Přejít na obsah


Fotka

Novy obrazec - Knoflík


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
133 odpovědí na toto téma

#61 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 13:38

Knoflík je bezva a skláním se před autory, kteří si s ním dali jistě fůru práce. Užijí si ho i menší děti, ty naše rozhodně přivítaly, že je to od krabičky ke krabičce co by kamenem dohodil (nejmladší z týmu SÁM našel třetí knoflík a vydržel na to být pyšný až k tomu dvacátému :D). Nás starší zase hodně potěšilo, když jsme se na trase osobně potkali a seznámili s "legendou spoza kopce" (nehledě na to, že nás to setkání zachránilo, když nás pak o dva knoflíky dál zradila technika). Jinak možná ani sami autoři neví, že na Jezevčím vrchu se po 20. červnu dá kromě knoflíků nalézt i drahé kamení ;) (viz náš log od knoflíku porcelánového ). Mysterky na závěr jsou už jen takovou třešničkou na dortu. Prostě - co člověk, to názor, ale my si celou sérii jako hezký celodenní výlet rozhodně užili.
  • 0

#62 baloo90210

baloo90210

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 14:55

[quote]krejcarci napsal/a:
"O nic víc, než jen předejít dalšímu co nejhustšímu rozsévání krabic po pěkných lesích a cizích pozemcích mi nejde. Protože to zase přijde nefér mě."

Vůbec jsem neměl v úmyslu na tvé příspěvky reagovat, dovol mi jako spoluautorovi této série jen malou poznámku. Před založením série a zaměřením a položením keší jsme velmi pečlivě vybírali pro Knoflík vhodné umístění. Veškeré lokality jsme prohlíželi z hlediska vhodnosti a také z hlediska vlastníků. Celá série Knoflík je umístěna na pozemcích ve vlastnictví České republiky, tedy státních a nikoli jak vyprávíš na pozemcích soukromých. Přesvědčit se může každý z vás nahlédnutím do on-line katastru nemovitostí. Ubezpečuji tě, že toto dělám ve většině případů, v těch ostatních jednám s vlastníky pozemků nebo nemovitostí.
  • 0

#63 krejcarci

krejcarci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 16:07

to baloo: Ahoj, jukám na GC.COM, že si jeden z těch, co rádi zakládají a ne tolik loví. To je docela fajn (bez ironie). S těmi pozemky ... je lepší se přesvědčit předem, než po pokousání x-tého nálezce psem, případně majitelem. Beru zpět svoji spekulaci o vstupu do soukromého lesa v této sérii. Státní lesy jsou pro GC asi nejvíc v pohodě. Přesto si dovolím ponechat svůj názor i když není pochopitelný vášnívými sběrači bodů. To ty nejsi a troufám si odhadnout (podle poměru), že máš větší radost z nálezu tvé keše, než sám z nálezu cizí. Nevím, jestli je pro tebe taky důležitý názor, že čím míň podobných sérií do budoucna po čechách vznikne, o to větší dle mého budou ty první mít smysl. Je to jako s každým novým nápadem. Nechci mít přezdívku sériový vrah, jen oponent ;-)
  • 0
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Věc je tam, kde se domníváme, že není a věc není tam, kde se domníváme, že je

#64 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 9:54

Minulý týden jsme sérii Knoflík dali časem 6 hod. 15. min. v pekelném vedru. Děti si to ale moc užily a my ostatně taky. Díky autorům.

Vložený obrázek
  • 0

Gondo+Moni


#65 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 13:23

Mně se tyhle obrazce nelíbí. Děláte akorát v lese bordel... Koukám, že geocaching už není o tom dostat člověka na zajímavé místo, ale je o lovení bodů, které jsou stejně k ničemu ... Je to škoda :(
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#66 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 13:38

mike007 napsal/a:
Mně se tyhle obrazce nelíbí. Děláte akorát v lese bordel...
Koukám, že geocaching už není o tom dostat člověka na zajímavé místo, ale je o lovení bodů, které jsou stejně k ničemu ... Je to škoda :(

Já bych všechny tyhlety obrazce zakázala, beztak každého jen otravují.
Věra Pohlová.

Sorry, nemohl jsem jinak. :D
  • 0

Gondo+Moni


#67 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 13:59

mike007 napsal/a:
Mně se tyhle obrazce nelíbí. Děláte akorát v lese bordel...
Koukám, že geocaching už není o tom dostat člověka na zajímavé místo, ale je o lovení bodů, které jsou stejně k ničemu ... Je to škoda :(


Copak tyto keše nezvou kačery na zajímavé místo? Bez nich by tam těžko kdo obkroužil kopec po vrstevnici. Kdyby to byla multinka, stop bude přibližně stejně na jeden pár nohou. Tady je ale větší návštěvnost, tedy x více osob. Takže se to vlastně daří, serii se povede vylákat do přírody více lidí. A pěkně se projdou, jinak to asi nelze. Kolem Řípu je podobná cesta, šup tam s něčím :-)

Osobně se mi obrázky na mapě líbí, smajlík, šípka, knoflík, kapr, písmena a kde co jiného. Líbí se mi i když se za nimi zatím neženu, ale až bude cesta nevynechám je. Co a proč se mi nelíbilo jsem napsala jinde.

PS: Na svůj názor máš samozřejmě právo.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#68 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 15:13

mike007 napsal/a:
Mně se tyhle obrazce nelíbí. Děláte akorát v lese bordel...
Koukám, že geocaching už není o tom dostat člověka na zajímavé místo, ale je o lovení bodů, které jsou stejně k ničemu ... Je to škoda :(


Byl jsi tam ? Nebo jsi jen strasne chytrej a znas vsechnu moudrost sveta ? Ja tam byl a dokonce 2x a rozhodne to stoji za navstevu. Nebo snad je lepsi krabicka od TicTacu za okapem ?
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#69 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 15:20

mike007 napsal/a:
Mně se tyhle obrazce nelíbí. Děláte akorát v lese bordel...
Koukám, že geocaching už není o tom dostat člověka na zajímavé místo, ale je o lovení bodů, které jsou stejně k ničemu ... Je to škoda :(


Nedá mi to, abych si nepřisadil. Přesně tahle série dostane člověka na zajímavé místo!
  • 0

#70 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 15:34

Já vím chlapci že máte rádi obrazce na mapě, ale pokud tam je zajímavé místo, tak určitě stačí jen jedna krabka-multina, nebo ne? Je to jen můj názor. Nezlobte se na mě. Vím, že píchám do vosího hnízda :)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#71 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 15:47

mike007 napsal/a:
Já vím chlapci že máte rádi obrazce na mapě, ale pokud tam je zajímavé místo, tak určitě stačí jen jedna krabka-multina, nebo ne?


Ne. Je totiž úplně jedno, jak už tadz někdo ostatně psal, jestli kačeři projdou jednu multinu o 22 stagích, nebo dají 22 krabek. Pokud to ten kačer chce dát, je to z hlediska návštěvnosti místa prašť jako uhoď.
Takže stačí, nestačí, to je jen a jen na uvážení autorů.
Taky tu předřečník psal, že 22 krabek možná přitáhne víc kačerů, než jedna multina. I to je možná pravda, nevím, ale dovolím si zeptat se: A není to snad dobře? ;)
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#72 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 15:51

hlavně vymýšlej 22 stages na jednu "krabku" tak, abys tam jen jednu tu krabku měla a ne 22 krabek s instrukcemi co dále... a taky, 22 krabek / bodů vytáhne lidi ven více jak jedno pochodové cvičení za jeden bod
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#73 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 15:53

mike007: ale vzdyt to je spravne, ze to prave tobe nevyhovuje. Proto si lov ty, co ti vyhovuji a nechej i zase ostatni, at si i oni lovi ty, co pro zmenu vyhovuji jim. Kadrovakum totiz uz davno odzvonilo.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#74 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 16:18

Zoffka napsal/a:
totiž úplně jedno, jak už tadz někdo ostatně psal, jestli kačeři projdou jednu multinu o 22 stagích, nebo dají 22 krabek.....


To opravdu není jedno. Za prvé mysterka se dá naplánovat snadněji a i cenově to vyjde levněji, než pořizovat 22 krabiček. Za druhé, a to je důležitý bod - nezasírá se les plastovými krabičkami. To je to, co mi trošku vadí. Poznal jsem bohužel několik kačerů, kteří své keše nechali zaarchívovat a jejich "odpadky" jsou stále na místě ...

Ale jak už jsem psal, je to čistě můj názor a tohle honění mléčné dráhy (sbírání bodů) vám neberu. Když se o ně owner bude starat a časem až ho to nebude bavit kešky posbírá či serii adoptuje někdo schopný, tak je to v pořádku.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#75 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 17:17

No jo, on by se celkově měl geocaching zrušit, protože se tak nějak na celém světě příroda zasírá plastovými krabičkami. Je to zlo, ZLO! Zrušit, zakázat. A ty co to nebudou dodržovat bez milosti věšet! Protože tak je to správné a tak to má být.
  • 0

#76 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 17:19

stanny_Tigo napsal/a:
No jo, on by se celkově měl geocaching zrušit, protože se tak nějak na celém světě příroda zasírá plastovými krabičkami. Je to zlo, ZLO! Zrušit, zakázat. A ty co to nebudou dodržovat bez milosti věšet!
Protože tak je to správné a tak to má být.


tak to by ses ale ted měl aspon 724x říznout žiletkou do ruky, protože jsi byl velmi zlobivý chlapec :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#77 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 17:37

A za ty čtyři založené 4x kopnout do hlavy, a s otočkou :D
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#78 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 17:46

Tak já nevím a co to brát taky takhle. Založit keše s krabkama, pěkně udělat, schovat a pak zajít třeba na nějaký CITO a vysbírat nějaký ten pytel opravdových odpadků? Nebude se to pěkně negovat?;):) A co se týče obrazců, mám jeden GC29NEN a rozhodně není o ničem a pro ty, co chtějí jednu krabku, zato s delší cestou, mohu doporučit GC1CR65 :D:D
  • 0

#79 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 23:15

mike007 napsal/a:To opravdu není jedno. Za prvé mysterka se dá naplánovat snadněji a i cenově to vyjde levněji, než pořizovat 22 krabiček.


1) O srovnání s mysterkou nikde nepadlo slovo, všichni srovnáváme 1 multi / 22 tradiček. Trasa identická, jenTradičková varianta zábavnější (alespon pro mě) a s více bodíky.

2) Každý owner logicky chystá keše dle svých finančních možností a ochoty do nich investovat. Nehodláš do toho nikomu kecat, že ne? Nebo je nějaká norma omezující výdaje jednotlivce na realizaci keší?
:o:o:o
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#80 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 3:40

Zegga: 1) Promiň, měl jsem na mysli multinu. K čemu ti bude 22 bodíků ?? 2) Nehodlám nikomu do ničeho kecat, vyslovil jsem pouze svůj názor.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama