Přejít na obsah


Fotka

GM skript pro hodnocení ve Firefoxu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#21 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 12:05

a nebo to udelat jak v barvickove tak textove verzi, pokud by to byla otazka nejakeho nastaveni a jedne podminky samozrejme :D
  • 0

#22 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 12:07

Mě se naopak barvičky velice líbí. Třeba u bookmarků je to krásně přehledné.
  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 12:11

Hele, to už je třetí systém hodnocení, co jsem potkal... a to VUBEC moc po těchhle rozšířeních nekoukám. Takže se to hodnocení, který stejně málokdo dělá, dále roztříští na další skupiny? Anebo budu muset mít zapnutý tři, čtyry, pět pluginů nebo GM scriptů pro hodnocení? Hele, neudělal by někdo script na průměrný hodnoty ze všech hodnotících scriptů? Vážně: práce je to pěkná. Ale, bohužel, podle mýho kontraproduktivní :( Je hezký, že je (asi) lepší než hvězdičky (je GC Vote nejstarší, nejdéle sloužící?) . Ale daleko záslužnější by bylo sjednocení veškerýho hodnocení a "držet basu", aby to pak mělo nějakej smysl, vypovídací hodnotu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 12:13

Citecka napsal/a:
Hele, to už je třetí systém hodnocení, co jsem potkal... a to VUBEC moc po těchhle rozšířeních nekoukám.


To jsi asi neco nepochopil, tohle je pouze prostredek umoznujici hlasovani a cerpajici informace z hodnoceni na serveru gc.cz. Takze zadny dalsi system.
  • 0

#25 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 13:51

druzicka napsal/a:
a nebo to udelat jak v barvickove tak textove verzi, pokud by to byla otazka nejakeho nastaveni a jedne podminky samozrejme :D


Jo, tak to dopadne... výchozí barvy zůstanou a přibude možnost nastavit "levou", "pravou" a "prostřední" barvu.
  • 0

#26 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 14:49

Pořád jak správně tvrdí citecka je těch hodnocení nějak moc hodnotím na gc.cz a GC VOTE a přijde mi to na palici nemluvě o tom, že těch lidiček co hodnotí na gc.cz je fakt málo vidím to na svých třech keších ač mají dvě nálezů kolem 100-vky hodnocení se pohybují v jednotkách což je prachbídné... Ještě tak v Praze a Brně kde je soustředěno skalní kačerstvo tam je nahodnoceno ale venkovské keše to je bída bídoucí... a gc vote mi přijde jednodušší je prostě přes GM DOBŘE našroubován do prostředí groundspeaku. (ale zase je to jen pro firefox popř Operu ale plno lidí ani neví, že nějakej Firefox nebo Opera existují !!)

Další háček je v tom, že pokud kterékoliv z těchto hodnocení lehne popelem nikdo ty data už nevzkřísí je to na bázi zájmu lidí a pak je celá práce jak se říká v ......

Skoro se mi chce říct, že by Groundspeak měl některý hodnotící systém přijmout za svůj a naimplementovat ho do systému... a bylo by to jednou pro vždy roztesnuté ale možná chápu proč tak zatím neudělal...

problémů hodnotících systémů je totiž mnoho:
- diskriminační :D u některých keší mi přijde, že jsou silně nadhodnoceny popř podhodnoceny to jest systém je sice hezký ale závislý na počtu hodnocení pokud mám na keši dvě hodnocení ( obě 100% nebo 5 hvězdiček ) o ničem to nevypovídá ale na mapce to vypadá senzačně jen ta umolousaná keš je pak děsná kolikráte... a hlavně celkem to některé keše sráží...
- závislost na určitých prohlížečích nebo programech
- objektivnost - prostě objektivnost některých lidí a jejich kamarádíčků je prostě pofiderní no a proč ne když je systém postaven na objektivnosti/neobjektivnosti - pokud by to mělo být objektivní měli by hodnotit všichni a podle jasného klíče tím by se minimální a maximální výchylky daly vyeliminovat (statistika věda je ta má přesné údaje...)

nemluvě o tom, že autor třeba takhle pomluvenou keš opraví udělá z ní luxusní krabku ale nemá čudlík reset aby začal hodnocení odznovu = nemá právo veta ikdyž je majitelem (třeba po domluvě s daným provozovatelem onoho či druhého systému).

jen takové ukázky ;)

gc.cz/gc vote
keš Lennon Wall nálezu 4200 to jest dejme tomu 1000 ročně ale hodnocení 65x/63x (po cca roce činnosti hodnocení) na GC VOTE

keš Václavák /Wenceslas square 4700 to jest dejme tomu cca 800 keší ročně hodnocení 60x/65x

moje keš Stribrny kopec/Silver hill - nálezů za rok cca 100
hodnocení 2x/0x

záměrně jsem vzal Prahu a jednu svou celkem normální krabku která nemá když přečtu logy špatné hodnocení já osobně bych ji dal 50% to jest ani zázrak ale ani špatná ale hodnocení se nekonají

zatím hodnotit budu dál a budu provozovat oba systémy ikdyž je to trochu paranoidní není zatím řečeno co dál ale po roce činnosti se spíše kloním ke GC VOTE příjde mi přehlednější .... pro gc.cz zase hraje domáckost B) no prostě babo raď....

sem si to tak počítal :-) počet kačerů kteří nějak hodnotí se pohybuje kolem 3 - 4% uff to je teda bída
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 14:56

To jsi asi neco nepochopil, tohle je pouze prostredek umoznujici hlasovani a cerpajici informace z hodnoceni na serveru gc.cz. Takze zadny dalsi system.

Aha :) Tak to jo.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 14:59

xificurk napsal/a:
GcCzRating - Greasemonkey skript pro Firefox 3.6 (a výše) pro zobrazování a odesílání hodnocení na stránkách geocaching.com do zdejšího (gc.cz) hodnotícího systému.


jinak ale provedení se mi líbí je to lepší jak hvězdičky ikdyž na mapě mi zase spíš vyhovují hvězdičky ala GC VOTE proužky si tam moc představit neumím (pidiproužky) no možná.... chtělo by to vidět
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:00

Jestli se ti libi neco jineho, protoze ma lepsi integraci pres GM, tak nechapu, proc to pises sem, kde se zrovna nekdo snazi tu zdejsi integraci pres GM vyrazne zlepsit?
  • 0

#30 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:04

ale kuš :-) mě se líbí gc.cz i gc vote :D jen sem chtěl poukázat, že na to lidi celkem dlabou a dal sem si s tím práci jinak vítám každý zlepšení sem jeden z těch co poctivě hodnotí zatím na obou :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#31 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:04

DrakMrak napsal/a:
Pořád jak správně tvrdí citecka je těch hodnocení nějak moc...

Tady jsi OT, jestli chceš rozebírat hodnocení od A do Z, odeber se prosím do přislušného vlákna. Ideálně můžeš začít otravovat GS ve dne v noci, ať to implementují přímo na gc.com.

pokud mám na keši dvě hodnocení ( obě 100% nebo 5 hvězdiček ) o ničem to nevypovídá

Ano, proto se taky v tomto GM skriptu zobrazuje ne jen průměrné hodnocení, ale i jeho spolehlivost...

objektivnost

Hodnocení je a vždy bude subjektivní. Kdyby bylo objektivní, nepotřebujem hodnotící systém, stačí když to ohodnotí jeden člověk, třeba autor při zakládání a je hotovo.
  • 0

#32 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:08

ok tohle beru :-) ale prostě nevím jak dokopat lidi hodnotit a bez toho sou ty hodnotící systémy kolozubý hodnotím od začátku co to vzniklo a přijde mi, že za ten cca rok prostě žádnej progress p.s. proužky se mi líbí to myslím vážně vítám každou změnu k lepšímu
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#33 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:26

HaLuMa napsal/a:
Jestli se ti libi neco jineho, protoze ma lepsi integraci pres GM, tak nechapu, proc to pises sem, kde se zrovna nekdo snazi tu zdejsi integraci pres GM vyrazne zlepsit?


líbí se mi i GC VOTE - třeba na mapě hvězdičky u symbolu keše je to docela přehledný - pro mě jako uživatele... ale pokud tam budu mít inteligentně udělaný proužky je mi to fuk

ten dlouhej povzdech nahoře je jen nad statistikama hodnocení a počtu lidí kteří se obtěžují to udělat... ale to asi není jednoduchý změnit

a omluva, že to bylo trochu mimo mísu ale vzhledem k tomu, že to sleduju tak sem si asi potřeboval ulevit B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#34 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:35

Neumím v js, ale nešlo by to zkompatibilnit s Chrome? :) Pokud ne, ok.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#35 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:47

Otázka do pléna: Momentálně si skript ukládá uživatelské jméno + heslo na gc.cz podle přihlášeného uživatele na geocaching.com - využije to někdo? Tj. máte někdo doma počítač, kde jeden systémový profil sdílí více hodnotících kačerů? Nebo je to komplikující zbytečnost?

Nápad z oblasti sci-fi :-) teoreticky by šlo integrovat do jednoho skriptu i data z gcvote - odesílat jedním kliknutím hodnocení na oba servery a o zobrazovat "celkové" hodnocení vzniklé z kombinace obou zdrojů.
  • 0

#36 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:52

nápad z pohledu sci-fi se mi líbí - bylo by to rozhodně zajímavé ikdyž je to trošku sci-fi jinak mám doma víc uživatelů ale každý má svůj profil na PC.. nebo své PC.. a svůj profil xificurk: uvažuješ implementaci do dalších míst ?? :) mapa, seznamy odlovených keší a podobně ?? Ptám se protože pak to bude mít smysl ... pak už jen nějak dohoukat lidi aby hodnotili :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#37 xificurk

xificurk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 15:59

DrakMrak napsal/a:
uvažuješ implementaci do dalších míst ?? :) mapa, seznamy odlovených keší a podobně ??


Mapa je trošku oříšek, ale mělo by to jít. Seznamy v profilu jsou problém, protože (jak už jsem psal) tam nejsou GC kódy, podle kterých se hodnotí zde na gc.cz, pokud se tuto limitaci nějak podaří obejít, tak zobrazování hodnocení nic dalšího nebrání.

Určitě časem zkusím rozšířit kompatibilitu s ostatními prohlížeči (verzemi). Současné omezení na FF 3.6 (a výše) je dáno tím, že jako jediný poskytnul vhodné funkce vedoucí nejrychleji ke kýženému výsledku... řešení pro ostatní prohlížeče není nemožné, jen je potřeba čas, kterého není příliš nazbyt.
  • 0

#38 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 16:14

dík za odpověď a držím palce už sem si to nainstalil a proužky se mi fakt líbí takže pokud by se to podařilo dokopat ještě dál bude to super... seznamy jj všim sem si, že tam nejsou GC kódy ale jen guid to asi bude trochu ořech jedině přetahat guidy na gc.cz ;-) GC VOTE má asi uložený guid hmmmm prohlížeče to je mi jasné to není jednoduchý oříšek a je to dost práce... a čas to je těžkej artikl to znám :-) ;) pár lenochů donutím aby se oznámkovali a hned bude líp B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#39 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 16:16

nevím jak dokopat lidi hodnotit
Lidi nedokopeš, ale když jim to zjednodušíš na jedno kliknutí během psaní logu, tak jich určitě bude víc - třeba zrovna já ode dneška hodnotit budu.
  • 0

#40 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 16:19

Vláček napsal/a:
nevím jak dokopat lidi hodnotit
Lidi nedokopeš, ale když jim to zjednodušíš na jedno kliknutí během psaní logu, tak jich určitě bude víc - třeba zrovna já ode dneška hodnotit budu.


ju souhlasím
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama