Přejít na obsah


Fotka

Poradíte jakou značku bot na turistiku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
95 odpovědí na toto téma

#1 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 15:03

Ahojte kačeři, poraďte mi jakou značku trekkingových bot koupit. Chtěl bych je používat na hory ale i na normální cesty. Doporučení jsem dostal na značku Meindl. A cenová relace tak kolem 4000 ,- Kč. Díky za Vaše dporučení. Juraf369
  • 0

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 15:08

Zkus tohle tema http://www.geocachin...635#post_153635, kde se stejny dotaz jiz resil.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#3 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 15:16

horske sluzby nejen u nas pouzivaji italskou znacku Scarpa. Je to sice v zavislosti na modelu o neco vice nez vas pozadavek, ale myslim, ze se to sakra vyplati. Pouzivam jeste Garmonty ale Scarpy jsou lepsi.
  • 0

#4 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 16 červen 2010 - 16:02

Mam garmonty a bez problemu, Meindel mi nesedl na nohu (prilis tvrde), ale zkusenosti znamych s meindlovkama velmi velmi dobre. Skarpy vubec nevim. Vim, ze existuji,a el nemel jsem na nohach a ani nikdo v okoli je nema.
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 16:07

Maindl, Scarpa, Garmont ?? Co to je oproti botam pro americkou armadu ?? Vysoke, opravdu kozene z jednoho kusu, rychloutahovani, goretex, vibram a to vse za 1.500,- Kc ....
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 16:11

Já mám Asolo a dá se v nich chodit.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 16:18

Scarpy ma muj otec uz... hodne let. A stale drzi. Nicmene nic blizsiho o nich nevim. kapsa - odkazy, reference? :) Potrebuju ted nejake, moje low & entry class Raichle se zacinaji loucit.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 16:35

honny napsal/a:kapsa - odkazy, reference? :) Potrebuju ted nejake, moje low & entry class Raichle se zacinaji loucit.

Tohle neni bezne zbozi, takze nejake reference nebo podrobne info najdes tezko, navic za tyhle penize je maji jen v armyshopu v Holoubkove ale fakt to stoji za to :
http://www.us-armysh...uemart&Itemid=3
Doporucuju ale tam napred zavolat, zda aktualne maji prislusnou velikost, pak tam zajet a vyzkouset. Je to sice vopruz ale jsou fakt vyborny a ta cena jeste lepsi ....
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 16:48

Jsem staromilec, mam rad celokozene pevne boty se sitou (= vymenitelnou) podrazkou, bez membrany (obcas prodavaci pripusti, ze po nekoloka sezonach membrana stejne popraska), takze doporucuji Reginetty http://www.junshop.c...-bajo-v-41.html . Loni jsem si je musil koupit znovu, ty predchozi, predrevolucni, uz precejen doslouzily. Jsou ovsem trochu tvrdsi, nosim do nich i v lete tluste vlnene ponozky, ktere tlumi razy a odvadeji vlhkost.
  • 0

#10 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 16:51

Záleží na jakou turistiku. Zkus forum na www. svetoutdooru.cz, já chodím v botach The North Face.
  • 0

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 17:29

Na normální vandry od 2 dnů do tří neděl mi vždycky stačily hnědé nebo černé kanady nebo farmářky. Nicméně asi před 10 lety jsem si koupil pohorky AKU s goretexem a přes intenzívní používání jsou stále funkční. Na výlety s rodinou nebo po keších jsem měl LOWA a GARMONT (takové ty trekové botasky okolo 3 kKč) a po 3 letech se rozpadly jak Prestige :( Teď zkouším khaki botasky od Hanwagu, tak uvidíme…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 17:45

Moc bych neřešil značku, ale to aby boty měli goretexovou membránu (ostatní membrány se nedají s goretexem vůbec srovnat), vibramovou podrážku a aby dobře seděli. Každému sedí boty jiné, takže na značce ve finále vůbec nesejde. Nejlepší boty vyráběla Raichle, ale protože byli ty boty kvalitní a vydrželi hóóódně dlouho, tak firma minulý rok zkrachovala:( Škoda
  • 0

#13 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 17:54

Loschuanos napsal/a:
Nejlepší boty vyráběla Trezzeta, ale protože byli ty boty kvalitní a vydrželi hóóódně dlouho, tak firma minulý rok zkrachovala:( Škoda


Tak s tím naprosto souhlasím. Můj kámoš je má mnoho let jsou jako nový. Mě už sice dosloužily, ale na chalupě je stále používám. Momentálně mám Asolo Power Matic 100 GV a jsem naprosto spokojený.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#14 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 18:00

Tabi napsal/a:
Momentálně mám Asolo Power Matic 100 GV a jsem naprosto spokojený.

:DTak ty já mám také:D Protože Asolo dělá velikosti bot do 49 ;)
  • 0

#15 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 18:04

Tak to znám :) Dobrý den, jaké boty máte v 48. :o :o :( Tak zase nic, děkuju, nashledanou.
  • 0

#16 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 21:12

Já mám Zamberlan Paso, mají zasebou asi 4 roky chození po horách i po městech a kromě ošlapané podrážky jsou jako nové. Je to sice bota jiné kategorie než se tu hledá, ale jen pro připomenutí značky. :-)
  • 0

#17 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 21:14

Mel jsem Trezetty a chodilo se v nich vyborne. Musel jsem je vsak 2x reklamovat a kdyz mi ted po 2 letech vratili penize, vzal jsem Salamony Quest 4D GTX. Ve Sportissimu je maji za bezkonkurencnich 3.599,- B)
  • 0

#18 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 21:27

bodlak napsal/a:
Tak to znám :)
Dobrý den, jaké boty máte v 48.
:o :o
:( Tak zase nic, děkuju, nashledanou.


To znám z opačné strany:D "Víte co, já přinesu co v té velikosti máme a vy si vyberete. ...... No vidíte, a je to v ředě junior, tak to budete mít levnější"

Jinak nosím Asola, akorát jsem letos začátkem zimy zjistil, že po nějakých 5-6 letech ztratili voděodolnost( neob odolnost rozbředlému sněhu), ale v půlce šipky to přeci nevzdám B)
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 21:29

Kolc napsal/a:
Jsem staromilec, mam rad celokozene pevne boty se sitou (= vymenitelnou) podrazkou, bez membrany (obcas prodavaci pripusti, ze po nekoloka sezonach membrana stejne popraska).... Loni jsem si je musil koupit znovu, ty predchozi, predrevolucni, uz precejen doslouzily. Jsou ovsem trochu tvrdsi, nosim do nich i v lete tluste vlnene ponozky, ktere tlumi razy a odvadeji vlhkost.

Moje řeč.. V roce 1982 jsem měl vyrážet na expedici na Pik Lenina. Tehdy jsem si nechal šít podobné botky na míru (v Košicích) za tehdejších 800,- Kčs (výplatu jsem měl 2.400,-). Dneska už je nenosím, ale mám je a jsou funkční. Za tu dobu jen vyměněná 2x podrážka a jinak bez problémů. Kůže je kůže a klasika je klasika. Před pár roky jsem si ještě koupil moderní Goratex Reichle, jsou fajn, ale prostě není to ono. Jo a ty ponožky? Nosíš červený, modrý nebo bílý... v Tatrách se to vždy kastovalo :D
  • 0

#20 Consolador

Consolador

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 22:11

Já jsem letos pořídil moje první kotníkové botky. Shop mně byl doporučenej zkušeným člověkem s tím, že když si není schopnej nikde jinde vybrat, tak toto je jeden z obchodů, kde si člověk určitě vybere. Koupil jsem Scarpa Kailash GTX v Alpsportu. Na prodejně jsem v nich asi hodinu chodil, než jsem si je vzal. Navíc tam byl fundovanej člověk, kterej mně byl schopnej na základě otázek doporučit konkrétní typ. Navíc jsou schopni dát i speciální zákaznickou slevu, takže ve finále vyjdou pod 4 tis., což pro mně byla taky konečná cena, kterou jsem byl za ně ochotnej dát. Zatím jsem s nima velmi spokojenej.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama