného hodnocení. Doleva i do prava od průměru je do vzdálenosti 1*spolehlivost žlutá barva, vzdálenost 1*spolehlivost až 1.5*spolehlivost je vyplněna barevným přechodem do červena (vpravo), reps. zelena (vlevo). Pokud jsi už odeslal své hodnocení přibude "rámeček" vyjadřující tvé procentuelní hodnocení.

To je celé pěkné, ale co to všechno sakra znamená?
* vidím převážně zelený proužek - keš je velmi pravděpodobně kvalitní
Vložený obrázek
* vidím převážně červený proužek - tam bych radši nechodil :-)
Vložený obrázek
* vidím převážně červeno-zelený proužek - keš celkem jiště neurazí, ale ani to nebude žádný velký zážitek
Vložený obrázek
* vidím převážně žlutý proužek - nějaké hodnocení keš už má (viz tmavě šedá čárka), ale nedá se mu moc věřit (např. protože hlasoval jediný člověk, nebo protože půlka dala 0% a druhá 100%)
Vložený obrázek
* vidím bílí proužek - zatím nikno nehodnotil
Vložený obrázek
  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 7:06

moc hezké, vyzkouším
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 7:25

Nainstalováno, pěkné. Díky. Šlo by ještě dopracovat zobrazení na stránku se seznamem vlastních keší, ať je to v jednom přehledu? Jedná se o http://www.geocachin...m/my/owned.aspx
  • 0

#4 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 12:27

...pěkný a hodnotný počin ;) konečně jsem ohodnotil prvních pár keší k čemuž bych se jinak jistě neodhodlal... Škoda jen že funguje pouze ve Firefoxu a ne i v mém standardním prohlížeči..., nebo že něco podobného není včleněno rovnou do originál stránek . Jedině co mě zarazilo jsou ty barvičky při vkládání hodnocení :( ... tak nějak bych očekával spíš opačné. Když vkládám pozitivní hodnocení tak klikám do červeného a když "negativní" tak do zeleného... to je mi tak nějak proti srsti ;( ...ale jak jsem již napsal... díky ;)
  • 0

#5 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 12:58

sobikovi napsal/a:
Nainstalováno, pěkné. Díky. Šlo by ještě dopracovat zobrazení na stránku se seznamem vlastních keší, ať je to v jednom přehledu? Jedná se o http://www.geocachin...m/my/owned.aspx

Nemám založenou vlastní krabku, tak nevím přesně jak ten seznam vypadá, ale mám podezření, že to nepůjde, jelikož tam nebudou podobně jako u ostatních seznamů v profilu uvedeny GC kódy keší, podle kterých se tady hodnotí. Ale jestli někdo víte o nějakém způsobu, jak převést guid na GC kód (krom stažení listingu), tak to můžu dodělat.
  • 0

#6 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 13:03

Hojší napsal/a:
Jedině co mě zarazilo jsou ty barvičky při vkládání hodnocení :(


Tak barvičky jsou odvozeny z již zadaného hodnocení (tj. pokud má keš nízké hodnocení, je skoro celý obdélníček červený; pro vysoké, zelený; pokud je hodnocení nespolehlivé, žlutý). Ale je pravda, že by se mohlo při zadávání aspoň obarvit to šoupátko... dodělám.
  • 0

#7 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 16:15

[quote]xificurk napsal/a:
[quote]Hojší napsal/a:
Tak barvičky jsou odvozeny z již zadaného hodnocení (tj. pokud má keš nízké hodnocení, je skoro celý obdélníček červený; pro vysoké, zelený; pokud je hodnocení nespolehlivé, žlutý)...[/quote]jj to je perfektně udělané a i jsem to pochopil, zdá se mi že je to dost dobře zřejmé, spíš jsem měl na mysli že by možná mohla zelená začínat zprava a červená zleva = obráceně než tomu je nyní..., ale je to jen můj názor třeba další mají jiný ;)
  • 0

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 16:20

proti systému nic nemám, jen mi nesedí to barevné řešení... hvězdičkový systém mi přijde uživatelsky příjemnější včetně popisků jako např 1* dík za bod či u 3*stojí za návštěvu
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 16:51

Hojší: to by pak neintuitivně bylo 100% vlevo... on i ten "problém", co jsi popisoval má jednoduché vysvětlení - pokud klikáš na červenou část, znamená to, že si ostatní myslí že je to horší keš než ty; pokud klikáš na zelenou, tak si ostatní myslí, že je lepší. Ale pokusím se tohle nějak dořešit ku spokojenosti. fremen.cz: Hvězdičkový systém má (alespoň z mého pohledu) dva zásadní nedostatky: 1) není možné graficky znázornit hodnocení uživatele zároveň s průměrným hodnocením 2) není možné graficky znázornit spolehlivost průměrného hodnocení (odchylku) - tohle třeba skript od me2d09 řešil vypsáním počtu odeslaných hodnocení, což není ideální - jednak proto, že ne na všech stránkách si nemůžeš dovolit vkládat textovou informaci, navíc to není úplně dobré vyjádření spolehlivosti (hodnocení 2x50% je rozhodně jasnější než 100%+0%).
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 16:58

na tom něco bude... víš, mi šlo jen o to, že tohle je moc přesné na to šoupání procenty, u hvězdiček víš, že jsi za den dal 5 kešek, tři byly normální, jedna stupidní a jedna docela povedená... odhodnotíš 3/3/3/1/4 hvězdičky a neřešíš jestli 75% nebo 80%, natož 82%
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 17:05

fremen.cz napsal/a:
na tom něco bude... víš, mi šlo jen o to, že tohle je moc přesné na to šoupání procenty, u hvězdiček víš, že jsi za den dal 5 kešek, tři byly normální, jedna stupidní a jedna docela povedená... odhodnotíš 3/3/3/1/4 hvězdičky a neřešíš jestli 75% nebo 80%, natož 82%

To je dáno tím, jak je nastaven zdejší systém, který má celkem děvět stupňů... ale nikdo tě přeci nenutí používat všechny. Já v naprosté většíně případů taky volím jednu z pětí hodnot - 0% (příšerné, vůbec tam nelezte!), 25% (mizerná keš), 50% (neurazila, ani nepřekvapila), 75% (s klidným srdcem doporučuju), 100% (zcela unikátní "must-have" keš).
  • 0

#12 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 18:32

Verze 0.3 opravuje bug aktualizace zobrazovaného hodnocení po odeslání vlastního hlasu.
  • 0

#13 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 20:54

...jiste zajimave... myslenkou i provedenim... jen mi proste chybi to, ze jsem to intuitivne na prvni pohled vubec nepochopil... Proste nechapu co KONKRETNE znamena, kdyz vidim u konkretni krabky tu duhovou stupnici (nota bene u kazde krabky jinou) a v ni dycinky uprostred zluteho pole cernou carku... Po velkem premysleni jsem dospel k nazoru, ze by to mohlo znamenat to, ze cerna carka umistena nekde na "color baru" dava aktualni procentualni prumer vsech hodnoceni tak, ze umisteni na "color baru" je vzdy linearni (vlevo 0, vpravo 100% a uprostred 50%) a zlute podbarveni (nejak ciselne vyjadreny) je pouze rozptyl v hodnoceni jednotlivych dosavadnich hodnotitelu... Chapu to dobre...???
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#14 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 22:45

vop.cz napsal/a:
Chapu to dobre...???


Naprosto dobře ;-) Doplním do úvodního příspěveku...
  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 23:30

Velmi užitečný počin. Sám často vybírám plánované kešky podle hodnocení, ale sám nehodnotím, protože to je příliš pracné. Barevné provedení je takové hodně divné, dosavadní hodnocení vždycky padne do žluté a u kvalitní kešky klikám do čeveného. Spíš bych použil proužek pro všechny kešky stejný - buďto třetina zleva červená, pak třetina žlutá a pak zelená anebo duhový přechod. (Posuvník v zelené oblasti = dobrá keška, v červené = špatná.) Rozptyl se dá vyjádřit třeba šířkou posuvníku. A mimochodem - jak to nainstaluji? Nešlo by to udělat jako standardní plugin do FF?
  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 0:38

Tak po troše googlování jsem instalaci zvládnul. Jenom drobný detail - při zadávání hesla by se měly objevovat hvězdičky. Pár postřehů z ostrého provozu: podstatný je žlutý pruh a čárka uprostřed něho, barvy na okrajích nevnímám (klidně by mohla být na obou okrajích třeba modrá). Předchozí návrhy beru zpět, znamenaly by spíš zhoršení současného stavu. Tak jsem si právě změnil červenou a zelenou na modrou a jsem s tím spokojen, tak si to tak nechám. Ještě jednou díky.
  • 0

#17 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 8:24

Ani po dodatecnem vysvetleni se mi to nezda prilis pochopitelne. Zelena-Zluta-Cervena stupnice se pouziva pro indikaci procesu ktery je potreba pokud mozno drzet v ty zeleny oblasti, ale tady je to vzdycky v ty zluty. Bez tech cisel je to pro me necitelny. Nevim co presne mas za data, ale pokud mas k dispozici prumernou hodnotu a rozptyl, tak by mohlo stacit do toho ramecku nakreslit tmavsi prouzek. Jeho stred by byl prumernou hodnotou a rozptyl by byl dan jeho sirkou. [-----------------*O*--] to by znacilo vetsinou lidi kladne hodnocenou kesku. [------*****O****---] by znacilo kesku s znacne rozporuplnym hodnocenim. S tou rozporuplnosti hodnoceni vidim trochu problem v tom ze neco jineho kdyz bude tak velky rozptyl z 20ti hodnoceni a kdyz bude z hodnoceni dvou. To by slo vyresit tim, ze v pripadech kdy je malo statistickych dat by byl onen tmavsi prouzek sedy v pripade kdy jich je dost by byl nejak barevny. Rozptyl se vlastne da take vizualizovat graditentem, viz http://swatelier.inf...ky/graphSTD.htm, to ma vyhodu ze ta prumerna hodnota je videt presneji a neni potreba ji odhadovat.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#18 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 9:50

pokud mas k dispozici prumernou hodnotu a rozptyl, tak by mohlo stacit do toho ramecku nakreslit tmavsi prouzek
To je přesně ta žlutá barva.
Ten barevný pruh je úplně stejný jako tvoje [---***O***---], jenom místo symbolů -*O tam jsou barvičky.
  • 0

#19 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 9:58

semik75 napsal/a:Nevim co presne mas za data, ale pokud mas k dispozici prumernou hodnotu a rozptyl, tak by mohlo stacit do toho ramecku nakreslit tmavsi prouzek. Jeho stred by byl prumernou hodnotou a rozptyl by byl dan jeho sirkou.

[-----------------*O*--] to by znacilo vetsinou lidi kladne hodnocenou kesku.

[------*****O****---] by znacilo kesku s znacne rozporuplnym hodnocenim.

Jo, to by stačilo, můžu to tak upravit... původně to tak bylo. Barvičky jsem přidal čistě jako bonus (který koukám moc nesedí) umožňující to, že se člověk nemusí moc soustředit na to, jestli ten průměr je o pár pixelů vlevo, nebo vpravo... prostě červená = špatná, zelená dobrá, žlutá = neznámo, a nemusím zkoumat přesnou hodnotu průměru.

S tou rozporuplnosti hodnoceni vidim trochu problem v tom ze neco jineho kdyz bude tak velky rozptyl z 20ti hodnoceni a kdyz bude z hodnoceni dvou. To by slo vyresit tim, ze v pripadech kdy je malo statistickych dat by byl onen tmavsi prouzek sedy v pripade kdy jich je dost by byl nejak barevny.

To, co se zobrazuje není přímo statistický rozptyl měření, nebo průměru... je to počítáno podobně jen se tam přidá jedna korekce, která výslednou hodnotu posouvá při malém počtu hodnocení výrazně nahoru... tady bych do toho asi víc nerýpal - když tak po mailu/jabberu/jiném vlákně.
  • 0

#20 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 11:37

xificurk napsal/a:

semik75 napsal/a:Nevim co presne mas za data, ale pokud mas k dispozici prumernou hodnotu a rozptyl, tak by mohlo stacit do toho ramecku nakreslit tmavsi prouzek. Jeho stred by byl prumernou hodnotou a rozptyl by byl dan jeho sirkou.

[-----------------*O*--] to by znacilo vetsinou lidi kladne hodnocenou kesku.

[------*****O****---] by znacilo kesku s znacne rozporuplnym hodnocenim.

Jo, to by stačilo, můžu to tak upravit... původně to tak bylo. Barvičky jsem přidal čistě jako bonus (který koukám moc nesedí) umožňující to, že se člověk nemusí moc soustředit na to, jestli ten průměr je o pár pixelů vlevo, nebo vpravo... prostě červená = špatná, zelená dobrá, žlutá = neznámo, a nemusím zkoumat přesnou hodnotu průměru.


Já myslím že mě by ta nebarevná verze asi seděla mnohem líp. Fakt se sní nedokážu srovnat. :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama