Přejít na obsah


Fotka

Novy obrazec - Knoflík


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
133 odpovědí na toto téma

#81 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 5:54

fremen.cz napsal/a:
hlavně vymýšlej 22 stages na jednu "krabku" tak, abys tam jen jednu tu krabku měla a ne 22 krabek s instrukcemi co dále... a taky, 22 krabek / bodů vytáhne lidi ven více jak jedno pochodové cvičení za jeden bod

No právě. Dlouhá multina přitáhne jenom málo lidí protože to zabere moc času a je za to jenom jeden bodík. Zato 22 bodů, to je něco!
Na druhou stranu, až se bude nějaký takový honič bodů vytahovat kolik má naloveno, tak se ho můžete zeptat "A (jmenovat některé z drsnocachí co jste našli) odloveno máš? Ne? Tak to víš houby co je geocaching!" :)

(Také se letos chystám jet do Jablonného. Na GC11ANQ.)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#82 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 9:23

mike007 napsal/a:
Zegga:
1) Promiň, měl jsem na mysli multinu. K čemu ti bude 22 bodíků ??


Budu z nich mít 22x tolik radosti?
No a k čemu bude tobě, když se těch 22 bodíků zruší????
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#83 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 9:25

Zoffka: no preci k tomu, ze i ostatni budou mit malo odlovu jako on :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#84 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 9:29

mike007 napsal/a:

Zegga:

1) Promiň, měl jsem na mysli multinu. K čemu ti bude 22 bodíků ??

Ke stejné věci jako ten jeden za multinu. Na zem při jejich odlovu položím nohu stejněkrát jako při odlovu té multiny. Takže pořád nechápu proč to řešíš. Jediné co vidím je rozdíl 21 bodů. Rohlíky levnější mít nebude nikdo. Je to úplně jedno.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#85 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:20

No a k čemu bude tobě, když se těch 22 bodíků zruší????


No, třeba čistý les?

..Takže pořád nechápu proč to řešíš..

Já tu nic neřeším, pouze jsem řekl svůj názor. To vy jste tu všichni vyplesklí z mého názoru.

no preci k tomu, ze i ostatni budou mit malo odlovu jako on


Tohle nechám raději bez komentáře ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#86 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:22

mike007 napsal/a:

No a k čemu bude tobě, když se těch 22 bodíků zruší????


No, třeba čistý les?


uhm... pak by se to mělo celé přejmenovat na CityCaching, když by kešky v přírodě být neměly
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#87 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:40

Ale měly. Já například mám kešky v lese moc rád, ale tohle zakeškovaní lesa obrazci je opravdu už trochu hodně. Ale jak říkám, je to jen můj názor. Prostě ho ignorujte. Příští týden jedu do Hradce na tu serii "dokola" a třeba ve finále změním názor :) Tak se už na mě nezlobte.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#88 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:50

My se nezlobíme, jenom nechápeme... :) A upřímně, co jsi čekal? :P
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#89 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:58

fremen.cz napsal/a:

mike007 napsal/a:

No a k čemu bude tobě, když se těch 22 bodíků zruší????


No, třeba čistý les?


uhm... pak by se to mělo celé přejmenovat na CityCaching, když by kešky v přírodě být neměly


"Zabij bobra, zachráníš strom!"
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#90 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 15:04

mike007 napsal/a:
Ale měly. Já například mám kešky v lese moc rád, ale tohle zakeškovaní lesa obrazci je opravdu už trochu hodně. Ale jak říkám, je to jen můj názor. Prostě ho ignorujte. Příští týden jedu do Hradce na tu serii "dokola" a třeba ve finále změním názor :) Tak se už na mě nezlobte.


Takže jestli tomu rozumím:
1 krabka v lese - to máš rád
20 krabek v lese - ekologická katastrofa :-)

Předem předjímat, že je autor bordelář a po archivaci si ji neuklidí je mimo.
Myslím, že při CITO Eventech kačeři vynesou z přírody takového bordelu, že ona nám těch pár tisíc pixel co si do ní na dobu určitou uschováme odpustí. ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#91 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 15:19

schyluje se tu k založení vlákna s hutnou diskuzí Ekologický dopad GeoCachingu na planetu, aneb nošení krabiček do lesa :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#92 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 22:54

Jako jeden z autorů Knoflíku přihodím několik věcných : * Krabiček v serii je celkem 24 * 20 tradiček a 4 otaznicky "za odmenu", tedy bonusovky. * Autor celé serie není jen jeden - jsou to 4 samostatní cacheři. * Každý se podílí celkem šesti krabičkami * Nepřepkvapí asi, že ve věcech údržby mezi námi existuje zastupitelnost. * Návštěvnost Knoflíku je velmi slušná, jsme spokojeni, protože i kačeři jsou většinou spokojeni. * Údržbě se skutečně věnujeme, stačí číst logy a ani to nemusí být naše logy * Na podzim serii odstavíme včetně fyzického odebrání krabiček, na jaře obnovíme, přes zimu bude vypnuto. * I ekologové se drží přesných definic - rozlišují mezi vyšlapanými cestami a "sešlapaným porostem", velký rozdíl. Mike: nevadí mi tvuj pohled na serii, v podstatě mi to je jedno, měj si svůj názor, i když zjevně menšinový. Začal jsem jako ty - minulý rok. Na rozdíl od tebe o přírodě NEMLUVÍM, ale aspon jedno CITO jsem absolvoval, máknul jsem si. Ohromný rozdíl mezi UDĚLAL jsem a POVIDAL jsem ... Děkuji i za kolegy všem, kdo jste se ke Knoflíku vyjádřili, ať už jakkoliv, je pro nás samozřemě velmi příjemné, že pozitivní ohlasy zjevně převládají a série se tedy líbí. Serii se stále snažíme vylepšovat, i proto je pro nás velmi cenné vyjádření nejen obecných principů (teda fakt jsem si možná i celou minutu připadal jako děsnej pracháč, i když 6 krabiček v akci v celkové výši skoro 120 korun náš rodinný rozpočet zase tak moc nenarušilo ;) ) , ale především těch, kdo Knoflík absolvovali a tedy vyjadřují se se znalostí věci. Děkujeme za podporu a samozřejmě : Vítejte na Knoflíku, kdykoliv se stavte! Bohouš PS: Věrka Pohlová by z nás myslím měla radost :D
  • 0

#93 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 23:34

* Na podzim serii odstavíme včetně fyzického odebrání krabiček, na jaře obnovíme, přes zimu bude vypnuto.

To jako podle pravidel jde?
  • 0

#94 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 5:04

sobikovi napsal/a:

* Na podzim serii odstavíme včetně fyzického odebrání krabiček, na jaře obnovíme, přes zimu bude vypnuto.

To jako podle pravidel jde?


Knoflík vede _kolem_ NPR Jezevčí vrch, leckde je to jen pár metrů.

Vyjímám z popisu: Pískovcové skály na úbočí Jezevčího vrchu jsou tradičním hnízdištěm výra velkého (Bubo bubo), našeho největšího druhu sovy. Hnízdo bývá ve skalní dutině, rozsedlině, přímo na holé zemi, často používá i staré hnízdo jiných ptáků (větší dravci, volavka, čáp černý). Koncem března až v dubnu snáší samice 2 – 4 vejce, na nichž sedí asi 35 dní, přičemž ji krmí samec. Mláďata zůstávají na hnízdě asi 6 týdnů. Hlavní potravou jsou malí i středně velcí obratlovci, především však hraboší.

Enable tedy proběhne až po tomto termínu, v květnu.

Bohouš
  • 0

#95 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 17:52

Odlovil jsem serii "Prochazkou dokola" a moc se mi to líbilo. Už se na tohle zběsilé zakeškovávání lesa dívám jinak ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#96 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 18:59

Za náš rodinný geotým mohu s klidným svědomím konstatovat, že se nám celá série líbila. Za stejný čas bychom ve městě získali bodů zcela jistě více, takže tento argument neberu. Ono dojet ke knoflíku a celý ho projít stojí něajký čas a nakonec i pár peněz. Procházku na čistém vzduchu v kombinaci s odlovem kešek považuji za jednu z možných podob trávení volného času. Rozumím tomu, že se to někomu nemusí líbit, to už je život. Tímto ještě jednou díky autorům za skvělou sérii.
  • 0

#97 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 19:28

Máme knoflík odlovený a mohu potvrdit, že keše jsou udržované. Mákli jsme si, páč s námi šel i malý georobotek. Občas jsme ho poponesli, ale zvládnul to. Celkem i s odměnou v podobě zmrzlinových pohárů nám to zabralo 7 hodin. Toto je naše třetí série. Autoři - DÍKY.
  • 0

#98 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 19:42

mike007 napsal/a:
Odlovil jsem serii "Prochazkou dokola" a moc se mi to líbilo. Už se na tohle zběsilé zakeškovávání lesa dívám jinak ;)


zaškrtávám "tento názor se mi líbí" ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#99 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:12

Za chvilku tim pochodovanim kolem ten kopec odriznete.. Proc se nevypravite v tak krasnych mistech na jine kese?? Chodec, Galadriel, 700mi stovky...?? Neni cas nebo byste neposbirali za den tolik bodu?? Co?? Knoflikari..
  • 0
PUNK 4 EVER!

#100 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 6:04

spuzva napsal/a:
Za chvilku tim pochodovanim kolem ten kopec odriznete.. Proc se nevypravite v tak krasnych mistech na jine kese?? Chodec, Galadriel, 700mi stovky...?? Neni cas nebo byste neposbirali za den tolik bodu?? Co?? Knoflikari..


Vyraž tam, udlov si taky knoflíček a pak sem napiš znova :D. I tento kopec a jeho okolí je krásné. Za týden dovolené v okolí Č.Lípy jsme udělali i mnoho dalších kešek a rozhodně ne všechny byly takové pěkné a udržované jako na této sérii.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama